|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudna, a sama...
23.11.2010 0:38:37   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image
hej hrabra mamice puno poljubaca ....šaljem ti PP neka imaš i FB profil...ako zatreba znaš kako me naćiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mea ley)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Trudna, a sama...
23.11.2010 0:44:02   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

do 14. godine je bio ok, nismo imali nekih vecih problema dok se pred razvod nije poceo puno svadjati sa mamom i govoriti meni ruzne stvari protiv njeuser posted image kad su se razveli odnio je sve gluposti koje je on kupio iz kuce cak i video koji je meni bio kupio za novogodisnji poklon i rekao da ce odnijeti sve za sta je on dao pare!user posted image a poslije je trazio da se sva imovina dijeli na pola. ma fuj...


user posted image user posted image user posted image user posted image strašno mi je žao


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Trudna, a sama...
23.11.2010 9:28:47   
henna ze
mea  ley user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
imam običaj reći iz svog životnog iskustva (nema čega nema)..sve loše što se desi u životu proizvede neko super dobro..kad misliš da je nešto crno i teško i da gore ne može biti pojavi se neki tračak svjetlosti koji na kraju zasja kao sunce u najvrelijim danima...a ti si sebi rodila to sunce..samo dok shvatiš..vidjećeš..Bog je tako htio..
teško je sa malom bebom i kad imaš pomoć a tek sama...
i ima i ona sve što te ne ubije to te i ojača..vidjećeš...


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mea ley)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:07:05   
malena27 RR
prenos postova:

IZVORNA PORUKA: Alkaa

Ne znam pod koju rubriku da napišem ovu temu...no morala sam negdje. Osjećam se kao da sam s neba pala, i da mi nije mjestoovdje...
Od samog početka trudnoće pratim ovaj portal...i veselo čitam sve članke.
Ušla sam u 24 tjedan.......
i naime.
bojim se da će ovo biti teška depresija i jedno jako teško stanje!!!!!
Vaša podrška mi mnogo znači.....
Mislim da bih trebala potražiti liječničku pomoć...no ne mogu da se smirim, da prestanem plakati i da izađem na ulicu. Ne znam čak ni kako ću na posao....kako sa bilo kim razgovarati kad imam napade plača i........
:-(
Naime......bila je to ljubav, posebna! Specijalna, nimalo obična.

Već tri godine smo razdvojeni..zapravo od samog početka, u dvije različite države...i sva nada da ćemo se spojiti i konačno biti zajedno, pružiti divnom malom biću toplinu doma...pala je u vodu.

Sve je palo u vodu. Sad sam sama...u šestom mjesecu trudnoće. Molim Vas, molim Vas pomozite!
Ne znam kako da preživim ovo.....ne želim da izgubim bebu! Šta da radim? Potražit ću stručnu pomoć...no ne mogu još...
Smijem li piti apaurine do tada.....mođžda me malo smire...

Hvala

Vaša Alka



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Alkice šta je razlog pa niste zajedno?
u kojem gradu živiš? imaš li prijateljice?
mamu??? oni bi ti trebali biti najveći osolonac u ovom periodu
Draga nije sve tako crno, pa hejjjjj nosiš bebicu, malo biće, dio tebe, zamisli samo kako će te okice bebice gledati kad je rodiš, koja je to ljubav
Misli na dijete, nema većeg bogastva, vjeruj mi
Smiri se, prošetaj, nazovi prijatelje, olakšaj sebi


IZVORNA PORUKA: Dida79


Polako draga nemoj takva biti jer beba isto to prolazi sa tobom
Obavezno trazi strucnu pomoc ne znam da li si bila kod ginekologa i zasto ti on nije prepisao apaurine



IZVORNA PORUKA: new mama

Mila zao mi je sto prolazis takve stvari ,ali imas to malo bice u sebi koji ti je dovoljan razlog da nastavis dalje,a nemoj se previse sikirati,jer to sve utice i na bebu,a sigurno imas i jos prijatelja, rodbine oko sebe koji ce ti pomoci da lakse sve to prodjes,a imas li uopse kontakt s muzem,zna li on za trudnocu i kako reaguje
Sretno



IZVORNA PORUKA: Alkaa

Hvala draga....

Imam prijatelje naravno..
ali nemam snage ni sa kim pričati.......

S mamom naravno mogu o tome.ali me strah....... Svi će ostati u šoku....a mama nije baš dobro....štitna žlijezda je jako muči...bojim se uzrokovat ću i kod nje......
:-(
Ne mogu sad baš doći do riječi od suza...ne znam kako bih uopce razgovarala sa nekim.

Svježe je...tek sam shvatila da je kraj, tako da ...:-(

Živim u Sarajevu...... moram s nekim pričati, zato sam ovdje stavila post...jer sam od samog početka tu....

Naravno da bebi želim sve najbolje....i da ću morati zaboraviti na sebe..i sve učiniti kako bi bebici bilo dobro. No moram negdje skupiti snagu za to...




IZVORNA PORUKA: Djana

Upravo tako, prva stvar koju ces uraditi ako jos nisi spremna na strucnu pomoc jeste otici kod ginekologa i traziti apaurine i uputu koliko i kada koristiti, NIPOSTO nemoj odstupati od preporucene doze!

Kao drugo, kao sto vesela rece, da li imas nekoga bliskog uz sebe? NEKO mora biti tu uz tebe, osloni se na nekoga, a u daljini drzi u vidu da ces uskoro za samo par kratkih proljetnih mjeseci drzati svoj smotuljak u rukama!

Budi svjesna da je proljece tezak period, bude se hormoni, a tvoji su ocito vec uzburkani od trudnoce a nazalost i od negativnih desavanja. Trazi nesto da ti odvuce paznju, i pokusaj se usredociti na neki svoj hobi ili nesto sto te interesuje, do tada nas prati ovdje i pricaj sa nama, neka ti mi budemo oslonac!!!

Saljem ti veeeeliki  i nadam se da ces poslusati nase savjete!!!



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Draga Alka ako se ne varam danas je kafa u 15 sati u Importane centru
dodji, upoznaćeš divne žene koje će ti pomoći da preguraš ovaj težak period


IZVORNA PORUKA: Dida79

Kako sam razumila tvoja mama ne zna da ste vas voje raskinuli bas nezgodna situacija
Sad mi nije jasno kakva je to ljubav bila da ste 3 godine zajedno i da te on ostavi bas sad kad ti je najpotrebniji cccccccc



IZVORNA PORUKA: tekja

Alka kao prvo jedan veliki podrske....drmaju te trudnicki hormoni pa ti sve izgleda crnje nego sto jeste...MORAS svojoj bebici ni krivoj ni duznoj omoguciti normalan i zdrav razvoj u svojoj pupi...imas posao, to je odlicno, ako ti treba bilo kakav savjet ili razgovor javi se na PP...presaberi se, ja na tvom mjestu ne bih uimala apaurine na svoju ruku, iako su dopusteni u trudnoci ipak bar nazovi svog ginekologa i posavjetuj se...a nije ti losa ideja da potrazis i strucnu pomoc...



IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Obavezno otidi izadi iz kuce ne zatvaraj se u sebe, moras biti jaka i radi sebe i radi bebe



IZVORNA PORUKA: ledy blue

Alkaa ..prvo zelim ti dobrodoslicu na ovaj forum...
Najpametnije sto mi pada na pamet jeste da se obratis lijecnik... svom ginekologu po pitanju apaurina..mislim da ih smijes piti jer znam da mnoge trudnice piju apaurine( moja sestra ih je pila dobar dio trudnoce...zbog blagih kontrakcija ) ...ali i da posjetis psihologa ..ipak mislim da ce ti vise pomoci svojim savjetima..tablete su zadnja opcija..
Ne znam sta je razlog tolke depreseije...( skontah da je nesto u odnosu sa partnerom ) al i nebitno...mislim da je trenutno najvaznije da se posvetis novom zivotu koji nosis tik ispod srca..ono je sada najvaznije,,,odbaci sve ostale brige...vjeruj sve drugo je manje vazno...a kada i to prodje..sve ce doci na svoje..
A mislim da je i normalno da trudnice budu osjetljivije..emotivnije..ne znam...jer nisam imala tu srecu da osjetim sta znaci nositi novi zivot u sebi..
Nadam se i iskreno zelim da budes bolje...Saljem ti veliki   i za tebe i tvoju mrvicu u stomacicu...i cuvaj je...neka ti ona bude prva i jedina briga...vjeruj...sve ostalo je manje vazno!!!


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Alka sada se cini sve crno, ali samo pomisli na tu bebicu i vidjet ces da imas jako svijetlu tacku u svom zivotu. Jos malo i neces imati vremena misliti ni na sta osim na to malo bice.
Mi smo tu da ti pomognemo koliko mozemo.
Ako imas najbolju drugaricu nazovi je, i placi i izjadaj se samo neka ti bude lakse, i onda reci dosta placa za drugima, samo je on na gubitku i trebao bi plakati za tobom i tvojom bebicom.


IZVORNA PORUKA: tekja

i jos nesto...dosta je samohranih majki, koje iako nose dupli teret na ledjima, sretne su beskrajno sa svojim malenima...to nije tako strasno i nemoguce...ako je on covjek koji je digao ruke od svog nerodjenog djeteta, mozda je tako i bolje, dugorocno, za vas...


IZVORNA PORUKA: tajra

Nema tog muskarca za kojeg vrijedi pasti u depresiju...

Ti ispod srca imas divan razlog za srecu i samo to sebi ponavljaj...

P.S. Mozda da iscitas temu Trudna, a sama...


IZVORNA PORUKA: ziki

alka polako smireno. Poređaj stavke po prioritetima- beba je prioritet prioriteta. Potraži psihologa, ako hoćeš pošalji mi pp da ti pošaljem broj jednog u Sa koji je odličan. Bitno je da to izbaciš iz sebe da te ne pojede. Probali ste i nije uspjelo ali bitno je da ste probali. Izađi, šetaj, plači i piši. Al uvijek imaj na umu da ćeš  uskoro ako Bog da imat svoju bebicu koja će ti biti Sunce, duša, motivacija... sve na svijetu, kad se malono osmjehne otjeraće sve oblake zato polako. Sretno


IZVORNA PORUKA: Alkaa

Hvala vam... Lijepo je vidjeti ovakvu podršku.......
A ne...ne zna još nitko za ta dešavanja.....kod nas dvoje.
Tek trebam da ih obavijestim, a vjerujte nemam snage!

Trenutno se osjećam kao da se cijeli svijet srušio...jedino što mi daje volju i snagu je ovo malo divno biće....
Moram zbog njega bit jaka, i da mi ono bude glavna vodilja, u pravu ste.
Trenutno baš nemam snage za druženja...no morat ću upratiti dešavanja, šta, gdje i kako.
Apaurini su meni bili propisani, upravo iz tih drugih razloga...blage kontrakcije..

no nisam ih uzimala neko vrijeme. Mislim da mi neće škoditi 2 mg da popijem dnevno, samo da me malo smiri ovih par dana dok ne dođem sebi.

A s obzirom da radim posao...gdje vidjam preko 60 ljudi, i 160 svaki dan...druženja neće nedostajati. Bavim se muzikom...i...
moram se fino dovesti u red i hop na posao, raspjevati se.
Teatar može učiniti čudo, možda.
:-)

Pozitivna sam osoba uvijek, i valjda...u ovom stanju svakako je sve drugačije, pa ne mogu ponekad da se prepoznam... nadam se da će se ovdje vratiti ono moje JA.

I tako...kaže ljubav mog života....sve kao iz bajke...prejako, predivno.....možda i previše posebno i jako.

I hop....

Upetljati treću osobu baš u ovom periodu......iz straha, želje za bijegom, čega li..
No nije moje da proučavam...mislim da je najbolje da konačno stanem na svoje noge.

Ne dam bebicu ni za šta na svijetu...divnu malu...

Hvala vam.......
od gušenja u u suzama i užasnim mislima....uz vas sve manje traga!





IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Alkaa
i da ću morati zaboraviti na sebe..i sve učiniti kako bi bebici bilo dobro. No moram negdje skupiti snagu za to...


Ovo ni slučajno! Ti si bebi sve, i sad i kad se rodi, ti si joj najvažnija i zato moraš misliti na sebe, a nikako ne zaboraviti.
Vjerujem da imaš ginekologa koji ti vodi trudnoću, on/ona ti može predložiti neku blagu terapiju za smirenje, isto tako ti može preporučiti nekog psihologa (psiholog nije psihijatar, ovo što opisuješ su neka normalna trudnička stanja samo su kod tebe pojačana zbog situacije u kojoj se nalaziš) sa kojim bi mogla porazgovarati. I nije sramota plakati, a jeste sramota i neodgovornost potražiti pomoć. Draga, nema veze ako se ne osjećaš spremnom, ako se ne možeš smiriti duže vrijeme onda je pravi trenutak da se nekome obratiš, nemoj više čekati. Izađi, isplači se nekome, makar što kaže veeseelaa i nepoznatim ženama na kafi, sve će izgledati bolje. NISI SAMA!



IZVORNA PORUKA: Alkaa

. Mozda da iscitas temu Trudna, a sama...


OBAVEZNO.

Hvala...
Kažem vam...probudih se u suzama i totalno iz vedra neba upadoh ovdje.....
nisam ni imala snage gledati ima li tema vezanih za ovo......

Totalno ste u pravu!

Imam veliki razlog za biti sretna i čuvati ovo malo zlato. I da mi je ono na prvom mjestu.

kad se ja sama sa sobom "složim" i "izborim" lako ću onda sa drugima...

A i lakše ću stati pred svoje roditelje, njegove... pred sestre...i reći im...i moći pričati sa njima.

Nemate pojma koliko mi znači ovo.
HVALA














_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:09:22   
Alkaa
Ok, tu smo.

Hvala Vam na savjetima i razgovoru.

Za sad odoh nahraniti ovo malo biće a Bome i sebe vitamincicima :-)


hihi
VOĆE ME ČINI SRETNOM:-)

Veliki zagrljaj svima

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:09:31   
leli§
draga Alka jako mi je zao sto prolazis kroz ovaj period. zenice su ti vec savjetovale za apaurine a ja bih se osvrnula na ostalo u tvom postu.

1. NIKO ali ama bas NIKO nije vrijedan tvojih suza, sekiracije, tvog zdravlja a nadasve svega zdravlja tvoje bebice

2. mozda ce zvucati grubo ali sada MORAS da mislis SAMO na sebe i svoju bebicu (ni na to kako ce ko prihvatiti to sto vam se desilo, niti sta ce ko reci). razumijem da ti mama ima zdravstveni problem ali ona je veliki prijatelj i kazu da ono sto majka i majkino srce mogu podnijeti to ne moze zivi rob. ako vidis utjehu u svojoj majci njoj se osvrni. stalozeno smireno. ali moras prvo sebe smiriti da i ona vidi kako ti to podnosis.

3. duso draga bolje je biti sretan samohran roditelj i zena nego zena zatecena u braku sa muskarcem koji toga nije vrijedan i majka djeteta koja zivi sa ocem samo zbog njega.

4. trudna si i samim tim jako razdrazljiva. ali se smiri. osvrni se okolo i pogledaj sta imas oko sebe. posao, roditelje, i dijete svoje. i smatraj se sretnom zenom.

polahko korak po korak nemoj sebi glavu razbijati sta ce biti kada se bebica rodi, sta ce btii za godinu, dvije, petnaest. mi planiramo a Bog odredjuje.

gledaj na ovo kao da je najbolje za tebe... mila moja sta zene sve trpe, bolje da si se govuser posted image kutarisala za vremena

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:11:17   
Lulu_08
Naravno, voce i sve sto ti pomaze endorfinima je zakon! A tu spada i cokolada, ihihi pa malo se pocasti kad stignes!

A posto radis uz muziku, pusti se u divne pjesme, neka ti budu pocetna terapija, meni uvijek pomazu!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:17:37   
Alkaa
Ah, još i te pjesme...
kakve emocije bude... narednih par sati dosta sa muzikom.
Otišla sma na Neverne bebe - Veliki je Bog...
...došao sam da ti kažem da odlazim a odveć te volim i sl....
mislim da moram malo od MUZIKE odagnati...iz svake pjesme mi se smiješi on...hah, bolje da si kreiram kako pravi neke smiješne ružne face.....pa da mu se i nasmijem.

Znate šta drage moje....

DOSTA.
Ukoliko gosp.dotični na koljenima dođe...dobit će svoju dozu šibanja vjetrova.

Jer mislim, da me ova LJUTNJA i razočarenje neće popustiti. odnosno, ne smijem dozvoliti da me popusti.
SAM SVOJ ČOVJEK. Već imam nekoga u sebi...uvijek sa sobom..
cemo budemo sLetni..


PUSE

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:26:02   
Mirkica
ja stvarnooo ali stvarno ne mogu i necu niakda moci da svatim kakv to covjek trebas biti da ostavis zenu trudnu user posted image user posted image user posted image user posted image

Alkka dobro ti nama dosla i nek je beba ziva i zdrava a tvoj dragi ako je insan on ce se vratiti sta god da je bilo ipak ti nosis njegovu bebu i ja sma imala sa mm svadjica i svadja mozda da smo bili samo par hahhaha i razisli bi se ko kad hormoni pucaj najvaznije je da je bebiju dobro


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Alkaa)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:28:36   
Niobe
Imaj na umu da je ljutnja i razočarenje samo hemijski proces koji se odvija u tvom mozgu, te da je sada najjači. Koliko god isprazno zvučalo, vrijeme liječi, samim tim što jačina hemijskog procesa jenjava...
Sad gledaj da si ugodiš, razmišljaj o lijepim stvarima, jedi šta želiš, druži se...
Nikako nemoj da poklekneš, sama sebi si najvažnija. Ako ne paziš na sebe, ne možeš paziti ni na bebu. Jedino što je sigurno je da samo sa sobom zagarantovano ostaješ do kraja života..Dakle potrudi se da svoj život ispuniš lijepim i kvalitetnim stvarima, tu MORAŠ da budeš sebična.
A bivši...da je valjao, ne bi se zvao bivši.
Čuvaj se.

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Alkaa)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:28:54   
Alkaa
Mirkice..
fol je u tome sto ja...ne mogu podnijeti da me neko pravi budalom....i dozvoliti da me neko salta.

Da po svaku cijenu budemt u...-glupa-parola poklopi se i suti-
aa ne, nee...
Moze i tako....ali to je veca agonija.
U ovom slucaju zapravo ja njega ostavljam jer nije zasluzio drugacije!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:29:37   
Alkaa
Zapravo, on je mene u duso izgleda ostavio prije nego ja njega...u verbalnom smislu. Da nije, ne bi nikada do ovoga doslo.

(odgovor članu Alkaa)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:30:39   
Alkaa
Hvala svima jos jednom.

Ide mama da se napapaaaaaaa!

(odgovor članu Alkaa)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:37:20   
Hanady RR
Alkka dobro nam došla.

nemoj da piatiš...imaš bebu u stomaku. Ona je plod ljubavi a on nije vrijedan teeb a ni lijepog osmjeha bebe kada se inašallah rodi.

Razumijem da si tužna ali imaš i razloge za sreću. Imaš zdravu bebu u pupi i to je sreća neviđena.

na ovoj temi imaš prijemere onih koje su uspjele i psihički i fizički...ja poznajem jednu lično hrabru mladu ženu koja je imala sličnu priču tvojoj...ali danas ima svoga dječaka i sretna je i vesela i svaki dna za njega živi. Izlazi, druži se i uopšte ne pada u depresiju jer nema kada niti ima želje jer shatila je da nakon rođenja svoga milog paketića niko nije vrjedan njenoga života sem taja paketić.
ja jevolim jer je najhrabrija mlada žena i sa njom popiti kafu je merak...jer u njoj ima više pozitivnog od nas svih. Uvijek je nasmijana i spreman biti dio realnosti okrutnoga svijeta...al svaki problem dočekuje stoječki i sa osmjehom i rješava ga.

Sretno za njuuser posted image

za tebeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alkaa)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 10:48:26   
mama75
IZVORNA PORUKA: Niobe

Imaj na umu da je ljutnja i razočarenje samo hemijski proces koji se odvija u tvom mozgu, te da je sada najjači. Koliko god isprazno zvučalo, vrijeme liječi, samim tim što jačina hemijskog procesa jenjava...
Sad gledaj da si ugodiš, razmišljaj o lijepim stvarima, jedi šta želiš, druži se...
Nikako nemoj da poklekneš, sama sebi si najvažnija. Ako ne paziš na sebe, ne možeš paziti ni na bebu. Jedino što je sigurno je da samo sa sobom zagarantovano ostaješ do kraja života..Dakle potrudi se da svoj život ispuniš lijepim i kvalitetnim stvarima, tu MORAŠ da budeš sebična.
A bivši...da je valjao, ne bi se zvao bivši.
Čuvaj se.

Zena zna sta prica i moj ti je savjet da doooobro iscitas sve sto ti ona svajetuje. Sretno!

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 11:13:48   
Alkaa
..
Već sad sam jača nego sinoć...nego jutros.
Punim se nekom veoma DRSKOM snagom i voljom.
Odlučnošću, i mogu vam reći, dobar osjećaj. Uvijek sam bila odlučna u uporna u onome što želim, ne znam šta mi bi u zadnje vrijeme...malo sam se izgubila.

Nema posustajanja.

Imam se za što boriti, itekako!
Hvala vam cure, žene...dragi ljudi na savjetima i riječima.

Probudile ste nešto u meni!

Hello AL, I'm back! Odnosno, WE ARE BACK!!!!!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 11:15:20   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i neka te sa nama...
znaš kako se mi radujemo novim bebicama..luvjek dernek kod nas....
i da opstani tu da se kasnije po porodu id ružimo....
ma lijepo je sa nama...
mi smo uvijek ali uvijek pordška jedna drugoj....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alkaa)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 11:18:15   
Alkaa
Evo vas i bebač pozdravlja. Nadam se da su ovi pokreti ŽESTOKI sad od veselja što vas je upoznao..
..jedan mali gospodin.
e ima da napravim lafa od njega......a ne da bude JEDAN U NIZU...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 11:19:34   
Hanady RR
  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 1.2.2011 14:28:55 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alkaa)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 14:49:01   
Anoniman
Alkaa procitah tvoje postove pises ti njega ostavljas onda tu nema mjesta suzama i depresiji, vec ako te levatio i pravio majmuna od tebe zar mozes na gorem da budes....Vjeruj mi to sto nosis ispod srca je najveca najiskrenija ljubav koju ce ti ikad iko pruziti, pored rodjene majke, prema tome vec kad si odlucila na taj korak da dalje ides sama obrisi suze .....Vec si u 6-om mjesecu polako pplaniraj robicu, krevetic i sve potrebno za bebu uzivaj u trudnoci , jos ako je prvi put nemoj da prospustis te dragocjene  dane....Vesela ti je preporucila izlazak sa nasim forumasicama , mislim da je to super ideja mozes nesto i da pazaris ili samo popijes kafu i sklopis nova poznanstva....
Sto se tice apaurina ne znam koliko su zdravi u trudnoci ali ako mislis da ne mozes bezzz njih obrati se doktoru, nego da ih uzimas na svoju ruku ili psiholog....Imas prijatelje, majku popricaj sa njima ipak tudje misljenje moze pozitivno da utjece kao i savjeti, uradi sve moguce samo se nemoj zatvarati u sebe....Takodje i pjesme , stvari, jela sve sto bi moglo da te podsjeti na njega izbaci jednostavno ga pljuni iz svog organizma jer ne zasluzuje da dumas o njemu....
I ako zapne uvijek imas nas na forumu....Ja sam ostala sama sa malenim od par mjeseci , ne mogu reci da je lako bilo ali jedno znam moje dijete zasluzuje da ima sretnu majku, to porucujem i tebi, stres i depresija negativno utjecu na bebu....
Drzimo ti fige ja i moj mali svrcoo, nedaj se

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 19:43:00   
koka i po
alka dobrodosla...
vidjet ces s vremenom da tvoja sudbina i nije tako crna kao sto ti se cini..
jedan djeciji pogled i osmjeh cini cuda.sad je najvaznije da se smiris i razmisljas zrelo.ne o onome sto je bilo nego sto ce biti.treba da budes snazna i spremna za dolazak malog bica koje ce ti sigurna sam iz temelja promjeniti zivot na bolje i gledat ces pozitivnije na isti.
biti ce i teskih trenutaka...losih dana,ali i vise dobrih jer ulazis u novu fazu svog zivota kadse od tebe trazi da budes i da istrajes i da se boris.a sigurna sam da to mozes.
mogla bih pisati do sutra ali necu....napisah  sustini ono sto sam zeljela na dugo i na siroko..
sretno alka...i tebi i zenama koje prolaze kroz slicnu situaciju...


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 19:50:56   
Niobe
Hanadyuser posted image user posted image
mama75user posted image

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Trudna, a sama...
1.2.2011 20:22:03   
maki t
Draga Alkaa budi sretna sto  si trudna jer taj nitkov nije vrijedan tebe i bebice.Ja ti zelim svu srecu,jer neznas kako je tesko nekome ko nemoze da ima bebicu kao ti ,zato glavu gore i sretno jos jednom 

(odgovor članu Alkaa)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 19:13:37   
Indijka
Nova sam na forumu, i pročitala sam svaki post od početka do kraja. Moram priznati da su mi suze tekle poput nekog izvora. Duša mi se cijepala čitajući, jer znam kroz šta ste prošle.
I ja sam trenutno u 6. mjesecu trudnoće, i prolazim kroz sličnu situaciju i tješim se da nisam jedina.
Uz sve to sam mlada, imam 20 godina ali sam spremna da budem najbolja majka na svijetu i svom djetetu podarim zadnji atom sebe, jer je duša duše moje. Gledali smo se par puta na 4D ultrazvuku, i moj mali dječak mi je bukvalno mahao, mislim da u tom trenutku niko nije bio sretniji od mene. Iako neprestano plačem, budim se noću, kada god se mrdne na mom licu se pojavi osmijeh i to mi da snagu i želju da se borim, jer imam za koga. O njegovom ocu mogu samo reći da me je mnogo povrijedio, i da sam totalno izgubljena, ne znam šta da radim, kako da izađem iz ove depresije, kako da ga iščupam iz srca, itd.
Ali eto, jedva čekam da se rodi moj mali dječak, i nadam se da tada neću biti usamljena kao sad. Imat ću kraj sebe nekoga kome ću biti najbitnija, a i on meni isto tako. Živim za taj dan da ga ugledam, prislonem na svoja prsa, zagrlim...i dok ovo pišem suze klize niz moje lice, nije mi lako, ali uvijek ima gore od goreg, tješim se.

Ovaj forum je Božiji dar, jer i mene ste ohrabrile komentarima, budući da sam se pronašla u mnogim postovima.

Depresija me puca, razmišljam otići do apoteke i uzeti apaurin, da ga pijem za smirenje, samo ne znam koliko mi je to pametno, doduše, u ovakvim situacijama čovjek rijetko može ostati pri pameti.

Zajedno smo jače! Žene mogu sve, samo ako to dovoljno žele. Puno vas pozdravljam, i svima želim da imaju lijepu sudbinu, da vole i budu voljeni. Poslije kiše sunce izlazi, barem tako kažu.

(odgovor članu maki t)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 19:18:35   
maja78 RR
Indijka dobro dosla na forum.
Jaka si zena i koliko god ti se cini tesko proci ces ti sve teskoce za svog djecaka.
Ovdje smo da ti pomognemo, da budemo rame za plakanje, da ti damo savjet. Druzi se sa nama.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 16.2.2011 19:28:14 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Indijka)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *