|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 19:26:49   
Arina
Indijka...dobro nam dosla .i meni je lakse ovdje,bice i tebi s nama.Glavu gore .
Druzi se s nama i podijeli svaki svoj tuzan i sretan dan.
Bice sve dobro ,vrijeme lijeci sve .budi pozitivna i vedra tvoj djecak te treba i voli.
puno toplih zagrljaja ti saljemuser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 19:27:37   
Anoniman
Draga Indijka dobro nam dosla ....Dijelimo dosta toga , ja kao vec uhodana samohrana majka mogu reci da ne uzimas nikakve tablete za smirenje , niti bilo koje druge na svoju ruku....Vec sam prije pisala da to sto nosis u sebi je jedna bezgranicna , bezuslovna ljubav i jedina za koju se vrijedno boriti do zadnjeg daha, jedina koja daje snagu ....Vec si u trecem tromjesjecju nemoj misliti na proslost vec na buducnost , pripremaj se polako za dolazak tog malog bica, odmaraj sto vise, posveti vrijeme sebi jer kad bebi dodje neces vremena za sebe imati puno.....Covjek iz tvoje proslosti ne zasluzuje da razmisljas o njemu a ni tvoja beba ne zasluzuje da ima stresnu i depresivnu majku, lose raspolozenje utice na tvoje i bebino zdravlje....
Puno pozdrava tebi i tom malenom svrci

< Poruku je uredio malena27 RR -- 16.2.2011 20:49:25 >

(odgovor članu Indijka)
  Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 19:31:35   
Indijka
Majo, hvala ti puno, puno.
Nisam baš tako jaka kao što se čini, uvijek pucam tamo gdje je najtanje.
Pokušavam ostati pribrana, ali desi se da ne mogu da se kontrolišem, naprosto poludim i ne mogu da se smirim, samo plačem i mislim kako je tužna moja sudbina... najviše me je strah i iskreno osjećam grižnju savjest što mislim da moja bebica to sve osjeti. user posted image Ne želim to nikako, ali uhvate me ti teški trenuci.

Možda je najgore od svega što sam ja još u braku, i što ga na neki način imam kraj sebe a ustvari nemam.
Sve što od njega imam je omalovažavanje, bol, tuga, zanemarenost... ne znam...

Nisam dovoljno hrabra da na sve stavim tačku jer se plašim za svoje dijete.

Također mi je užasno teško što sikiram roditelje, što oni sve to osjete i brinu se za mene.
Odem kod njih, pa kada vidim da svi patimo, vratim se user posted image   biće bolje.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 19:33:38   
riba78
Indijka dobro nam došla ,tvoj post je pun pozitivne energije user posted image evo i mene si user posted image user posted image user posted image
ti si sretna mlada djevojka ,uskoro češ  u svojim  rukama,držati najljepši poklon na svijetu user posted image user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Indijka)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 19:42:46   
Indijka
Hvala vam svima, zaista. Jako ste ljubazne user posted image
Ja sam sada previše tužna i slaba, čim budem bolje podijelit ću svoju priču sa vama.
Sigurna sam da će mi biti lakše.
Ono što mi je najgore je to da uvijek mogu svakome dati savjet, i znam što bih rekla drugima da su na mome mjestu, ali sama se toga ne mogu pridržavati. Nisam tome izgleda dorasla, treba život još da me šamara da bih došla sebi.
Čuvajte se...

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 19:47:54   
kupina
indijka ne znam sta da ti kazem al evo saljem ti user posted image

(odgovor članu Indijka)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 20:00:05   
tekja
Indijka, welcomeuser posted image ...jaka si ti zeno, itekako, iz ovih nekoliko postova se osjeti da si i dovoljno zrela iako mlada, a kad malisa dodje, pomjerat ces planine za vas dvoje i biti sretnaaaaaaa, vjeruj mi...zelim ti mnogo sreceuser posted image user posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 20:08:30   
maja78 RR
Draga Indijka sve svoje misli usmjeri prema bebici i dobit ces pozitivnu energiju, a kad se bebica rodi muz ti nece biti ni u peti ako je takav. Zato gore glavu, hormoni pucaju ali i oni ce proci, bit ces ti dobro.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 20:09:36   
Lulu_08
Indijka mila, kao prvo pokusaj svoje misli razabrati, smiriti se i nacin nacin da se bar malo opustis. Koncentrisi se na svoje tijelo, na ogromne promjene kroz koje ono prolazi, pa u njemu se stvari jedan novi mali zivot. Osjecaj to svjesno svakog trenutka i sigurna sam da ces bar na momente uspjeti skrenuti misli sa problema. Svakim danom tvoji uspjesni trenuci ce se produzavati, a svakom pobjedom tvoja volja ce postati jaca. Sigurna sam da ces uspjeti, jer ipak ti ces uskoro biti MAMA! U medjuvremenu smo ti mi da ti pokusamo ponuditi oslonac, rame za plakanje, rijec utjehe i nade... Veliki zagrljaj od mene! user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 23:47:55   
Natty
citam ove postove od pocetka i user posted image user posted image user posted image sve ste vi cure hrabre i zasluzujete svu srecu ovoga svijeta i vi i vase bebice user posted image javlja li se kome mea ley ?? nema je dugo na ovoj temi..

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu mea ley)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Trudna, a sama...
16.2.2011 23:49:02   
teacher75
i ja se pitam sta je s njom, mea ley, javi se, bas se pitamo kako se snalazisuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Natty)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Trudna, a sama...
19.2.2011 13:45:59   
mea ley
Ejjj..

Evo mene... da-nije me dugo bilo....iskreno nisam ni isla bas nesto na racunalo....a ni ovdje me nije bilo dosta dugoo...
dobro se snalazimo...,maknula sam se malo od facebooka i od samog kompjutera,skroz se posvetila samo malom sincicu i eto uzivamo nas dvoje u svakom novom danu :)


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Trudna, a sama...
19.2.2011 14:10:51   
Natty
bas mi je drago zbog vas user posted image

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu mea ley)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Trudna, a sama...
19.2.2011 17:04:20   
emi7908
Drage mame i buduće mame, samo da vam kažem da ste me rasplakale i rastužile ali i  to da se divim vašoj hrabrosti i snazi da ustrajete u svom... Za mene ste jako hrabre žene i divim vam se. user posted image šaljem vam svakoj po ovu ružicu a sad odavde bježim jer  ću postati ovakva    user posted image

(odgovor članu Natty)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Trudna, a sama...
20.2.2011 17:59:06   
Indijka
Eh, evo mene ponovo. Kao prvo izvinite što nisam prije pisala, to je zbog toga što sam neki dan maksimalno otvorila dušu i pisala sve od početka, pa je komentar vjerovatno bio prevelik i nije mogao ostati na forumu, pa sam se malo iznervirala i nisam imala volju da pišem sve ponovo. Zato ću ovog puta ukratko.
Ja sam još u braku, imam muža ali kao da ga nemam, i mislim da bi mi bilo bolje da ga nemam.
On nas ne poštuje, glumi frajera, maltretira nas na sve moguće načine i onda priča kako nas voli. HAHA!
Najviše me pogađa to što ima brata blizanca sa kojim je jako povezan, i pored toga što osjećam da nisam najpreća u njegovom životu, smeta mi što toliko vremena provodi sa njim jer mu je taj brat propalica koja puši travu, a nedavno sam saznala da je i prodaje. Uz sve to i moj je sa njim počeo sa travom, i dalje se frajeriše...previše je djetinjast. Ucjenjuje me time što mi ''donosi hljeb u kuću'', za mene nikad nema novca, a za bacanje na klošare ima. Kada se posvađamo ode od kuće, govori mi da sam luda...a ja ne znam više šta da radim. Kada kažem da ću se pokupiti i otići zauvijek od njega, onda on počne nešto pričati, ja se opet nekako smirim i pomislim kako će sve proći, kako moram biti strpljiva jer moje dijete zaslužuje normalan život i da ima oca kraj sebe. U suštini mislim da nije dovoljno zreo i da ni sam ne zna šta hoće od sebe i svog života, ali moja bebica i ja ne želimo više ispaštati zbog toga. Bilo je svega i svačega između nas. I noćas ću opet spavati sama, utjeha mi je ovaj moj mali anđeo koji me stalno bocka unutra, da mi pokaže da nisam sama. A iskreno, i nemam mnogo razloga da žalim za njim, više imam onih negativnih, ali kako kažu...ljubav je slijepa. Biće valjda bolje!

Sve vas puno pozdravljam user posted image


(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Trudna, a sama...
21.2.2011 11:55:20   
gerberka
Draga Indijka,

Iz tvoga posta vidim da si se osvijestila sto se tvoga muža tiče..zasad je najbitnije da cuvas tu mrvicu i distanciras se od stresa..sretna si sto ćes biti mama. Nemam bas neki savjeti jer je moj brak fantastican, ali neda nam se da zatrudnimo. jedino ti mogu reci da svu svoju energiju posvetis bebu, da se ne nerviras ( ili barem proas da se ne nerviras ), jer mrvica mala sve to osjeti.

želim da ti se sredi situacija u braku i da sve troje budete sretna cjelina..u suprotnom..mnogo hrabrosti i snage da izađeš iz toga

ljubim te

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Indijka)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Trudna, a sama...
21.2.2011 14:59:30   
Indijka
Gerberka, hvala.
Drago mi je što barem ti imaš lijep brak, drago mi je kada to od nekoga čujem.
Za mene je to potpuno nezamislivo od samog početka.
A ovaj moj se sinoć u 22h pojavio pred vratima i toliko je zvonio i lupao da sam ga morala pustiti u kuću.
Bio je totalno pijan i cijelu noć je povraćao.
Ja nisam mogla oka sklopiti, evo još uvijek nisam nikako odspavala. Baš ne sinoć neka nesanica uhvatila, ali mi je čudno što mi se ni sada ne spava. Nadam se da se to večeras neće ponovoti, jer mi je dovoljno što dane provodim sama i jedva čekam noć da zaspim, a sada još i taj problem...

Osjećam da ponovo padam u neku emotivnu krizu user posted image ali borit ću se, imam za koga!

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Trudna, a sama...
22.2.2011 12:53:46   
gerberka
IZVORNA PORUKA: tekja

Indijka, welcomeuser posted image ...jaka si ti zeno, itekako, iz ovih nekoliko postova se osjeti da si i dovoljno zrela iako mlada, a kad malisa dodje, pomjerat ces planine za vas dvoje i biti sretnaaaaaaa, vjeruj mi...zelim ti mnogo sreceuser posted image user posted image


i ja tako mislim..misli samo na bebu!!!!!

naravno, pokušaj razgovarati sa tm

sretno!!

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Trudna, a sama...
22.2.2011 18:13:08   
mamaajna
moj prvi brak je bio kao i tvoj,on se nikada nece promjeniti,zar zelis da ti djete slusa njegovu viku???djeca trpe najvise,moj sin je vec 7g na tretmanima kod psihologa.molim te ne cini gresku koju sam ja napravila,da djete ima ocauser posted image kakvog???moj sin danas ima ocuha koji se dosta vise brine o njemu njego njegov otac.

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Trudna, a sama...
23.2.2011 12:29:49   
stefania
draga indijka, procitah ove tvoje postove i nekako me bolno podsjetise na mene od prije nekoliko godina..iako ima tu razlike jer je meni doticni bio momak (skupa smo zivjeli i bili "vjereni" HAHAHA!) i ja tad nisam bila trudna...reci cu ti nesto sto ce mozda malo boljeti ali ti to vec znas u sebi a vidim da ti i ovdje zene to govore..taj se nikad nece promijeniti, bice samo gore, vjeruj mi...ON NIKAD NECE BITI DOVOLJNO DOBAR ZA TEBE I TVOJU BEBU...sory sto koristim velika slova, ali pokusavam kao to da naglasim...molim te nemoj zamjeriti na ovome, ali vrijeme je da se probudis i pokupis iz tog ruznog sna koji je zapravo tvoja stvarnost...ti se trebas skloniti od njega jer njegovo frajerisanje, kao sto kazes nece prestati kad ti rodis a vjerujem da ti ipak mislis da ce se to desiti..nece, draga...maco cini se da ti pored sebe imas narkofila (ako ne narkomana, vec) i pristojnog alkosa..i hajde reci, sta ce ti to? sta ce tvojoj bebi? ako mozes odmakni se negdje, fizicki, bukvalno da ga samo ne gledas takvog kakav ti dolazi i da ne trpis to sto ti priredjuje..ako mozes otidji kod roditelja ili prijateljice ako imas neku kod koje mozes, a u krajnjem slucaj, draga, zovni fino policiju neka ti ga makne iz kuce...ipak si ti trudna i tvoji snovi i zelje nisu ni priblizno vazni kao ta bebica koja raste u tebi...znam o cemu pricam, izgubila sam kompletne cetiri godine zivota s jednim takvim kretenom i nadala se da ce on uvidjeti neke stvari...nije nikad...osim kad sam otisla, tad je cvilio i molim da se vratim i pricao on meni o kao nasim snovima...izivni dugi je post, nisam mislila bas ovoliko napisati, ali dobih neku inspiraciju...ne znam, da li ces vjerovati, ali sada je jedino vazno da spoznas koliko si jaka i koliko jaku mamu tvoja beba ima...a to mozes jedino ako uradis ono sto znas da je ispravno...uh, vidjeces onda meraka, kad se uhvatis u svoj snazi koju posjedujes..zelim ti srecu...i tvojojuser posted image

_____________________________

svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujemo

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Trudna, a sama...
23.2.2011 12:52:01   
malena.
indijka...draga zaista moras razmisliti o svom zivotu.vidis i sama da nemoze tako...nesto se mora mjenjati...zar da rizikujes da li ce njemu doc luda pa da te udari ili nesto tako i naudi bebi. razmotri sve moguce opcije...da li mozes kod roditelja,kod nekog od rodbine...samo moj ti je savjet da se okanis ljudi koji te ne zasluzuju...

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu stefania)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Trudna, a sama...
1.3.2011 17:53:53   
dyenita
Draga Indijka,evo da se i ja prisruzim vasem razgovoru.Odrasla sam zena,majka djeteta i ocekujem 2.bebu.Kroz tvoju pricu sjetim se braka svojih roditelja,koji je bio nesto slicno kao tvoj i ostali su zajedno ali su dva razlicita svijeta,nijedno se nije promjenilo a posebno ne otac koji je volio popiti i u mom djetinjstvu a sad kao stariji jos vise.To je psihicko mucenje i zivot ne traje toliko dugo da bi smo imali vremena upropastavati ga.Probudit ces se i svatiti da si citav zivot cekla da nesto bude bolje...u tome djeca najvise pate.Moja mama se bojala ravesti zbog sramote,zbog brige kako ce financ.sama i sl a mi djeca smo trpili njihov brak.To mi je brata odvelo zamalo u narkomaniju al sad smo ok...oni i sad nisu na istim frekvencijama..Vjeruj mi male su sanse da se takva osoba promjeni,daj mu vremenski rok ali ne predugo jer vjeruj djete ce ti biti zahvalno ako u miru provede zivot nego ako bude imao iskustvo sa takvom osobom kako muza opisujes.On ce njemu biti otac,htjeo ili ne,koliko ce dobar otac biti to ne zavisi od vaeg braka...djete moze imati samo stresove...ali opet razmisli  i izvini ako sam gruba ali govorim sa aspekta djeteta koje je odraslo u losem braku a danas kao majka zbog svoje djece  bi postavila granicu.Sve mi nesto trpimo,nisi ti sam u svemu tome,razvod je inace Bogu najmrza dozvoljena radnja,zato se bori,mozda i za brak,svakako za sebe ali najvise za taj novi zivot sto ti je Bog u amanet dao..samo hrabro...

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Trudna, a sama...
26.4.2011 22:44:05   
malena27 RR
prenos postova:


IZVORNA PORUKA: Marija1

Eto da se i ja pohvalim plusićem na testu.user posted image

Doduse, bilo ih je 3 s tri razlicita testa jer nisam mogla vjerovati :).
Prvi put trudna.Bila sam u vezi s covjekom za koju nitko nije znao, jer sam
ja tako htjela, dok sam shvatila da nije sasvim svoj, od agresije do lude glave,
eto saznala sam da sam trudna.O druzenju s njim trebala sam prije razmišljati,
sad moram smisliti kako da ga se rijesim i kako da ne bude nikad i ni na koji nacin upleten
u trudnoću a kamoli nakon poroda.Situacija je takva kakva je,odlucila
sam da ću bez tog tipa pored sebe to proci, iako sam kad sam vidjela plusić bila
presretna, i osim da ću roditi, druga mi opcija nije pala na pamet.Imala sam i konizaciju i rekonizaciju,
i ovo mi je čudo za koje mi se prilika možda pruža zadnji put.Dijete mi neće imati klasičnu obitelj, u stilu,
mama, tata i beba, ali mislim da mu sama mogu pružiti više ovako nego da spadam pod statistiku
svake 3e zene koja "pada niz stepenice".
Da li ima koja od vas dragih žena da je bila u situaciji da je samohrana majka, ili trudna a bez partnera?
rado bi popričala s nekim a ne znam kud krenuti.



IZVORNA PORUKA: slavuj

user posted image user posted image Samo da cestitam i pruzim podrsku. Volim hrabre zene,a ti si jedna od njih. Zelim ti 9 lakih mjeseci i da ti sto prije prodju. Sve najbolje.



IZVORNA PORUKA: Leena

Prije svega, cestitam na trudnoci, zelim ti skolskuuser posted image , zivu, zdravu i veselu bebaru!

Draga, ne znam kako ti je, nisam, srecom u takvoj situaciji, ali vjerujem da zelis najbolje svom djetetu i da ne bi bez razloga krila trudnocu od oca svog djeteta... Problem je sto se sve sazna na ovaj ili onaj nacin, pa se trebas pripremiti psihicki na situaciju da ce on, ipak, saznati za trudnocu i htjeti biti dio toga. Sto se tice perioda kada beba dođe, imam prijateljicu u slicnoj situaciji (razvela se dok je bila trudna), i super se snalazi. Malo joj pomaze rodbina, kada treba dijete pricuvati, ili tako nesto, a otac vida dijete samo vikendom, na javnim mjestima i dok je ona prisutna. To kod nje funkcionise lijepo. Nemoj se samo obeshrabrivati, bit ce to sve super, vidjet ces






_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu dyenita)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Trudna, a sama...
26.4.2011 22:53:01   
Marija1
Nisam vidjela da postoji tema.I ako mi to trudna a sama nekako i ne zvuci,imam mamu koja mi je velika podrska.
Hvala svima na cestitkama:)), vi ste prve osim moje najbolje prijateljice od kojih to čujem
jer nisam nikome ni govorila još, ima vremena, a i imam posao na odredjeno, pa ne mogu
još, iako bi najradje od sreće nosila transparente da sam trudna:).
Spremam se psihicki, mogu svasta ocekivati, od toga da ce praviti drame ako sazna, do svaceg,
ali imam neki osjećaj da mi je ovo bitnije od svega i da vrijedi svog truda na ovom svijetu.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Trudna, a sama...
26.4.2011 22:58:51   
gerberka
Draga Marija, prije svega od srca ti čestitam na user posted image i još više na tvojoj odluci: da doneseš jedan mali život na svijet, a koji će tvoj život učiniti srećnim. Stvarno mi je drago za tebe i trebala bi biti primjer svim trudnicama koje se nađu u istoj i/ili sličnoj situaciji kao ti: toliko sigurnosti, toliko planova i toliko ispinjenosti user posted image

a tvoj partner će, kao biološki otac, imati pravo da učestvuje u brizi, odgoju i zaštiti user posted image osim ako to ne sakriješ..ipak mislim da je, za dobrobit djeteta, ok da ima taticu..kad kažem taticu to ne znači da živiš sa njim i trpiš ono što ne moraš, nego da zna za user posted image i bude dio njenog života. u slučaju bilo kakvih problema okreneš policiju i odeš u nadležni centar za socijalni rad.

eto toliko od mene, uljepšala si mi većer i sutra i prekosutra. ljubim te i želim ti svako dobro

gerberka user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *