|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudna, a sama...
26.4.2011 23:14:58   
Marija1
Hvala ti puno :).
Baš se radujem što sam naišla na ovaj forum.
Uvijek sam govorila da se treba nositi sa životom a ne ići linijom manjeg otpora,
sad doslovno to moram pokazati.Joj kad se sjetim da mi je ovo prva životna
odluka ovog ranga koju sam donijela sama,tj u biti jedina, ništa nije bilo ovoliko veliko,
nadam se da ću uspješno proći svih 9 mjeseci pa da bude i figurativno največa, hehe.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Trudna, a sama...
27.4.2011 8:38:31   
10 mart 2009
Marija 1, svaka ti čast ženo, želim ti laganih 9 mjeseci user posted image , da sebi rodiš živu i zdravu user posted image , da sve prođe dobro i bolje od očekivanog. Na ovom portalu naći ćeš jako puno žena, mama koje su tu samo za tebe kad ti treba. Ja sam relativno mlada članica ovog portala, ali sam dugo, jako dugo čitala....oduševila me toplota i humanost ovih krasnih ženica...jednostavno znaš da imaš sa nekim podjeliti svoju tugu, brigu  ali i sretne trenutke. Nikad ne pišem puno, ali sam tu...pogledaj na postove iznad tvog i vidjet ćeš koliko divnih duša saosjeća sa tobom ili sa ženama koje imaju situaciju sličnu tvojoj... Sretno ti mila user posted image user posted image

(odgovor članu Marija1)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Trudna, a sama...
28.4.2011 9:57:40   
ivanak
E draga Marija čestitam na trudnoći i zahvali Bogu na tome.
E ovako, moja mama je prije 25 godina ostala trudna sa mnom i moja otac joj je obećavao ko zna što i naravno ostavio je i mene i nju, sad se malo propio i sam je... ali dobro kad si sam poludiš svakako.
Bit toga je, da je ona se nosila sa time, nije nikad pokleknula, nikad nije zanjekala, nikad nije okrenula glavu, nego je ponosno rekla da je majka, iako je sama.
Svakako, traži pomoć braće, sestara.... ne znam koga imaš. Jeli stojiš sa roditeljima ili? Jeli oni znaju za to? Hoćeš sa njima ostati i za virjeme trudnoće...
E sad, kako se otarasiti toga lika... ako je "lud ko puška" onda ga se definitivno okani, npr. reci mu da ideš u drugi grad sa boljim poslom..., zatim reci da ti se ne sviđa skrivanje, nego bi ti javno obznanila i osim toga reci da bi se vezala vječno za njega... pobjet će ko furija kad mu to kažeš :-))))
šta ja znam kad bi što padne na pamet, napišem.
draga drž se i bit će sve ok

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: nova tema
17.5.2011 13:16:41   
senada*
Mislim da niko nikog ne treba osudjivat tipa POSLALA BIH JE NA PUSTO OSTRVO ili POCINILA JE UBISTVO,ima osoba koje su primorane uradit AB...nisu se znale cuvat ili jos gore ako se oslonis na dugogodisnjeg partnera koji to uradi bez pitanja....Svi mi mozemo iznijet more komentara na sve I iskreno zao mi je bracnih parova koji se bore da postignu potomstvo ali ja se drzim svoga MOJ ZIVOT MOJA STVAR,iako sam uradila AB...niko ne zna zasto sam,dali sam morala,dali nisam ili dali imam podrsku od partnera dali je nemam....Vrijeme je tesko,ja licno ne radim nisam udata i imam dugu vezu ali opet nebih rodila da bih na taj nacin primorala nekog na brak ili eventualno biti samohrana majka.Razumijem i jednu i drugu stranu i koji su za i koji su protiv AB...Zato MONIA svaka cast na komentaru

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 10:11:47   
usamljena80
Nažalost i ja se pridružujem ovoj temi :(
Ukratko, bila sam u vezi s dečkom i živjeli smo zajedno sveukupno nešto više od 2 godine.
Mogu se pohvaliti da nam je bilo ko u bajci, sve dok ja nisam ostala trudna.
bila sam trudna 6 tjedana kad sam saznala, naravno mojoj sreći nije bilo kraja.
kad sam njemu rekla mislila sam da će se razveseliti barem upola kao ja, ali nije pokazivao nikakvu radost što me jako zabrinulo.
Mislila sam dobro, šok ali će ga proći.
Par dana poslije rekao mi je jednostavno otvoreno da on ne želi dijete, da ne želi ni mene više i da bi bilo najbolje da napravim AB i odem od njega kud god znam.
Poželjela sam umrijeti iste sekunde. Nisam mogla vjerovati da to čujem od osobe kojoj sam davala cijelu sebe, koju sam voljela više od sebe same, za koju bi život dala bez sekunde razmišljanja.
noge su mi se odsjekle, čak mislim da sam na trenutak izgubila svjest.
Nije mi preostalo drugo nego spakirati stvari i nać stan i otići od njega. Ma doslovce me izbacio iz stana.
Od prvog trenutka sam znala da ću to dijete roditi, i nisam ni sekunde razmišljla o nikakvom AB.
On se u početku javljao, više radi reda nego da ga zanima kako je dijete.
Termin mi je za 6 dana, a on već 2 mjeseca nije pitao kako sam. Ma nemora pitati za mene ali barem da pita dali je s djetetom sve u redu.
Ni to...
jučer sam ga srela kako šeta gradom sa nekom djevojkom, mislila sam da ću umrijeti.
Jedva sam došla do stana, sva u suzama. Cijelu noć nisam oka sklopila, ali sam na žalost potvrdila sama sebi iako sam odbijala to priznati da ga još uvijek volim. Nažalost to je jače od mene :(
Kako sam napisala za 6 dana trebam roditi svog prvog sina. Trudnoća je hvala bogu prošla bez ikakvih problema, samo još da i porod tako prođe .
Kakva to osoba mora biti da ga ne zanima vlastito dijete? Kako može mirno spavati?

Oprostite nije baš bilo ukratko ali nadam se barem maloj utjehi od vas!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.9.2011 16:47:08 >

(odgovor članu senada*)
Neposredna veza do poruke: 405
   Trudna, a sama...
7.9.2011 10:20:26   
mersiha 77
Draga moja bolje da je sad pokazao svoje pravo lice nego kasnije
ali tako ti je lakse imas svoje djete a on nema pravo ninasta
izvini ali mislim da te takav covjek nezasluzuje,pa jos je nasao i drugu
ma fuj user posted image
glavu gore i bice muskaraca sigurno boljih od njega
vjerujmi
meni je ovo drugi muz,ali prije sam imala pakao od zivota
a sad uzivam kao kraljica samo sto nemam krunu doslovno
zato ako hoces poslusaj me
IZBRISI GA GUMICOM,NIJE JEDNOSTAVNO BIO SUDJENI user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 7.9.2011 10:22:40 >

(odgovor članu usamljena80)
Neposredna veza do poruke: 406
   Trudna, a sama...
7.9.2011 10:22:16   
Nedi
To je osoba od koje trebaš pobjeći što dalje i ne osvrtati se. Nemoj se nadati da će ikad misliti na dijete. Dječak je samo tvoj i bolje je da svoju energiju usmjeriš prema tom malenom biću koje ne shvata zašto je mama tužna i uplakana.

Želim to lak porod a kasnije usmjeravaj vaš život onako kako vama odgovara. Da je teško jeste, ali mora se i vrijedi samo za jedan maleni osmjeh


< Poruku je uredio Visnja RR -- 7.9.2011 10:23:00 >

(odgovor članu usamljena80)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 10:27:04   
*pcelica*
IZVORNA PORUKA: Nedi

To je osoba od koje trebaš pobjeći što dalje i ne osvrtati se. Nemoj se nadati da će ikad misliti na dijete. Dječak je samo tvoj i bolje je da svoju energiju usmjeriš prema tom malenom biću koje ne shvata zašto je mama tužna i uplakana.

Želim to lak porod a kasnije usmjeravaj vaš život onako kako vama odgovara. Da je teško jeste, ali mora se i vrijedi samo za jedan maleni osmjeh



Potpisujem.
Vjeruj mi zivot je kratak da ga trosis na nekoga ko to nije zasluzio. Zelim ti lagan porod a kad prvi put uzmes u narucje svog djecaka shvatices da on nije vrijedan ni tebe ni tvog djeteta. Zivot ce ti dobiti neki novi oblik i smisao a on ce imati vremena da se kaje ali ce mu biti kasno jer je propustio vazan period u zivotu


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 10:27:27   
Hanady RR
Hej, kakav je takav je...ko ga šiša...jedna s eotegao drugi se portegao...
Džaba sad...taj čovjek uopšte nema osjećaj da je to nešto njegovo, što relano jeste...pa je tako hladan i mogu li reću dobro glup. On ne zna što gubi...a ti hrabro guraj dalje....

Lako nije, no ja znam iz blizine dosta primjera ženica mladih koje su to super izgurale bez bezobraznika hladnoga kraj sebe...

Jedna od njih nedavno je djetetu slavila drugi rođkas...ja vjerujem kada bi idiot od oca vidio te fotke crko bi od muke...
što mu ja iskreno želimuser posted image

Zato smao hrabro naprijed, a njega prekriži, izbriši...negdje iza ćoška neki dobar čovjek čeka da mu prižiš ljubav koju zaslužuje...taj očito nije to bio...

a dijete...tvoje je...user posted image to je jedno osjećanje koje taj nesrenik nikada neće osjetiti
želim ti lagan porod i svu sreću ovoga svijetauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 11:11:44   
usamljena80
Hvala vam cure, stvarno ste super.
Ja sam uvijek bila jaka, hrabra, svi su me znali kao vedru i nasmijanu osobu a sad?? Sad nosim sunčane naočale i kad kiša pada samo da mi niko ne vidi oči uvijek pune suza i tuge user posted image
Tješim sama sebe da moram izdržati još tih tjedan dana i uzmem u naručje svoje malo zlato i da počnem normalo živjeti samo za njega.
Nikome ne želim zlo, pa tako ni njemu (ipak mi on podario to zlato). Ali se nadam da ima Boga koji sve to vidi i koji je na mojoj strani.
Imam dobre roditelje koji mi mogu pomoći oko bebe što se tiče čuvanja ali na žalost ne mogu i financijski. Ali nema veze nekako ćemo se snaći.
Evo danas sam primijetila neki gusti iscjedak, mislim da mi je počeo ispadati čep i da bi porod mogao krenuti ranije. idem sad do kraja spakirati torbu za bolnicu da bude u pripravnosti.
I da, vozit će me od prijateljice muž... joooooj kako tužno :(

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 11:14:42   
Anoniman
Nekad je bolje biti sam nego sa pogrešnom osobom koja će ti ubiti želju za životom!
Žalosno je da postoje ljudi bez ijedne emocije u sebi, šta će ti neko takav?
Kako kaže Hanady on neće osjetiti ljubav djeteta prema ocu, a ni oca prema djetetu i to je njegov najveći propust u životu! Plače mi se...user posted image
Dijete je na mjestu br.1 ...
Želim ti svu sreću ovog svijeta...user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 11:29:41   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: usamljena80

Hvala vam cure, stvarno ste super.
Ja sam uvijek bila jaka, hrabra, svi su me znali kao vedru i nasmijanu osobu a sad?? Sad nosim sunčane naočale i kad kiša pada samo da mi niko ne vidi oči uvijek pune suza i tuge user posted image
Tješim sama sebe da moram izdržati još tih tjedan dana i uzmem u naručje svoje malo zlato i da počnem normalo živjeti samo za njega.
Nikome ne želim zlo, pa tako ni njemu (ipak mi on podario to zlato). Ali se nadam da ima Boga koji sve to vidi i koji je na mojoj strani.
Imam dobre roditelje koji mi mogu pomoći oko bebe što se tiče čuvanja ali na žalost ne mogu i financijski. Ali nema veze nekako ćemo se snaći.
Evo danas sam primijetila neki gusti iscjedak, mislim da mi je počeo ispadati čep i da bi porod mogao krenuti ranije. idem sad do kraja spakirati torbu za bolnicu da bude u pripravnosti.
I da, vozit će me od prijateljice muž... joooooj kako tužno :(

Mila jako mi je zao kroz sta si prosla i prolazis ali uz tu svu tvoju hrabrost i volju nisi za zaljenja nego za svake pohvale. Sada hrabro da to pilence izneses sto bezbolnije na svijet i da nam budes napokon sretna. A tu osobu koja je doprinijela da se tako pogano osjecas probaj da izolujes iz svojih misli. Vjeruj kada budes drzala svoje luce u rukama onda ces postati jos jaca i bice ti punoooo lakse i svejednije. To dijete je sada samo tvoje, bez obzira sto je on - neko bezvrijedan njegov bioloski otac. Bices majka koja je hrabro i dostojanstveno dozvolila da jos jedno maleno bice uljepsa ovaj dunjaluk. jubim te i drzim fige za sto manje boli

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu usamljena80)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 12:00:22   
tajcika
draga moja zao mi je sto ti se to desilo i poslusaj savjete ovih zenica kreni dalje jer sada ce za koji dan kada budes drzala svog princa  tvoje oci dobiti najljepsi sjaj i biti ispunjene srecom da ti suncane naocale nece trebati nikada vise ni kada je sunce a kamo li kisa,srce ce ti ukrasti jedno malo slatko bice i bit ce samo njegovo,bol zbog nekoga ko te ne zasluzuje ce nestati svakim pogledom na tvog sina,dok ce njegov nazovimo ga "otac" ostati uskracen za tu srecu i ljubav vas oboje,
zelim ti draga sve najbolje u zivotu i ljubi to maleno za nas sve

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 12:15:31   
Anoniman
usamljena80 nemoj da ti bude zao sto ti se to dogadja,ja znam veoma je tesko ipak je to  nizak udarac od njega , ali vjeruj nije te vrijedan,ni tebe ni tog nerodjenog djeteta.....Sad znas da moras sama i mozda jei bolje, jer takav otac nikom ne treba....Moglo je i gore da bude pa da ga dijete zavoli a on podvije rep ....
Imati dijete je najvece bogatstvo koje covjek moze da ima,zato nemas razloga da budes tuzna , samo sretna, jer uskoro postajes  majka ....Cuvaj svoje zivce za  dijete i nemoj da se brines nije dobro ipak si trudna, nekad u zivotu kad ga sretnes vodeci svog sina za ruku , samo reci  malom mahni ovom ciki i nastavi dalje....Ne roni suze ni nasta  ,mallena bebica nosi beskrajnu srecu ....I sama sam samohrana majka , nikad sretnija nisam bila ....

Sretno i zelim ti srecu porodu

(odgovor članu tajcika)
  Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 13:06:57   
Ašoni
usamljena80, ženice su već sve rekle, i ja se divim tvojoj snazi, a uskoro ćeš aBd prvi put priviti svoje čedo u naručje i shvatit da veća sreća ne postoji, da tvoje srce zauvijek kuca za to biće, da ste dovijeka vezani neraskidivim nitima. Čika otac će ostati uskraćen da uživa gledajući kako nastaje i raste jedan novi život, za ovo što je učinio popravnog nema. Tebi želim lagan porod i svu snagu svijeta, da tebi i bebici svaki novi dan bude ljepši i sretniji od prethodnog. Samo hrabro naprijed, ono najljepše tek dolazi ;)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 13:21:58   
Ašoni
usamljena80, para mi oči ovaj dio da ga još uvijek voliš. Sad o tome ne razmišljaš, ali ako nekad budeš slaba, a on odluči nastaviti tamo gdje je stao, razmisli dobro da li neko takav zaslužuje drugu šansu. Mislim da onaj ko učini jednom, učiniće to opet, a svaki put će jednako da boli. Znaj da sreća koju ti je Bog podario je bezbroj puta veća od "nesreće" da on nije dio toga. I kako je neko već rekao, ponekad je očuh veći roditelj od onog biološkog. Teško se star konj uči jahat, izuzeci su rijetki. Sačuvaj ljubav za svoje čedo i jednom za nekog ko je zaista zaslužuje i daje.

(odgovor članu Ašoni)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Trudna, a sama...
7.9.2011 13:46:26   
vila_7
usamljena...sve su ti vec zene rekle a ja cu ti samo reci .... sad ces tek aBd vidjeti sta je ljubav kad rodis svog sina....koliko god da su ti pricali da se dijete voli, nije ni priblizno opisano koliko se voli!
A i veliki ti je plus sto ti roditelji bar mogu bebaca cuvati pa to neces morati placati kad budes radila!
I nikad se ne zna...mozda te uskoro vec negdje iza ugla ceka covjek dobrog srca koji ce te osvojiti i pomoci da zaboravis na razocarenje!user posted image user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Ašoni)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Trudna, a sama...
10.9.2011 9:55:30   
usamljena80
Cure moje :)
Tipkale smo u srijedu, a ja u cetvrtak ujutro rodila svoju najvecu i jedinu ljubav :)
Ne mogu reci da nije bilo bolno ali je bilo sve dosta brzo gotovo i sad se samo mazimo, pazimo i volimo.
Otac ga je dosao viditi i potekle su suze ali to je sve lazno. Znam ja da ce to sve on brzo zaboraviti :)
Ali sad mi on srecom vise nije vazan, jer sad imam svoju ljubav za koju vrijedi zivjeti :)
Jos smo u bolnici ali se nadam da obzirom da je sve ok idemo sutra kuci :)
Pusa svima :)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Trudna, a sama...
10.9.2011 10:04:21   
vila_7
user posted image user posted image user posted image   Sretno ti rođenje sina uz kojeg ces osjetiti srecu i kad god osjetis tugu-samo pogledaj u ta dva mala oka koja u tebe gledaju kao da si mu sve- JER JESI!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu usamljena80)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Trudna, a sama...
14.9.2011 12:06:12   
klara klaric
I od mene draga sretno nauser posted image to je nešto najljepše što se svakom može desit vjeruj mi ja ih imam dvoje a radim na trećem pusauser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Trudna, a sama...
14.9.2011 12:07:36   
damma
Čestitke draga i da budeš sretna sa svojom bebom, to je jedina iskrena ljubav
user posted image user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu klara klaric)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Trudna, a sama...
14.9.2011 13:07:19   
leona81
cestitke i od nas...user posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Trudna, a sama...
14.9.2011 13:13:06   
Visnja RR
sad ti nick treba promjeniti...nisi vise usamljena sad imas svoju ljubav ... malu mrvucu koja ce ti vratiti osmjeh na lice ...sretno! user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: nova tema
14.9.2011 14:48:47   
klara klaric
Draga moja jako si me rasplakala sa svojom prićom,ne mogu vjerovat da postoje takvi ko on.Mislila sam da to sam ima u filmovima,baš je jadan sori.user posted image al život ide dalje takva budala ti ne treba u životu,jedino šta najvrednije od njega imaš to jeuser posted image a ovo sve u zaborav baci nije vas vrijedan.user posted image

(odgovor članu usamljena80)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Trudna, a sama...
14.9.2011 14:50:34   
klara klaric
NIJE VRIJEDAN TVOJIH SUZA

(odgovor članu usamljena80)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *