|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
8.10.2008 23:03:18   
Emina*
IZVORNA PORUKA: amrino

Imas i u DM- u bez soli. Alnaturini i bio su. Ne znam koliko beba ima ali uglavnom imas jedan od rize a drugi od 4 vrste zitarica- bez soli su.


Amrino, u kojem DM-u?
Jel u onome u gradu??
Mozes li mi opisati kako izgleda ta kutija ili sta je vec user posted image
Hvala puno...
To mi zvuci jako super, posebno kad se negdje ode s bebom, da mu to dam da se zabavlja....


Visnja, u kojem dijelu prehrane si ti nasla te?
Hvala user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
8.10.2008 23:05:57   
Visnja RR
Emina ja sam nasla u Konzumu -Wisa tamo gdje je raf sa hranom za dijabeticare i sl... ali cini mi se da toga ima i u Merkatoru (onaj glavni)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
8.10.2008 23:10:53   
Amrino
Imas Eminice u svakom. (bar bi trebalo da ima, a u onom u gradu mislim da je polica sa desne strane kod ulaza) Na onoj polici gdje su Alnaturini proizvodi tj. hrana. Oni su u celofanu i ima ih vise vrsta. Sa i bez soli- samo od rize ili od vise vrsta zitarica
Pitas prodavacicu ako ne mozes naci. Reci samo da ti trebaju rizine pahuljice.
Meni su super! a i mom Hamzi su user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
8.10.2008 23:29:15   
Amrino
I ja sam kupovala i u Merkatoru i u Konzumu...ima i u mnogim granapima. Proizvodjaca i vrsta ima raznih mada su mi ovi u DM- u ubjedljivo najbolji.
Samo obrati paznju na sastav jer nisu svi isti.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
9.10.2008 22:16:06   
Emina*
Ja kupila nesto okruglo, kao diskovi user posted image  user posted image
Nisam mu jos dala, prvo da provjerim s vama...
Ali mi se nekako rasipa ovo...
Bojim se da nece odvaliti koji komad......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
9.10.2008 22:28:42   
sanny
Znate sta sad cu vam ispricat nest jako smjesno.. ja i moj muz smo padali od smjeha..znaci problem je bio da nece da jede i okrece glavu ...i ja napravial cufte sa sosom i sad vadim sebi sa onom kasikom plasticnom malo vecom ( kao varnjaca.. mislim da se tak zove samo malo dublja ma znate sta je) i ona gleda i ja njoj reko hoces ti malo kad ona otvori usta i hoce sa tom velikom i veceras je ..ili joj je smjesno ilk neznam sta al smijala se zajedno sa nama... i pojela masala haos i mogu bar spavat nocas sretna..misllim da nema nista ljepse kad znas da se bebica naruckila dobro...

i bile sye u pravu veceras sam joj nasla gornji zubic dok smo prale ove donje..vidim samo jedan i fino je izrastao masala ...znaci mucilo je malo to... valjda ce biti sve akoboda dobro...

a ovaj stidpor tj risecake ludilo nema kud ga nema hahahahhaha

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
9.10.2008 23:58:34   
camm
e bas mi je drago ma samo nek jede...user posted image

a zubici gornji su i nama probleme stavarali pogotovo  gornje dvojke.

< Poruku je uredio camm -- 9.10.2008 23:59:01 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
10.10.2008 12:49:14   
amdi
To su ti "diskovi",Eminice. Stvarno su super, a i zravi su-2 u 1. Nemoj se bojati ako si vec davala bebi u komadima da jede,a ako nisi prvo mu daj komad banane ili neceg mekanog da nauci zvakati.
Meni su ti rizini "kolacici"zakon, podsjecaju me na cokoladu s rizom, ali bez cokoladeuser posted image

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
10.10.2008 13:57:43   
sanny
amdi ja sam sebi kupila sa cokoladom da me podsjeca hahahhaha

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
28.10.2008 16:29:03   
Visnja RR
trebam savjet user posted image
Naime u nekim kuharima za bebe sam citala a i u razgovoru sa nekim osobama sam cula da se hrana za bebe koju pravimo moze zamrznuti...
znam za supu tj temeljac... al sta jos?
jeste da ja imam zalihu Hipp kasica svih mogucih al eto voljela bih imati nekad i domacu klopu na raspolaganju kad je neka frka...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
28.10.2008 16:33:26   
mamyca
user posted image Visnja i mene to isto interesuje.Mislim da moze sve povrce,a negdje sam citala da se krompir ne smije zamrzavati pa onda davati maloj djeci,mozda grijesim,ne znam,i ja ocekujem neciji odgovoruser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
28.10.2008 16:37:04   
M kao Mama
Ja znam da se špinat ni u ludilu ne smije zamrzavati, kažu da je to atomska bomba za organizam, to sam baš čula od dr. koja je ubila gost u emisiji recerp za dobar život,

a ima i druga tema koja bi također mogla pod ovu da se svede, koja hrana se ne valja podgrijavati više puta, odnosno koja kada prenoći nije više za upotrebu,

ja znam da opet zelje, čuspaji i u toj kuhanoj varijanti ne valja, krompir pire ako prenoči ne valja, gljive ni pod razno ne smiju prenočiti, bože sta još, ako se sjetim javim se,


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
28.10.2008 16:45:19   
mamyca
Hvala Almauser posted image ,kad se sjetis brzo nam napisi jos.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
28.10.2008 16:47:40   
M kao Mama
E, Bogami dabogda kćeri, nego moram nazvati moju nanu od 82 godine, ona ti to bolje zna od mene, ovo je što sam se sada sjetila,

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
28.10.2008 16:53:18   
mamyca
user posted image user posted image Onda kad zovnes javi.


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
28.10.2008 19:16:06   
camm
potvrdjujem  to sto je mama alma rekla
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
31.10.2008 16:25:57   
haidy
Trebam savjet. Kad hranim bebu (ima pet mjeseci) sa kasicama uopste nece da otvara usta. Cim vidi kasiku cvrsto ih zatvori i nema sanse da joj hranu stavim u usta. Posebno nece da jede domace kasice, a ni Fructalove, dok HIPP ponekad i pojede. Sta da radim?

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
31.10.2008 16:30:15   
Emina*
Znaci da beba nije gladna, bar kod nas je tako... 
Kad zatvori usta, i zaista nece da ih otvori,
ma koliko se ja trudila, znaci ili da mu se ne svidja, ili da je sit...
Mozda je kod tebe isti slucaj....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
3.11.2008 13:16:08   
Suzana
Drage mame...
 
Ovih dana sam u velikoj brizi oko prehrane mojih beba, po mom povratku na posao, pa bih voljela malo sa vama da se posavjetujem, pored toga sto cu se posavjetovati sa pedijatricom. Odmah se izvinjavam ako cu biti opsirna, ali zelim da vam priblizim moju situaciju. (Nadam se da sam na pravoj temi - razmisljala sam da li da stavim pod dojenje i posao i sl. ali nebitno sada...)
Kao sto neke vec znaju, mojim djecacima ce krajem novembra punih 6 mjeseci. U decembru se vracam na posao, na pola radnog vremena, od 9 do 13 h.
Sada ih dojim 5 x u toku dana (cca. 08:30, 12:00, 15:00, 18:00 i pred spavanje oko 20:30, a njih dvojica se bude 2 x u toku noci i doje). Uvodimo cvrstu hranu, i evo danas, izmedju jutarnjeg i podnevnog podoja su pojeli krusku. Do sada su svarili bananu, jabuku, tikvicu (u kombinaciji sa prosom - Amrino, thx na receptu), mrkvu, krusku. Dakle idem prema prema sto raznovrsnijem izboru namirnica, voca, povrca i zitarica...
Ono sto mene brine je sljedece: kako i kada se ukida taj jedan podoj, jer sam ja primorana da razmisljam u ovom pravcu... Hoce li moji djecaci u decembru sa punih 6 mjeseci moci ujutro izmedju 8 i 8:30 dojiti, i cekati sljedeci podoj do 13:30. To je skoro 5 h razmaka izmedju podoja, s tim da bi imali vocni obrok... Kako pojacati taj vocni obrok kalorijama da im da snage dok im mama ne dodje, ima li neko ideju?
Od januara bih se vratila na puno radno vrijeme, dakle od 09-17 h. Mora se uzeti u obzir da izadjem bar 15 min. ranije i da ne dodjem tacno u 17 h kuci... Oni ce imati punih 7 mjeseci - sta sa dojenjem? 8 h bez sike ne mogu i ja sam primorana da hajmo reci oko 13-14 h popiju flasicu AD mlijeka. Od te flasice pa do mog povratka s posla bi imali obrok, vjerovatno povrce, piletina i sta se vec jede u tom periodu...(uzasno brinem da li ce im se AD svidjeti, da li ce prihvatiti??? Prijateljica mi savjetuje da im sada, u tom periodu dam malo flasice u toku dojenja, a meni nesto ne da, pa imam mlijeka, curi...).
A meni ce mlijeko nadolaziti na poslu i to ce mi biti zeznuto...
Negdje sam procitala da Misuru polako nestaje mlijeko. Grozno zvuci, ali lakse bi mi bilo i vise bih voljela kada bi mi se u ovom periodu polako smanjila kolicina mlijeka kao njoj, nego da ga imam i moram prosipati a djeci davati vjestacko... O izdajanju na poslu i inace ne mogu razmisljati, jer mene posao ceka, a u WC-u se pumpati za dvije bebe, ko ce im odnijeti, od toga nista...
Ja sam napisala referat...
Znacio bi mi svaki vas savjet (pogotovo mama koje su slicno prosle), nadam se da ste me razumjele sta je moj problem - sta im davati dok me nema, koliko mogu moji malci u ovom perodu bez mlijecnog obroka, samo da mi ne budu gladni...
 
Bas sam u brizi... Nje dzaba normalno da je porodiljsko godinu dana, pogotovo za mame koje doje...
 
Hvala unaprijed i veliki pozdrav za sve...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
3.11.2008 21:29:36   
Suzana
Niko nista nema reci...
Nadam se da vas ovaj moj dugi post nije smorio, pa vam se ne da napisati ni recenice... user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
3.11.2008 21:36:18   
nikka
Mislim da će se većina složiti da nemješaš ADmlijeko sa dojenjem,a tu razliku od 5 sati između dojenja možeš popuniti  slanim obrokom(povrće,meso,bez soli naravno),a može i voće uz to.
Ja sam mislila da će ti se već javiti netko pametniji,pa se nisam gurala.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
3.11.2008 21:43:54   
nikka
Jao sad pročita,pa ti ćeš poslije u puno radno vrijeme,a zar nema šanse nikakve da odeš kući na pauzu?
Baš žalosno,a ako budeš manje dojila i mlijeko će samo nestajatito znaš i sama,ja stvarno neznam što da ti savjetujem.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
3.11.2008 21:44:48   
Suzana
Nikka,
 
Tebi hvala. OK 5 h, za taj period cemo se vec nekako snaci - a sta da radim kada me ne bude cca 9 h dnevno... Ja moram NAZALOST dati flasicu, jer mislim da ne mogu tako dugo bez mlijeka... Zato sam vas i pitala za misljenje... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
3.11.2008 21:50:25   
Amrino
Hej Suzana...nemam bas vremena pa ti nisam nista stigla napisati...evo nesto na brzaka---ali MM prijti razvodom kada me vidi za komp. user posted image
Mogu misliti kako ti je...to je najveca okrutnost "modernog" vremena i "emancipacije zena"...odvajanje od bebica.
Moj savjet bi ti bio da za ovo vrijeme koje ti je ostalo tj. do decembra pokusas da izmuzes sto vise svoga mlijeka. Pocni im sada davati svoje mlijko na flasicu u tom periodu dok ces biti na poslu. To je jednom eventualno dva puta dnevno- probaj cisto da se naviknu na to da u tom perodu nema sike. Ja bih krenula sa ispumpavanjem prije nego sa AD...teze i komplikovanije jeste ali je i mnogo zdravija i bolja opcija za njih. Lakse ce se navici.
Svoje mlijeko mozes zalediti, da imas u rezervi a poslije kada uhvatis neki ritam mozes navece izmuzati i ostavljati u frizider za sutra...i sve tako. O ovome znam samo preko nekih foruma po iskustvima nekih majki...i kazu da za vrlo kratko vrijeme predje u rutinu i da nije tako tesko. isto vrijeme duzima i pravljenje AD mlijeka.
Naravno u tom periodu sada mogu i jesti ostalu hranu ali mlijeko je tu za svaki slucaj i za utjehu.
Nema potrebe da se toliko brines. Normalno je da ce i tebi i njima biti neobicno u pocetku ali dobro je sto ces prvo raditi pola radnog vremena pa cete svi imati malo fore da se naviknete.
Vidjet ces da oni sto su stariji sve su radoznaliji...pa ce se ubrzo poceti igrati i otkrivati cari puzanja da ces ih morati ganjati da ih nahranis. user posted image
Cujemo se sutra- samo optimisticno i hrabro!



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
3.11.2008 21:53:37   
proud mom
Suzi, zlato moje.... opet si došla u onu "fazu"... jaoooo kako mi je žao... user posted image user posted image user posted image

čuj, ja sam ti već rekla da mislim da je najbolje da za vrijeme pauze na poslu bar pokušaš da se izdajaš i da im to "skladištiš" za idući dan, pa koliko toliko... ili to ili AD...

jao kako mi je žao, ali ja te potpuno razumijem... bliži se jbg.... user posted image


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *