|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hodalica
23.12.2008 12:42:56   
mamina princeza
svi znamo da se hodalica ne preporucuje i a svaka mama nek odlucuje ( ja je nemam namjeru koristiti) za svoje djete ali mislim da djete sa 4 mjeseca nikako ne moze u  hodalicu. Znam da su se ranije djeca tako manja stavljala u dubak meni je licno on jos gori. Djeteu se u tom periodu razvijaju kosti jos uvijek nije sposobno ni da sjedi samo u vecini slucajeva.

Ne znam kako si to zamislila da je stavljas u hodalicu tako ...ispadne nesto kao kengurko:)))

Ja bi se ipak strpila...jeste tesko svima nama i sama pronalazim razne taktike i nisam ostra po pitanju nista ne moze ...te ovo je opasno te ono je opasno...nadjem neku sredinu

Al ipak mislim da je malo prerano za takva rjesenja!!!
Strpi se jos malo ...pokusaj je stavljati u lezaljeka na kauc igaj se s bebom ....pa druge obaveze nekad mogu i sacekati , vaznije je da beba bude dobro i zadovoljna:)))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: hodalica
17.2.2009 10:01:24   
malaaaa
ja cu svog stavit cim mogne fino sjediti svaki dan pomalo necu sad  pretjerivati radi kicme ali cu ga stavljati

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: hodalica
17.2.2009 23:24:06   
adannn
Moja je bila u hodalici od šestog mjeseca,pa nekada nije htjela iz nje da izađe a uskoro će napuniti godinu i neće ni da je gleda a kamoli da sjedi...Sada samo hoda oko namještaja,puže,penje se...I nije joj ništa,sasvim normalno dijete...

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: hodalica
17.2.2009 23:26:55   
anitaMO
moja nije htjela u hodalicu nego je gurala pored sebe.ali je zato sama prohodala sa 11 mjeseci.i bila je stabilna od prvog dana.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: hodalica
23.2.2009 9:44:19   
lejlaze
mi smo kupili hodalicu, pomalo ga stavljam. mada mu vise sluzi za stajanje, jer ne dodiruje uopste pod nogicama. interesantni smu mu dugmici i zvecke koje se nalazi na njoj. user posted image  dusa mamina

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: hodalica
25.2.2009 0:13:15   
ElEmina
Ja licno ne smatram da bi svakodnevno stavljanje bebe u hodalicu po 20-30 minuta bilo stetno za bebu iako Udruzenja pedijatara, doktori, sestre i td.. vecinom ih striktno zabranjuju, a skoro svi oni su svoju djecu stavljali u iste (znam za najmanje 10 njih). Po meni najveci problem koji moze biti i koji se moze desiti kada bebe koriste hodalicu jesu padovi. Zapnu za tepih, prag, ili bilo sta na podu i onda lete na nos, glavu ili neki drugi dio tijela i sto je najgore prepadnu se i nedaj Boze povrijede. Ja sam mazu pocela stavljati sa 7 mjeseci pomalo i prije nekoliko dana se (sa 10 mjeseci) se izvrnuo. Hvala Bogu, nije se udario i nije plakao, a ja sam u huji hodalicu bacila. E tek tada je plac poceo. Njega njegova hodalica cini sretnim jer uz pomoc nje moze da stigne gdje hoce.user posted image Puzati je poceo sa 9 mjeseci i sad puze kao da mu je neko stavio žišku u guzu, ne mogu ga stici. A u hodalicu ne ulazi vec se popne uz nju i gura je ispred sebe i koristi kao oslonac. Naravno, ja sam svo vrijeme tu da se ne bi poletilo:)

_____________________________

Mama voli mazu, maza voli mamu:)
18.04.08.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: hodalica
25.2.2009 12:42:01   
mivica
Mi koristimo hodalicu pomalo od prije 20-ak dana. Mozda tri puta dnevno po 10-15 min. Sad je Bakiru 8 mjeseci i tek smo ga neki dan odveli na ponovnu kontrolu kukova, posto smo prvi put isli sa 7 sedmica pa je bilo rano (preporucena bila kontrola za tri mjeseca-malo smo produzili user posted image ). Eto hB, sve je ok. Bas sam pitala i za hodalicu, doktori ne preporucuju jer usporava motoriku djeteta, a ne zbog mogucih iskrivljenja kicme ili deformacije kukova! 

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu ElEmina)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: hodalica
25.2.2009 12:45:19   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mivica

Bas sam pitala i za hodalicu, doktori ne preporucuju jer usporava motoriku djeteta, a ne zbog mogucih iskrivljenja kicme ili deformacije kukova! 


upravo tako...i opet je roditelji kupuju djeci.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: hodalica
25.2.2009 12:52:51   
Visnja RR
Asja je izgustirala hodalicu... i ne zeli vise u nju... meni koristi samo kad moram u kupatilo a Asju ne smijem ostaviti na podu samu jer se vec dize  user posted image .. jedino mi je sigurna u njoj...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: hodalica
25.2.2009 15:04:26   
Hannah
IZVORNA PORUKA: mivica

Bas sam pitala i za hodalicu, doktori ne preporucuju jer usporava motoriku djeteta, a ne zbog mogucih iskrivljenja kicme ili deformacije kukova! 


Dijete ne sjedi na kukovima nego na kičmi, niti stoji na kukovima. Hodalica može uzrokovati iskrivljena stopala, stojanje na prstima, dijete uči da hoda nepravilno, pošto prvo treba da hoda bočno pa onda naprijed, a hodanje u hodalici nema veze sa pravim hodanjem.
Hodalica služi da je mami lakše i da dijete ne puže po prljavom podu user posted image

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: hodalica
26.2.2009 13:52:20   
stella
Sve sto sam ikada igdje rekla za hodalicu,sada cu da pojedem sve svoje rijeci i kazem jedno veliko NE  hodalici.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: hodalica
10.3.2009 14:40:15   
ame_la
Moja bebica je od 6.5 mjeseci u hodalici, skoro svaki dan po malo i doista ju voli
obiđe ćitavu kuću za sekundu
otvara latice i zabavlja se a i meni je lakše i već dva mjeseca puže propuzao je u 7 mjesecu
ja sam za hodalcuuser posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: hodalica
11.3.2009 12:12:59   
stella
E pa draga moja,kad si toliko za ti koristi,to je tvoje dijete,ali se nadam da nece imati posledice koje ima moje dijete sada.Sreca je pa smo na vrijeme uocili,i najvjerovatnije da ce problem biti uspijesno rijesen ali je jos sve u zraku.

I moja curica je uzivala i odgurivala se,tu je najsretnija bila cini mi se.Ali ovo sto sada prolazimo nebi nikome pozeljela,i aBd jos djece SIGURNO NECE U HODALICU.
LP

< Poruku je uredio stella -- 11.3.2009 12:14:17 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: hodalica
11.3.2009 12:19:06   
Amrino
sta je bilo stella? user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: hodalica
11.3.2009 12:46:04   
ziki
Kako je meni pedijatar objasnio zasto ne smije hodalica nije samo motorika vec moze da se poremeti i centar za ravnotezu. Takodje u Americi momke ukoliko su stavljani u hodalice kao bebe ne primaju u pilote, i to sam od pedijatra cula.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: hodalica
11.3.2009 12:57:06   
andji
Mislim da je to sve od djeteta do djeteta...Sergej je krenuo u hodaljku od 5,5mjeseci i bio je do 11 mjeseca,posle nije htio...htio je da se penje,puza,vere po svemu po čemu može....nije prohodao rano(sa 13 mjeseci)al ko god da ga je vidio 2dan hodanja rekao je kako nije vidio stabilnije dijete...iopšte nije padao....kads e pustio drugi dan je hodao sasvim normalno.....ja mislim da je to sve individualno(i meni je pedijatrica govorila da ga ne stavljam ni slučajno u nju)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: hodalica
11.3.2009 13:14:43   
tea lana
Lana je bila u hodalici od sest punih mjeseci i nama je ona bila super.Doduse dijete nikada nije puzalo ali je za to sa 10mjeseci prohodala.Sa godinu se pocela penjati,zato smatram da nema nikakvog utjecaja na motoriku,bar ne kod mog dijeteta.Sad joj je 21 mjesec i postp se druzimo sa sportistima i trenerima svih sportova za nju kazu da joj je motorika pre razvijena za njen uzrast i ne mogu da vjeruju koje vjestine vec ima a tako je mala.Zato ja mislim da hodalica nema apsolutno nikakve veze sa tim

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: hodalica
11.3.2009 14:29:54   
Hannah
Pa može se desit da hodalica ništa ne napravi, ali može se desit i da napravi.
Šta ako dijete dobije skoliozu, iskrivljene tabane, stoji na prstima. Njegovi mišići još nisu spremni da stoji a stavljeno je da hoda po refleksu. A druga stvar su padovi iz hodalice. Također dijete ne uči da hoda pravilno, hodalica nema veze s pravim hodanjem. Dijete treba prvo da puže najmanje tri mjeseca da bi se formirali mišići pa tek onda da stoji i hoda. I treba da prvo hoda bočno uz namještaj.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: hodalica
11.3.2009 15:11:06   
Visnja RR
ovo s prstima i nema neke velike veze...sin moje prijateljice  stariji od Asje mjesec dana nije nikad ni prisao hodalici a stalno je hodao na prsticima...tako da...
da je ona njega drzala u hodalici bilo bi eeeee to je od hodalice...
kao sto rekoh Asji bila zanimljiva mjesec dana i sad nece u nju... hoce da puze i da se sama dize i pravi nespretne koracice uz krevet...
ko se odluci za hodalicu samo nek ne pretjeruje...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: hodalica
11.3.2009 15:45:26   
Amrino
ovo s prstima i nema neke velike veze...sin moje prijateljice stariji od Asje mjesec dana nije nikad ni prisao hodalici a stalno je hodao na prsticima


Da ali su ga vjerovatno oni stavljali na noge da "hoda" prije nego je za to bio spreman ili su ga stavljali da "cupka" i "hopsa". A to ima skoro isti efekat kao i hodolica.
Karakteristicne kretnje za tu djecu su hodanje na prsticima, gornji dio tijela im ide naprijed, stopala su cesto iskrivljena u stojecem stavu, ako su nestabilna k
ada pocnu stajati i hodati, kada padaju ne znaju se docekati na guzu ili ruke nego padaju na stranu...itd.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: hodalica
11.3.2009 15:58:44   
vjestica
meni zaista nije jasno zašto neke majke stavljaju bebe u hodalicu iako svi pedijatri i fizijatri kažu da je štetna za razvoj motorike, stvara deformitete isl
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: hodalica
11.3.2009 16:03:01   
mamina cura
Sa velikim ponosom mogu reci da nismo koristili hodalicu u Heninom razvojuuser posted image . Propuzala, prohodala jos samo da propricauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: hodalica
11.3.2009 16:04:05   
Suzana
Evo i mene malo na ovoj temi.
Da imam jednu bebu, vjerovatno ne bih koristila hodalicu, a možda i bih.
Pošto mi imamo dvojicu vragolanaca (neka su mi živi i zdravi) koristimo hodalicu od 6-7 mjeseca. Svakodnevno, ali pomalo i umjereno.
Hodalica je Chicco i zaista je kvalitetna, ako je to uopšte bitno, ali sigurno da i to ima veze, jer je sjedište zaista anatomsko, čvrsta je.. bla bla.
Uglavnom, kao što znate, pobornik sam svega prirodnog, pa tako i razvoja, ali eto, u ovom slučaju nismo "po knjizi". user posted image
I da, hB Edi i Mak pužu, penju se uz namještaj i hodaju, kada padaju dočekuju se na guzu...
Možda zaista jeste individualno, a možda i nije...
Poštujem ko ne želi da je koristi, ali razumijem i one koji je koriste. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: hodalica
11.3.2009 16:06:55   
tea lana
Poštujem ko ne želi da je koristi, ali razumijem i one koji je koriste.
Poštujem ko ne želi da je koristi, ali razumijem i one koji je koriste. user posted image



upravo tako a l mi nije jasno kako sebi neko moze uzeti za pravo da napada nekog drugog zato sto koristi ili ti ne koristi hodalicu

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: hodalica
11.3.2009 16:12:51   
Emina*
Ako smijem iznijeti jedan slucaj, nadam se da ce mozda nekome pomoci.. Od prijateljice maleni ima 10 mjeseci hB...
U dubak ga je stavljala od skoro 4-5 mjeseca.. Znao je tako mali da stoji, pa i po 3 sata... I onda su se kasnije hvalili, Boze moj, njihovo dijete ima5 mjeseci, a sam stoji na nogama, ili, ne znam, sam hoda ako ga malo pricuvas..  Ili, nece on da puze, ali zato u hodalici obidje stan citav...
Hodalica je bila neizostavna... I dan-danas ga stavlja u hodalicu...  Zna u njoj biti, pa po pola dana...
Mali, nit puze, nit hoda, nit se dize... Dijete samo ne moze da sjedne, znaci sam sebe da dovede u sjedeci polozaj..
Ne znam, mozda ima takve djece kojoj je mrsko, mada sam ja uvjerena da je to od ovih "pomagala"...  Kad ga stavi da sjedne (ona ga postavi, ne sjedne sam), sjedi tako kratko vrijeme, i onda se samo baci na stranu...
Pokusavala sam na fin nacin (nisam pametovala), rekla sam joj da malenog stavlja na pod da pokusa da puze, i da ga drzi tako na podu...  Bila sam k'o papagaj, ali niko me nije fermao... Na kraju sam odustala....  Ako ti ne zelis da pomognes svom djetetu, onda ja nemam sta tu da trazim... 
Ne znam, mozda na osnovu svog djeteta poredim sve ostale bebe, i gledam kako one napreduju i pokazuju neke svoje motoricke sposobnosti...  Mozda grijesim, ali, moje misljenje je, sto vise na podu, i sto vise pustati da dijete samo otkriva svijet...

I da, i ja stavim Bakira u hodalicu.. Chicco je hodalica.. Ne bih je sama kupila, dobili smo je.. U njoj provede 5 minuta dnevno...  Ostalo je sve na podu.. Pocela sam ga stavljati TEK kada je on sam poceo da se krece uz namjestaj...  Hodalica je takva da u njoj beba ne stoji, nego sjedi.....  I onda sam ustane pomocu nje...
Htjedoh samo da napisem da ne treba pretjerivati.. Na mamama je da li ce one svoju djecu stavljati u hodalicu ili ne..

< Poruku je uredio Emina* -- 11.3.2009 16:17:27 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *