|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 0:41:00   
madam x
Lejla ja odavno pravim ovu mileram tortu, samo ja je zovem kolač sa višnjamauser posted image , s njima je pravim. Samo kod mene idu tri kisela vrhnja u kremu, a kod tebe piše jedno. To je moj omiljeni kolač definitivno i sva raja ga na poslu pravi. ja jednom odnijela da počastim i gotovo. Ove godine sam prvi put pravila sa malinama i isto je dobar.user posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 1901
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 3:35:36   
Hannan
Eto, jos jedan dan insallah :( ko i vama i meni je proletio ko dan, hvala Allahu ja ne pamtim ljepseg Ramazana u svom zivotu, ne znam zasto ali tako mi je poseban...postila sam kad je Ramazan nekad bio u februaru, januaru kratki dani ja kazem 6h posta, ali sam znala ogladniti, ozedniti, ovaj Ramazan subhanallah dugi dani, vrucina Allah dao takvu ugodu da bi mogla nastaviti ovako makar jos mjesec, da ne lupnem duzi period...da nas Allah ako Bog da opet ovako spoji i sljedece godine, da nam post i ibadete ukabuli, grijehe oprosti i da Bajram ako Bog da docekamo ciste duse user posted image



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1902
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 13:38:39   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Hannan

Eto, jos jedan dan insallah :( ko i vama i meni je proletio ko dan, hvala Allahu ja ne pamtim ljepseg Ramazana u svom zivotu, ne znam zasto ali tako mi je poseban...postila sam kad je Ramazan nekad bio u februaru, januaru kratki dani ja kazem 6h posta, ali sam znala ogladniti, ozedniti, ovaj Ramazan subhanallah dugi dani, vrucina Allah dao takvu ugodu da bi mogla nastaviti ovako makar jos mjesec, da ne lupnem duzi period...da nas Allah ako Bog da opet ovako spoji i sljedece godine, da nam post i ibadete ukabuli, grijehe oprosti i da Bajram ako Bog da docekamo ciste duse user posted image




Amin... a ovo si upravu, meni e bilo hB bas lahko za postiti, sto kazes mogla bih jos jedan mjesec ko od sale...


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1903
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 14:27:03   
canim
Lejla_ka islim kofte je super,user posted image dobro si me podsjetila na njega, nisam ga bas odavno pravila

I meni je ovaj ramazan zacas proletio, imam osjecaj kao da svake godine traje krace i krace user posted image

Mi sinoc opet spremali iftare za 20tak osoba. Hvala Bogu vrijeme nas je posluzilo, pa smo iftarili u dvoristu a bas sam se bila zabrinula da nece opet biti pljusak kao prekjucer.

Iftarili smo

hurme
limunada + sokovi
supica
bamija
filovane paprike
sis cevap
slagana zeljanica
przene pohovane patlidzane,
musaka od patlidzana i tikvica
zapeceni krompir
pileci bataci
kolac
lubenica
kafa i turski caj.

Eto i mi polako ispracamo ovog naseg lijepog gosta, inshaallah da svaki naredni ramazan iskoristimo maksimalno u dobru, zajedno s nasim najmilijima user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 1904
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 14:28:51   
gvendolina
slazem se sa vama, hvala Allahu milostivom sto nam je olaksao i ucinio da lako ispostimo....nekada vise ogladnim izmedju dorucka i rucka,a Allahovom miloscu nisam osjetila 16h

danas za iftar posebna poslastica,bosanski lonac koji svi volimo...sva kuca prekrasno mirise na zacine i mirodjijeuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 1905
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 15:28:03   
Amam
Selam drage rr-ovke

Bas kao i vama,i meni R proleti tako brzo,hvala Allahu koji nam ga je podario da se ocistimo od grijeha i iskoristimo sve blagodati,da nam Uzviseni primi ibadete,oprosti grijehe,podari zdravlja insallah,da opet docekamo skupa i naredni,da se druzimo i ideje razmjenjujemo.

Radujem se i bajramu,obavili smo kupovinu,sad jos ostaje da sve upakujem,kolacice sam juce spremila(oblatnu od pcelice onu kokos-cokolada) i cokoladne kuglice,sinoc mami napravila mokru cokoladnu,a sveki sebi napravila baklavu i nece vise nista,pa sam joj poslala zdjelu oblatni.

Juce sam napravila i sok od malina,mm kupio od neke tete,uzgaja  jesenske.

Veceras cu aBd za iftar praviti pilece cevapcice,pekarski krompir,supicu i imam paprike u kajmaku(koje sinoc nismo ni probali) i imam janjeceg pecenja user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 1906
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 16:15:16   
niki83

IZVORNA PORUKA: Amam

Selam drage rr-ovke

Bas kao i vama,i meni R proleti tako brzo,hvala Allahu koji nam ga je podario da se ocistimo od grijeha i iskoristimo sve blagodati,da nam Uzviseni primi ibadete,oprosti grijehe,podari zdravlja insallah,da opet docekamo skupa i naredni,da se druzimo i ideje razmjenjujemo.




Potpisujem, i zato Amin! Insallah..user posted image

Mi za posljednji iftar ovog Ramazana spremamo:
Corbica sa zitaricama fantazija,
Chicken nuggets sa nekim sosom,
Zapeceni palacinci sa sirevima..
Salata paradajz..
Za desert palacinci sa nutelom i kupinamauser posted image



_____________________________

N&N

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1907
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 16:22:34   
canim
Kod nas od juce ostalo sam malo bamije i sis cevapa, pa cu jos samo skuhati rize i supice i eto iftar.
Juce ono hrane sto je ostalo od iftara skoro sve sam gostima podijelila, nek imaju po malo za sehura ili iftara.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1908
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 16:26:29   
Hannan

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Za one koji su svladali Ledeni vjetar, nova poslastica za ljetne dane:

user posted image

Mileram torta

http://www.coolinarika.com/recept/744711/

Preodlična, sasvim jednostavna.


Je li se ohladi pa prelije prelivom za voce, ili moze i topla? Da je veceras napravim, ako Bog da.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1909
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 19:34:41   
madam x

IZVORNA PORUKA: Hannan

Eto, jos jedan dan insallah :( ko i vama i meni je proletio ko dan, hvala Allahu ja ne pamtim ljepseg Ramazana u svom zivotu, ne znam zasto ali tako mi je poseban...postila sam kad je Ramazan nekad bio u februaru, januaru kratki dani ja kazem 6h posta, ali sam znala ogladniti, ozedniti, ovaj Ramazan subhanallah dugi dani, vrucina Allah dao takvu ugodu da bi mogla nastaviti ovako makar jos mjesec, da ne lupnem duzi period...da nas Allah ako Bog da opet ovako spoji i sljedece godine, da nam post i ibadete ukabuli, grijehe oprosti i da Bajram ako Bog da docekamo ciste duse user posted image





Isto ovakouser posted image

Baš je bilo lijepo družiti se s vama. Ako Bog da dogodine opet.user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1910
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 19:35:23   
madam x
Hannan, ja stavljam na toplo, doduše višnje iz kompota.

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1911
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 20:12:15   
reallove
Selam zenice,evo prodje nam i ramazan,da nam dragi Allah oprosti grijehe i ukabuli post..Amin

kod nas je danas bilo:

maglube

jogurt

zeljanica

supa

sok od jabuke

Meni je i ovaj ramazan bio tako lijep,Masallah i zao mi je sto tako brzo prodje..Evo sada u dzamijama se uci,odjekuje,lijep je osjecaj,jedino sto mi uvijek bude tesko sto nisam sa svojima,ali Boze moj,neka su mi zdravi i zivi..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1912
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 20:13:44   
reallove
I jos nesto,falit ce mi i ova tema..Zenice moje drage,Bajram Serif Mubarek Olsun user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 1913
   RE: Sehuri/Iftari
18.8.2012 20:59:16   
Hanady RR
Jeste mi iftarile hanumeuser posted image

ja jesam ...
sa mužem svojim ...
on ode raditi malo a ja pijem kafu...

mogu vam reći večeras kad top puče...a moja djeca povikše i nema višeeeeeeee...meni nešto za suze bi...
al eto nama Bajrama...da nam Allah dž.š svima oprosti grijehe i ukabuli postuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 1914
   RE: Sehuri/Iftari
19.8.2012 0:52:52   
lejla80
Eto drage moje prođe još jedan Ramazan..da vam dragi Allah ukabuli post i sve druge ibadete, usliši dove i oprosti grijehe.. Sve najbolje povodm nastupajućeg praznika..Bajram Šerif Mubarek Olsun user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1915
   RE: Sehuri/Iftari
19.8.2012 1:14:11   
Honey3
eto drage moje da vas i ja poselamimuser posted image prodje nam ovaj mubarek Mjesec,i to bas brzouser posted image falit cete zenice,falit ce ova temauser posted image da nam Allah dz.s post nas ukabuli i grijehe oprosti,amin...
Od srca vam zelim Bajram Serif Mubarek Olsun user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 1916
   RE: Sehuri/Iftari
19.8.2012 6:14:02   
hapymum
MasAllah prodje jos jedan Ramazan,da Allah ukabuli svima koji su postili i da nas ocisti od grijeha,imamo jos jednu sedmicu u novom muslimanskom mjesecu pa ko moze fino je ispostiti.Fino se iftarilo i sehurilo ovaj Ramazan,hvala Allahu dz,s koji nas je opskrbio hranom i hvala svima vala na novim i divnim receptima koje sam naucila od vas da vas Allh nagradi svakim dobrom.Ja i H ispratile babija na Bajram namazuser posted image user posted image user posted image user posted image .Prvi Bajram sa nasom H,neka nam je ziva i zdrava a i vama vasi.Do slijedeceg Ramazana malouser posted image user posted image user posted image i velikiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1917
   RE: Sehuri/Iftari
19.8.2012 6:15:03   
hapymum

IZVORNA PORUKA: hapymum

MasAllah prodje jos jedan Ramazan,da Allah ukabuli svima koji su postili i da nas ocisti od grijeha,imamo jos jednu sedmicu u novom muslimanskom mjesecu pa ko moze fino je ispostiti.Fino se iftarilo i sehurilo ovaj Ramazan,hvala Allahu dz,s koji nas je opskrbio hranom i hvala svima vama na novim i divnim receptima koje sam naucila od vas da vas Allh nagradi svakim dobrom.Ja i H ispratile babija na Bajram namazuser posted image user posted image user posted image user posted image .Prvi Bajram sa nasom H,neka nam je ziva i zdrava a i vama vasi.Do slijedeceg Ramazana malouser posted image user posted image user posted image i velikiuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 1918
   RE: Sehuri/Iftari
19.8.2012 6:39:52   
Amam
Amin na vase dove,amin!

Bajram mubarek drage zenice,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tema ce bas faliti,ali tu smo mi.

Reallove i ove ostale zenice koji su dalje od svojih vama poseban user posted image user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 1919
   RE: Sehuri/Iftari
19.8.2012 11:22:01   
reallove

IZVORNA PORUKA: Amam

Amin na vase dove,amin!

Bajram mubarek drage zenice,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tema ce bas faliti,ali tu smo mi.

Reallove i ove ostale zenice koji su dalje od svojih vama poseban user posted image user posted image
hvala milauser posted image


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1920
   RE: Sehuri/Iftari
19.8.2012 23:13:08   
ljubičica 28
Mahsuz selam za ženice sa ove teme user posted image
Žao mi je što se zadnjih dana nisam uspjela družiti s vama, krečila sam kuću a muž mi je bio u itikafu tako da pored svog malog zvrka nisam stizala na net.
I meni ramazan proleti začas, baš sam nekako tužna što se sve završilo. A postiti hB nije uopće bilo teško, baš suprotno.
Nadam se da ćemo se i iduće godine aBd družiti u još većem broju postačica na ovoj temi.
Amam, pročitah da nam je princeza uspjela ispostiti jedan dan user posted image . user posted image i za nju i za tebe. Da nam aBd i ostala dječica s ove teme krenu istim stopama. user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 1921
   RE: Sehuri/Iftari
20.8.2012 14:17:34   
mala_sa
Ja vazda svugdje kasnim, pa tako i ovdje user posted image

Drage moje, Amin na vase zelje; i sa malim zakasnjenjem Bajram Serif Mubarek Olsun.

Meni ce bas faliti ova tema; poseban selam za nasu generaciju, bas smo se lijepo druzili na ovoj temi.

Amam sretan put, da nam se lijepo iskupate i odmorite aBd user posted image

Ljubicice bas sam mislila na vas, reko gdje li ode zena, bila aktivna a odjednom je nestade user posted image .

Reallove mila u istoj smo situaciji, ja na Bajram sam koliko sretna, toliko i tuzna sto nisam sa svojima user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 1922
   RE: Sehuri/Iftari
21.8.2012 14:26:04   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: mala_sa


Meni ce bas faliti ova tema; poseban selam za nasu generaciju, bas smo se lijepo druzili na ovoj temi.

Amam sretan put, da nam se lijepo iskupate i odmorite aBd user posted image

Ljubicice bas sam mislila na vas, reko gdje li ode zena, bila aktivna a odjednom je nestade user posted image .



I meni će faliti, nekako nam se generacija 'raštrkala' poslije prvog rođendana user posted image

Amam, ne upratih za more, sretno i od mene user posted image

I nisam bona nestala user posted image , baš sam imala posla a sama sa malenim.
I kolače smo mutili skupa user posted image , valjda se navikako s mm jer je bio na godišnjem pa odjednom nas dvoje sami u kući. Proganjao me čim ustanemo, iz spavaće smo izlazili s autićima user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 1923
   RE: Sehuri/Iftari
23.8.2012 14:08:26   
Mia
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Mia


IZVORNA PORUKA: medic slatki


Malo se snicle istucaju, zacine, proprze kratko na ulju sa obje strane. Stave u pretis, prekriju sa malo vode, doda se pasirani paradj, pelat, 10 tak min i gotovo. Ja ih tako pravim, a Hanady ima prave recepte za snicle iz pretisa user posted image


Hanady, mozes li molim te napisati kako pravis te snicle iz pretisa? Ja sam nekoliko puta pokusavala, medjutim, nesto bas nisam bila odusevljena user posted image


juneće ovako...po receptu hanabanane

Nasolim ih dobro, nekada premažem senfom, i uvaljam u braš¡no. S obje strane.
Bacam ih na ulje, malo porpžim s aobe strane da s euhavti boja
U isto vrijeme na drugoj strani stoji pretis i prebacujem ih u pretis, a druge stavljam u tavu. U pretis samo malo linem ulja da se ne zaljepe.
dolim vode u tavu, i zalijem po šniclama u pretisu.dodoaš paradjz soso a i ne moraš...jednu šoljicu i zatvorim pretis.
kad propišti smanjim na namanju vatru i još jedno 7-8 minuta ih pustim...
Nakon toga gasim, i maknem sa ringle.

E kad ozvadiš voda uvri...pa ti njih povadiš...dodaš još malo vode i prokuhaš...dobiješ onaj gušći soso preko njih...

a teleće...

istucam ih...namažem uljem, posloim i stavim da odstoje jedno sat-dva u frižideru...

na vrućeg malo ulja u tavi okrenme ih da porumene smao...

u pretis narežem luka, propržim...stavim šnicle propržene unutra...pobiberim...nareckam peršuna i zalijem vodom ( najprije u tavui od prženja vodu pa u pretis da samo preliješ šnicle)

kad propišti jedno 7 minuta nek pišti...
otvoriš...soso uz njijh po želji ili smao prilog...


Hvala puuuuno za ove recepte user posted image Pravila sam junece i mm je odusevljen user posted image (ja inace ne jedem ovo meso pa vjerujem njemu na rijec user posted image ) Tako jednostavno, a tako fino! Hvala ti jos jednom user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1924
   RE: Sehuri/Iftari
23.8.2012 14:42:38   
reallove
IZVORNA PORUKA: mala_sa

Ja vazda svugdje kasnim, pa tako i ovdje user posted image

Drage moje, Amin na vase zelje; i sa malim zakasnjenjem Bajram Serif Mubarek Olsun.

Meni ce bas faliti ova tema; poseban selam za nasu generaciju, bas smo se lijepo druzili na ovoj temi.

Amam sretan put, da nam se lijepo iskupate i odmorite aBd user posted image

Ljubicice bas sam mislila na vas, reko gdje li ode zena, bila aktivna a odjednom je nestade user posted image .

Reallove mila u istoj smo situaciji, ja na Bajram sam koliko sretna, toliko i tuzna sto nisam sa svojima user posted image user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *