|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta da nam se desi....
1.9.2012 23:52:49   
ajla86
evo sad bila kod nje....
hmm mozda ja jos nisam svjesna obaveze oko malog djeteta pa sam ostala malo zatecena...
ona nikakva,rascerupana,nenasminkana....smrdi na ono bljucanje..valjda nema kad se presvuci samo se obrise sta li vec...
pa malo i nju krivim...
meni ej ruzno vidjeti a ne muzu koji radi sa zenama gdje su sredzene dotjerane namirisane ma ko lutke zene sredzenea ona se tako zapustila...
mozda je malo depresija ljuljala....mozda obaveze neznam kako je kad se ima djete..ali nebi rekla da se pored svih obaveza zena treba onako zapustiti...
sta pricam..mozda ja budem 100 puta gora hahahahaa
muskarci su iance plitki...dzaba da kuca blista ako si mu ti niakkva...znamo da su "kratkog fitilja" i svi se pale na iste stvari...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:02:14   
animagical
zena je tek rodila, tada mi i nije logicno da izgleda kao sa modne piste... i ja sam bila i izbljuckana, i nisam se imala kad presvuci i istusirati, a o sminkanju da ne pricam... ti jos nisi rodila, pa ti cudno, ali opet nije to razlog da je ostavi samu kuciuser posted image pa nije je valjda zenio da mu bude stalno sredjenauser posted image meni je moj normalni muz govorio da sam najljepsa i kad sam bila tek porodjena, bolesna, s viskom kila i cupava...jer valjda je to ljubav i brak...bem ti muskarca pred kojim se ne smijes pojaviti cupavauser posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:03:12   
Anoniman
Dijete ne rodi sama žena, dijete je od oba roditelja!!!
Mogao bi i on pomoći, a ne sve strovaliti na leđa friškoj porodilji!!!!
Mogla si se i ti ponuditi da malo bebu pričuvaš , a da ona obavi toaletu/naravno diskretno se ponuditi
Zašto s eočukeje od žene da je uvijek tip-top, a milion joj obaveza natovariti?!

(odgovor članu ajla86)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:04:34   
animagical

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Dijete ne rodi sama žena, dijete je od oba roditelja!!!
Mogao bi i on pomoći, a ne sve strovaliti na leđa friškoj porodilji!!!!
Mogla si se i ti ponuditi da malo bebu pričuvaš , a da ona obavi toaletu/naravno diskretno se ponuditi
Zašto s eočukeje od žene da je uvijek tip-top, a milion joj obaveza natovariti?!

meni je najcudnije sto zene same sebi i jedne drugima namecu ta neka pretjerana i pogresna ocekivanja...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:07:46   
Anoniman
O tome i govorim!
daj budi trudan/pored toga milion obaveza, više nego muški naravno, pa rodi/ a znamo št aznači to,pa se brini o bebi, pa budi nacifrana ko da imaš bataljon vojske koji ti pomaže oko svega, pa dočekaj goste, a on se samo šepuri ko paun jer on je eto uradio svoj posao

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:08:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical

zena je tek rodila, tada mi i nije logicno da izgleda kao sa modne piste... i ja sam bila i izbljuckana, i nisam se imala kad presvuci i istusirati, a o sminkanju da ne pricam... ti jos nisi rodila, pa ti cudno, ali opet nije to razlog da je ostavi samu kuciuser posted image pa nije je valjda zenio da mu bude stalno sredjenauser posted image meni je moj normalni muz govorio da sam najljepsa i kad sam bila tek porodjena, bolesna, s viskom kila i cupava...jer valjda je to ljubav i brak...bem ti muskarca pred kojim se ne smijes pojaviti cupavauser posted image


taman tako....

kod mene je dijete drugo toliko bljucalo da sam gostima kupila trenerek...sbe sma presvlačila svako 5 minuta čini mi se...
a optipaciju sam faosvala jer nisma mogla otić ujutro u tolate i ostaviti stariju sa mlađom...a muž na poslu...


najlakše na ženu svaliti...
koji mu vrag imama mirom mirisati i doĆerivat se da on eto ga ne hoda negdje...kad sma mu najljepi miris u kuću iz pordilišta donijela...


bem ti takvoga muža...user posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:09:12   
neki x

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo sad bila kod nje....
hmm mozda ja jos nisam svjesna obaveze oko malog djeteta pa sam ostala malo zatecena...
ona nikakva,rascerupana,nenasminkana....smrdi na ono bljucanje..valjda nema kad se presvuci samo se obrise sta li vec...
pa malo i nju krivim...
meni ej ruzno vidjeti a ne muzu koji radi sa zenama gdje su sredzene dotjerane namirisane ma ko lutke zene sredzenea ona se tako zapustila...
mozda je malo depresija ljuljala....mozda obaveze neznam kako je kad se ima djete..ali nebi rekla da se pored svih obaveza zena treba onako zapustiti...
sta pricam..mozda ja budem 100 puta gora hahahahaa
muskarci su iance plitki...dzaba da kuca blista ako si mu ti niakkva...znamo da su "kratkog fitilja" i svi se pale na iste stvari...

Izvini molim te sto ja ko padobranac upadam.....
Kao prvo,odakle tebi pravo da probleme i zivot "prijateljice" prenosis nama ovde???
Kao drugo,da si joj prava prijateljica,pomogla bi joj,na koji god nacin...
Kao trece,jadna li je ona imajuci tebe-prijateljicu na baterije...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:12:39   
animagical
hanady meni je muz i na porodu bio, njemu je cupava kosa i pidzama-mala macauser posted image zene drage, sta se opterecujete, cuj cuje se na bljucanje, pa naravno-bebe bljuckaju, mislim, kupis kanarinca pa smrdi i kaki, a kao beba ne trebauser posted image ili aman jarabi vidio je muz cupavu pa sad ima legitiman razlog za kurvanjeuser posted image kud ovaj svijet ode...

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:14:18   
DM
hanady meni je muz i na porodu bio

Ja bih im ovo i zakonom propisalauser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:17:21   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical

hanady meni je muz i na porodu bio, njemu je cupava kosa i pidzama-mala macauser posted image zene drage, sta se opterecujete, cuj cuje se na bljucanje, pa naravno-bebe bljuckaju, mislim, kupis kanarinca pa smrdi i kaki, a kao beba ne trebauser posted image ili aman jarabi vidio je muz cupavu pa sad ima legitiman razlog za kurvanjeuser posted image kud ovaj svijet ode...


ma i moj je na porodu mom bio...sa H...
pa jedva iščekali 40 dana da prođe...
pusti bogati...

najgore mi u ženo tražiti krivca....

ja ne kažem osnovnu higijenu OK povedeš...l bogami kad beba nije ko bebe iz filmova smao jedu i spavaju i to svako tri sata jedu...lako nije...
šta se ja sad imama praviti ovdje blesava pa pričati nake scene iz serija i filmića......

ne da sma bila čupava i izbljucana...nego sam znala biti ko da me neko namlatio oko očiju modra...
pa moj hairlija prekinu noćne smijene i sve mi oči ljubi i govori '' ti nama trebaš zdrava, pusti sve...spavaj kad god one spavaju ženo molim te '''

bjež...
samo se nanaerviram...
ako žena ženu neće razumijet ko će drugiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:17:33   
animagical

IZVORNA PORUKA: doublemum

hanady meni je muz i na porodu bio

Ja bih im ovo i zakonom propisalauser posted image

bar onu emotivnu bol da prezive jeluser posted image slazem se u potpusnosti, moze bar toliko... kad se ve moramo fenirati cim izadjemo iz porodilistauser posted image e oplakah...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:24:27   
DM
Moj je bio na prvom i čekao u holu da prisustvuje i drugom, ali je bebač požurio, pa ga babica nije stigl apozvatiuser posted image
I bez obzira na sve teškoće koje su se desile tokom prvog poroda, opet je htio(ne znam zašto ovo ovako i pišemo, ali eto). Mnoge svoje klegice sam ubjeđivala u ovo(kao i u mnoge druge stvari u koje se uvjeriše kasnije , pa im bi žao što nisu prije)...
Meni je žao čuti za ovu majku da prolazi kroz nešto ovako, meni da je bliže ja bih joj rado pomogla!
Samo da još ne zapadne u potsporođajnuuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:26:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: doublemum

Moj je bio na prvom i čekao u holu da prisustvuje i drugom, ali je bebač požurio, pa ga babica nije stigl apozvatiuser posted image
I bez obzira na sve teškoće koje su se desile tokom prvog poroda, opet je htio(ne znam zašto ovo ovako i pišemo, ali eto). Mnoge svoje klegice sam ubjeđivala u ovo(kao i u mnoge druge stvari u koje se uvjeriše kasnije , pa im bi žao što nisu prije)...
Meni je žao čuti za ovu majku da prolazi kroz nešto ovako, meni da je bliže ja bih joj rado pomogla!
Samo da još ne zapadne u potsporođajnuuser posted image

ako već nije...user posted image

sa takvim hajvanom kraj sebe...

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:27:28   
animagical
vrlo je lako upasti u postporodjajnu depresiju uz okolinu koja te ne hrabri i podrzava...ja sam mogla plakati za svaku sitnicu,a svi su me redom hrabrili i tetosili, muz najvise... stalno kazem, njegova mi ej podrska bila najvaznija u onoj buri hormona... stvarno je cetresnica nesto tesko za prezivjetiuser posted image
ajla,ako si joj prijateljica, odi do nje, pa ako joj ne mozes nesto fizicki puno pomoci, mozes maziti bebu pola sata da se ona istusira, ili joj odnijeti rucak... nadam se da ce biti bolje...bas mi je zao te zeneuser posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 0:48:10   
reallove
Inace ne ulazim na ovakve teme,al vidim svi ste ovdje pa rekoh da vidim sta jeuser posted image

Ajla86,malo ti je to i bezveze,pises sta zena prolazi,znaci sve si napisala,poslije kazes kako je neuredna,nikakva i ti krivis njuuser posted image Mislim,vec su ti forumasice prije pisale,zasto nebi pomogla "prijateljici"user posted image Ili onako odes na kafu,da vidis sta ima novo kod njeuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 2:04:10   
Alma_27
nakon prvog poroda sam imala svu mogucu podrsku od svih ali sam opet bila iscrpljena. i sad se sjecam da se danima nisam ogledala. samo kupanje, pranje zuba (ne ogledam se), umivanje i ta osnovna higijena i jednom slucajno podignem pogled i pogledem sebe u ogledalu user posted image kao da me je poplava izbacila


al bude pa prodje. mogu misliti kako bi bilo da mi niko nije pomagao.

ti, ajla, pravac drugarici kad stignes i zabavljaj bebu kako znas da ona malo odspava. zabrani joj da ustaje iz kreveta dva sata. za pola godine do godinu ce ona opet izgledati tip top a hoce li imati zivce i samopouzdanje...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: sta da nam se desi....
2.9.2012 9:04:27   
minja_
ajla86, sve ce ti se akobogda samo kas'ti :)
Tako da ja nikad ne zamjerim na dojmu nekoga ko jos nema djecu, jednostavno, fali im perspektiva. A iskreno ostanem zatecena kad se neko kao roditelj cudi i ne razumije drugog roditelja.

Majcinstvo nisu slike iz zurnala ili slike iz prirucnika o roditeljstvu. Njima fali miris, zvuk, okus i tezina. I jos kad uz to imate supruga koji jos dugo nece biti sposoban da pojmi da mu se zivot promijenio i da nikad vise nece biti isti, plus hormoni, plus briga oko djeteta, i ne izgledala kao sa bunjišta.
Sve su bebe razlicite, tako i stepen obaveza oko njih. Ako mozes, dok se i ti nisi porodila, pomozi joj koliko mozes, da ima bar pola sata za sebe.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: sta da nam se desi....
7.10.2012 14:47:05   
Anoniman
Eh ovako pitanje glasi sta da nam se desi? A desilo se, desilo se ono sto mislim se desava se svakome u nekim godinama braka.... Desilo se da je brak pomalo usao u neku vrstu monotonije, uvijek sam znala drugima dati savjet a samoj sebi nikako. Pa kako da pocnem? Ja sam majka, koja je zbog odlaska na porodiljno ostala bez poslauser posted image Bebi je sad skoro dvije godine, a od novog posla ni traga. Moj muz je zaposlen, da iimamo financijskih problema, jer je danas tesko s jednom a kamoli s dvije place. On meni daje placu da ja rasporedujem, ali nekad jednostavno ne mogu sve pokriti. I onda nastaju problemi, kako ne znam stediti itd itd, a sve sto imam ode na rezije, hranu i bebu. Osjecam se tako bezze sto od njega moram uzimati novac, a toliko zelim raditi, mislim da bi se i psihicku puno bolje osjecala. Zena treba imati svoj novac, sada to itekKO ZNAM. Drugi problem je sto je on pomalo pasivan, nikada nema ideju sta da radimo zajedno, gdje da idemo, kako da upotpunimo vrijeme. Pa bilo da se radi o obicnoj setnji ili cemu vec. KOmunikacija nam nije cemu, nije bas covjek od velikog razgovora, kad dode s posla uzme malog par minuta i onda salta programe na tv-u, pa odspava, pa onda proseta do svoje raje u svojoj omiljenoj birtiji. Zivcira me sto sam uvijek ja ta koja poteze sve, nikad se nebi sjetio da nesto predlozi, da nesto promjeni, nekad se osjecam kao samohrana majka. Moje prijateljice skoro sve rade i rijetko se vidamo jer imaju malo slobodnog vremena, nekad se osjecam kao samac u braku, osjecam neku prazninu. Znam da me ne vara, znam da me voli, ali kad kazem da zelim neke promjene u braku, on me ne shvata. Znam da u njegovu birtiju dolaze samo muski, njegova raja i njemu je tu kao kod kuce. Dok ga je briga sto ja i bebac vecinu vremena provodimo sami. Kako bi se vi ponasale. Molim vas napisite.

(odgovor članu minja_)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: sta da nam se desi....
8.10.2012 8:25:10   
veeseelaa
ja bi svoje vrijeme ispunila, šivanjem, bavljenjem vrtrlarstvom il članstvom u nekoj nevladinoj organizaciji
naravno više bi se družila sa familijom i ljudima koje zbog obaveza nisam viđala dovoljno u zadnje vrijeme


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: sta da nam se desi....
8.10.2012 9:23:00   
veeseelaa
a možda da upišeš kurs šivenja?
nije to skupo, ako ti neko može pričuvati dijete dok kurs traje
eto ja častim istim, javi se na pp


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: sta da nam se desi....
8.10.2012 10:50:14   
milenium

IZVORNA PORUKA: Anoniman
meni daje placu da ja rasporedujem, ali nekad jednostavno ne mogu sve pokriti. I onda nastaju problemi, kako ne znam stediti itd itd, a sve sto imam ode na rezije, hranu i bebu.


fino!spočitava tebi kako ne znaš štedit i kako se nema a za birtije se imauser posted image
osim toga,ne razumijem njegovo ''birtovanje'',zar nije umoran kad dođe s posla,šta će u birtiji a kod kuće mu žena i dijeteuser posted image uredu je izać s društvom al dovoljno je ostavit i vikend za to npr jednom vikendom(iako ni to ne mora svaki vikend) a ne svaki dan u birtijuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: sta da nam se desi....
8.10.2012 10:53:00   
veeseelaa
ta valjda se rukovodi moja lova, ja zaradio i mogu u birtiju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: sta da nam se desi....
8.10.2012 10:57:47   
Medić*
Fino ti njemu platu pa neka on rasporedjuje. Da vidi kako se ustedi sa jednom platom user posted image

Ako imas kome dijete ostavi, cim dodje sa posla vi fino pod ruku, u setnju, pozoriste, kaficu, rucak. Ocigledno da ste zapali u jednu bracnu monotoniju ( mozda on nije user posted image ).

Razgovarajte, brak se mora njegovati i uzajamno ulagati.

Ima vremena za bartije a nema za porodicu user posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: sta da nam se desi....
8.10.2012 11:04:57   
milenium

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ta valjda se rukovodi moja lova, ja zaradio i mogu u birtiju

pa ok nek ide u birtiju svaki dan al nek onda ne spočitava njoj kako ne zna uštedit,on nema to pravo iako je njegova plaća,jer ide SVAKI dan u birtiju.meni nisu jasni ti muški,pa hebote zašto se žene ako su željni tih birtija?!trebali su onda još malo lumpovat i kasnije se ženit kad odluče da će im prioritet bit žena i djeca.da se razumjemo:ja se ne bih razvelauser posted image ali bih zavrnula ključem kad se bude vraćao iz birtije.user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: sta da nam se desi....
8.10.2012 11:11:42   
jasmin
Ja sam jos uvijek relativno friska u braku,6 g i 3 mjeseca. Zato smatram da ovdje trebaju da se jave dame sa malo vecim bracnim stazom,mada monotonija.....mora nesto biti uzrok. Zasto se partner okrivljuje? Zasto ne pomislis da si ti ta koja je dozvolila tu pasivnu jednolicnost? Kreni od nekog dobrog vesa,promjena frizure,boje kose,malo vise briga oko sebe i uzmi stvar u svoje ruke. Predlozi sama setnju,izlazak u prirodu ili restoran,salji mu porukice,ostavi mu papiric u dzep kad krene na posao u kojem pise kako ga volis i kako ne smije kasniti na vecerasnje druzenje s tobom,pa spremis vecericu,dotjeras se i svasta moze da se desi.....ima punooo nacina da `zazivite`.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *