|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 19:15:20   
idana_85
lejlaze,da nece neki zubic? rijad je poceo odbijati cucu kad su mu izbile gornje jedinice,a brzo zatim su i po jedna gornja i donja dvojka,valjda ga je vrijedjala i nece je nikako,pocne vristati kad mu je krenem staviti,jedva ga smirim 

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 22:00:01   
boogy woogy
Drage moje, ne bih da vas prepadam (ili da pametujem nedaj Boze) ali dok vam bebama ne niknu skoro svi zubici, a posebno petice, necete se naspavati. Sa i bez dojenja, bebe imaju faze kad prespavaju noc ili se bude svaki sat. Postoji more razloga za to. Kako god, moje iskustvo je da bez sike mislim da bi sve bilo puno teze za podnijeti jer im sika dodje ko prirodni analgetik kad nosic curi, kad zubi nicu, kad grlo boli, kad dodju nocni strahovi, kad prozivljavaju polazak u vrtic itd. itd....

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 22:15:28   
Anoniman
ja se ne nadam uopšte da će do druge godine normalno spavati, pa je lakše.user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 22:38:59   
lejlaze
Idana, Daris nece cucu ni pod razno. To sam ja onako pokusavala, a moguce da i jesu zubici, on ima dva dole i cetiri gore zuba.
Vidjecemo veceras kako ce biti.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 22:45:05   
Anoniman
Evo ja sam se upravo dogovorila s muzem da mu predajem Davuda do jutra pa cemo vidjeti sta ce biti. On ga nekad uzme, malo nina i mali zaspi bez problema. Veceras cu mu ostaviti malo sokica, da ima ako bas zagusti. Javicu vam kako je proslo.

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Noćno dojenje
25.6.2009 22:53:07   
lejlaze
Sretno Maida28. 

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Noćno dojenje
26.6.2009 0:23:03   
dana3
Ode moj dilber na dvoboj sa sinom pa kako im bude.ja ostajem u dnevnoj do 6 ujutro.Majda nadam se da ce nam uspjeti pokusaj.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Noćno dojenje
26.6.2009 10:18:16   
dana3
IZVJESTAJ:user posted image


Ovaj moj lopovic mali spavao sa tatom i probudio se samo jednom.HALO!Samo jednom!!!Nastavljamo i nocas sa "terapijom"user posted image user posted image user posted image user posted image .
Jeste da sam se prebila na sofi u boravku,ali sve za bebu user posted image user posted image user posted image !


P.S.Majda cekamo izvjestajuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Noćno dojenje
26.6.2009 11:57:53   
Romali
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Drage moje, ne bih da vas prepadam (ili da pametujem nedaj Boze) ali dok vam bebama ne niknu skoro svi zubici, a posebno petice, necete se naspavati. Sa i bez dojenja, bebe imaju faze kad prespavaju noc ili se bude svaki sat. Postoji more razloga za to. Kako god, moje iskustvo je da bez sike mislim da bi sve bilo puno teze za podnijeti jer im sika dodje ko prirodni analgetik kad nosic curi, kad zubi nicu, kad grlo boli, kad dodju nocni strahovi, kad prozivljavaju polazak u vrtic itd. itd....


Slažem se!!

Sve moje fore i metode su zadnje 3 noći pale u vodu, sve.
Mom Omaru rastu petice, i iako se  bio prestao buditi prije  5-6 ujutro, sad ćemo morati sve ispočetka. Budi se uz vrisak, to je strašno čuti user posted image Ne bih nikako imala srca pustiti ga da plače, samo ga (.) smiruje.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Noćno dojenje
26.6.2009 12:28:36   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Maida28
Veceras cu mu ostaviti malo sokica, da ima ako bas zagusti.


Maida28, mislim da ti nije dobra ideja da mu dajes sokic u noci kad se probudi. Radije probaj sa obicnom vodom. Na taj nacin mu stvaras ruznu naviku i otvaras mogucnost da mu se kvare mlijecni zubici (zbog secera u sokicu).

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Noćno dojenje
26.6.2009 13:17:17   
Anoniman
Ma nema nista od te ljubavi.
Sioc se probudio oko pola 3 i uzme ga MM, on je tako plako, i kako place kroz plac mama-mama-mama, meni se dusa kida. Kad sam ga ja uzela, odma prestao plakati i mazi me po licu rukama i smije se, bas kao da pokazuje da je to i trazio.
Ja ga stavim kraj sebe i pocne da doji, i onda nekad prestane, uspravi se, sjedne, pocne se smijat i padne na mene i pocne se mrljat. Inace se tako  mazimo. Tako da sam rekla da cu pustit, pa nece se budit do skole valjda.
A jutros kad smo ustali vidim jos jedna dvojka izasla.


Ja sam planirala sokic samo mozda prvu-drugu noc, pa onda na vodu preci, bas zbog toga, ali reko hajde mozda ce se manje bunit sa mlijeka na sokic nego na vodu

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Noćno dojenje
26.6.2009 13:28:47   
mnn
meni se maleni nekada probudi po noči a nekada ne...zavisi kako kada.obično je tako svaki drugi dan, traži jesti po noči svoju bočicu.teško je ali barem ne plače kad se najede, jer ne mogu podnijeti plače njegov pa ga odmah uzmem u ruke samo da ne plače.moram priznati sad je sve bolji i bolji mamin miš.

muž ga nuna navečer i zaspi kad ga on nuna i onda ga stavi u krevetič.
kaže moja susjeda da se taman navikneš na to hranjenje kad krenu zubiči...uh..

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Noćno dojenje
26.6.2009 22:13:07   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Maida28

Ma nema nista od te ljubavi.
Sioc se probudio oko pola 3 i uzme ga MM, on je tako plako, i kako place kroz plac mama-mama-mama, meni se dusa kida. Kad sam ga ja uzela, odma prestao plakati i mazi me po licu rukama i smije se, bas kao da pokazuje da je to i trazio.
Ja ga stavim kraj sebe i pocne da doji, i onda nekad prestane, uspravi se, sjedne, pocne se smijat i padne na mene i pocne se mrljat. Inace se tako  mazimo. Tako da sam rekla da cu pustit, pa nece se budit do skole valjda.
A jutros kad smo ustali vidim jos jedna dvojka izasla.



Ista, identicna stvar je i sa mojim Salahudinom. Zato i ne planiram mu siku (njegovu jedinu utjehu) oduzimati dok mu svi zubici ne izrastu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Noćno dojenje
26.6.2009 22:20:32   
aazra
Boogy Woogy tvoji savjeti su super..Nemoj nas jos napustati...user posted image

_____________________________








(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Noćno dojenje
26.6.2009 22:26:22   
boogy woogy
Hvala aazra, bez brige kad jednog sisavca skinem vjerovatno ce doci drugi sisavac, aBd.user posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Noćno dojenje
27.6.2009 10:59:08   
dana3
Evo jos jedna uspjesna noc.budio se samo jednom i to bez placa.nastavljamo dok ne pocne spavati tih 5 sati u komaduuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Noćno dojenje
28.6.2009 20:14:08   
Anoniman
Sinoc je zaspao bas rano, oko 8 i do 11 se dva puta probudio, ja ga malo dojila i zaspao. Posle se probudio oko pola 1, MM ga malo ljuljao i spavao do pola 6 jutros. Ne mogu da vjerujem. Skontali smo, ako ga MM odma pocne ninat dok se bas ono skroz ne rasplace, moguce je da ga on umiri, a ako se bas razbudi i rasplace onda bas ne moze.

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Noćno dojenje
28.6.2009 20:18:32   
gvendolina
Evo mi se mozemo pohvaliti da smo vec par veceri uspjeli izbaciti flasicu,dakle samo nocno dojenjeuser posted image user posted image user posted image   Jos uvijek mu moram po danu dati bocicu,nije mu dovoljna sika.Ali po noci  se budi u 3 u 5 i u 7 ujutru,siki i zaspiuser posted image   Nadamo se da cemo aBd skroz izbaciti ADuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio gvendolina -- 28.6.2009 20:20:57 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Noćno dojenje
28.6.2009 20:24:12   
dana3
IZVORNA PORUKA: Maida28

Sinoc je zaspao bas rano, oko 8 i do 11 se dva puta probudio, ja ga malo dojila i zaspao. Posle se probudio oko pola 1, MM ga malo ljuljao i spavao do pola 6 jutros. Ne mogu da vjerujem. Skontali smo, ako ga MM odma pocne ninat dok se bas ono skroz ne rasplace, moguce je da ga on umiri, a ako se bas razbudi i rasplace onda bas ne moze.





Maida to ja tako radim.uspavam ga uz siku ali sva ostala budjenja je moj muz s njim.ja se ni ziva ne prikazujem.ama ni da glas pusti,malo se meskolji i nastavi.a ako mene osjeti eto belaja.evo tri noci za redom su i svaku noc manje place.nadam se da ce poceti spavati 6 sati u komadu.to je sve sto mi treba-6 sati.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Noćno dojenje
28.6.2009 20:39:21   
Anoniman
pa tvoja beba je manja od moje. Nadam se da cemo uspjeti

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Noćno dojenje
28.6.2009 20:43:32   
Anoniman
gvendolina, bas mi je drago da naprediuje dojenjeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Noćno dojenje
1.7.2009 11:17:40   
dana3
sve je manje budjena-muce ga zubi ali razlog budjena je bio moj miris i miris mlijeka.kako nisam blizu sve se manje budi i zaspe u pola 1 pa sve do 7 ujutro bez budjenja.onda malo sika i nastavi do 10 super.

< Poruku je uredio dana3 -- 1.7.2009 11:19:35 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Noćno dojenje
6.7.2009 14:58:06   
Suzana
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: Maida28

Ma nema nista od te ljubavi.
Sioc se probudio oko pola 3 i uzme ga MM, on je tako plako, i kako place kroz plac mama-mama-mama, meni se dusa kida. Kad sam ga ja uzela, odma prestao plakati i mazi me po licu rukama i smije se, bas kao da pokazuje da je to i trazio.
Ja ga stavim kraj sebe i pocne da doji, i onda nekad prestane, uspravi se, sjedne, pocne se smijat i padne na mene i pocne se mrljat. Inace se tako  mazimo. Tako da sam rekla da cu pustit, pa nece se budit do skole valjda.
A jutros kad smo ustali vidim jos jedna dvojka izasla.



Ista, identicna stvar je i sa mojim Salahudinom. Zato i ne planiram mu siku (njegovu jedinu utjehu) oduzimati dok mu svi zubici ne izrastu.



Sve isto i kod nas, nemam sada vremena da vam pišem kako je na moru Makić plakao kada bi se treći put probudio da doji (to nije dojenje, to je glodanje sike zbog zubića) i kad bi ga uzeo MM, golgota, plač, vriska mama mama mama, i onda se umiri jer ga MM nina, baca i smiri se...
Slažem se da je lakše prebroditi rast zubića uz siku, ali ja više nemam kuveta...
Kao što rekoh.. javiću vam se na onoj temi, ali mi je i dalje prisutna velika briga oko odbijanja koje treba da uslijedi...................



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Noćno dojenje
6.7.2009 15:01:11   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Maida28

Sinoc je zaspao bas rano, oko 8 i do 11 se dva puta probudio, ja ga malo dojila i zaspao. Posle se probudio oko pola 1, MM ga malo ljuljao i spavao do pola 6 jutros. Ne mogu da vjerujem. Skontali smo, ako ga MM odma pocne ninat dok se bas ono skroz ne rasplace, moguce je da ga on umiri, a ako se bas razbudi i rasplace onda bas ne moze.


MM je stalno sa nama i zajedno oko djece brinemo.
Bili smo na moru zadnjih 10 dana i Mak se skroz promijenio. U postu iznad sam napisala par detalja, a kada bi se ovako probudio 3. put da doji, a to bi obično bilo pola sata nakon što sam mu davala sise, i kada bi MM pošao prema krevetiću da ga uzme, sa takvim histeričnim plačem smo se prvi put susreli. Ipak ga uspije umiriti, on ga je bez problema uspavljivao i preko dana i sve OK, ali naveče...
Ali nema nam druge, to ćemo tako morati pregurati........ user posted image user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Noćno dojenje
7.7.2009 23:35:41   
dana3
IZVORNA PORUKA: Maida28

pa tvoja beba je manja od moje. Nadam se da cemo uspjeti






vratila sam se bila sinoc u sobu i cim je zaplako ja mu dala flasicu sa vodom.potrbusio se ,digao na sve 4 i daj siku.nisam posustala ali dok se muz nije pojavio opet,nije zaspao. sto kaze Suzana-nemam ni ja kuveta.masnoca u krvi povecana a secer ludi samo gore - dole.ja MORAM polako da ga odbijam a srce mi se para.uz sve te tablete i insulin,moram da pijem i voltaren a sve trpim bolove zbog njega.jedva da ga mogu podici a po danu ga dojim lezeci jer su mi ledja usteklauser posted image

< Poruku je uredio dana3 -- 7.7.2009 23:37:11 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *