|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udarci u glavu...
16.11.2009 20:39:06   
Dinkica
I nas dvije smo danas dozivjele prvi pad. Dok sam je presvlacila, samo sto sam se okrneula da uzmem pelenu Dada je sletila sa naseg kreveta, pala je glavom na laminat ( da je Bogdo bio cilim user posted image ), ispruzila sam se koliko sam mogla da je uhavtim ali nisam stigla user posted image , sijevnulo je koliko je udarila, nekako sljepocnicom. Pratila sam oci, stavila hladnu oblogu, plesala, pjevala da prestane plakati i dobro je proslo hvala Bogu, od svega toga ostala je modrica i meni dobra lekcija, PRIPREMI SVE PA ONDA PRESVLACI!!!

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2009 8:26:51   
Nedi
Pusa malenoj glavici da što prije prođe čvorugica od Nedija i mame

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2009 8:30:43   
Nunichi
Dusa draga...evo saljemo user posted image user posted image user posted image user posted image da modrica brzo prodje.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2009 8:36:09   
Dinkica
Hvala vam, pretrnula sma od straha....
vazno je da je glavica dobro podnijela, ljubi je mama tvrdu user posted image , ljubimo vas

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2009 8:43:50   
Nunichi
Mogu misliti... user posted image user posted image
Ja evo strepim kako Zara puze i dize se uz namjestaj. Danima je padala, sad vec ima malo vise ravnoteze. user posted image Ali opet ja samo hodam za njom i jastuke redam.
I ona par puta dok se igra na podu, iz sjedeceg polozaja pala na glavu, na laminat, ali nista, i ne place, samo ustane i nastavi se igrati. A ja se istraumira. user posted image user posted image user posted image   Sad je vec malo bolje, uspije se zadrzati. user posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2009 11:45:35   
new mama
Ljubimo malenu glavicuuser posted image ,nadam se da je sve ok sad,a i meni je Ajna znala padati sa kreveta,hB nikad nije bilo posljedica,malo otplace,a koliko god ih cuvamo opet se to desi,trenutak nepaznje user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2009 11:57:32   
mamine oci
sve ce biti ok draga nebrini ljubim maju glavu da sto pre prodje....

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Udarci u glavu...
17.11.2009 12:13:21   
Amrino
ljubim i ja male glavise. Sreca nasa pa dragi Bog cuva male bebice...ko od gume su! user posted image
Da mi tako ljohnemo s kreveta ko zna sta bi nam sve bilo...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Udarci u glavu...
18.11.2009 15:57:26   
Pretty mamma
Laura m je pala sa kauča!
Ne moram ni objašnjavati da je prošla sekunda kako nisam bila kraj nje, samo se prevrnula i pala. Odmah sam ju podigla, plakala je jako, ali je prestala nakon par minuta. Vodila sam ju odmah na hitnu, kaže dr da nije ništa, da dodjem u sub. ako vidim kakve promjene.
Evo 2 sata nakon pada je zaspala. Je li to prerano? Nije povraćala, samo bljucnula, vesela je.
Ne mogu doći sebi od šoka, ona ima samo 5 mjeseci.
Na što da obratim pažnju? Negdje sam pročitala pretjerana pospanost. Sad više ne znam ni šta to znači. Mislim, sad spava....
Joj, van sebe sam i plačem i plačem....

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Udarci u glavu...
18.11.2009 16:02:06   
Skvo RR
Prvo se smiri!!!
Svi smo prosli kroz to. Ima li sta na glavici, ako nema dobro je (tu mislim na neke cudno teget crvene podlive). Bitno je da 2h nakon pada beba ne spava, u smislu da joj ti ne das. Jer se moze desiti da je bebi termin redovni za spavanje. Obrati paznju na pretjeranu pospanost (nemogucnost da je razbudis) i povracanje u kljucevima.
Nemoj plakati, ja ti ovo pisem a mene je znala gristi savjest po sedmicu dana. To je jednostavno tako, bebci, djecica padaju i to je jako tesko sprijeciti.

Ljubni mi bebicu kada se probudi!!!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Udarci u glavu...
18.11.2009 16:10:21   
dina_89
Pretty mamma
 
draga moja meni se to isto danas desilo, ali ja sam je dala svekrvi da je pridrzi dok ja nesto uradim i ona ustala da uzme nesto, nije znala da vec moze da se okrece, i pala je sa kauca na pod, najgore je sto je ublizini bio sto, ali mislim da se nije udarila jer do sad iako se malo ogrebe bude crveno ali sad nije nista bilo, ja sam bila van sebe kad sam je vidjela na podu, mislim da sam ja vise vristala i skakala nego ona i pocela sam plakati odmah, uzela je pregledala nema nigdje nista, ona je malo plakala mislim da se prepala, ali dala sam joj siku i prestala je, nisam je nosila doktoru, jer se nadam da nema razloga, bila je jako vesela igrala se dugo je bila budna danas a sad spava

ma biti ce sve uredu mislim da nema razloga da se brinemo sad


_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Udarci u glavu...
18.11.2009 16:15:51   
emma.L
Pretty mamma, samo se ti moraš smiriti, sve će biti ok sigurno. Znam kako ti je, meni je Ema iskliznula sa 3 mjeseca iz kolica jer je nisam zavezala misleći da je još mala i da nema šanse da padne. Bile smo u hodniku i ja sam se šminkala na ogledalu, a ona je bila pored mene. Samo sam vidjela kako klizi. Uspjela sam ju uhvatiti 2 cm od poda, ali sam ju jako stisnula i plakala je prilično. Ja sam imala osjećaj da bi bolje bilo da je pala i da sam joj sva rebra polomila user posted image . Njoj ništa nije bilo, nakon pola sata se smijala, a ja sam htjela plakati 3 dana konstantno od muke. Nevjerovatno su čvrsti, vjeruj mi. Kako reče skvo, ako se ne bude budila da jede ili ako bude baš povraćala (ne bljuckala), onda idite liječniku.
A drugi strašni pad smo imali u subotu- život mi nije ni jednu paru valjao. Ema je trčala za tatom, zapela, poletjela i u letu udarila u štok od vrata. Nikada tako jako nije plakala, jecala je sigurno još pola sata nakon što se smirila, a MM je htio iz kože iskočiti, iako na te stvari zaista jako malo možemo utjecati.
Javi kako je bebe.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Udarci u glavu...
18.11.2009 16:24:18   
Pretty mamma
Joj drage moja,
hvala na riječima utjehe, to mi puno znači. Malena je dojila i zaspala, kao što sam rekla jedno 2 sata nakon pada. Evo i sada pajki, a meni se srce slama.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Udarci u glavu...
18.11.2009 16:26:49   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: skvo

Meni je Uma na moru pala sa kreveta na plocice, i udarila se u glavu. Sve je bilo hvala Bogu dobro, a cini mi se da sam u tom trenutku umrla, da i pitam se jesam li normalna jos me grize savjest. Ma sta grize, pojede...Nikako da to prevazidjem!user posted image


Evo ti jedan od mojih ranijih postova. Sasvim imas normalnu reakciju....Neka si ti nama prestala plakati.

< Poruku je uredio skvo -- 18.11.2009 16:28:46 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Udarci u glavu...
18.11.2009 16:35:01   
dinciii
Pretty mama i moja Rejhana je isto pala sa kauca i hvala bogu nije bilo nista...Plakala je jer se prepala i cijelu sam je skinula u sekundi da provjerim jel sve ok...Ja se sjecam da su mi govorili da pazim da 2 sata poslije pada ne zaspi i onda nije problem ako zaspi...Svi se mi nasikiramo to je normalno.Ako je vesela mislim da nije nista bilo...hvala bogu....javi kako je kad ustane...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Udarci u glavu...
19.11.2009 11:44:11   
Pretty mamma
Evo da javim kako je malena. Noć je prošla ok, zaspala je oko pola 9, što je malo rano za nju, ali se budila opet oko 23, što opet nije tipično, ali nije bila nervozna,samo je papala i nastavila spavati do 5 ujutro, i opet papala i zaspala. Sad je malo nervozna, ne znam do čega je, ali nema ništa na glavici i igra se kao i inače. Možda sam ja to sve umislilauser posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Udarci u glavu...
19.11.2009 12:49:52   
hanabanana
Hani je pet i pol godina.....prvi put mi je pala s kreveta kada je imala 15 mjeseci...ja još uvijek osjetim grč u želudcu kada se toga sjetim.....

Ti si naravno sebi sada malo umislila....i to je normalno.
Nešto smo i naučili: ne ostavljati dijete samo na sečiji, krevetu, kauču.
Ni kada prohoda i kada ste sigurni da zna sići sa kreveta.
Meni je Hana zakoračila u prazno s kreveta sa godinu i nešto, prije toga je milion puta sama fino sišla sa kreveta.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Udarci u glavu...
19.11.2009 12:57:25   
bebacha
Ajla je upla niz stepenice.znam da zvuci grozno i jest tako.ona se nigdje ne susrece puno sa stepenicama tako da bas i nezna sici niz nih.u petak smo bili u gostima i imaju velike,drvene stepenice.zatvorili smo vrata da Ajla nemoza izac.kad smo krenuli kuci ja dok sam uzela jaknu pogleda nje nema,otvorila sama vrata(uopste nisam skontala da je dovoljno visoka da ih moze otvorit) kad ja pogleda ona posla silazit niz stepenicemide sredinom stepenica i nedrzi se.ja sam se ukucila i u svoj toj panici ja sam nju zovnula,sto je bila velika greska,ona se valja prepala,okliznula se i posla se korutat.na kraju stepenica su plocice.ja sam pomislila da je gotovo,nisam smjela potrcat jer bi samo i ja mogla upasti.neznam kako,jednostavno mi nije jasno kako je ona u toj brzini uspjela stat.ja kad sam dosla do nje i uzela je u ruke samo je malo zaplakala i rekla "oce ja igra se"svu sam je preglada i nista nije cudno bilo.dosli smo kuci ona je bila potpuno normalno,cak i puno vesela.al sto sam se ja isplakala.nebi ovo pozelila ni najgorem neprijatelju.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Udarci u glavu...
19.11.2009 13:13:20   
Nedi
Nedi i mama ljube male glavice da što prije prođu i šalju veelikiuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Udarci u glavu...
19.11.2009 15:28:21   
Ivona
Kad tad svi dodjemo na ovu temu user posted image

Zao mi je malih glavica,ali kada se zavrsi samo na cvorugici,sve je O.K. Ljubim male "booole"user posted image i nadam se da ce brzo proci.

Bebacha,citam tvoj post i sva sam se najezila.Mogu misliti kako si se osjecala.
Ja sam nedavno zatekla Selenu na komodi pored TV-a.Ja stol pomaknem prema komodi,kako bi ona imala sto vise prostora za igru.Medjutim,ona je dogurala tabure do stola,popela se na njega,pa onda na komodu i stoji pored TV-a,drzi okvir sa svojom slikom i ljubi ga user posted image
U momentu su mi se noge odsjekle,ali sam uspjela da ne vrisnem,nego sam joj polako prisla i spustila je.U suprotnom bi se vjerovatno trznula i pala.
Ma,jooooj...,kad pomislis da si sve osigurao,nadju nesto novo...Pocet cu kaciti stvari na plafon user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Udarci u glavu...
11.12.2009 11:37:43   
hanin
Drage moje, ova me tema posebo privukla...

Moja djevojcica se strasno puno ispadala i izudarala o glavu dok nije prohodala, a i sada, ima 13 mjeseci, hoda, ali opet pada i stalno se udari u glavu. Neki dan je ispred zgrade, pala i na celu zgulila dobar komad koze.... sada joj ostala velika modrica, krastica... ma, grozno. tako mi je zao, dusa me boli svaki put kad se udari. u stanu sam sve ivice oblozila dekama... stan mi je kao radiliste, ali morala sam zastititi sve jer se mnogo udarala. cak sam i preko stola u dnevnom boravku stavila deku, da se ne udara od ivice. jednom je cak usnu rasjekla. jako je nemirna beba i ne mozes je sacuvati nikako. dok je puzala, najvise se udarala. ponestane joj snage u rukama i samo joj glava padne na pod...
tako, da vasim bebicama zelim da se manje udaraju od moje user posted image .


_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Udarci u glavu...
11.12.2009 11:41:47   
žana o8
I moja se redovno udara u glavu. Al do sada hvala Bogu nije bilo ništa strašno. Obično se uadri kada nas izaziva pa noge trče naprijed , a glava ne prati noge nego gleda u nas i onda zviz u štok. user posted image Uh , kako sam ovo objasnika user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Udarci u glavu...
11.12.2009 12:08:54   
Nedi
Žana ovo ti je super objašnjenje, kad se mmi Nedi tako ganjaju po kući ja zažmirim i začepim ušiuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Udarci u glavu...
16.12.2009 13:14:59   
Anoniman
Šta da stavim na usnu malom pao je i malo je rasjekao, prestalo je krvariti ali je natekla.

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Udarci u glavu...
16.12.2009 13:20:06   
Anoniman
Breskva, bas mi je zao, a kazu da ne bi bilo modrica udareno mjesto premaze se puterom, a za posjekotine fakat ne znam, pretpostavljam nesto hladnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *