|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torba za porodiliste
1.2.2012 14:38:38   
chuci
joj teacher potpisujem
kontala odgovoriti ovako nešto pa opet kontam niđe veze ni s temom ni ništa.
MRSE ima u svim porodilištima u BiH. Ako negdje nema de recite ja ću tamo ići da se porodim.

dvije moje prijateljice su se porodile u zadnja 3 mjeseca i nijedna a ni bebe hB nisu MRSU pokupile. Obe su bile na jezeru


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Torba za porodiliste
1.2.2012 14:41:45   
teacher75
ma nekima je u cilju da blate Jezero ocigledno, jel ljubomora u pitanju ili neki licni interesi ne znam. moja drugarica se porodila prije mjesec dana i odusevljena je u kakvom je stanju sada porodjajna sala i ostalo, kaze da je sve super napucano i moderno, ona ima predobra iskustva

< Poruku je uredio teacher75 -- 1.2.2012 14:42:10 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Torba za porodiliste
1.2.2012 14:47:26   
Emica_sa
Tiki ja sam se porodila prije skoro godinu na jezeru,sve je super ,nemam nikakvih zamjerki,ni na cistocu,ni na sestre,nismo imali mrsu,ni ja ni Farah,nemoj nositi puno stvari,jer ne daju,a svakako ako ti nesto zatreba moze se donijetiuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Torba za porodiliste
1.2.2012 15:04:33   
chuci
teacher de na temu o tetama nešto te ja pitala ako vidiš

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Torba za porodiliste
6.2.2012 12:42:42   
misty
Da li neko zna da li se trebaju nositi pelene  u Vojnu? user posted image  

< Poruku je uredio misty -- 6.2.2012 12:44:01 >

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Torba za porodiliste
6.2.2012 12:53:15   
KupusLivada
Ja spakovala par komada da ponesem i par komada da mi donesu kad budemo izlazili... sta ja znam hoce li im stizati roba ovih dana, a nista me ne kosta da ponesem...

(odgovor članu misty)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Torba za porodiliste
6.2.2012 13:04:51   
misty
Joj upravu si ...upravo zbog ovakve situacije trebala bi i ja ponijeti user posted image . Znaš li ti za neki spisak koji kažu da ima u vojnoj...o opremi za bebu možda? user posted image

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Torba za porodiliste
6.2.2012 13:08:55   
KupusLivada
Ma bez veze, okacili sta treba ponijeti za bebu, u biti to je ono u cemu se beba iznosi: bodi, gegice, carapice... nista posebno

i da ti treba ovjerena knjizica, uputnica i licna...

Bolje ti je da iscitas ovu temu

i  temu Porodiliste --- opca bolnica 
http://www.ringeraja.ba/forum/Porodili%C5%A1te_Dr%C5%BEavna_bolnica_u_Sa/m_62761/tm.htm

bolje je objasnjeno...

< Poruku je uredio KupusLivada -- 6.2.2012 13:12:37 >

(odgovor članu misty)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Torba za porodiliste
6.2.2012 13:29:16   
misty
A too ...hvala ti user posted image

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Torba za porodiliste
27.2.2012 14:48:21   
mamma mumi
Hvala na dgovorima. Ma ja sam znala da je plivaseeni crveni jako agresivan, on je za pranje ruku, hirursko pranje i dekolonizaciju mrse. Jako je skup, pa ako netreba da ga ne kupujem, a i nebih dala da mi time bebu kupaju. Da li se moze na odjelu dole (posto cu ja najvjerovatnije CR) obuci svoja spavacica? Da li se ostaje i dalje 5 dana? I da li se beba moze presvuci odmah kad vam ga donesu da boravi sa vama i da li nosimo pelene? Puno pitanja, ali sta cu, ja sam se poradjala 2008 ali tada ono nije bila ginekologija nego stracara i svasta se radilo.

(odgovor članu misty)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Torba za porodiliste
28.2.2012 20:33:55   
mamma mumi
Drage moje, zar mi niko nema dati odgovore na pitanja?

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Torba za porodiliste
28.2.2012 22:15:52   
teacher75
zao mi je sto ti niko ne odgovara, moje sve drugarice su se u zadnje vrijeme porodile prirodno, pa ne znam kakva je procedura s carskim

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Torba za porodiliste
10.3.2012 0:12:49   
Monaa
Nema bas teme o tome pa cu ovdje postaviti pitanje. Uzela sam jednokratne gacice koje se spominju na popisu stvari za porodiliste, ali mi nije jasno kako se koriste. S obzirom da su mrezaste kako one idu? Da li direktno na kozu tj preko ulozaka ili idu prvo ulosci pa regularne gacice pa tek onda ove jednokratne da stegnu? I da li se one prije upotrebe trebaju oprati?

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Torba za porodiliste
10.3.2012 15:13:16   
teacher75
ja sam kupovala one druge dm-ove koje su kao od najlona, ne peru se, poredaju se u pocetku 2-3 uloska(1 nije dovoljan). nisam nista preko oblacila

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Torba za porodiliste
10.3.2012 16:00:24   
Monaa
Hmmm ja sam samo ove vidjela da imaju, nisam znala za te najlonske. user posted image Hajde mozda se jos neko javi ko je bas ove koristio. Hvala ti u svakom slucaju.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Torba za porodiliste
27.11.2012 14:30:29   
Marija13
Ima li koja "friska" porodilja s Jezera? user posted image user posted image To pakovanje torbe se cesto mjenja pa me zanima kako je sad, trebam li pakovati pelene za bebu? Moja torba je vec spremna ali eto da provjerim fali li mi sta? user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Torba za porodiliste
27.11.2012 14:48:50   
bambi1
Meni je muz, taj dan kad sam se porodila donjeo pelene za bebu i trazili su mu da donese i cuclu 

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Torba za porodiliste
27.11.2012 14:54:10   
bambi1
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Hvala na dgovorima. Ma ja sam znala da je plivaseeni crveni jako agresivan, on je za pranje ruku, hirursko pranje i dekolonizaciju mrse. Jako je skup, pa ako netreba da ga ne kupujem, a i nebih dala da mi time bebu kupaju. Da li se moze na odjelu dole (posto cu ja najvjerovatnije CR) obuci svoja spavacica? Da li se ostaje i dalje 5 dana? I da li se beba moze presvuci odmah kad vam ga donesu da boravi sa vama i da li nosimo pelene? Puno pitanja, ali sta cu, ja sam se poradjala 2008 ali tada ono nije bila ginekologija nego stracara i svasta se radilo.


Ja sam se porodila na Jezeru, carski, prije 10 mjeseci. Ne mozes nositi svoju spavacicu dole, dolazis dan ranije na patologiju sa stvarima, prije odlaska u salu oni ti daju njihovu spavacicu da se presvuces i sve skidas i ostavljas (i ves) i ides u njihovoj spavacici u salu. Torba sa tvojim stvarima ostaje na patologiji i kada te prebace sa intenzivne donose ti tvoju torbu. Sestra ti pomaze da se istusiras i tada oblacis svoje. Ja sam legla na patologiju u cetvrtak, petak mi bio carski, u subotu ujutro prebacena u sobu sa intenzivne, u ponedjeljak izasla. Beba se ne presvlaci odma, tek kada krenete iz bolnice, tada ti tvoji donose stvari za presvlacenje bebe. Cijelo vrijeme je beba zamotana u njihovu pelenu. Tako je bilo kada sam ja bila gore. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Torba za porodiliste
27.11.2012 15:15:37   
ajla86
ja se porodila prije 2 mj na carski...
sve je i dalje ovako...samo kad dodzes na odjel kazu ti da doneses pampersice svoje i pustaju te cim dobijes stolicu..otprilike 3-4 dan kako koja zena.
ja sam inace gadljiva jako sto se tice wc-a i ja sam slagala da sam imala stolicu i izasla 3 dan user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bambi1)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Torba za porodiliste
27.11.2012 15:42:06   
Marija13
Ja se nadam prirodnom porodu user posted image mislim da nije isto za ponijeti kao kad je cr u pitanju, ali i to ce dobro doci s obzirom da odavno nema postova..





IZVORNA PORUKA: ajla86

ja se porodila prije 2 mj na carski...
sve je i dalje ovako...samo kad dodzes na odjel kazu ti da doneses pampersice svoje i pustaju te cim dobijes stolicu..otprilike 3-4 dan kako koja zena.
ja sam inace gadljiva jako sto se tice wc-a i ja sam slagala da sam imala stolicu i izasla 3 dan user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Torba za porodiliste
27.11.2012 17:07:31   
ajla86
i aj sam bila krenula na prirodan poroduser posted image user posted image user posted image
i ovako nemoj torbu pakovati nedaju..moras u kesu sve sto smatras da ti treba.negledaju sta nosis samo da je u kesi.
dodzes na odjel (kod mene je bio indukovani porod gelom) skines se presvuces i pregledaju i lezis u sobi cekas da porod krene....
eh kad krenes u pripremu dole daju ti svoju spavacicu i sa sobom nosis uloske (VIR 80) i ves...ostalo ostaje na odjelu sestra ti posliej donese....
ja nisam mogla prirodno pa neznam kako dalje ide...ja sam zavrsila na cr
opisano je prije procedura pa da neponavljam...
pelene dal donosis neznam jer koliko znam porodilja prenoci samo jel tako??a poslije cr se ostaje 3-4 dana pa zato doneses pelene.
tebi nek je sretno nemoj se puno zamarati sve sto ti zafali moze se donjeti do portira pa sestre sidzu po to....

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Torba za porodiliste
29.11.2012 16:42:28   
Marija13
E bas mi fino podize moral user posted image ok znaci samo po kesama da pakujem, evo ih dvije spremne, a spakovah i pelene, kaze mm mogu nekome zatrebati, svasta jos da bolnicu sbadbjevam pelenama...user posted image user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Torba za porodiliste
29.11.2012 18:29:20   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: bambi1
Ja sam se porodila na Jezeru, carski, prije 10 mjeseci. Ne mozes nositi svoju spavacicu dole, dolazis dan ranije na patologiju sa stvarima, prije odlaska u salu oni ti daju njihovu spavacicu da se presvuces i sve skidas i ostavljas (i ves) i ides u njihovoj spavacici u salu. Torba sa tvojim stvarima ostaje na patologiji i kada te prebace sa intenzivne donose ti tvoju torbu. Sestra ti pomaze da se istusiras i tada oblacis svoje. Ja sam legla na patologiju u cetvrtak, petak mi bio carski, u subotu ujutro prebacena u sobu sa intenzivne, u ponedjeljak izasla. Beba se ne presvlaci odma, tek kada krenete iz bolnice, tada ti tvoji donose stvari za presvlacenje bebe. Cijelo vrijeme je beba zamotana u njihovu pelenu. Tako je bilo kada sam ja bila gore. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.


I mene čeka sve ovo, za mjesec dana...

Koliko sam te shvatila, samo u operacionoj sali ne možeš imati ništa svoje... a na Patologiji, dok ležiš, a i poslije operacije, možeš obući svoju spavačicu i koristiti svoje stvari. Tako je bilo i prije 4 godine, na starom GAK-u, kad sam se prvi put porodila... nije se ništa izmijenilo.

Nije mi samo jasno ovo tuširanjeuser posted image Kakvo tuširanje kad imaš svježu ranu... ona sa ne smije kvasiti nekoliko dana. Sjećam se da sam se ja nakon prvog poroda istuširala tek kad sam došla kući... a i tada sam dobro najlonom zaštitila ranu.

(odgovor članu bambi1)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Torba za porodiliste
29.11.2012 18:34:31   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: ajla86
ja se porodila prije 2 mj na carski...
sve je i dalje ovako...samo kad dodzes na odjel kazu ti da doneses pampersice svoje i pustaju te cim dobijes stolicu..otprilike 3-4 dan kako koja zena.
ja sam inace gadljiva jako sto se tice wc-a i ja sam slagala da sam imala stolicu i izasla 3 dan user posted image user posted image user posted image

Znači, moze se i malkice slagati user posted image . Super!!! Hvala na info!!! Ko će lezat 5 dana!

Nisu ista pravila za prirodni porod i carski. Prije dva-tri mjeseca, kad sam bila gore na kontroli, lično sam vidjela ženu koja je došla u prijemnu ambulantu. Presvukla se u svoju spavačicu...(sjećam se jer je spavačica bila isuviše izazovna i sexi user posted image ) a sa sobom je imala i koferčić sa stvarima... pretpostavila sam da je imala planiran CR!


< Poruku je uredio Vinetu -- 29.11.2012 18:36:04 >

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Torba za porodiliste
29.11.2012 18:40:10   
Medi_87
Moja sestra se porodila prije nepuna dva mjeseca, s obzirom na to da je bio u pitanju CR ona je dan ranije legla na patologiju i mogla je unijeti spavacicu, vir uloske, mobitel i sok, keks i to je to, a nakon poroda smo odnijeli ostale stvari u kesi i pelene, ja kad sam se poradjala bila je druga pricauser posted image

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *