|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:34:42   
Skvo RR
Ovde bi samo rekla da je bijelo meso peradi izuzetno nutritivno vrijedno.
A vezano za teletinu, teletina bez masnoca manju ima kalorijsku vrijednost npr. od pileceg mesa.
Vidim da te zanima nutricionizam..evo ti super link...KLiK

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:35:31   
teacher75
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

ja opet smatram da je "sigurnija" ona koka iz masovnog gojilista nego domaca koka (osim ako igrom slucaja nepoznajem bas nekog ko zivi na selu gdje ptice cvrkucu,krave mucu a pcelica maja oprasuje cvijet)...odkud ja znam gdje neko uzgaja svoje koke koje zove domacim...mozda bas negdje pored autoceste ima svoju "farmu" pa tako koka svaki dan udise olovo a ne cistu havu...one sto se tove barem moraju proci kroz nekakve inspekcije


slazem se sa svim navedenim, zato Cici ne jede piletinu, ni domacu ni kupovnu...
a te inspekcije - e moja ti, znas li ti kako rade inspekcijeuser posted image znam ja user posted image


ja uzmem koku od provjerenih ljudi, ali ne bude to tako cesto jer ne idu u masovnu proizvodnju..


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:35:38   
Trnoruzica
Pa nije bas da ni piletina nema vitamina

Piletina je odličan izvor sljedećih vitamina i minerala: niacina, vitamina B6, pantotenske kiseline, fosfora, cinka i selena; dobar je izvor vitamina B2, B12 i željeza; dok je osrednji izvor magnezija i vitamina B1. Ti su nutrijenti u najvećoj mjeri zastupljeni u nemasnom mesu. U koži i masti nalaze se manje količine folne kiseline i u masti topivih vitamina A i E.

Prema smjernicama piramide zdrave prehrane piletina je u grupi zajedno s ostalim vrstama mesa, ribom, jajima, mahunarkama i orašastim plodovima.

Preporuka za tu grupu namirnica je 2–4 serviranja dnevno (jedno serviranje = 57–85 g). Pileće je meso lako probavljivo meso visoke biološke vrijednosti i dijetetske namjene. Može se pripremiti na različite načine, što ujedno utječe na nutritivnu vrijednost obroka. Pileće meso sadrži bjelančevine u optimalnim količinama te osigurava organizmu gotovo polovicu dnevnih potreba.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:36:23   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Pa nije bas da ni piletina nema vitamina

Piletina je odličan izvor sljedećih vitamina i minerala: niacina, vitamina B6, pantotenske kiseline, fosfora, cinka i selena; dobar je izvor vitamina B2, B12 i željeza; dok je osrednji izvor magnezija i vitamina B1. Ti su nutrijenti u najvećoj mjeri zastupljeni u nemasnom mesu. U koži i masti nalaze se manje količine folne kiseline i u masti topivih vitamina A i E.

Prema smjernicama piramide zdrave prehrane piletina je u grupi zajedno s ostalim vrstama mesa, ribom, jajima, mahunarkama i orašastim plodovima.

Preporuka za tu grupu namirnica je 2–4 serviranja dnevno (jedno serviranje = 57–85 g). Pileće je meso lako probavljivo meso visoke biološke vrijednosti i dijetetske namjene. Može se pripremiti na različite načine, što ujedno utječe na nutritivnu vrijednost obroka. Pileće meso sadrži bjelančevine u optimalnim količinama te osigurava organizmu gotovo polovicu dnevnih potreba.



user posted image  

Ovde bi dodala da se radi o bogatom izvoru esencijalnih aminokiselina. Ona je na vrhu sportske ishrane. A poredjenja radi Fe u piletini ima vise nego u telecoj plecki.

Dakle, treba paziti i koji dio mesa kupujemo, ako hocemo odredjeni kvalitet (citajte odredjene vitamine i slicno) iz namirnice.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 20.8.2010 13:40:46 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:38:14   
Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ovde bi samo rekla da je bijelo meso peradi izuzetno nutritivno vrijedno.
A vezano za teletinu, teletina bez masnoca manju ima kalorijsku vrijednost npr. od pileceg mesa.
Vidim da te zanima nutricionizam..evo ti super link...KLiK


Skvo, veliko ti hvala na ovome, ovo je super stvar user posted image user posted image
Nisam znala da maline imaju vise zeljeza od borovnica. Bas je ovo super. Hvala jos jednom

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:39:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

ja opet smatram da je "sigurnija" ona koka iz masovnog gojilista nego domaca koka (osim ako igrom slucaja nepoznajem bas nekog ko zivi na selu gdje ptice cvrkucu,krave mucu a pcelica maja oprasuje cvijet)...odkud ja znam gdje neko uzgaja svoje koke koje zove domacim...mozda bas negdje pored autoceste ima svoju "farmu" pa tako koka svaki dan udise olovo a ne cistu havu...one sto se tove barem moraju proci kroz nekakve inspekcije


slazem se sa svim navedenim, zato Cici ne jede piletinu, ni domacu ni kupovnu...
a te inspekcije - e moja ti, znas li ti kako rade inspekcijeuser posted image znam ja user posted image

ma znam da je kod nas nema...to i jest ono zastrasujuce...zato se ja povodim onom "ne kupujte domace" barem dok me ne pocnu stititi kao potrosaca

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:45:18   
selina
i ja od svoje male nemogu sjesti da jedem a da joj nedam po koji zalogaj,njoj je 7 mjeseci pa ja ako je nesto od povrca recimo grasak krompir mrkva sa junetinom ja samo uzmeme prokuhale vode i prelijem preko toga cisto da odu samo oni zacini sa toga i odnda joj dam da jede,mislim to joj ne bi trebalo naskoditi!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:46:06   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ovde bi samo rekla da je bijelo meso peradi izuzetno nutritivno vrijedno.
A vezano za teletinu, teletina bez masnoca manju ima kalorijsku vrijednost npr. od pileceg mesa.
Vidim da te zanima nutricionizam..evo ti super link...KLiK


draga, stranica je super user posted image

samo ja joj ne vjerujem user posted image - hellouser posted image user posted image user posted image - da su pileca prsa vise masna od telece koljenice? pa to i ćorava baba vidi sta je masnije kada se skuha.....ili ja nesto nisam dobro skontala user posted image evo link pa ako me ko moze prosvijetliti bila bih zahvalna user posted image

http://www.coolinarika.com/kuhanje/namirnice/usporedba-namirnica#usporedba


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:47:07   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

ja opet smatram da je "sigurnija" ona koka iz masovnog gojilista nego domaca koka (osim ako igrom slucaja nepoznajem bas nekog ko zivi na selu gdje ptice cvrkucu,krave mucu a pcelica maja oprasuje cvijet)...odkud ja znam gdje neko uzgaja svoje koke koje zove domacim...mozda bas negdje pored autoceste ima svoju "farmu" pa tako koka svaki dan udise olovo a ne cistu havu...one sto se tove barem moraju proci kroz nekakve inspekcije


slazem se sa svim navedenim, zato Cici ne jede piletinu, ni domacu ni kupovnu...
a te inspekcije - e moja ti, znas li ti kako rade inspekcijeuser posted image znam ja user posted image

ma znam da je kod nas nema...to i jest ono zastrasujuce...zato se ja povodim onom "ne kupujte domace" barem dok me ne pocnu stititi kao potrosaca



zabranjeno je da se moja prfesionalna djelatnost reklamira, ali ovo ti je moj fah user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:48:01   
Visnja RR
ja djetetu dajem i piletinu i teletinu... kupljenu u merkatoru user posted image
nek mi djete radije jede zivotinje tovljeno galfakom nego da je kljucalo ili paslo travu okolo sarajeva gdje je zemlja zagadjenja za u narednih 50 godina...
a da jaja sam uzimala od tete sa trebevica user posted image  al asja vise nece jaja

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:50:28   
Trnoruzica
Jeste, oni su u pravu! Stranica je zaista super. Sad ce ishrana biti bolja i pametnije cemo to odradjivati user posted image

Pocahontas, vrlo je moguce, zbog zasicenih i nezasicenih masnih kiselina, koje su vezane za pilece meso u odnosu na telecu koljenicu, jer na njoj i nesto nema mesa user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:50:51   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja djetetu dajem i piletinu i teletinu... kupljenu u merkatoru user posted image
nek mi djete radije jede zivotinje tovljeno galfakom nego da je kljucalo ili paslo travu okolo sarajeva gdje je zemlja zagadjenja za u narednih 50 godina...
a da jaja sam uzimala od tete sa trebevica user posted image  al asja vise nece jaja


a rođak Mimi hoce jaja user posted image pa nam proslijedi kontak tete user posted image user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:52:44   
bananica
sve vrste mesa kupujem u mesnici u hrasnici, stvarno im je odlicno i za sve pohvale, ponekad i u merkatoru, a ipak mi je najdraze kad cujem da neko kolje tele pa narucim odmah vecu kolicinu i stavim u zamrzivac,,,,djetetu dajem sve vrste mesa, samo ona bas i nije odusevljena, dobro ga sazvace, ma samelje pa onda ispljune, kad proguta komadic padam od radosti, a cevape jede sa merakom

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:53:30   
M kao Mama
Joj, žene ja bih svojoj dala kamenja da jede samo da hoće jesti, mislim da se opterećuje previše, u svemu treba imati mjeru, ja počesto znam kazati da neke mame liječe komplekse iz rane mladosti, pa na djeci treniraju makrobiotiku, pa uvijek se jela piletina, teletina, jaja, mliječni proizvodi, pa još ako dijete hoće da jede, stvarno ste sretne, ne kažem da bebi od 3 mjeseca treba tutkati varivo, ali kad napuni godinu, treba sve pomalo, naravno bez pretjerivanja sa solima i ostalim mastima. Nikada mi neće biti jasne mame koje svojoj djeci daju mlijeko od 0,9 masnoće, pa to je voda, a malim kostioma treba nešto da ih zalije, to je kalcijum, to su temlejci od koljenica i pilića.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:54:23   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja djetetu dajem i piletinu i teletinu... kupljenu u merkatoru user posted image
nek mi djete radije jede zivotinje tovljeno galfakom nego da je kljucalo ili paslo travu okolo sarajeva gdje je zemlja zagadjenja za u narednih 50 godina...
a da jaja sam uzimala od tete sa trebevica user posted image  al asja vise nece jaja


a rođak Mimi hoce jaja user posted image pa nam proslijedi kontak tete user posted image user posted image



lisica pojela sve koke user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:54:29   
bananica
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Joj, žene ja bih svojoj dala kamenja da jede samo da hoće jesti, mislim da se opterećuje previše, u svemu treba imati mjeru, ja počesto znam kazati da neke mame liječe komplekse iz rane mladosti, pa na djeci treniraju makrobiotiku, pa uvijek se jela piletina, teletina, jaja, mliječni proizvodi, pa još ako dijete hoće da jede, stvarno ste sretne, ne kažem da bebi od 3 mjeseca treba tutkati varivo, ali kad napuni godinu, treba sve pomalo, naravno bez pretjerivanja sa solima i ostalim mastima. Nikada mi neće biti jasne mame koje svojoj djeci daju mlijeko od 0,9 masnoće, pa to je voda, a malim kostioma treba nešto da ih zalije, to je kalcijum, to su temlejci od koljenica i pilića.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:55:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: dadada

ja opet smatram da je "sigurnija" ona koka iz masovnog gojilista nego domaca koka (osim ako igrom slucaja nepoznajem bas nekog ko zivi na selu gdje ptice cvrkucu,krave mucu a pcelica maja oprasuje cvijet)...odkud ja znam gdje neko uzgaja svoje koke koje zove domacim...mozda bas negdje pored autoceste ima svoju "farmu" pa tako koka svaki dan udise olovo a ne cistu havu...one sto se tove barem moraju proci kroz nekakve inspekcije


slazem se sa svim navedenim, zato Cici ne jede piletinu, ni domacu ni kupovnu...
a te inspekcije - e moja ti, znas li ti kako rade inspekcijeuser posted image znam ja user posted image

ma znam da je kod nas nema...to i jest ono zastrasujuce...zato se ja povodim onom "ne kupujte domace" barem dok me ne pocnu stititi kao potrosaca



zabranjeno je da se moja prfesionalna djelatnost reklamira, ali ovo ti je moj fah user posted image

pa dobro onda...kad me vise mislis pocet stitituser posted image user posted image

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:57:11   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Joj, žene ja bih svojoj dala kamenja da jede samo da hoće jesti, mislim da se opterećuje previše, u svemu treba imati mjeru, ja počesto znam kazati da neke mame liječe komplekse iz rane mladosti, pa na djeci treniraju makrobiotiku, pa uvijek se jela piletina, teletina, jaja, mliječni proizvodi, pa još ako dijete hoće da jede, stvarno ste sretne, ne kažem da bebi od 3 mjeseca treba tutkati varivo, ali kad napuni godinu, treba sve pomalo, naravno bez pretjerivanja sa solima i ostalim mastima. Nikada mi neće biti jasne mame koje svojoj djeci daju mlijeko od 0,9 masnoće, pa to je voda, a malim kostioma treba nešto da ih zalije, to je kalcijum, to su temlejci od koljenica i pilića.


ja pricam iz iskustva da Asjinog drugog rodjendana...sad bih joj dala da jede bilo sta samo da jede... i ja sam rekla nikad joj necu dati hrenovku a sad joj dajem kad znam da je to jedna od rijetkih stvari koje hoce da pojede...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:57:38   
koka i po
Moj mali dječak već odavno jede ono što kuham nama user posted image  normalno.....bez previše soli i začina.

Neki dan je probao faširane šnicle i na moje iznenađenje(jer ne voli faširano meso) pojeo ih u slast ,valjda mu se ogadile čorbice user posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 14:00:08   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Joj, žene ja bih svojoj dala kamenja da jede samo da hoće jesti, mislim da se opterećuje previše, u svemu treba imati mjeru, ja počesto znam kazati da neke mame liječe komplekse iz rane mladosti, pa na djeci treniraju makrobiotiku, pa uvijek se jela piletina, teletina, jaja, mliječni proizvodi, pa još ako dijete hoće da jede, stvarno ste sretne, ne kažem da bebi od 3 mjeseca treba tutkati varivo, ali kad napuni godinu, treba sve pomalo, naravno bez pretjerivanja sa solima i ostalim mastima. Nikada mi neće biti jasne mame koje svojoj djeci daju mlijeko od 0,9 masnoće, pa to je voda, a malim kostioma treba nešto da ih zalije, to je kalcijum, to su temlejci od koljenica i pilića.


eh zeno kako se sve promijenilo, davno je bilo ovo UVIJEK user posted image

nego, ja fakat nisam bolesnik niti imam komplekse iz mladosti - jos sam puter vala user posted image

nego samo samo pitala koju firmu piletine mame daju, koja je eto kao najfensi, najmanje tovljena i sl. cisto da Cici pocne malo i to jesti...ali u principu sam mu davala telece meso, biftek, snicle i sl., iskuhanu masnu supu od koljenice nece li se dusa draga sta udebljati, ali dzaba..on jede, ali mu se plaho i ne vidi, mada je kuc kuc zdrav, valjda se i to broji user posted image

e s te strane sam pitala pedicu koje je meso kaloricnije, masnije, ima vise zeljeza (jer zeljezo povecava apetit), pa me iskljcivo uputila na koljenicu, misice s koljenice, biftek, teletinu generalno....piletinu je rekla nix, doduse davno je to bilo kad malo bolje razmislimuser posted image




_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 14:13:04   
M kao Mama
Pocy nisam ja mislila na tebe, ja sam generalno uključila se u raspravu, ja s ove distance da mi se vratiti unazad dvije godine dala bih joj sve da jede, jer vodeći računa smijem li ovoili ono, sve sebe krivim da jojja nisam mođda stvorila odbojnost prema hrani, jutros sam vidjela curicu od dvije godine da vidiš kako je napredna, došlo mi da plačem, moja neće voće, neće povrće, živjela bi na mlijeku i  neskviku, eventualno riža i argeta, branila branila argetu i znaš šta mi se desilo, gdje god odemo u goste ona ko iz topa pita,  a jel Vi imate argetu, Bogami, i onda skontam jedi, dan noć, možda ti se i zgadi,

A da ti odgovorim za piletinu, ja kupujem cekin i PP piletinu, nekako mioni izgledaju naj bolji, po pitanju standarda, i svega ostalog, mada znaš kako kažu: "Da klaonice imaju staklene zidove svi bi bili vegeterijanci", znači Bog sami zna šta oni tamo nama mute.


(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 14:21:41   
Hanady RR
ja kupujem brojler piletinu...i nalazi moje djece su super.....

generalno nisma protivnik teglica...ali mlađa ih je pojela ja mislim 5 ili 6 a starija bogami na hipp-u se sita najela svega....
mlađa nije ljubitelj...pa sam joj kupila samo ponekad neku voćnu  u slučaju da toga voća nisma imala u sezoni.

kuham posebno djeci do godine.....
ja inače ne začinjavam hranu previše....
ne koristim more začina u redovnoj isharni ...eventualno neki recepti to zahtjevaju od mene ali to su obično riblji specijaliteti koje ja im muž samo jedemo, a djeci spremamo ribu za njih.

ja ne pretjerujem sa poštivanjem tablica...ali ne odbacujem ih kao nešto negativno....
djecu sam tako naučila da jedu da danas nemam probleme....
jedu sve što satvim pred njih....
a vrlo kulturno odbijaju da jedu recimo smoki prije doručka ili ručkauser posted image
al nakon doručka pojedu i po kesu punu svakauser posted image user posted image user posted image

nalazi su im ok...
meni su nalazi obično pokazatelj nekih problema organizma...
moja cure nemaju problem sa piletinom iz brojlera....
jedu od fileta do bataka, krilca su im posebno draga....
vratovi također...znači smažu pile dok si rekao keks.user posted image user posted image user posted image






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 14:24:25   
Lejla Ka
Nikada mi neće biti jasne mame koje svojoj djeci daju mlijeko od 0,9 masnoće


Djeca moraju piti punomasno mlijeko. Njima je i 3,8 kupovno malo masno. Djeci se ne daju obezmašćena mlijeka, to ne spada u zdravu ishranu.
Nije čorba od koljenice za 18 mjesečnjaka ne zdrav obrok, nego je monte i smoki nezdrav obrok.
Masnoće su potrebne jer učestvuju u metabolizmu nekih vitamina.
Ja moram reči, za mame ne jedača, znam ja da je to sekiracija, ali zaista nije uputan stav "nije bitno šta pojede, samo nek pojede". Znam ja jednu izrazitu nejedačicu slanog. Njena je mama njoj miksala do iza druge godine, ručale su po sat vremena, nosala času za njom dok se ova igrala (ovo navodim kao ekstremni slučaj), ali mama nije odustajala. Dijete ni sad nije neki izjelica, mršava je kao grana, ali jede i povrće i meso i sve što ne neophodno za zdravu prehranu djeteta. Ja sam u svemu za umjerenost, no na nekim stvarima treba malo više insistirati. A i da znate da ima nade user posted image
Ja sam opet majka jednog suprotnog slučaja, od djeteta koje je jelo nevjerovatne stvari (sirovi luk u salati, sve povrće iz porodice kupusnjača, prasu, ma sve) došlo je do peke koja jede makarone i krompir, a u supi ne smije plivati ni mikronski trun začina.user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 14:26:10   
hanabanana
Da li djeca jedu s vama skupa, ili im posebno dajete obrok?

Kod nas su obroci uvijek zajednički, i nikada nije bilo mogućnosti pregovaranja da li će se nešto jesti.

Medjutim, ja znam recimo da moja H. više voli leću nego grah.
Dok S. neće s merakom pojesti meso, ali će pojesti svo povrće što joj se stavi pred nju.
Isto tako će popiti jogurt, dok ga H. ni sada neće primirisati.

Ja djeci ne dajem izbor.
To je ručak, i to se jede.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 14:31:25   
bebacha
sad posto je malo vece jedemo svi zajedno.nikad nije imala mogucnost izbora i ona to vec sad zna.jede se ona sto je na stolu a ja se trudim pa vise pravim jela koja ona voli

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *