|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi koraci!
11.9.2012 19:50:36   
Blue rose RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bravo Emirko, lijepih koraka da se nahoda :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Prvi koraci!
11.9.2012 19:55:10   
Visnja RR
za medene koracice user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Prvi koraci!
11.9.2012 19:56:03   
Honey3
Bravoooo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Prvi koraci!
11.9.2012 19:56:41   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

user posted image zvanicno emirko je prohodao pravo...user posted image user posted image ..mama sretna....user posted image user posted image , a najvise sto sam bila tuuuuu...user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Prvi koraci!
11.9.2012 19:58:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

user posted image zvanicno emirko je prohodao pravo...user posted image user posted image ..mama sretna....user posted image user posted image , a najvise sto sam bila tuuuuu...user posted image


Masaallah,slatka znaci.
Neka hodi putem uspjelih.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Prvi koraci!
11.9.2012 19:59:48   
emi7908
Masaallah,slatka znaci.
Neka hodi putem uspjelih.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Prvi koraci!
20.2.2013 14:42:17   
smajli80
Nisam ni znala da postoji ova tema.Baš sam je htjela postavitiuser posted image

Moj dječak od 13 mj.još uvjek nije prohodaouser posted image Jako brzo puže,penje se,zavlači i provlači...Uz namještaj hoda od 10 mj i počeo je da samostalno stoji prije 15 dana.Samo stane i ukopa se a kad treba napraviti korak samoi tropne na guzuuser posted image .
Drugari našeg *uzrasta*već odavno hodaju a on ništa.Kćerka je prohodala sa 11.5mj.
Znam da je to sve individualno kao i sve ostalo(govor ,skidanje pelena)i da će prohodati kad njemu bude vakat a ne kad ja hoću.
Vjerovatno se bazirao na puzanje i to mu je brže.A i počeo je da brkljači i njegov mozak nemože da radi dvije stvari istovremeno jer su još uvjek mali za to.

Kakva su vaša iskustva o ovoj temiuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Prvi koraci!
20.2.2013 15:45:06   
smajli80

IZVORNA PORUKA: smajli80

Nisam ni znala da postoji ova tema.Baš sam je htjela postavitiuser posted image

Moj dječak od 13 mj.još uvjek nije prohodaouser posted image Jako brzo puže,penje se,zavlači i provlači...Uz namještaj hoda od 10 mj i počeo je da samostalno stoji prije 15 dana.Samo stane i ukopa se a kad treba napraviti korak samoi tropne na guzuuser posted image .
Drugari našeg *uzrasta*već odavno hodaju a on ništa.Kćerka je prohodala sa 11.5mj.
Znam da je to sve individualno kao i sve ostalo(govor ,skidanje pelena)i da će prohodati kad njemu bude vakat a ne kad ja hoću.
Vjerovatno se bazirao na puzanje i to mu je brže.A i počeo je da brkljači i njegov mozak nemože da radi dvije stvari istovremeno jer su još uvjek mali za to.

Kakva su vaša iskustva o ovoj temiuser posted image



Ikouser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Prvi koraci!
20.2.2013 16:09:30   
mayra
Moj D je prohodao sa 13 mjeseci. Dotad nije puzao, nego gmizao, bukvalno, drzao se za namjestaj, ali hodao nije. Jedan dan ja dodjem s posla, moje dijete prohodalo, kaze mi mama on je taj dan cijeli dan hodao, kao da je samo prelomio i odlucio da prohoda. Bez brige, ja imam djecaka u blizini koji je prohodao sa 18 mjeseci, i sad mu je 3 godine, normalno oda, bez ikakvih nedostataka. Ja uopste nisam bila opterecena sa tim, sve ide u svoje vrijeme i kad je dijete spremno.user posted image

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Prvi koraci!
20.2.2013 19:30:55   
smajli80
Ma nisam opterećena kad bude spreman prohodaće.Nek je on samo zdrav.
Nego onako me zanimaju vaša iskustva na tu temu-kad,kako i da li su puzali ili su se samo pustili.

Ovaj moj brzo puže i obožava se penjati,prebacivati i zavlačiti a pročitala sam tu na nekoj stranici da to znači da će kasnije u životu imati bolju koordinaciju pokreta.Šta vi mislite o toj teoriji?

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Prvi koraci!
20.2.2013 19:45:00   
ksena
smajli moj sin je počeo puzati u osmom mjesecu i isto tako je bio živahan, jedva sam ga stizala user posted image . Prohodao je sa punih 14 mjeseci i bio je dosta stabilan, nismo imali nekih velikih padova user posted image . samo polako, znaš i sama da nema djeteta koje je normalno razvijeno a da nije prohodalo user posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Prvi koraci!
20.2.2013 20:05:48   
smajli80

IZVORNA PORUKA: ksena

smajli moj sin je počeo puzati u osmom mjesecu i isto tako je bio živahan, jedva sam ga stizala user posted image . Prohodao je sa punih 14 mjeseci i bio je dosta stabilan, nismo imali nekih velikih padova user posted image . samo polako, znaš i sama da nema djeteta koje je normalno razvijeno a da nije prohodalo user posted image


Ma znam prohodaće i nahodaće se za cjeli život još će ga i noge zaboljetiuser posted image Kćerka je prohodala sa 11.5mj ali je puno padala.I dan danas je jako brzopleta i začas padne čak i na ravnomuser posted image
Ali eto zanimaju me vaša iskustva.user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Prvi koraci!
20.2.2013 22:30:45   
dzenyA
Smajli evo i nas ovdje ,moj mali je starij 10 dana od tvog,i ne hoda jos ,sve ovo sto si napisala je isto kao i kod nas,nema mjesta u kuci gdje se ne penje,zavalaci,nenormalno brzo pue,jednostavno mu je mrsko hodat,hoda i drzi se uza zid,ali kad se treba pustiti samo sjede ,tako eto da znas da niiste jedini
a sta je meni glupo majko draga,odma pitaju jl prohodo,da li prica ,da li ide na tutu,ama ljudi de me jos pitajte jesam li ga u skolu upisala sa 13 mj.....

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Prvi koraci!
20.2.2013 22:38:14   
smajli80

IZVORNA PORUKA: dzenyA

Smajli evo i nas ovdje ,moj mali je starij 10 dana od tvog,i ne hoda jos ,sve ovo sto si napisala je isto kao i kod nas,nema mjesta u kuci gdje se ne penje,zavalaci,nenormalno brzo pue,jednostavno mu je mrsko hodat,hoda i drzi se uza zid,ali kad se treba pustiti samo sjede ,tako eto da znas da niiste jedini
a sta je meni glupo majko draga,odma pitaju jl prohodo,da li prica ,da li ide na tutu,ama ljudi de me jos pitajte jesam li ga u skolu upisala sa 13 mj.....



Moj je na fax-u već odavnouser posted image user posted image Ma sve je to noMralno.Samo eto onako pitam.
Nego baš imam osjećaj da nema vremena da hoda jer bi ga to znatno usporilo.Ovako na sve četiri svugdje stigne guzu zavućiuser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Prvi koraci!
21.2.2013 8:23:46   
Ramona11
smajli ,moj je neki dan odlucio dignuti ruke od namjestaja. I to otisli kod rodice na babine a on ugledao na komodi ukrasne svijece i pustio se od stola do komode da ih dohvati user posted image
13,5 mjeseci mu je. Nismo ga forsirali uopce ni u cemu. Propuzao je s 10 mjeseci. Prvi put se posjeo sa 7,5.
Evo ga sad super fura. Ne miruje nigdje, samo hoce hodati.

Meni je strasno glupo kad forsiraju djecu na hodanje. Njihova mala tijela ne treba opterecivati dodatnim naporima vise nego oni mogu sami. Strasno mi je kad sam cula kako su jednog malenog bukvalno natjerali na hodanje sa 8 mj. i onda poslije ce da se hvataju za glave kad mali bude imao spustena stopala, krivu kicmu ili nesto sl.

Eh da... nije ovaj drugi dio namijenjen tebi vec ja tako malo...

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Prvi koraci!
21.2.2013 9:06:24   
Majčica

IZVORNA PORUKA: smajli80

Nisam ni znala da postoji ova tema.Baš sam je htjela postavitiuser posted image

Moj dječak od 13 mj.još uvjek nije prohodaouser posted image Jako brzo puže,penje se,zavlači i provlači...Uz namještaj hoda od 10 mj i počeo je da samostalno stoji prije 15 dana.Samo stane i ukopa se a kad treba napraviti korak samoi tropne na guzuuser posted image .
Drugari našeg *uzrasta*već odavno hodaju a on ništa.Kćerka je prohodala sa 11.5mj.
Znam da je to sve individualno kao i sve ostalo(govor ,skidanje pelena)i da će prohodati kad njemu bude vakat a ne kad ja hoću.
Vjerovatno se bazirao na puzanje i to mu je brže.A i počeo je da brkljači i njegov mozak nemože da radi dvije stvari istovremeno jer su još uvjek mali za to.

Kakva su vaša iskustva o ovoj temiuser posted image


smajli80, kod nas isto, tvoj je dječak stariji od mog 4 dana. Kolegica kad je neki dan dolazila kaže meni da je prava gumena beba- penje se, provlači, puže baš pravo brzo, ali hodanje još ne. Neki dan sam ga našla na 5. stepenici u hodniku, zamalo mi srce nije stalo.Mislim da bi se popeo skroz na sprat da nisam došla i to sve radi puzeći. Ja mislim da je njima lakše tako, jer su brži, a i ne žuri im se da prohodaju, s obzirom da se kreću.
A i ja često upoređujem djecu, ma šta često, stalno. Stariji sin je prohodao s 11 mjeseci, ali on nije skoro nikako puzao. Možda i to ima neke veze.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Prvi koraci!
25.2.2013 18:44:25   
smajli80
user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image Mi prohodali!!!!!!!!!!!user posted image

Sutra na punih 13mjuser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Prvi koraci!
25.2.2013 18:51:20   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: smajli80

user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image Mi prohodali!!!!!!!!!!!user posted image

Sutra na punih 13mjuser posted image user posted image

user posted image Čestitke!

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Prvi koraci!
25.2.2013 19:03:17   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: smajli80

user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image Mi prohodali!!!!!!!!!!!user posted image

Sutra na punih 13mjuser posted image user posted image


Čestitamo user posted image user posted image !

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Prvi koraci!
25.2.2013 19:06:12   
smajli80
Hvala vaaaaaamuser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Prvi koraci!
9.3.2013 23:00:42   
mamina princeza
Prijavljujemo prve korakeuser posted image deset dana poslije rodjendana... Nije to jos pravo hodanje al predje sobu za nečim što voli. I obavezno nešto mora imati u ruci čini mu se da mu je to oslonac pa makar i samo papirić. user posted image user posted image

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Prvi koraci!
9.3.2013 23:11:44   
smajli80

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Prijavljujemo prve korakeuser posted image deset dana poslije rodjendana... Nije to jos pravo hodanje al predje sobu za nečim što voli. I obavezno nešto mora imati u ruci čini mu se da mu je to oslonac pa makar i samo papirić. user posted image user posted image



Čestitamo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Prvi koraci!
9.3.2013 23:53:25   
Crnkica
čestitam smajli i mamina princeza na prvim koracima user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Prvi koraci!
9.3.2013 23:54:27   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

čestitam smajli i mamina princeza na prvim koracima user posted image

pridruzujemo se cestitkama. mi se jos cuvamo i ne pustamo, al ima vremenauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Prvi koraci!
10.3.2013 22:43:56   
dzenyA
Mi imamo 13,5 mj.i pustamo se isto kao i djecak mamine princeze ,nije jos pravo prohodao ali profura preko sobe user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *