|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
7.3.2013 10:49:36   
Leena

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Hanady RR
ta imena njima tako stoje...njihova suuser posted image



Ovo je tačno.
Ja sam čak mislila s ova dva imena čekati do poroda i pustiti njoj da odabere kako će se zvati...jer mislim da se djeca rađaju sa svojim imenom.
Pa kad je pogledam znaću kako se zove user posted image


I ja to mislim... Ja sam oduvijek htjela imati kcerku koja bi se zvala Mia, a mm Hana... Meni se Hana nikako nije sviđalo, a ni njemu Mia, pa smo u startu odustali od oba... Onda nam se dugo sviđalo ime Lena, onda se mm vise siđalo Lina, ali posto je preslicno mom imenu odustali smo. I tako... Onda jedan dan mm predlozi Esma i tu se slozismo. Meni se sviđalo arapsko znacenje (uzvisena, velicanstvena), a sviđalo mi se i kako zvuci. A mm se sviđalo spansko znacenje (smaragdna, sto ga na njegovu Unu podsjecauser posted image )... I kada sam je ugledala stvarno nije bila ni Lena, ni Mia, bila je bas Esmauser posted image

Za djecaka odavno imamo ime (zato cemo vjerovatno imati samo curiceuser posted image ), to je lakse islo... Od mm se jedan jako dobar prijatelj tako zove, meni je ime divno, a njemu je drago zbog prijateljauser posted image

A kada bi imali drugu curicu sigurno bi se napatili oko izbora imena...

Iman, ja i dalje navijam za Merjem, i to samo zbog toga sto drugo ime ima isto ime i prezimeuser posted image Mada su oba divna, stvarno user posted image

I da, ja sam nekoliko dana pred ucenje ezana Esmi sanjala da se zove Ajša... Tako da je na ezanu Ajša Esma, a u dokumentima samo Esma.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
7.3.2013 11:04:12   
R&T@
Kad rodim Naomi otkrit cu vam kako smo birali imenauser posted image

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
7.3.2013 11:21:28   
*pcelica*
Ajla je trebala biti Asja, Lamija ili Farah. Ali posto sva ta imena imaju u mm familiji, otpalo je jer sam ja htjela ime koje nema ni kod njegovih ni kod mojih. Kad su mi je donijeli u bolnici u tom momentu me nazvala rodica i ja kazem dobila sam Ajlu.Kako mi je to ime naumpalo ni sama neznam. Kad sam drugi put ostala trudna mm je rekao da ako bude djevojcica zvat ce se Atija, sto meni nikako nije u pocetku se svidjalo. Kad sam se porodila bili smo neodlucni hocemo li to ime ili cemo neko drugo ali meni se najednom bas svidjelo i kad je pogledam bas ide uz nju user posted image Jos neobicno rijetko i tako i ona dobije ime po mm nani user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
7.3.2013 11:27:11   
malena sharena
Kad smo saznali da nosim djecaka, meni je bila zelja da se zove Ibrahim, to mi je uvijek bilo najljepse musko ime. Al muz dade ime Jusuf koje nam je oboma bilo jedan od favorita, jer nas podsjeca na poslanika Jusufa i ja sam uvijek jako voljela suru Jusuf. Inace smo birali izmedju tradicionalnih muslimanskih i ne bas cestih imena, ali eto, upoznasmo dosad jos dva mala Jusufa, jednog cak s istim prezimenom :)

< Poruku je uredio malena sharena -- 7.3.2013 11:32:54 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
7.3.2013 11:30:28   
malena sharena
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Ajla je trebala biti Asja, Lamija ili Farah. Ali posto sva ta imena imaju u mm familiji, otpalo je jer sam ja htjela ime koje nema ni kod njegovih ni kod mojih. Kad su mi je donijeli u bolnici u tom momentu me nazvala rodica i ja kazem dobila sam Ajlu.Kako mi je to ime naumpalo ni sama neznam. Kad sam drugi put ostala trudna mm je rekao da ako bude djevojcica zvat ce se Atija, sto meni nikako nije u pocetku se svidjalo. Kad sam se porodila bili smo neodlucni hocemo li to ime ili cemo neko drugo ali meni se najednom bas svidjelo i kad je pogledam bas ide uz nju user posted image Jos neobicno rijetko i tako i ona dobije ime po mm nani user posted image


I mi imamo nanu Atiju, moju svekrvu, cini mi se da je znacenje poklon, dar. Bas je neobicno i rijetko i medju starijom generacijom.

< Poruku je uredio malena sharena -- 7.3.2013 11:34:08 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
7.3.2013 13:09:09   
gvendolina
ne uletismo u ovaj niz o Ajdinima,ali da se i mi upisemouser posted image

u toku trudnoce ovo nam ime nije bilo ni na pameti, imali smo par koja su nam se svidjala ali smo odsutali jer su ili bila precesta ili je neko u uzoj familiji vec dao ta imena. kada sam se porodila par dana smo smisljali ime i na kraju kada smo nasli Ajdin,nismo znali nikog drugog sa tim imenom a svidjelo nam se i znacenje, jednostavno smo znali da ce da mu odgovara savrsenouser posted image

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 17:14:41   
Amam
Prvo dijete djevojcica-Ajna(sirokog pogleda,krupnih ociju) tako smo je zvali jos od 6.mj u tibi,jednostavno bilo joj je sudjeno,nikad nismo ni pomislili na drugo ime,ni musko ni zensko i na kraju trudnoce pita mene mama a ako bude djecak,a ja k'o pol budale"pa ja ne znam sta cu s njim",a naa ideju smo dosli tako sto je kratko i u to vrijeme bilo rijetko,zapravo ja sam htjela da bude Ejna,a mm ajna i eto,pametniji popusta user posted image .
Drugo dijete djecak-imali smo vise opcija ;Davud,Eman Muhamed,Affan i Imad,kad se bebac rodio ja sam mu tu vece kad su mi ga prvi puta dali na uho sapnula "moj Eman(povjerljivi od rijeci emanet),bebo moja,tvoj emanet ce biti tvoja sestra",uvijek mi je bilo super kad se brat brine za sestru user posted image ..Medjutim kad smo dosli kuci poceli smo razmisljati i o drugim opcijama,nakon 4 dana ja se s bebom vracam u bolnicu i kazem mm daj izaberite ime,jer svi pitaju i on meni javi da je velikaseka rekla "Eman".user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 17:50:01   
smajli80
Moja Sofiauser posted image je dobila ime u zadnji čas 10-tak dana pred porod.Stim da se rodila mjesec dana ranije.

Do 7mj trudnoće uopšte nismo znali da li je djevojčica ili dječak.I kad smo čuli da će biti curica moja želja da se zove Andrea je brzo otpala pošto je bilo jako puno djevojčica sa tim imenom.
Onda sam razmišljala da bude Lana ili Mia međutim i to je palo u vodu.Što sam više razmišljala o njima činila su mi se previše blaga.Htjela sam ime bude zvučno i da ima neko značenje.
I na TV čuh Sofia-reko to je touser posted image
Sofia- znači mudrost.
I ispostavilo se da ga sa pravom nosi.Ona je jedna jako zanimljiva mudra i dominantna djevojčica.

A sin-Strahinjauser posted image
On je trebao biti Nikola ili Dušan-takođe moji favoriti,međutim u bližoj i daljoj porodiciima ima dječaka sa tim imenom.A Dušan se zvao mm djed i tatin brat(oba namćori)user posted image
i gin koji mi je vodio trudnoću s kojim smo takođe dobri.
Strahinja(strah,strašni)
Ime koje se davalo u dalekoj prošlosti kad je svjetom harala kuga i ostale zarazne bolesti i ubijele djecu.Da bi se otjerali ti zli duhovi i djeca preživjela.
Moja trudnoća sa njim bila je visokorizična i bilo je upitno hoću li je iznjeti do kraja.HB sve je bilo OK.
I u ime toga što je pobjedio život i uspio da se rodi zdrav i prav dobio je to imeuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 17:56:10   
mishkica
Moja Majla je 6 dana po rodjenju bila bez imena, mi se nismo mogli odluciti, muz Sara, Lara, a ja uvijek htjela Medina, meni prelijepo, i Lamija mi je isto drago, ali meni muzevi prijedlozi nis legli, a ni njemu moji, i nadjemo se ili Dalija ili Majla, i ona svojom pojavom, crnom velikom kosom, sva zivahna, kako u pupi tako i kad je se rodila i sada je ko zvrk, bas mi to ime za nju, ako nekad bude opet cura, obrlaticu muza za Medina, jer mi jeuser posted image , za musko Rijad nekako nam je oboma drago i Ismail, auz Majla bi mi jedan Ismail bas dobro dosaouser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 17:58:44   
sirnica
Smajli80, baš su lijepa imena i razlozi zbog kojih ste ih izabraliuser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 18:35:17   
MicoTico
Smajli, imena tvoje djece su predivnauser posted image

Iman, ja sam već nekoliko puta pisala da mi je Merjem jedno od najljepših muslimanskih imena, tako da navijam za Merjem ( a super ide uz Iman i vaše prezime)



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 18:42:23   
MicoTico
MM i ja smo se dogovorili kad smo se vjenčali da će on davati imena curicama, a ja dječacima.
Što se tiče ćerkicinog imena, mm je uvijek maštao o ćerki Milici. naime, moja sveki Hercegovka je mm-u cijeli život tepala "milice" (koliko sam skontala u Hercegovini svi djeci tako tepaju, bar od ovih što ih ja znamuser posted image ). Na njegovu veliku sreću, od kada se rodila naša Milica nikda ga više nije tako nazvalauser posted image
Tiboru sam ime dala ja. trebao je biti ili Luka ili Andrej. Međutim, neposredno pred porod sam vidjela jednog dječaka koji se zvao Tibor i koji je baš ličio na mene, kao da je moje dijete. Tačno sam mogla zamisliti da će takav biti moj sin i da će se tako zvati. Mm- nije bilo baš drago , s obzirom da on voli tradicionalnija imena, ali ko mu je kriv: dogovor je dogovor!user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 18:59:12   
Galicia
Uvijek su mi bili interesantni nacini davanja/dobijanja imena. user posted image

Ja sam dobila ime po harmonici. A trebala sam biti Sonja, Maja, Larisa, i na kraju ni jedno od tih.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 19:20:04   
jasmin
Naša prva kćer se trebala zvati Đuvejrijja. Bila je u opciji i Rukajja. Kad smo ugledali princezu,znali smo da je Rukaja. Dali smo joj ime po najstarijoj kćeri posljednjeg Božijeg Poslanika Muhammeda alejhi ssalatu we sselam.
A Ibrahim je dobio ime po Poslaniku Ibrahimu,i ujedno je to ime sina Muhammeda alejhi ssalatu we sselam,brata Rukaje radijallahu anha.
Pretpostavljam da će se moja druga kći zvati Đuvjerija. Ako Bog da.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 19:20:52   
vila_7
Moje obje curice: Eva (zivot i prva zena) i Katja (cista i mudra) su imena dobile u 8-om mjesecu trudnoce. Do tad bismo i MM i ja smisljali i smisljali ali kad smislimo opet nam to nije to.... I oba puta kad smo culi imena - odmah smo se pogledali i nekako jednostavno znali to je ime nase curice... user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 22:00:45   
smajli80
Hvala sirnica,Mico

Htjela sam da moja djeca imaju jako i zvučno ime koje će sa ponosom nositiuser posted image

Ostala imena su baš lijepa svako na svoj načinuser posted image




_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 22:13:12   
hatepsut
Muz je dao ime Kenanu,nasem prvorodjenom djecaku.Jednostavno kaze zvucalo mu "jako".A dogovor je bio ako bude djecak on daje ime a djevojcici ja dajem ime(Sajra ili Ajna).Drugom djecaku dao je ime njegov stariji brat .Mada se Kenan dvoumio izmedju vise imena,ali je Tarik prevagnulo.A za slucaj da je bila djevojcica zvala bi se Uma.

A kad sam se ja rodila moja nana je zeljala da se zovem Jasmina (imam brata po ocu Jasmin) mama nikako nije bila za tu opciju,pa je moj otac otisao i dao mi ime.Kad je mama pitala kako rekao je da mi je dao ime Saliha user posted image i tako danima niko nije znao moje pravo ime user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 22:26:37   
mamaibabo
smajli fakat jako lijepa imena djece ja volim ime s posebnim znacenjemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 22:41:57   
Ninushka
Sofia, Atija, Naomi, Nora user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 23:12:39   
smajli80
Hvala cureuser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 23:18:13   
teacher75
meni je sofia super al strahinja mi se ne svidja, sorryuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 23:33:41   
Visnja RR
MM i ja smo još od zabavljanja mislili da ćemo imati dječaka i trebao se zvati Veran...
Davno u trenutcima moje teške bolesti doktorica koju sam u jedva svjesnom stanju doživljavala kao anđela koji me spašava zvala se Asja (zove se još uvjek: Asja Prohić)...Kad sam se izvukla rekoh joj da ako ikada budem imala kćerku zvaće se Asja...
Nije mi bilo važno značenje... Tek kad sam rodila moju Asju tražila sam značenje ...
I sviđa mi se što ima mnoga značenja... i što ga ima i u islamu i u hrišćanstvu... ma čak i da mu je značenje bilo "krompir" ja bih ga dala jer mi se sviđa...i jer joj odlično pristaje...

drugo žensko ime (u rezervi) je bilo Atina a prijedlozi MM su bili : Borna i Tara...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
9.3.2013 23:34:11   
smajli80

IZVORNA PORUKA: teacher75

meni je sofia super al strahinja mi se ne svidja, sorryuser posted image


Ma OK svako ima drugačiji ukus,mnogima se nesviđa čak ni mojoj sestri se nije sviđalo i odgovarala me od njega.I sad se već navikla.

Meni je opet Alan puno ljepše ime od Lana-koje je Sofia trebala dobiti ali mi je vremenom postalo dosta blago a i kod nas u gradu ih ima baš dosta i samim tim gubi na svojoj ljepoti.
Barem ja to tako doživljavam.

Nek mi njih imamo i nek su nam zdravi-to je najbitnijeuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 0:01:25   
bebbe RR

IZVORNA PORUKA: smajli80

Moja Sofiauser posted image je dobila ime u zadnji čas 10-tak dana pred porod.Stim da se rodila mjesec dana ranije.

Do 7mj trudnoće uopšte nismo znali da li je djevojčica ili dječak.I kad smo čuli da će biti curica moja želja da se zove Andrea je brzo otpala pošto je bilo jako puno djevojčica sa tim imenom.
Onda sam razmišljala da bude Lana ili Mia međutim i to je palo u vodu.Što sam više razmišljala o njima činila su mi se previše blaga.Htjela sam ime bude zvučno i da ima neko značenje.
I na TV čuh Sofia-reko to je touser posted image
Sofia- znači mudrost.
I ispostavilo se da ga sa pravom nosi.Ona je jedna jako zanimljiva mudra i dominantna djevojčica.

A sin-Strahinjauser posted image
On je trebao biti Nikola ili Dušan-takođe moji favoriti,međutim u bližoj i daljoj porodiciima ima dječaka sa tim imenom.A Dušan se zvao mm djed i tatin brat(oba namćori)user posted image
i gin koji mi je vodio trudnoću s kojim smo takođe dobri.
Strahinja(strah,strašni)
Ime koje se davalo u dalekoj prošlosti kad je svjetom harala kuga i ostale zarazne bolesti i ubijele djecu.Da bi se otjerali ti zli duhovi i djeca preživjela.
Moja trudnoća sa njim bila je visokorizična i bilo je upitno hoću li je iznjeti do kraja.HB sve je bilo OK.
I u ime toga što je pobjedio život i uspio da se rodi zdrav i prav dobio je to imeuser posted image


Veoma lijepa priča. I imena.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ime i kako ste ga izabrali?
10.3.2013 0:04:39   
bebbe RR

IZVORNA PORUKA: jasmin

Naša prva kćer se trebala zvati Đuvejrijja. Bila je u opciji i Rukajja. Kad smo ugledali princezu,znali smo da je Rukaja. Dali smo joj ime po najstarijoj kćeri posljednjeg Božijeg Poslanika Muhammeda alejhi ssalatu we sselam.
A Ibrahim je dobio ime po Poslaniku Ibrahimu,i ujedno je to ime sina Muhammeda alejhi ssalatu we sselam,brata Rukaje radijallahu anha.
Pretpostavljam da će se moja druga kći zvati Đuvjerija. Ako Bog da.


Zanimljivo, nikada nisam čula ni jedno od ta dva ženska imena koja si pomenula! Imaju li značenje?

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *