|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: upotreba antibiotika
5.6.2012 5:02:25   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: sweet insanity

Znam da ovo nisu antibiotici ali da ne otvaram novu temu. Je li nek od vas pio Buscopan u trudnoci?



znam da je lulu pila u ranoj fazi, zbog grčeva u stomaku, a ja sam nedavno imala napad bubrega u 9. mjescu i dr. mi rekao da pijem po dva buskopana i analgin na 6 do 8 sati

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: upotreba antibiotika
7.6.2012 11:06:07   
Anoniman
Budući da je tema o lijekovima i ja imam pitanje za vas... iako nisu antibiotici
Je li iko od vas koristio vaginalne kapsule? Ja sam jucer dobila da ih koristim, i sinoc sam prvu stavila, medutim sve mi je iscurilo na ves i jos uvijek curi nakon 12 sati, osjecaj je jako neugodan, nisam cijelu noc spavala. Molim vas, ako neko ima slicnih iskustava neka mi kaze.user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: upotreba antibiotika
8.6.2012 8:54:28   
moon2
kakve si vaginalne kapsule dobila?
Najnormalnije je da se tableta istopi i dio iscuri, ja sam takođe koristila vaginalete i u tom periodu morala uloske upravo radi toga ;)
Mislim da nemas razloga za brigu ;)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: upotreba antibiotika
9.6.2012 12:06:43   
Anoniman
macmiror kapsule....
hvala ti puno na odgovoru, mene je zabrinjavalo sto mi sve iscuri, kad navece stavim to curi do sutra poslije podne. i ja isto koristim uloske... puno si mi pomogla, hvala ti

(odgovor članu moon2)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: upotreba antibiotika
9.6.2012 12:56:43   
Alma_27
i ja sam koristila macmiror u trudnoci. jeste malo nezgodno ali stavljaj uloske i sve ok. mora iscuriti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: upotreba antibiotika
11.6.2012 18:16:41   
Anoniman
Ma ja sam mislila da nesto nije uredu, jer je curilo i naredni dan do podne, ali mi je lakse kako ste mi rekle da je to tako uredu, koristim uloske i bolovi su se smanjili :)

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: upotreba antibiotika
25.7.2013 22:37:49   
bubamara_11
Jel koja od vas pila CEFALEKSIN za vrijeme trudnoce meni ginekolog propisao za infekciju al nisam ih pila pise ne preporucuje se.Za infekciju koristim caj od kamilice,nevenovu kremu,cepice od kantarionovog ulja,maslinovo ulje,vazelin krema (neka iz njemacke za infekciju) mislim da mi taj CEFALEKSIN nece bit potreban

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: upotreba antibiotika
7.3.2014 21:16:31   
gvendolina
vec sedam dana borim se sa groznom.temp i kasljem, stanje mi se samo pogorsavalo, a stomak me boli od groznog kaslja. pored svih poznatih i nepoznatih prirodnih pripravaka nije mi bilo lakse. danas mi je dr propisala eritromicin 4x2, tvrdi da moze u trudnoci a i u uputstvu pise da se moze koristiti kada terapijska korist po zenu prevazilazi potencijalni rizik po bebu. ginekolog mi je na zalost na bolovanju i nisam se mogla s njom posavjetovati i pocela sam ih danas piti. jer mislim da mogu samo vise stete napraviti ako se nedaj Boze stanje zakomikuje. da li je neka od vas pila ove antibiotike? ja sam u 35 sedmici

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: upotreba antibiotika
7.3.2014 22:11:07   
Alma_27
naravno da je dozvoljeno piti antibiotike u trudnoci. u 35 sedmici nece nista biti bebi (nece ni ranije ako je provjeren antibiotik) a nekad upale i bakterije mogu dovesti do ranijeg otvaranja. doduse, kao mene je to bilo zbog bakterije u urinu al ko ce rizikovati.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: upotreba antibiotika
18.1.2015 14:24:34   
mikaa*
Zanima me jel koja od vas pila zinnat tablete meni je doktorica preporucila zbog neke bakterije a vec sam u 24 sedmici trudnoce,strah me da pijem bilo sta ne bi ako ce ikako da steti beb?

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: upotreba antibiotika
18.1.2015 15:25:07   
mishkica
Ja sam pila zinnat 500 10 dana od 20 e dedmice imala jaku upalu pluca, nije bilo nikakve stetnosti, gin ne bi propisao nesto sto ce stetiti bebi, meni je cak trebalo i jace nesti ali nije smio pa je zinnat pomogao uz sve moguce i nemoguce iz prirode sto sam smjela. Sretno

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu mikaa*)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: upotreba antibiotika
18.1.2015 15:44:36   
mikaa*
I ja isto pijem od 500 ok hvala,samo da prodje sve u redu

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: upotreba antibiotika
18.1.2015 17:13:40   
anitaa
I ja sam u trudnoci, cini mi se 20 i neka sedmica, pila Zinat zbog upale mokacnih kanala, i to mi j prepisala dr opce prakse bez puno razmisljanja, znaci n prdstavljaju nku opasnost za bebu...

(odgovor članu mikaa*)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: upotreba antibiotika
5.2.2015 9:57:51   
u iscekivanju
Drage moje, jutros sam bila kod dr i rekla mi je da imam bakterije u urinu i prpisala Macmiror i Efox. Jos plus nesto za zeljezo ne mogu procitat na receptu i cini mi se neke tablete Fersan??? Meni je to nekako previse lijekova da koristim istovremeno. Da li he stvarno potrebno sve to piti. Ima li neka slicno iskustvo? Ja se dobro osjecam hvala Bogu i nemam nikakvih problema ni s mokrenjem ni nista user posted image

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: upotreba antibiotika
6.2.2015 20:13:18   
Pravnica
Ja sam negdje u 28 tt koristila antibiotike - Pancef i vaginalete - Polyginax ... bas zbog infekcije mokracnih kanala... uz to sam istovremeno pila Pregnacare vitamine za trudnocu... Dr. mi je rekao da antibiotik ne smeta u visoj trudnoci, vazno je da se nista ne uzima u periodu organogeneze... znaci prvi trimestar. Nisam ni ja imala neke tegobe sa mokrenjem, al su me znali zigati bubrezi i mjehur... ponekad, jer sam imala dosta okruglih bakterija u urinu + leukocite + eritrocite + proteine... ma svasta, a poslije lijekova - sterilno sve! Svakako da dr. nece bez potrebe propisati bilo kakav lijek... time sam se vodila i pila terapiju.

(odgovor članu u iscekivanju)
Neposredna veza do poruke: 65
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *