|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 13:21:44   
travnicanka
Jako me je pogodila tvoja prica zaista zaista teska i bolna odluka,ali me isto tako zadivila tvoja snaga i rezoniranje svega.
Mlada si i kao sto kazes imas jos puno godina ispred sebe,samo razmisljaj pozitivno,i budi sretna da zivis i radjas djecu u danasnjem modernom svijetu u kom je medicina dostigla jako velike pomake.Zamisli samo da se to na vrijeme nije otkrilo kako bi se tek onda osijecala,ja znam svi ce reci dijete je drago bilo ono zdravo ili bolesno ali logicki razmisljam ako vec imas priliku da utices na to onda je razumno iskoristi.

Saljem ti puno pozdrava i budi jaka...ima i gori stvari u zivotu koje covjek prezivi1!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 13:49:50   
MELLI
Draga moja, ne mogu ni zamisliti kroz šta sve prolaziš i koliko ti je teško.
Ne želim ti davati lažnu nadu, ali prije dvije godine ležala sam  na trudničkom odjelu sa ženom kojoj su predložili abortus u osmom mjesecu, jer dijete neće biti u redu (vena u mozgu bebe nije se razvijala i beba nije dobijala dovoljno kiseonika). To joj je potvrdio konzilij ljekara. Izazvali su joj porod i ona je rodila savršeno zdravu djevojčicu. Doktori, naravno, nisu imali objašnjenje za svoju pogršnu dijagnozu. Beba je prošla niz testova poslije rođenja i savršeno je dobrog zdravlja.
Iskreno se nadam da je i u tvom slučaju riječ o doktorskoj pogrešci.
Želim ti puno hrabrosti, snage i sreće.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 14:00:01   
nensy
poslije toga beba će vjerovatno ići na pedijatriju na promatranje gdje će joj se pratiti stanje .  Moj ti je savijet da rodiš prirodnim putem jer u tom slučaju prije možeš planirati nareednu trudnoću a bude li to išlo na CR morat ćeš ćekati 2 god što je po meni pravo dug period. Ja se iskreno nadam da će to AbD biti sve ok, samo nam se ti nemoj sekirati i pitaj ako te još nešto interesuje jer sam po struci gin.-akušerska sestra i prošla sam sve odjele i vidjela djece koja su rođena sa hidracefalusom.

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 14:23:13   
tweety
Draga moja,ne mogu ti opisati koliko mi je tesko bilo citati tvoju pricu,ne mogu ni da zamislim kako ti je.Kao sto su ti vec rekle nase drage forumasice,nemoj se predavati,jer kako kazu nada zadnja umire.Mozda tvoja beba bude potpuno zdrava jer svi doktori grijese pa cak i oni najbolji.Divim se tebi i tvojim rijecima,zato znaj da smo uz tebe sta got da se desi.Javljaj nam se da znamo kako stvari stoje.

LP i mislim na tebe!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 14:31:57   
Anoniman
pingpong sve što kažem, malo je da ti olakšam...
budi jaka, tako je suđeno...
ne daj Bože nikom, ali ja mislim da bih odlučila da dovršim trudnoću... jer to je moja beba, pa kakva god bila, Bog mi je šalje...

(odgovor članu tweety)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 15:09:26   
Happy
IZVORNA PORUKA: Shee

pingpong sve što kažem, malo je da ti olakšam...
budi jaka, tako je suđeno...
ne daj Bože nikom, ali ja mislim da bih odlučila da dovršim trudnoću... jer to je moja beba, pa kakva god bila, Bog mi je šalje...




Ne do dragi Bog doći u tu sitauciju ali mislim da bih i ja ovako razmišljala... Opet kažem ne znam, ti pingpong znaš najbolje... Šta god da se odlučiš da dragi Bog bude uz tebe...

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 15:17:01   
dinciii
Draga moja,tvoja prica me je bas potresla.i podrzavam ostale forumasice.trazi trece misljenje...vidi prvo sta kaze jos jedan doktor...ja se divim tvojoj snazi....jer ja ne znam sta bi uradila da sam na tvom mjestu...bori se za svoju bebicu...mozda i doktori grijese.u svakom slucaju tu smo za tebe....sretno...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 18:14:42   
almai
IZVORNA PORUKA: Shee

pingpong sve što kažem, malo je da ti olakšam...
budi jaka, tako je suđeno...
ne daj Bože nikom, ali ja mislim da bih odlučila da dovršim trudnoću... jer to je moja beba, pa kakva god bila, Bog mi je šalje...


Zelim  ti mnogo srece kako god da odlucis.....
Imaj vjere u Boga i nemisli  da je sve tako crno.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 18:36:01   
Aquarius
Draga moja, ne znam šta da ti kažem.user posted image user posted image user posted image Ja sam imala 2 spontana, ali na samom početku trudnoće, pa sam se jedva povratila. Stvarno ti se divim na hrabrosti i pribranosti.
Šta god da bude, i kako god da se sve završi, znaj da je takva sudbina bila i da ti nisi mogla ništa da promijeniš.
Kažu da Bog opterećuje čovjeka tačno onoliko koliko on može da podnese.
U svakom slučaju, želim ti puno sreće.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 19:49:04   
Anoniman
Nensy, hvala puno na detaljima.  Pretpostavljala sam da to ide kao i kod svakog izazvanog poroda. 

Hvala vam svima, drage moje....zaista sam danas postala druga osoba, prihvatila cinjenice, osaburila.  Spremna sam cekati do slijedece kontrole, a onda cemo MM i ja vidjeti sta dalje.
Hvala vam na svim savjetima i rijecima podrske.

Moj muz i ja smo vjernici i nikako ne bismo donijeli odluku koja se kosi sa Bozijim odredbama....ali zar imam pravo muciti dijete, gledati ga kako se pati i misliti da li sam donijela pravu odluku.  Tesko je pravilnu odluku donijeti i svakako necemo trcati pred rudu a da se ne konsultujemo sa jos nekim strucnjacima, bilo ovdje bilo u inostranstvu.


(odgovor članu nensy)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 20:05:09   
mala curica
Pingpong,svaka ti cast na tom tvom optinizmu.
Kad sam procitala kroz sta prolazis nisam imala komentara sva sam se najezila i izgubila.
Pricam mm tvoju situaciju,a njegov komentar je bio: "Svaka joj cast ,nevjerovatno je hrabra".
user posted image ....dragog Allaha da ti da svu snagu ovog svijeta i da sve prodze sto je moguce bolje.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 20:41:43   
casio
ako se beba normalno razvija i ako se redovno mice nije mi jasno kako to tako moze da se desi jer da se zarazila virusom prije
mogli bi doktori vidjet probleme u razvoju
jednoj zeni na ultrazvuku doktori nesto vidjeli nisu znali sta je.i trazili od zene da abortira.zena nije htjela.i kad se porodila rodila curicu sa dugom kosom.to sto dr.nisu znali sta je bila kosa.curica sva bila umotana u kosu.tako da i doktori nekad pogrijese.ne brini se samo sabur.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 22:09:46   
lejlašh
Stvarno me je jako potresla tvoja priča, ostani i dalje hrabra i saburli, bori se koliko možeš, a sve ostalo je u Njegovim rukama.
Nadam se da su doktori ipak pogriješili, traži još koje mišljenje, ne odustaj od nade. Želim tebi i tvojoj bokserki puno sreće

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu casio)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 23:08:47   
mamin sin
Draga Pingpong, i ja bih ti predlozila ne samo trece vec cetvrto i peto i.....misljenje. Znaju oni itekako pogrijesiti. Bas je dr. Jadranka mojoj prijateljici u 5. mj rekla da se bebin mozak ne razvija kako treba, da nece biti normalno itd. i predlozila prekid trudnoce. Otisla je kod drugog dr. i covjek se cudom cudio. (Ne znam sta je htjela, valjda jos love, pa da na iducem pregledu kaze kako je sve OK) Beba skroz OK! Rodio se maleni bez ikakvih problema  pravo napredan hB.

Cak bih na tvome mjestu radila i 3D ili 4D UZV ako ce pokazati jasniju sliku i sve...
Skupi snage i pokusaj sve prije konacne odluke tebe i tvog muza! Nemoj unaprijed da se sekiras, nije jos nista definitivno. Idi nekom dr. koji nema nikakve veze sa Jadrankom...

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 23:13:26   
stella
Draga moja,jako mi je zao.Nemogu ni zamisliti kako se osjecas,jos pogotovo sto je osjetis.Ja ti mogu samo pruziti moralnu podrsku,i kao i druge cure,predloziti da ipak posjetis jos makar dva druga ginekologa.Zelim ti iskreno da sve bude ok,nemoj gubiti nadu.A ako ipak sudbina bude okrutna,zelim ti da se sto prije oporavis.SRETNO!


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 23:30:51   
Visnja RR
Draga ne zelim da ti dajem laznu nadu ALI
Mojoj prijateljici je dr Jadranka Dizdarevic prije 11 g rekla isto za njenu bebu... Moja prijateljica kad nije umrla od bola... Isto je cekala 2 ili 3 seedmice nesto...a onda joj rekli da je najvjerovatnije sve ok...
Ona je u strahu zivjela dok se nije porodila... danas ima predivnog sincica... i zivog i zdravog...
Otidji draga kod jos nekog: dr. Masic, dr Mehmedbasci... Trazi jos misljenja...
Neka ti dragi Bog da snagu da izdrzis i neka da da je tvoja beba zdrava...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
23.11.2008 11:42:27   
Anoniman
Hvala vam drage moje, još jednom,na pozitivnim pričama i iskustvima.....nadam se da će i moja priča završiti tako.
I ja sam razmišljala o 3D ili 4D UZ, ali ne znam gdje to mogu uraditi....Molim vas da mi predložite, jer sam svakako ove sedmice htjela potraziti još koje mišljenje.  Ako imate brojeve telefona privatnih ordinacija gdje mogu raditi 3D ili 4D UZ i koliko košta, svakako bi mi i to koristilo!
Zaista nemam dovoljno riječi da vam se zahvalim...

Beba je sasvim normalnih dimenzija, srce, jetra, ostali organi - sve je u redu, čak je i glavica normalna.  Ta mozdana tekucina se tek sada pocela nakupljati na jednoj strani mozga i još uvijek nije proširila kosti lubanje.  Ako se tekućina nastavi nakupljati, deformacija lubanje je neizbježna,a samim tim i oštećenje mozga.  To se valjda nije ni moglo prije vidjeti ili se tek sada počelo dešavati.

< Poruku je uredio pingpong -- 23.11.2008 11:44:08 >

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
23.11.2008 11:53:08   
mukica
Imas dr. Senad Mehmedbasic i on ima 3D ako ne i 4D trazi broj na informacijama mislim da je negdje na Grbavici ordinacija......

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
23.11.2008 12:46:04   
Visnja RR
dr. Mehmedbasic... ordinacija u ul.Grbavicka 6a (bivsa Lenjinova)  to je onaj prvi neboder od  3 ili 4 koji gledaju na Vilsonovo... blizu je Capucino cafe ili restoran (nemam pojma sta je sada)... On ima 4D a veliki je strucnjak... telefon ces dobiti preko informacija...
dr. Masic nema to ali je veliki covjek i sigurno ce ti posvetiti dosta vremena... on je u Opcoj al se na njegov pregled dugo ceka...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
23.11.2008 14:57:41   
laracroft
user posted image user posted image user posted image Zao mi je draga zbog svega sto prolazis.Ja bih pokusala kontaktirati dr.Mehmedbasica,jer je veliki strucnjak i mnogim zenama je pomogao.I meni su u osmom mjesecu trudnoce rekli da beba ima kracu bedrenu kost,te da nije u skladu sa evropskim standardima.Kraca bedrena kost je jedan od prvih predznaka Downovog sindroma i do samog trenutka poroda ja nisam bila nacisto da li cu roditi zdravo dijete,iako mi je jedan od ginekologa rekao da je sa bebom sve ok.Samo jednim djelicem mogu zamisliti kako se sada ti osjecas i kako ces se tek osjecati.Budi hrabra sta god da bude,a ja se iskreno nadam da ce sve biti u najboljem redu.


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
23.11.2008 19:56:24   
simba
Ova me je prica tako potresla,nedo Bog nikom.....
Mogi samo zamislit kako se osjecas. Ni ja nebi znala sta u tom trenutku al prije svega treba imati dovoljno nade (ipak je to ziva beba) i najvise vjere u Boga.
Kako abortus rade u tim slucajevima nesmijem ni zamislit.
Ja bih isto vjerovala da doktori grijese. Jednoj mojoj poznanici su rekli da dijete ima supljinu u mozgu i to tako isto pred kraj trudnoce mos mislit kolko je zena provela neprospavanih noci nije znala sta radit dal abortirat il.....
Svake noci se molila bogu da joj da snage da istraje. I eto rodila je zdravog sina sasvim normalnog sad je vec veliki i krenuo u skolu...Al hocu samo da kazem da i doktori znaju pogrijesit to si vec ovdije procitala neznam ni ja koliko puta. Ipak sta god odlucila zelim ti mnogo srece istrpljenja ....
Pa ako odlucis rodit to slatko bice da ti Bog da zdravo i spacno dijete kao sto je i mnogim dao u ovako teskim odlukama .Zenama koje su imale slicne situacije kao tvoja a koje su imale mnogo vjere u Njega .Ipak on daje od njega je zivot on jedini ima pravo da ga uzme. Nemoj me samo pogresno shvatiti. Samo ti zelim puno srece....

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
24.11.2008 11:33:18   
valika
čitam i nemogu da vjerujem......tesko je bilo sta reci u ovakim trenucim...nadati se najboljem i u to čvrsto vjerovati..vjerovati da i dokotori mogu pogrijesiti....traziti misljenja kod ostali doktora...pronaci snagu i imati hrabrosti za prebroditi bilo loše bilo lijepe trenutke.........puno puno srece ti od srca zelim

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
24.11.2008 18:10:48   
nikita
Moli se i vjeruj svom dusom i srcem da je pogresna dijagnoza...nemoj se predavati...niti oplakivati odmah dijete i prestat se nadati da bi ti kasnije bilo lakse(kao sto sam ja).Nadaj se do zadnjeg casa ...

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
25.11.2008 8:02:55   
mamyca
Draga pingpong,da li si bila na drugom pregledu?Ima li ista novo?Nadam se da ce sve biti uredu.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
25.11.2008 19:18:54   
Anoniman
Nisam bila, MM i ja smo odlučili ipak sačekati tu 30. sedmicu,kao što su rekle i Jadranka i Zuhra Dizdarević.  Kod Jadranke idem 4.12., odmah sutradan kod Zuhre, pa na 3D kod nekog od doktora kojeg ste mi prepoučile, a po potrebi i u Zagreb.  Dobila sam informacije o jednoj klinici u Zg (Podobnik) gdje uspješno otkrivaju anomalije u trudnoći.
Nada se vraća.....sve više razmišljam pozitivno i mnogo mi je lakše.....  Vjerujem da će biti bolje i molim dragog Boga da mi pomogne da prebrodim sve što mi prepriječi put.
Javit ću vam se čim budem saznala nešto novo.
Hvala vam što ste uz mene i što mislite na mene.  Samo moja najuža familija zna kroz šta prolazim, prijateljima nisam ništa rekla tako da mi puno znači vaša podrška.
Ljubim vas sve

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *