|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolna rast zubića naših beba
4.11.2009 23:16:46   
Umihana
Ja sam cula da je dobro za nicanje zubi natopiti gazu jabukovim sircetom i masirati desne(domace sirce)
Ja nemam problema sa nicanjem zuba,ali imam drugi problem.Bebi mi je 13 mjeseci i nema nijednog zuba, nito bilo kakvih naznaka da ce ih biti..
Vec ludim..Jos malo cu cekati pa onda doktoru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Bolna rast zubića naših beba
29.11.2009 20:45:12   
mamma mumi
Drage moje, nisam se dugo javljala na ovu temu. evo opet stari problem, sada nam nicu dvojke gornje, uzasno je nervozan, hvala Bogu jede fino, doji, nema temperaturu, ali mu strasno od jutros curi nosic i nespavamo nikao tokom noci. Interesuje me da li se i kod vas desavalo da kada im rastu zubici, curi nos. Jadnicak krklja koliko mu je zapusen nosic,i stalno trlja nosic i place.Stavljala sam calgon, malo limuna, sada sam mu dala Paracetamol i spava, ali svakih 15 min se budi i place.Ima te li savjet jos kakav, imamo ogrlicu , ali  ocito nama ne pomaze.

(odgovor članu Umihana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Bolna rast zubića naših beba
17.12.2009 11:37:08   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Drage moje, nisam se dugo javljala na ovu temu. evo opet stari problem, sada nam nicu dvojke gornje, uzasno je nervozan, hvala Bogu jede fino, doji, nema temperaturu, ali mu strasno od jutros curi nosic i nespavamo nikao tokom noci. Interesuje me da li se i kod vas desavalo da kada im rastu zubici, curi nos. Jadnicak krklja koliko mu je zapusen nosic,i stalno trlja nosic i place.Stavljala sam calgon, malo limuna, sada sam mu dala Paracetamol i spava, ali svakih 15 min se budi i place.Ima te li savjet jos kakav, imamo ogrlicu , ali  ocito nama ne pomaze.


Ja bas htjela pitati da li se desavalo da curi nosic ? Curka nosic i svrbi ga pa ga cesto i trlja (cese), a pretpostavljam da su zubici jer je sve nabubrilo i smiri se jedino kad mu stavim kalgel. A prosle sedmice je imao temperaturicu malu i par meksih stolica. A blago je i nervozan, pogotovo po noci.


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Bolna rast zubića naših beba
17.12.2009 12:58:20   
škorpija
mama mumi ne vjerujem da si bebiju stavljala calgon (perilica dulje živi uz calgonuser posted image ), vjerovatno si mislila na calgel. i nama je taj gel super, coristilo smo gengigel i dentinox ali nisu neštouser posted image

ja bebiju kad se baš uzmuči pred spavanje dam dozu panadol babay sirupa i to mu pomogne da zaspe jer mu smanji bol

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 8:01:10   
micica
Evo i mi smo jutros kupili Calgel, da probamo. Pise da se stavlja maximalno 6X, mene intresuje kako ste ga vi koristile- svaki dan ili kad bebaru ufati ta nervoza? Malo mi je to nejasno. Inace moja bebe juce nije skoro nista jela a s osmijehom je "docekivala" moj prst na svojim desnima :) Dudu s flasice samo bacaka lijevo-desno po ustima, slabo sta proguta od one hrane user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 8:03:20   
dana3
Mazem kad dodje bol do "grla".Pise da se ne jede poslije jedno 20 minuta, namazem kad bas ne moze da trpi  to u vrijeme pred spavanje a nekad kad pocne da place bez razloga.
evo borimo se sa zubicima tako da sinoc uopste nismo spavali(ni sad ne spava)user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 8:08:54   
micica
user posted image user posted image user posted image user posted image Znam kako je.
Moja je sinoc plakala do 23 00 onda sam joj dala Paracetamol sirup i zaspala je, probudila se u 3 da jede, ja sva sretna sto hoce jesti  a ona jadnica povratila sve user posted image
Hvala ti za savjet Dana3

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 8:10:18   
dana3
Ma nema na cemu-kamo sreca da ima neka carobna formula da ih ne boli ovoliko

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 18:16:46   
micica
Evo mi kupili i ogrlicu, 70 KM u Bezistanu. U DM-u ih nema. Da probamo i to cudo. Skorpijica nije bila sigurna u efektivnost ali moj puzic navalio da kupi pa eto ...user posted image Nadam se da ce bar malo olaksati.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 22:42:28   
Junior
Moj bebac ima 4,5 mjeseca....zubici nabubrili od drugog mjeseca...sve nateklo, a nikako da izbiju...nervoza dolazi do kulminacije...kenkanje,plac...jos kad je pospan to je katastrofa!!! nama su preporucili gengigel...cini mi se mu pomaze...ali, vidim da svi koristite calgel...bas ni od koga nisam cula za ovaj moj gel...golemo...mogla bih i ja preci na calgel...ovo traje dugo...podsjeca me na muke s grcevima user posted image

_____________________________

Nas mali princ je stigao na svijet 29.8.2009. u 6.57 !!! Nase najvece blago !!!

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 22:45:31   
niki83
Jao drage mame!! Mojoj curi 3 mjeseca i 7 dana, "bali" vec neko vrijeme, ali posljednja 2-3 dana je toliko muce desni..ne znam da li svrbi ili boli, ali ona gura rukice i kad joj ja stvaim svoj prst toliko guce i zahvalno gleda u mene,pa se onda naljuti odjednom i pocne plakati..razdrazlijiva je pravo i dvije noci ne spava dobro..je li rano da uzmemo neki gel da joj olaksamo ili tu ogrlicu o kojoj svi govore??!! ponavljam tek joj je 3mjeseca i 7dana.. help!!

_____________________________

N&N

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 22:49:46   
micica
Draga moja, i moja bebara ima 3 mjeseca ( malo vise). Gel se koristi od 3 mjeseca, jutros smo ga kupili i tako pise na kutiji. I moja je najsretnija kad joj prstom masiram desni. Kupili smo maloprije i ogrlicu a posto je malo veca ja sam napravila i narukvicu od nje pa sam joj to stavila na nogu. Valjda nece smetati. Ogrlicu ne mogu nocu stavljati a reko ovo na nozi da stoji cisto da bude koristena u kontinuitetu

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 22:52:30   
dinciii
Ja nisam skidala ogrilicu,jer efekat je u ogrlici a moju malu je najvise po noci mucilo...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Bolna rast zubića naših beba
6.1.2010 22:55:24   
micica
Ja se bojim jer se ova moja bas vrti. A eto stavila sam na nogu, valjda ce i to malo pomoci ( do jutra)user posted image Kazu da su dobre i za imunitet i svasta nesto pa valjda ce bar za nesto pomoci

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 11:57:46   
škorpija
Zna li neko koliko se često smije davati paracetamol sirup da ublaži bol kod rasta zbuća, ja sam evo zaredala svaku noć mu dajem prije spavanja, inače ne može zaspatiuser posted image . Ne znam može li to biit opasnouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:11:52   
snijeg
Ja svojoj ogrlicu skidam samo kad je kupam, tako mi rekla teta u apoteci!!
Naveče je zakačim pucetom od pidžamice i spava bezbrižno.
Škorpijice zloćo, ti ubehutiš djete pa imaš energije da nas razveseljavaš postovima (naspavana žena) user posted image user posted image . Ne bih ti znala kazati za taj tvoj lijek, ali nadam se da će nam se neko iskusniji javiti...nego čula sam da desni treba masirati hurmom, jel neko pokušao user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:15:08   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: micica

Evo mi kupili i ogrlicu, 70 KM u Bezistanu. U DM-u ih nema. Da probamo i to cudo. Skorpijica nije bila sigurna u efektivnost ali moj puzic navalio da kupi pa eto ...user posted image Nadam se da ce bar malo olaksati.



kakva ogrlica,na kojem principu radi

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:15:15   
škorpija
user posted image user posted image user posted image  snijeg izgleda da nisi daleko od istine, jooj i ja ogrlicu noću skidam a čini mi se da je to razlog što mu baš i ne pomaže, moraću se ohrabiriti da je ostavim i preko noćiuser posted image . a za hurmu ne znam , prvi put čujem , dosad sam čula za sirće,, vino, al eto ništa ne škodi probatiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:17:53   
snijeg
Ogrlica od ćilibara, princip je da staviš djetetu oko vrata i skidaš samo dok ga kupaš. Imaš je kupiti u apoteci Delfin na Otoci, košta oko 60 KM user posted image
Za efekat ne pitaj, još ne znam jer nemamo zubića user posted image

Škorpijo, slobodno stavi ogrlicu između puca na pidžami i zakačiš je (ehhh što ga ja pojasni), moja tako spava non - stop. Nadam se da si me razumjela, jer tad se ne može izvuči i nedaj Bože zadaviti je, uostalom naše su bebare već velike i znali bi se oni izboriti, a fala Bogu budim se svakih 15 min čini mi se. Doduše možda ti ne, ako drmneš jedan paracetamol skupa s bebarom, mislim za dobar san user posted image user posted image

< Poruku je uredio snijeg -- 7.1.2010 12:21:28 >


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:18:52   
micica
Skorpijice znas da i trudnice smiju piti paracetamol bez problema ali ja sam cula da paracetamol moze ostetiti jetru ako se uzima u vecim kolicinama. Mislim svi lijekovi mogu user posted image , da ne bude zabune. Posto sam ga ja malo vise pile neki ocevi prijatelji doktori su me upozorili na to. Molim se posavjetuj se bar telefonski onom pedijatrijom u Hitnoj. Nemoj da mi cojkic nagrabusi user posted image

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:18:57   
škorpija
mamaajna sve ti piše na stranici www.ogrlicezabebe.com da sad ne prepisujem od tamo[color=#990000 size=2] 
[color=#990000 size=2] 


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:20:44   
škorpija
joj micica ma znam ja da sve što je pretjerano škodi, al eto, omaklo mi se, od sad ćemo reducirati sirup, momak mora biti zdrav i prav ako hoće curu da imauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:20:45   
micica
Mamaajna kao sto ti kaze moja skorpijica pogledaj na toj stranici. Ogrlica od cilibara

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:24:10   
micica
user posted image user posted image user posted image user posted image ma ti draga opet vise znas od mene, starija si mama user posted image I ja sam ovoj svojoj davala par puta ali vrlo malo, cak manje od preporucene doze. Ali ne bih se smjela usuditi svaku noc. Mozda da probas mijenjati, jednom paracetamol a drugi put neki drugi sirup? Nisam sigurna ali sam citala da mame daju jos neki, ovim malo vecim bebama
Ljubi nam macka malog

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Bolna rast zubića naših beba
7.1.2010 12:28:30   
škorpija
Ma ustvari ja sam došla na ovu temu da mi neka iskusnija mama kaže: Ma ne smeta, samo ti njemu daji svaku noć, a ustvari i sama znam da to vjerovatno nije dobrouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *