|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcevi kod beba
30.6.2011 23:18:20   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: shpagica

MOLIM VAS, Ako iko zna gdje u Sarajevu ima da se kupi SAB SIMPLEX kapi ili ako neko ima da mi proda bočicu iz svoje zalihe HITNO MI JE!

Hvala unaprijed!


Ja koliko znam te kapi bi trebale biti dostupne u svakoj apoteci.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Grcevi kod beba
30.6.2011 23:28:45   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: shpagica

MOLIM VAS, Ako iko zna gdje u Sarajevu ima da se kupi SAB SIMPLEX kapi ili ako neko ima da mi proda bočicu iz svoje zalihe HITNO MI JE!

Hvala unaprijed!


Ja koliko znam te kapi bi trebale biti dostupne u svakoj apoteci.



ja sam ih nedavno vidjela u Leko apotekama


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Grcevi kod beba
1.7.2011 16:47:20   
shpagica
Ove kapi je trenutno nemoguće naći jer se više ne uvoze ni kod nas ni u Hrvatsku. Zato molim ako neko zna gdje možda ima preostala zaliha ili da neko ima u kućnoj apoteci viška bočicu da mi proda bila bih jako zahvalna!

ps nema ih ni u Leko apotekama provjerila sam danas.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Grcevi kod beba
17.7.2011 10:02:49   
Mya_81 RR
Prenos postova

IZVORNA PORUKA: MaloCrnoZlatoo

Izvinite,ne znam da li ima ova tema,al nemam sada vremena citati :( treba mi sto prije neki odgovor ;))
Interesuje me kako bebi dati kim? Cula sam da je to dobro za grceve i za stolicu,ali ne znam kako da dam :(
Inace dojim bebu pa sam mislila u caj staviti...ne znam da li je bolje kamilicu ili komorac?I koliko zrna treba da stavim na npr. 50 ml.caja???da li se kim prokuha sa vodom i da li se stavlja cijelo zrno,ili se polovi??  Pozdrav svima ;)



IZVORNA PORUKA: MALA1994
ako dojis bebu popij ti caj sa kimom bolje je.mala ti je beba i ne treba joj caj ako samo doji.


IZVORNA PORUKA: slavuj
Ja sam svojoj bebi kuhala kao obican caj,nisam mijesala ni sa kamilicom ni komoracem. Jednostavno prokuhas 100 ml vode i stavis 3-4 zrna kuhas kratko malo odstoji i prespes u flasicu i ohladis. Kim je super nama je pomogao. I hippov caj od komoraca. Jos uvijek ga pije i najvise njega voli.


IZVORNA PORUKA: Selma.A.M
MaloCrnoZlato ,pokušaj malo raditi vježbice za stomačić,ako nije kakio,nama je uvijek pomagalo..Rad nogicama savijš ih bebici u koljenima i blago prema stomačiću.........
A kormorač imaš da kupiš u kesici u apoteci pa ti na njemu piše priprema (davno je bilo) ali kim sam ubacivala po 3-4 zrna u prokuhanu vodu 50ml i odstoji 10-15 minuta pa onda možeš bebici na kašikicu ili preko šprice ako neće flašicu.


IZVORNA PORUKA: ziki
Meni je pediajtar prije tri godine rekao da kim ne dajem nikako jer može da izazove splet crijeva. To što beba nije toliko kakila nije strašno, probaj vjžbice kako su ti opisale već forumašice


IZVORNA PORUKA: emma.L

Nisam kuhala ali na preporuku pedijatra smo kupili sirup Nurse Harvey''s koji intenzivno miriše na kim i to nas je spasilo. Davala joj još malo nakon prestanka grčeva, negdje do 4. mjeseca. Neki dan preporučila rođaku za bebu od 20 dana i ljudi se napokon naspavali. Ne mora značiti da će pomoći, ali je na bazi kima i vode (ako to nisu i jedini sastojci).


IZVORNA PORUKA: sladja26

i moja curica ima grceve prekljucer je citav dan od 8 ujutru do 9 navece plakala i mene je bilo prepalo i odvedem je juce doktoru jer sam se bojala da nije nesto drugo u pitanju nije mi bilo jasno da grcevi mogu citav dan da je muce al sve je u redu.i ja sam joj davala sirup nurse harveys nije bilo nekog ucinka a juce mi je pedijatrica rekla da oni nesavjetuju taj sirup da se daji bebi zbog sadrzaja sode bikarbone e sad ne znam ja sam juce prestala i kupila kapi pa cemo vidjeti.nadam se da ce umanjiti malo jer me dusa boli kad place.. ja kim pravim tako sto prokuham kamilice malo i u to ubaci 2 zrna kima.


IZVORNA PORUKA: MALA1994
IZVORNA PORUKA: sladja26
i moja curica ima grceve prekljucer je citav dan od 8 ujutru do 9 navece plakala i mene je bilo prepalo i odvedem je juce doktoru jer sam se bojala da nije nesto drugo u pitanju nije mi bilo jasno da grcevi mogu citav dan da je muce al sve je u redu.i ja sam joj davala sirup nurse harveys nije bilo nekog ucinka a juce mi je pedijatrica rekla da oni nesavjetuju taj sirup da se daji bebi zbog sadrzaja sode bikarbone e sad ne znam ja sam juce prestala i kupila kapi pa cemo vidjeti.nadam se da ce umanjiti malo jer me dusa boli kad place.. ja kim pravim tako sto prokuham kamilice malo i u to ubaci 2 zrna kima.

jesi sigurna da bebi godi kamilica, ne savjetuje se cise davati kamilicu jer ona ne godi svakome.za stomcic ti je najbolji caj od komoraca, imas hipp instant koji je prektican za koristenje a bebama godi i vjezbice da se rade kako rekose vec i masaza u pravcu kazaljke na satu.




< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 17.7.2011 10:05:25 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Grcevi kod beba
21.8.2011 9:34:49   
minelam
Trebam savjet...caj od komoraca kamilice i anisa hipov da li smijem davati bebi koja jos nema puna dva mjeseca...ako smijem kako na koji nacin koliko...ima grceve neopisive...i pored toga jako se napinje tesko kaki...jako puno jede kao beba od tri mj i po kilazi odgovara tom uzrastu krupan se i rodio...do sad su mu pomagale espumisan kapi izgleda vise n..hvala za svaki sajet

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Grcevi kod beba
21.8.2011 12:12:24   
Mya_81 RR
Caj od komoraca mozes, kamilica mislim da ide od mejsec dana, a za anis nisam sigurna.

Na onim HIPP čajevima pise od koje sedmice se daju.

Doziranje otprilike za tu dob od 2 mjeseca je nekih 200 ml dnevno.

Za grčeve imas i kapi u apoteci pa mozes probati ukoliko ne pomognu čajevi.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Grcevi kod beba
21.8.2011 13:09:57   
minelam
na ovom caju komorac anis i kamilica pise moze se davati djeci od 4 mj tj kad se uvodi prelazna hrana...mene interesuje da li ce stetiti ako mu sad dam jako se napinje i jedva kaki...sve sam probala od toplih gaza kapi espumisan masaza svakakvih...doji samo navecer pred spavanje popije aptamil 1 i miran je cijelu noc ..def od nje nisu grcevi vec od mog mlijeka iako pazim sta jedem ne pomaze

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Grcevi kod beba
21.8.2011 13:11:13   
minelam
Izvini na koje kapi mislis

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Grcevi kod beba
23.8.2011 16:22:30   
Mya_81 RR
Pa, mislila sam na espumisan kapi, a u apotekama imaju i sirupe namjenjene za kolike, colic baby i nurse hurvey's...

Sto se tice tog caja najbolje da se posavjetujes s pedijatrom. Ja sam se drzala tih uputa na kutijama.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Grcevi kod beba
3.10.2011 12:40:19   
sporty mamaa
Je li itko od vas koristio prokuhanu vodu s kimom za grcice?? Cula sam da je dobro, ali me zanima u kojoj mjesri, tj.koliko zrna kima na koliko vode??

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Grcevi kod beba
4.10.2011 0:54:40   
Mya_81 RR
Sve mi se čini da idu 3 zrna na 100ml, ali ja sam čula da se stavlja, a tako sam i radila, u čaj od komorača.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Grcevi kod beba
4.10.2011 23:16:42   
sporty mamaa
Hvala mia. meni rekli u ljekarni da skuham malo kamilice i kima i to joj dajem da pije. Ali ovaj kim mi nekako presitan, nesto mi malo samo dva zrncauser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Grcevi kod beba
4.10.2011 23:24:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Sve mi se čini da idu 3 zrna na 100ml, ali ja sam čula da se stavlja, a tako sam i radila, u čaj od komorača.




ovako se pravi,meni je mama rekla jer su tako oni prije davali djeciuser posted image ja sam probala al Noi nista osim Baby Colic sirupa nije pomagalo al on ide tek nakon mjesec dana.

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Grcevi kod beba
29.12.2011 18:39:20   
Mya_81 RR
PRENOS POSTOVA

IZVORNA PORUKA: sunid
Moja bebica ima 20 dana i mislim da ima grceve po stomaku. Dok je dojim cujem kako joj krce po crijevima, umiri se i zaspe a onda se iznenada pocne grciti i plakati, a place i dok kaki.Cula sam da se bebi moze dati HIPPov caj od komoraca, a patronazna sestra mi je rekla da nista ne dajem bebi osim mlijeka.
Ima li neko iskustva s grcevima i kako ste to rijesavali?


IZVORNA PORUKA: Miss understood
Niste sami :))) Moja beba ima 2,5 mjeseca a grčeve ima od 2 sedmice i još nisu prošli. Bilo je neprospavanih noći i očajnih trenutaka jer tu stvarno rijetko šta pomaže. Mi smo davali čaj od komorača iz dm-a, masirali stomačić kružnim pokretima, toplili ga termoforom i toplim gazama, nosali je svi u kući, pjevali itd, ali ništa! Kasnije sam saznala za tzv. espumisan kapi (iz apoteke) i moram priznati da su nam pomogle. Naša pedijatrica je bila protiv njih, jer svi će ti reći nema tu šta, samo mlijeko i masaža ali kad gledaš kako ti beba vrišti od bolova..moraš djelovati! Moju bebu smiri, također, kad leži na tatinom stomaku (fiino mekano) i on je ljulja polako. Ne znam, želim vam da vas to što prije prođe..samo trebate otkriti šta vašoj bebi najviše odgovara jer svaka je beba individua za sebe.


IZVORNA PORUKA: sunid
:) znala sam da su grcevi kod beba standardna stvar koju svi moramo proci, ali nisam znala da se javljaju ovako rano:( !
Danas mi je dolazila patronazna sestra i kaze da bebi ne dajem nikakve cajeve, ali mi je preporucila kapi. Pa pokusat cemo, jer upravu si, ne mogu gledati kako mi se bebica grci i vristi:(


IZVORNA PORUKA: Miss understood
I ja dojim svoju bebu i često mislim da grčevi imaju veze s onim što ja jedem. Stvarno pazim da ne jedem kiselo, začinjeno, previše slatko i sl. Jednom sam prilikom počastila sebe jednim medenjakom i tu noć moja sreća nije spavala nikako, bila je nemirna, plakala i samo se smirivala dok je nosim u rukama. Isto tako sam pojela šnitu kruha s nutelom i isto tako, plač, grčenje itd. sad sam izgubljena i strah me jesti normalno :( mnogi kažu da grčevi nemaju nikakve veze s onim što ja jedem ali eto ja sam to dvoje povezala. user posted image


IZVORNA PORUKA: mala75
moja beba ima 42 dana i imamo grčeve od treće sedmice, isto tako dr kaže samo masiranje i topla pelena, apatronažna kaže čaj od komorača onaj hipov i to 30-50 ml na dan da mu ponudim na tri puta između obroka. nećkala sam se a onda moja mati veli ona meni davala neki čaj od kima pa evo me ništa mi ne fali a svekrva mm davala kamilicu i to onu što na njivi ubere i mm živ i zdrav fala Bogu. i tako i ja dajem komorač, nepatimo se, kakimo redovno a još redovnije prduckamo, beba sretna amama još sretnija, nema više onog plača, jaukanja, grčenja.


IZVORNA PORUKA: *pcelica*
Glavobolja ovo ko da sam ja pisala. Kad se samo sjetim mojih i njenih muka dodje mi da placem. Sta god su mi rekli ja sam davala. Meni je od svih cajeva i kapi najvise pomogao colic baby sirup. Davala sam ga zajedno sa hippovim cajem od komoraca. Nekako od ta dva proizvoda sam primijetila da joj pomognu


IZVORNA PORUKA: ajnur
Espumisan 25 kapi prije svakog obroka tako smo mi radili i hvala Bogu nismo imali grceve.Treba 2-3 dana redovno davati i to je to.Ukljucite fen da radi pored bebe mojoj prijateljici je pomagalo pravo cudno al djelovalo user posted image


IZVORNA PORUKA: sunid
Dala sam bebici par cajnih kasikica caja od komoraca i cini mi se da pomaze,ali ne smijem da joj dadnem puno iako mama kaze iz iskustva da mogu dati i vise ali mene sve strah jer patronazna kaze da ne smijem davati caj nikako....:( pa ja dadnem bebi 2-3 kasikice a ostatak popijem ja,kontam dobit ce preko mene mlijekom dok doji. A sutra idem kupiti kapi Espumisan pa cemo vidjeti.


IZVORNA PORUKA: emma.L
Potražite Coli B sirup koji se daje razblažen s prokuhanom vodom ili sa malo Hipp čaja od komorača. Nama je samo ovo pomoglo. Neka vas ne brine to što treba dodati tekućinu, mi na 5 ml čaja dodamo 10 ml prokuhane vode ili čaja tako da ga ne zasiti i fino može nakon toga jesti.



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Grcevi kod beba
30.12.2011 22:27:59   
mamma mumi
Probajte sa Nurse harwey sirupom, meni je on jedini pomagao, ili kod homeopata kapi od kamilica.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Grcevi kod beba
2.1.2012 22:43:18   
Miss understood

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Probajte sa Nurse harwey sirupom, meni je on jedini pomagao, ili kod homeopata kapi od kamilica.

e ovo me zanima..homeopatski pripravci za bebe. Znate li možda gdje se mogu kod nas nabaviti. Čula sam od jedne žene da je davala svojoj bebici kamilicu kad su joj počeli zubići nicati i da nije imala nikako bolove..prošlo sve bez suza. Znam da postoje i za grčeve ali ne znam gdje kupiti ili naručiti.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Grcevi kod beba
30.3.2012 16:24:47   
mamma mumi
Da li vase bebice prije 15 dana zivota imaju grceve?Moj sin vec 10 dan kao da ima probleme sa stomacicem.

(odgovor članu Miss understood)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Grcevi kod beba
30.3.2012 17:27:04   
Mya_81 RR
Čini mi se da mogu početi oko sedmog dana...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Grcevi kod beba
30.3.2012 17:27:34   
teacher75
ovom mom malom su poceli cini mi se od prvog dana i ne prestajuuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Grcevi kod beba
30.3.2012 17:31:26   
nadiaa
kod nas su počeli vrlo rano,oko 7.dana,pored masiranja i čajeva najviše nam je pomogao fen...za fen mi je rekla komšinica,upaljen sam stavljala na krevet,zvuk i vibracija odvuku pažnju i smire bebu user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Grcevi kod beba
30.3.2012 17:32:24   
teacher75
ovom mom ne pomazu ni cajevi ni epumisan kapi ni masiranje, kad ga uhvate ne popusta, samo da ga cuvam i lupkam po ledjima, malo ga smiri ili da je na siki

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu nadiaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Grcevi kod beba
30.3.2012 17:37:25   
mamina princeza
i nama fen pomaze ne samo kad su grcevi nego blo sta... jednom sam izasla s curicom nakratko on se unervozio a mm mu ukljucio fen i istog momenta zaspao ... nama fen djeluje sjkoro kao sika:)) ja ne znam jesul nama grcevi vise ili sta je vjerovatnojesu jel uhvate uvijek predvece i nekad u ranojutro kao da je gladn a kad ga stavim na siku sav se koci izvija dere jede pljuje .... i onda mu dam cucu malo smirim pa za 15-20 minuta normalno bude. dam mu ujutro espumisan 10 kapi i to je sve jer ne vidim da pomazu. masiram pupu al ne vidim da pomaze. stvaim ga na rame ili preko koljena i smiri se tako najbolje .. mada u zadnje dane i cuca bas pomaze.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Grcevi kod beba
30.3.2012 17:51:17   
nadiaa
ja sam na početku samo na siku,dođu mama i svekrva,kažu dijete gladno i zato plače,a bebi jadan imao grčeve,pedijatrica nam rekla da brzo napreduje i da je opteretio mala crijeva i sad mi žao,možda smo mogli bezbolnije proći user posted image  
nakon toga smanjili jelo,masirali i fen i kraće su trajali


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Grcevi kod beba
30.3.2012 17:52:51   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

i nama fen pomaze ne samo kad su grcevi nego blo sta... jednom sam izasla s curicom nakratko on se unervozio a mm mu ukljucio fen i istog momenta zaspao ... nama fen djeluje sjkoro kao sika:)) ja ne znam jesul nama grcevi vise ili sta je vjerovatnojesu jel uhvate uvijek predvece i nekad u ranojutro kao da je gladn a kad ga stavim na siku sav se koci izvija dere jede pljuje .... i onda mu dam cucu malo smirim pa za 15-20 minuta normalno bude. dam mu ujutro espumisan 10 kapi i to je sve jer ne vidim da pomazu. masiram pupu al ne vidim da pomaze. stvaim ga na rame ili preko koljena i smiri se tako najbolje .. mada u zadnje dane i cuca bas pomaze.

skoro sve kao i kod nas osim sto ovaj nece cucuuser posted image nismo jos probali to sa fenom

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Grcevi kod beba
1.4.2012 10:55:27   
MRVA2
Moja user posted image user posted image od 15. dana ima grčeve. u početku su bili blaži sad zadnjih 5-6 dana su užasni. Počinju od 20,30 i traju do 00-00,30. Koristimo Espumisan, komorač, kamilicu, masaže stomačića, slabo šta pomaže. Sinoć sam uključila fen i pomogao je. Još nisam probala taj sirup Nurse hurvey's, zna li neko u kojoj apoteci ga ima u Sarajevu?

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *