|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmatericna trudnoca
7.2.2014 9:00:45   
AAvalon
heparin je isto sto i clexan, heparin je genericki naziv lijeka, clexane fabricki. ja na tvom mjestu ne bih cekala puno, cim vidis GV pocni primati heparin, nastetiti ti ne moze, a sacuvati plod moze. sretno miks!!!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Vanmatericna trudnoca
11.2.2014 13:50:47   
miks
Kao sto sam napisala vec na drugoj temi...pocela sam sinoc :)
Ogorcena sam Dr Maji i Mehmedbasicu sa tvrdnjom da je kod mene vanmatericna!


IZVORNA PORUKA: AAvalon

heparin je isto sto i clexan, heparin je genericki naziv lijeka, clexane fabricki. ja na tvom mjestu ne bih cekala puno, cim vidis GV pocni primati heparin, nastetiti ti ne moze, a sacuvati plod moze. sretno miks!!!


(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Vanmatericna trudnoca
20.5.2014 13:36:08   
ruza1984
Pozdrav,
javljam se na ovoj temi kako bih napisla svoje iskustvo i simptome vanmatericne trudnoce i laparodskopske operacije...
Odmah nakon pozitivnog testa na trudnocu odjurila sam ginekologu (dva dana kasnjenja menge) i taj mi je rekao da se ne vidi nista...bla bla i da je najvjerojatnije rano ali i da postoji mogucnost vanmatericne trudnoce...
Nakon par dana poslije pozitivnog testa dobila sam neki smeđkasti iscjedak u malim kolicinama koji je trajao 4 dana. U tom periodu sam otisla kod doktora ali se nista opet nije vidjelo pa su me slali da vadim betu. Prva beta mi je bila 390, nakon 3 dana 420, sto je ukazivalo na neki problem. Buduci da su bili praznici dr.mi je dala uputnicu za klinuku ako bih osjetila bilo kakve bolove krvarenje i sl...U međuvremnu je iscjedak prestao, bolove nikakve nisam imala. Nakon par dana poceli su bolovi slicni menstrualnim i krvarenje kao menzes... naravno javila sam se u kliniku i tad se nista nije vidjelo. Poslali su me da vadim betu. Beta mi je bila 1200 (tj.gotovo se pravilno duplala od zadnje bete) sto je bilo jos vise zbunjujuce. Ostavili su me u bolnici buduci da se ni tad nista nije vidjelo nigdje :S, rekli su mi da je moguce da je to abortativno ili vanmatericna. U bolnici sam bila par dana gdje su me svaki dan pregledali vadili betu bla bla. U bolnici sam imala cijelo vrijeme oskudno krvarenje. Beta mi je nakon 2 dana u bolnici porasla na 1700 i tad se vidio plod u desnom jajovodu nakon cega su me odmah poslali na operaciju. Nije doslo do prsnuca na svu srecu u nesreci...Poslije operacije mi je doktor rekao da je sve cisto kao sunce...
Sad se trenutno oporavljam pa idem na kontrolu. Zasto je doslo do toga ne znam jos nalaze nisam dobila. Ubrzo idem na kontrolu pa cemo vidjeti. Sve u svemu tuzno iskustvo za prvu trudnocu. Sve moguce naleze prije trudnoce sam izvadila i svi su bili uredu. Ni sada mi nije jasno zbog cega i zasto mi se to desilo...Naravno o narednoj trudnoci trenutno ni ne razmisljam uzasno se bojim :(


(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Vanmatericna trudnoca
21.5.2014 21:49:55   
maca76
IZVORNA PORUKA: ruza1984

Pozdrav,
javljam se na ovoj temi kako bih napisla svoje iskustvo i simptome vanmatericne trudnoce i laparodskopske operacije...
Odmah nakon pozitivnog testa na trudnocu odjurila sam ginekologu (dva dana kasnjenja menge) i taj mi je rekao da se ne vidi nista...bla bla i da je najvjerojatnije rano ali i da postoji mogucnost vanmatericne trudnoce...
Nakon par dana poslije pozitivnog testa dobila sam neki smeđkasti iscjedak u malim kolicinama koji je trajao 4 dana. U tom periodu sam otisla kod doktora ali se nista opet nije vidjelo pa su me slali da vadim betu. Prva beta mi je bila 390, nakon 3 dana 420, sto je ukazivalo na neki problem. Buduci da su bili praznici dr.mi je dala uputnicu za klinuku ako bih osjetila bilo kakve bolove krvarenje i sl...U međuvremnu je iscjedak prestao, bolove nikakve nisam imala. Nakon par dana poceli su bolovi slicni menstrualnim i krvarenje kao menzes... naravno javila sam se u kliniku i tad se nista nije vidjelo. Poslali su me da vadim betu. Beta mi je bila 1200 (tj.gotovo se pravilno duplala od zadnje bete) sto je bilo jos vise zbunjujuce. Ostavili su me u bolnici buduci da se ni tad nista nije vidjelo nigdje :S, rekli su mi da je moguce da je to abortativno ili vanmatericna. U bolnici sam bila par dana gdje su me svaki dan pregledali vadili betu bla bla. U bolnici sam imala cijelo vrijeme oskudno krvarenje. Beta mi je nakon 2 dana u bolnici porasla na 1700 i tad se vidio plod u desnom jajovodu nakon cega su me odmah poslali na operaciju. Nije doslo do prsnuca na svu srecu u nesreci...Poslije operacije mi je doktor rekao da je sve cisto kao sunce...
Sad se trenutno oporavljam pa idem na kontrolu. Zasto je doslo do toga ne znam jos nalaze nisam dobila. Ubrzo idem na kontrolu pa cemo vidjeti. Sve u svemu tuzno iskustvo za prvu trudnocu. Sve moguce naleze prije trudnoce sam izvadila i svi su bili uredu. Ni sada mi nije jasno zbog cega i zasto mi se to desilo...Naravno o narednoj trudnoci trenutno ni ne razmisljam uzasno se bojim :(



Prosla sam sve istu pricu identicnu...samo nemoj razmisljati kako i sto se desilo. Ja sam nakon vanmatericne otkrila povisen prolakti u velikim brojevima i borba za bebom mi je bila tad bas jaka i bilo me je straha. Nemoj odustajati ...ja nako toga sam rodila sina koji ima sad 10 godina i evo opet cekamo bracu sa mojih 38 godina. Lose iskustvo nemoj da te sprijeci i samo hrabro. Dalje uradi pretrage sto dr.kaze i u akciju. Puno srece i da ne dozivis vise takvo ili slicno lose iskustvo.


< Poruku je uredio maca76 -- 21.5.2014 21:51:14 >

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Vanmatericna trudnoca
23.5.2014 17:57:23   
ruza1984

IZVORNA PORUKA: maca76


Prosla sam sve istu pricu identicnu...samo nemoj razmisljati kako i sto se desilo. Ja sam nakon vanmatericne otkrila povisen prolakti u velikim brojevima i borba za bebom mi je bila tad bas jaka i bilo me je straha. Nemoj odustajati ...ja nako toga sam rodila sina koji ima sad 10 godina i evo opet cekamo bracu sa mojih 38 godina. Lose iskustvo nemoj da te sprijeci i samo hrabro. Dalje uradi pretrage sto dr.kaze i u akciju. Puno srece i da ne dozivis vise takvo ili slicno lose iskustvo.



Hvala puno, nadam se da cu uspjeti zaboraviti sve sto se desilo ubrzo... Ali neopisiv strah imam i hiljadu pitanja u glavi...Nadam se da ce bit sve ok ubuduce...
Ohrabrila si me sada jer vidim da je sve moguce ponovo, pozitivan primjer si bas :) user posted image i sretno sa sljedecom bebicom :)

(odgovor članu maca76)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Vanmatericna trudnoca
19.6.2014 21:07:25   
anabella55
Pozdrav svima!
Imam problem, prije 4 sedmice nakon nezasticenog odnosa u kojem je decko ejakulirao u mene (napomena: imala sam menstruaciju, tj. negdje pred zavrsetak menstruacije) popila sam u roku od 48h ellaone pilulu za dan poslije. Vec 2,3 dana osjecam neke blaze bolove(koji mi i nisu bas karakteristicni kao oni kad trebam dobiti) ali jos uvijek nista strasno. Uradila sam dva testa za trudnocu, oba su bila negativna. Sad ocekujem menstruaciju, jos uvijek nisam dobila, imam li razloga za strah, posebno sam napeta jer mi je nedavno prijateljica imala vanmatericnu trudnocu. I da li je moguce da test pokaze negativan iako je u pitanju vanmatericna?!
Hvala.

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.1.2016 9:34:05   
ruza1984
Molim vas ima li iko iskustva sa methotrexate ampulama? Koliko su efikasne u rjesavanju vanmatericne? Trenutno su mi ubrizgali, vammatericna na drugi put na drugom jajovodu. Prva i druga mi je trudnoca. Prvi put su mi laparoskopski odstr. Desni jajovod i sad u lijevom? Nemoguce 😢😢😢😭😭😭

(odgovor članu anabella55)
Neposredna veza do poruke: 357
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *