|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmatericna trudnoca
5.4.2009 15:52:51   
manuela RR
Draga bubamarice,samo da ti kažem da mi je poznat slučaj gotovo identičan tvom i žena je nakon odstranjenog jajnika ostala trudna i tu trudnoću iznjela bez problema.
Jest da je 4 godine nakon laparaskopije ostala u drugom stanju al nije posustala i sve je na kraju ispalo super.

Tu sam ženu upznala jer smo išle kod iste doktorice za vrijeme trudnoće i baš sam je ponovo neki dan vidjela i kaže mi da je ponovo u drugom stanju već pet mjeseci,user posted image sad je djevojčica a ima sina od 10 mjeseci...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nadam se da ti je ovo ulilo dovoljno snage da pokušaš ponovo jer kako vidiš nije nemoguće.
Puno te pozdravljam i čekam da nam se javiš sa dobrim vijestima


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Vanmatericna trudnoca
5.4.2009 22:08:14   
bumbarica
Hvala manuela puno. Evo treci dan kako sam izasla iz bolnice. Meni je odstranjen lijevi jajovod gdje se desila izvanmaternicna trudnoca. Imala sam operaciju. E sad kakva je razlika izmedju laparaskopije i operacije?

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Vanmatericna trudnoca
6.4.2009 23:46:51   
schmeteling
Draga bumbarice!!!
Želim ti brz i lijep oporavak,da nam što prije ozdraviš i da nam pišeš i da se javljaš!

                   user posted image
Nadam se da ćemo i mi jednog dana uspjeti!!!
POZDRAV!!!!

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Vanmatericna trudnoca
24.4.2009 18:52:26   
dekiLO
cao bubamarice..........
i ja sam imala vanmatericnu trudnocu pre 2 god.
meni je rađena laparaskopija i sve je ok.
kako se ti osecaš i kad smijes ponovo planirati bebu

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Vanmatericna trudnoca
27.5.2009 14:57:18   
bumbarica
Osjećam se bolje, mada nikad necu zaboraviti kroz sta sam prosla. Doživjela sam šok i trebat ce vremena da se oporavim. Prosla su dva mjeseca kako se to dogodilo. Na bebi cu početi raditi za nekih šest mjeseci, mada mi je doktor rekao da mogu odmah user posted image . Odoh uskoro na more. Sada sam se posvetila sebi. Mada se uvijek pitam šta ako se opet desi?

(odgovor članu dekiLO)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Vanmatericna trudnoca
1.10.2009 15:36:39   
IVA81
Ej cure mozeli ijedna napisati koliko bi vam kasnile menge kad ste otkrile vanmatericnu, meni sad kasni 8 dana i boli me s desne strane.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 2.10.2009 7:20:23 >

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Vanmatericna trudnoca
1.10.2009 16:05:36   
aicha
ma bona opusti se, ne moze te tako brzo zaboliti...moju poznanicu je tek u 7./8. sedmici....ako si trudna to se zna desiti ispocetka neki bolovi i probadanja


bas mi je zao svih zena koje su imale to ruzno iskustvo...da nam se uskoro javite sa sretnim vijestimauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu IVA81)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Vanmatericna trudnoca
1.10.2009 16:08:55   
lamama
Napravi test, meni je test odmah pokazao da je u pitanju trudnoća, ali naravno nisam znala da je vanmaterična, a bile su dvije crtice, odmah sam otišla doktoru koji je odmah vidio da se radi o vanmateričnoj,a svakako idi doktoru koji će vidjeti odmah šta je u pitanju, ne mora da bude vanmaterična

< Poruku je uredio lamama -- 1.10.2009 16:09:52 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Vanmatericna trudnoca
10.10.2009 18:08:02   
dannči
prije skoro dva mjeseca bila sam na laparoskopiji zbog vanmatetične trudnoće i osječala sam se užasno...
poslije operacije rećeno mi je da sam kandidat za umjetnu i eto me ovdje da podjelim svoju priču s vama...
neznam od kud bi počela...

(odgovor članu Aida)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Vanmatericna trudnoca
10.10.2009 18:12:40   
Mirkica
danci dobro nam dosla , i puno ti srece zelim.
zao mi je sto ti se to desilo
moja jetrva ej pre nekoliko mejseci imala vanmatericnu ali Hvala BOGU  njoj je sve ostalo nisu nista odstranili , i eto ima nada jos niko joj nije rekao da mora imati vanmatericnu nego svi mi nadamo se i mislimo da ce ici i normalnim putem.

< Poruku je uredio Mirkica -- 10.10.2009 18:19:29 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu dannči)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Vanmatericna trudnoca
11.10.2009 0:28:09   
lamama
danči dobro nam došla, i želim ti puno sreće da uskoro budešuser posted image naravno zdravom trudnoćom, ja sam imala čak dvije vanmaterične sa desne strane i odstranjen mi je jajovod i ja sam bila očajna poslije svega, ali šta da se radi čovjek se mora boriti dalje!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Vanmatericna trudnoca
13.10.2009 13:17:41   
Hocu bebu
Selam, Pozdrav user posted image
Mene zanima da li je jedan od moguci znakova vanmatericne trudnoce dugo kasnjenje, a testovi negativni?
Hvala user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Vanmatericna trudnoca
13.10.2009 13:21:18   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hocu bebu

Selam, Pozdrav user posted image
Mene zanima da li je jedan od moguci znakova vanmatericne trudnoce dugo kasnjenje, a testovi negativni?
Hvala user posted image


jel imas bolove mada ja sam cula a moja jetrva je uradila test  i pokazalo joj je trudnocu i ako je bila vanmatericna,tako da nevjerujem , al ako imas bolove odmah doktoru.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Vanmatericna trudnoca
13.10.2009 13:27:16   
Hocu bebu
Nemam hvala Bogu nikave bolove al bas nikakve, nista me ne boli, samo citam sad malo po netu pa sam se malo uplasila , ne znam kontam u cet mozda da odem doktoru,,,

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vanmatericna trudnoca
13.10.2009 13:30:06   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hocu bebu

Nemam hvala Bogu nikave bolove al bas nikakve, nista me ne boli, samo citam sad malo po netu pa sam se malo uplasila , ne znam kontam u cet mozda da odem doktoru,,,


ma  ako imas priliko idi odmah da znas na cemu si  mada ja mislim da nije nista lose:) nego dobrooooo


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vanmatericna trudnoca
13.10.2009 13:53:46   
/MMK/
Ja sam imala vanmateričnu, a test mi je bio pozitivan dan ili dva prije izostanka M. Nisam imala bilo kakve bolove, nego lagano krvarenje 7 d. nakon kašnjenja. Tako da pravila nema, a strah je teško odagnati.
Koliko sam čitala većina žena sa vanm.je imala pozitivan test.
Češći razlog kašnjenja i negativnog testa može biti hormonski disbalans.
Znaš li kada ti je bila O, možda je bila kasnije. Ako 14 dana nakon O test nije pozitivan vjerovatno nije T.
Sretno.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vanmatericna trudnoca
16.10.2009 0:06:12   
lamama
I ja sam imala pozitivan test oba puta kada mi je bila vanmaterična i pokazao je dvije crte i prije očekivaneuser posted image na dva dana čak, a imala sam i bolove  u predjelu jajnika na toj strani gdje je bio plod, u prvom slučaju trnula mi je noga,žgaravicu i prvi put čak i neko smeđkakasto krvarenje 2-3 dana nako izostanka, grudi su me nenormalno bolile i bile natečene, to su moji simptomi bili, ali naravno treba ići odmah doktoru u slučaju da se sumnja na vanmateričnu i ako postoje bolovi.

< Poruku je uredio lamama -- 16.10.2009 0:07:33 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vanmatericna trudnoca
20.10.2009 20:25:31   
dannči
hvala na dobrodošlici


(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vanmatericna trudnoca
20.10.2009 20:27:56   
dannči
meni je test bio pozitivan ali sam lagano krvarila i niš me nije boljelo tako ako sumnjaš na nešto najbolje je da odeš gigiču
s time se nije za zezati bolje provjerit pa barem znaš na čemu si
IZVORNA PORUKA: Hocu bebu

Nemam hvala Bogu nikave bolove al bas nikakve, nista me ne boli, samo citam sad malo po netu pa sam se malo uplasila , ne znam kontam u cet mozda da odem doktoru,,,

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vanmatericna trudnoca
17.11.2009 12:18:32   
malaaa
cure drage aida ima stvarno ljepe rjeci pa evo da se javim ija dragomije da imam sa kime da pricam o problemima kao stosu nasi ija sam imala vanmatericnu trudnocu prije mjesec odstranili sumi desni jajovod i jako sam zabrinuta  dal cu ponovo moc zatrudnit i natu trudnocu sam cekala 3godine doktor kaze nek je krenulo pa makar i naopako al jasam zbunjena daj boze da svako postane majka pa ija da svi imamo nase slatke bebise pisitemi jko sam zabrinuta hvala vam unaprjed cure moje drageuser posted image user posted image

(odgovor članu Deja)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.11.2009 18:14:42   
malaaa
draga bubamarice imala sam ija vanmatericnu trudnocu prije mjesec dana sad je vazno dase oporavis ija sam bila u depresiji jos uvjek mije tesko al zivot ide dalje imeni su odstanili desni jajovod  sad sam malo mirnija bila sam kod doktora i kaze dasu se mnoge zene porodile posle vanmatericne trudnoce pa imicemo nemoj dase bojis nemoj da kazes da nesmijes spavat sa muzem nisi jesina glavu gore i sad redovno idi doktou sigurno je neka upala zbog toga si imala vanmatericnu sad pij caj od kunice dase organizam krv ocisti jako je dobar posle operacije nemoj pit macinu travu sad samo kad smjednes ponovo zatrudniti jel ti prva trudnoca meni jeste ali moramo se boriti dalje danam se neponovi isto mada kosto kazes niko ne garantuje draga moja sad radi nalaze kad se oporavis ija sam i cuvajse kolko ti doktor kaze pij caj od kunice vidjeces daje dobar   

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.11.2009 18:20:41   
malaaa
draga iva81 meni je kasnilo mjesec ipo i mene je bolilo jajnici strasno zasto mislis da ako ti kasni imas vanmatericnu trudnocu najbolje idi doktoru   

(odgovor članu IVA81)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vanmatericna trudnoca
25.11.2009 19:33:02   
aicha
malaaa, ko je tebe operisao i kod koga se lijecis? i meni su 5. 11 odstranili desni jajovod :( Koliko su tebi rekli da se cuvas.Ja moram tek kod dr pa ce mi valjda reci sta cu i kako daljeuser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu malaaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vanmatericna trudnoca
28.11.2009 17:27:32   
malaaa
draga aicha ja sam kod doktora kavgica dobar je doktor on je mene ljecio kad nisam ostala trudna 3 godine kad sam mu pocela ostala sam kod koga si ti meni jos nije reko tacno kolko dase cuvam sad mi dao da radim bris i da vadim krv tosam uradila pa mu trebam otici sa nalazima dami tacno kaze kolko dase cuvam iti ces sigurno raditi jesil sta uradila dosada kolko je tebi dr reko dase cuvas

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vanmatericna trudnoca
28.11.2009 19:16:22   
sweet
Vec dugo post s pitanjima o vanmatericnoj stoji, tako da mislim da se do sada sve rijesilo bilo pozitivno ili negativno. Ja sam imala vanmatericnu trudnocu (pisala sam ranije post). Kasnilo mi je jer se oplodnja desila u jajovodu, samo ko zna iz kog razloga (plod) se nije spustio iz jajovoda u maternicu kao sto je trebalo. Imala sam krvarenje ne veliko, ali toliko da me zabrine. Najavila sam se ljekaru, ali nisam mogla cekati zakazani termin pa sam otisla u hitnu, a odatle s uputnicom za bolnicu gdje me je doktor pregledao i ustanovio da se radi o vanmatericnoj trudnoci. Tako sto se tice simptoma svi su kao kod normalne trudnoce.........osim sto se bolovi jave uskoro i natjeraju vas da reagujete. Moja topla preporuka je da se ide odmah na pregled. Jer onog momenta kada znate da je normalna trudnoca u pitanju bice vam lakse. Pusa svima.

(odgovor članu malaaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *