|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Babyvac
20.12.2012 21:13:18   
ajla86
svaka ti cast..mozda da je mm bio tu mozda bi mi i uspjeli a ovako smo samo djete isprepadali...jaranicu strah "na tudzem djetetu" to raditi a ja ionako sva isprepadana pa ko dvije kilave babe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Babyvac
20.12.2012 21:14:55   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: hapymum

Moja H neda nosu ni blizu,ali ja joj fino drzim glavu uz pomoc mm ona place urlice ali to se brzo zavrsi i svi sretni

E ovako i mi i dan danas , iako nam dječak ima 2.5 godine. On ne zna dobro ispuhati nos, više uvlači nego što izbaciuser posted image , pa nam je ovo pravi spas.
Plače, vrišti, ali to bude začas, a onda , što napisa hapymum, svi sretni.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Babyvac
20.12.2012 21:15:01   
Hannica

IZVORNA PORUKA: hapymum

Moja H neda nosu ni blizu,ali ja joj fino drzim glavu uz pomoc mm ona place urlice ali to se brzo zavrsi i svi sretni

Kod nas isto ovako (bar kad su bebe u pitanju),a Hana sama uzme i procisti nos.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Babyvac
20.12.2012 22:43:42   
hapymum
M ja cistim i kad nema mm kuci, to otprilike izgleda ovako,stavim Hanu da lezi,njene obje noge stavim po svoje koljeno,desnu ruku joj cuvam svojom lijevom tao joj ujedno i glavu drzim a njenu lijevu drzim svojom desnom u kojoj mi je i babyvac,ma sou zivi to bude gotovo ua 5 sec pa nece joj nista biti neka malo place,znam da je neboli,ja sam prvo na sebi isprobala,jest malo ruzan osjecaj al sto se mora nije tesko,

A ja sad kad vadim usisivac iz kutije da usisavam,moja H odmah pocne mahati glavomuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Babyvac
21.2.2013 9:28:56   
Banana
da li je dovoljno bebi čistiti nos svaki dan ili trebam dr po još nešto, npr. kapi? nema temp i ne kašlje.

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Babyvac
21.2.2013 9:32:51   
mala_sa
Treba ti jos fizioloska otopina, koju nakapas poslije izvlacenja slinica (da sterilizujes nosic); ili ako su tvrde slinice; onda ukapas prije izvlacenja da ih omeksas i opet poslije izvlacenja. Dovoljno ti je po kap - dvije.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Babyvac
21.2.2013 10:48:10   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Banana

da li je dovoljno bebi čistiti nos svaki dan ili trebam dr po još nešto, npr. kapi? nema temp i ne kašlje.


Ako djetetu ne curi nos i ne smeta mu za disanje, onda je najbolje pustiti da se to rješava samo.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Babyvac
21.2.2013 13:11:54   
Banana
špricnem malo sterimar sprejom prije nego očistim. a slinke ne cure stalno već ako zaplače one krenu van. bojim se ne zakomplikuje jer smo prošli mjesec bili na inhalacijama. 

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Babyvac
3.3.2013 9:37:36   
patrizia
pozz cure

Moj mali sin ima 2 mjeseca .Od početka mu nosić bude suh valjda od zraka u stanu i ujutro ima skorene slinice u vrhu nosa ,pa mu nakapam par kapi sunce moje malo i li ćaj od sljeza i izvućem ručnom pumpicom NUK.Međutim sinoć mi je bas puno plakao i jutros baš nekako "čujem" da ima slinica i to podalje kao u sinusima ili se mozda čak spustile i u grlo.Ali kad ja ovom ručnom pumpicom povučem sebi,on to opet vrati nazad pa je to ziva frka user posted image .Dajte mi savjet dali da kupim babyvac na usisivač,i dali mu to smijem koristit obzirom da ima 2 mjeseca.Također me zanima dali se sa babyvac-om treba začepit druga nosnica kad iz jedne izvlačiš ili samo na jednu lagano stavit da sam usisisvač vuče.Hvala vam unaprijed

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Babyvac
3.3.2013 10:16:19   
Alma_27
mozes koristiti pumpicu koja ide na usisivac. mi ne zatvaramo drugu nosnicu. ne znam kako drugi rade

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Babyvac
3.3.2013 10:19:15   
patrizia
alma 27 hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Babyvac
3.3.2013 11:48:44   
škorpija
ukapaj malo fiziološke otopine u nos, isačeka minut i usisaj slinice, ne treba začepiti drugu nosnicu, izaći će i onako bez prpblema

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Babyvac
3.3.2013 13:00:44   
hatepsut
Ja ne zacepim drugu nosnicu,nama je babyvac spas,tako mu fino sredi nosic koji ih bas zna mucit.Mi smo kupili u jednoj Zenickoj apoteci 30,50km a vrijedi svakog feninga.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Babyvac
6.3.2013 7:07:12   
patrizia
Drage žene

Kupila sam baby vac i odusevlejna sam,a jos sam vise odusevljena jer moja beba uziva kad joj to radim.Dusa mila on se sam naštima ko da je veliki braco.Stvar je extra ,hvala vam .

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Babyvac
16.4.2013 21:27:25   
škorpija
mene interesira znate li do koliko godina se može koristiti baby vac, moj dječak za nekoliko dana puni 4 godine i ne zna ispuhati nos još uvijek nikako ga ne mogu naučiti izluđuje me. nedavno sam probala koristiti baby vac i iako je nos bio pun ništa nije izlazilo, prijateljica mi je rekal da je to zašto što se djec s 4 godine stvaraju sinusi (ako sam dobro skontala) i da zato baby vac ne pomaže. kakva su vaša iskustva.
p.s kako da ga naučim da ispuše nos, ja sam pokazivala, stavljala njegovu ruku da osjeti "vjetar" kako izlazi iz mog nosa, ali džaba, ne pomaže, sve uvlači unutra, a nkako neće da puhne van

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Babyvac
16.4.2013 21:32:50   
bebaa
ja ga lično kupila za bebu ali vjeruj da i ja sebi pomognem s ovim Nosi se zove ako se dobro sjecam...a imam 35 god. i savrseno radi bez obzira na sinuse...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Babyvac
16.4.2013 21:34:42   
Hanady RR
Moje su obe sa 4 godine same ispuhivale i prije 4 čaka...
međutim iskreo da ti kažem ja mojoj mlađoj sa njenim brohirisom koji predevarsmo ne vjerume da ona to dobro uradi...pa u krizma ja nju i sada nju na bay vac instaliram...
veliku ne, ona mi nije krizna...

eh sad kako naučiti...
pokušaj sa stavljanjem maramice pa pritisni jednu nozdrvu a drugu nek puhne van...

ako nema ništa i ako nema na baby vac poslije fiziološke onda njemu slinice idu iza...i ne možeh ih vratiti...jel kašljuca...user posted image
mojima kada idu iza , kašljucaju...pa samo fiziloškom ''''obljevam'''' ihuser posted image da poguramouser posted image

i da i sebi sma ga probala :)))
a imama sinuse...
fercera

< Poruku je uredio Hanady RR -- 16.4.2013 21:35:25 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Babyvac
16.4.2013 22:17:44   
škorpija
kašlje on stalno, ali nije zreo već još suhi kašalj, evo opet mapolrije baby vacom probam, a ono ništa jedna kap izađe, a osjetim da je nos začepljen i stalno "usrkuje u sebe". inače smo znali oni spremište napunitiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Babyvac
16.4.2013 22:22:32   
Lejla Ka
Škorpija nemoj na silu babyvacom, i to može biti kontraproduktivno. Radije mu prsni Operil ili nešto takvo za djecu pa pokušaj kad se nos otčepi.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 16.4.2013 22:26:01 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Babyvac
16.4.2013 22:39:58   
Lejla Ka
A što se tiče gornje granice za korištenje, ja svog 4,5 godišnjaka redovito usisam kad je neka veća frka sa slinama jer on puše ali neefikasno. Pola vazduha ode na usta. Tako da nakon što se on sit ispuše ja usisam još duplo toliko :D

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Babyvac
17.4.2013 8:58:24   
Mya_81 RR
I mi jos uvijek koristimo spravicu, nemam je namjeru jos spakirati na sigurno user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Babyvac
1.2.2014 21:33:43   
2strawberry
Drage mame, da malo ozivim ovu staru temu, mene zanima koliko cesto smijemo koristiti Nosi aspirator. Na uptama to pise diplomatski - s pauzama nekoliko puta. Sta znaci nekoliko puta? Kako cesto ste vi koristili.
Od jutros je moja dvomjesecna beba prehladjena, nosic mu nije zacepljen, ali je pun slinica, nikako ih nismo uspjevali rijesiti dok nisam otisla u apoteku po Nosi, koji nam je donio takvo olaksanje, sve mu je izvukao i on se nije pretjerano bunio. Sad bih mu najradije svako malo koristila kad cujem da ima malo slinica, ali bojim se da ne pretjeram. Kakva su vasa iskustva?

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Babyvac
1.2.2014 21:51:07   
selebriti
Iskreno, ja pretjerujem ako cemo tako. Kad mi dijete ima slinica, a kuci smo, usisavam je svako malo.

Nekako bolje to, nego da ostanu u njoj, tako ja na to gledam.

Doduse ona je sad velika, 3 godine, pa malo puse, ali bez o bzira, ako jace slini ja ukljucujem i babyvac.

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Babyvac
1.2.2014 23:54:57   
2strawberry
ja sam ga probala na sebi i stvarno sasvim lagano vuce, tako da ga koristim kad god osjetim da ima slinica. Kako ti kazes bolje da izvucemo kako god znamo, nego da ostane u njima. Hvala Bogu njemu nosic nije bas zacepljen, slinice cure van, izbacuje ih i na nos i na usta, ali tek sa usisivacem mu uspijem bas izvuci iz unutrasnjosti, ovako samo povrsinski. Pokusali smo i sa onom obicnom rucnom pumpicom, ali to ili ne pomaze ili ja ne znam koristiti kako treba. Uglavnom, vacuum aspirator-usisivac nam je spas, svaka cast onome ko ga je izumio!

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Babyvac
23.12.2014 23:19:58   
scarlett
Trebam sutra prijateljici kupiti ovaj aspirator, znate li u kojim apotekama na relaciji Alta - Robot Socijalno ima. Da ne liutam puno, a na toj relaciji ću se kretati.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *