|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
7.10.2013 16:20:24   
Kikitown
Kad je mm imao 20 godina bolila ga je lijeva noga, rekli mu da je tumor, onda su orvorili venu i rekli da je nastalo zacepljenje vene i upala izazvana time. Tako su i rekli suprugu,on je bio tada mlad i nije znao da pita nista. i ja sam vidjela rez kod njega i nisam znala da je to to. tek kad je otisao kod specijaliste urologa on mu je nakon detaljnog pregleda rekao da je to ta operacija zapravo da se zbog toga nisu testisi dovoljno razvili, ma katastrofa

< Poruku je uredio Kikitown -- 7.10.2013 16:21:44 >


_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Azoospermija
7.10.2013 16:30:28   
Kikitown
Zelimio bebu
samo da dodam to da se i ja bojim da su mm doktori ucinili neplodnom,jer kad je 94 operisan bilo je nazalost takvo vrijeme da niko nije mario za nikog, ja mislim da je ta operacija kriva za azoo al sad samo ostaje boriti se za uspjeh i trudnocu, sta drugo ostaje, samo microtese.

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Azoospermija
10.10.2013 22:24:59   
Kikitown
evo da se javim sa lijepom vijesti, dobili smo termin u bahceci za konsultacije 22og, pa ako neka od zenica bude u klinici vidimo se :)


_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Azoospermija
10.10.2013 22:54:16   
Mia
Zenice moje drage, hrabrice na kvadrat! Samo zelim da vas pozdravim i da vam zazelim srecu u borbi za user posted image I ja sam nazalost bila dugogodisnja trudilica i evo sad sam hB trudna zahvaljujuci timu Bahceci klinike user posted image U mom slucaju je problem na mojoj strani, ako se to tako moze reci, ali razumijem svaku trudilicu bez obzira da li su problem njeni ili muzekovi nalazi. Naravo, da je vama sigurno teze jer osi sto se vi morate kljukati horminima i vasi muzevi su izlozeni bolu, stresu i svemu sto prati neplodne parove. Ja vam od srca zelim da sve i jedna uspijete jer jako dobro znam kakva je ovo borba i s kakvim se sve neprijateljima moramo izboriti. Nemojte odustajati i idite hrabro ka svom cilju user posted image

kikitown super da ste dogovorili konsultacije user posted image user posted image Znas li da li im tada dolazi dr. Emre (urolog)? Pitam ovo zbog jedne prijateljice koja ga ceka.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Azoospermija
10.10.2013 23:01:17   
Zelimo_bebu
Kiki sretno, vidim da ste dobili termin....a to sto je bilo bilo je,nazad se ne moze,,,a ne vrijedi se sada opterecivati time nego idemo naprijed u nadi da ce nam sav trud uspjeti....to je sve sto me drzi...ZELJA

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Azoospermija
11.10.2013 11:14:25   
Kikitown
Hvala na podrsci Mia i Zelimo bebu, U pravu ste sasvim. Da, dr. Emre je tu i mm i ja idemo kod njega na konsultacije. Nadam se najboljem, i svima nam to isto zelim!

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Azoospermija
11.10.2013 11:16:22   
Mia
Znaci dr. Emre je tu user posted image user posted image Hvala Bogu! Moram javiti ovoj svojoj drugi user posted image

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Azoospermija
13.10.2013 10:51:59   
Magnolie
zna li se do kada je dr. Emre u Sarajevu?pozz

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Azoospermija
14.10.2013 20:41:50   
Kikitown
mislim da ce ostati do kraja oktobra, najbolje je pitati njih. Uh sto bih voljela da se javi neko ko je imao uspjesnu micro tese da nas malo ohrabri user posted image

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Azoospermija
14.10.2013 23:08:50   
White rose
Koliko ja znam dr. Emre već 22.10. ima zakazane tese u Bahceciju pa kome treba neka se čim prije prijavi.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Azoospermija
21.10.2013 17:28:00   
Magnolie
hvala puno...dobili smo termin....kikitown SRETNOOOOO

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Azoospermija
22.10.2013 22:29:48   
vrteška života
Pozdrav svima,

Evo jos jedne azoospermicarke :))) Naime nedavno smo otkrili sta je uzrok "nezatrudnjivanja" a to je azoospermija...U prvi mah sok, sve ppotonulo, muz ostao bez teksta, ja takodjer...Kad smo se pribrali otisli smo u Bahceci i ponovili spermogram i naravno ista situacija..Odmah su me zakazali za konsultacije sa dr. Emre-om koji je by the way divan i jako susretljiv.Obzirom da sam ja isla sama, muz se potrefio da je van Sarajeva i nije bio u mogucnosti doci sa mnom, dr. je na osnovu moje price (ozirom da je on tu jos sutra a dolazi u novembru) nalozio da odradi one standardne nalaze , fsh, testosteron , genezu i to...Sljedeci potez je to pa konsultacije s njim u novembru...Ja sam bila direkta i rekla da necu okolo kole nego ima nema, ako ima nade odmah na tesu i icsi, samo molim Boga da bude bilo sta "tamo dole negdje sakriveno" makar jedan spermicak....Ako ko ima iskustva da podijelimo rado cu cuti svaki savjet, komentar, iskustva (pogotovo u Bahceciju)...
user posted image sve.........

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Azoospermija
23.10.2013 22:07:24   
Kikitown
Poooz Magnolie :* :*
Nazalost, vrteska zivota, "dobro nam dosla".
Mi smo isto bili u bahceci, i kao i ti odmah idemo na micro tese/ICSI, ako nadju koji spermic. Sad je muzek bio gripozan pa smo odgodili za novembar. Nadam se da cemo i mi da zabebimo :) Mi smo vecinu nalaza povadili samo y delecije i kariotip ne znam ni gdje da vadimo :/ Gdje god smo se pojavili u tk gledali su nas blijedo i rekli zagreb ili beograd?? Jedva cekam da se obavi ta micro tese, najvise od svega ubija me nezvjesnost... :(

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Azoospermija
24.10.2013 12:53:56   
regi
mm i ja smo prosli razne evropske kliniike(Prag,Brno,Maribor) i nigdje nam konsultacije nisu naplatili koliko u Bahceci klinici, citavih 160KM!
ja sam bila sokirana. na konsultacijama je bila plava,silikonska medicinska sestra od koje sam ja bolje znala engleski jezik.
sama sam pitala sta zelim, davao odgovore,uglavnom sve vec poznato. ne znam ni zasto smo otisli...da bi ostali laksi za 160 KM!
smatram i odgovorno tvrdim da to sto izdvoji 15 min , pogleda papire i kaze kako samo MT vidi kao mogucnost da se definitivno zna sta dalje, ne kosta 160KM.
ne znam ni zasto ovo pisem,nevazno je i toliko puta ispricana prica....
sretno svima!:)

< Poruku je uredio regi -- 24.10.2013 12:54:20 >


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Azoospermija
24.10.2013 13:11:46   
Mia
regi a jesi li imala prelged UZV? Ja koliko znam u Bahceci su besplatne konsultacije koje podrazumjevaju da doneses sve moguce nalaze do tada uradjene, dr. pregleda sve nalaze, unese ih u svoju evidenciju, eventualno kaze sta bi jos trebalo uraditi od nalaza i da svoje misljenje u smislu sta je najbolje da se dalje radi. Ja sam bila na takvim konsultacijama i nisam ni jednu KM platila. Kod njih jeste UZV 100 KM, sto i ja mislim da je previse, a pregled urologa je 150 KM ... ali same konsultacije bez pregleda su besplatne.

A ta silikonska koju spominjes je davno otisla iz klinike user posted image

< Poruku je uredio Mia -- 24.10.2013 13:14:06 >

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Azoospermija
24.10.2013 13:30:47   
bosss
meni bhceci nikad nije ni padao na pamet da odem tamo iako mi je najblize bilo . ja i mm kad smo odlucili da idemo nekud bahceci je bila prva opcija koja je otpala najvise iz razloga sto su preskupi , klinika se tek otvorila , pitanje je ko radi tamo, nije bitan samo urolog vec i ginekolog i embriolog i laboratorija i masa drugih stvari , i zato smo se mi odlucili radije za kliniku koja ima koliko toliko dugogodisnje iskustvo. mi kad smo sjeli da vidimo sta cemo i kako cemo skontali smo ako ce ih biti bice ih i u bih i u sloveniji i u ceskoj a ako ih nema onda ih nece niko naci, pa ni oni. to je moje misljenje s kojim sam se ja vodila i naravno isla sam tamo gdje mi je najjeftinije da se bar ne uvalimo u ogroman kredit.
nama je tesu uradio ginekolog i to nazivo ko da smo u vremenu drugog svjetskog rada kad se sjeklo pa ko prezivi prezivio je , i mogu vam samo reci i pored toga moj muz je prosao bolje nego bilo ciji koji je radio tesu u bahceciju , ni crvenila ni infekcije ma nicega a bolovi popustili do veceri i sledeci dan bio ko nov za razliku od muzeva koji su isli na mikrotesu koji su bolovali i po 14 dana sa temperaturom i sta ih vec nije snaslo. moj muz nema oziljka , neprimjeti se nista jedino ako mu neko opipa desno jaje osjeti da je prazno a vizuelno nista se ne primjeti i to smo platili 200 evra .
ovo nisam pisala da nekog odgovorim od klinike neggo samo moje misljenje i kako smo mi prosli za manje para . nas je sve izaslo 1900 evra a sa tim smo mogli u sarajevo jedino na mikrotese otici a sta dalje trebaju onda pare i za dalje.
puno srece vam zelim gdje god da odete samo ne odustajte.

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Azoospermija
24.10.2013 18:52:03   
Magnolie
i mi smo bili na konsultacijama i uroloski pregled 150 KM.... ispricano sve sto smo znali i predlozeno MT i operacija varkokele user posted image ...sve sto sam nasla i naucila na netu bez tih konsultacija.... ne znam gdje da idemo dalje sta da radimo... da li ima neko da preporuci nesto?Balic u Tuzli???? i da- znate li gdje se u sarajevu moze operisati varkokela (neki dobar doktor) i kako to sve ide'?? hvala :* zelim vam svima puno sreceeeeee

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Azoospermija
24.10.2013 18:55:38   
Magnolie
gdje se mog uraditi nalazi y delecije i kariotip ne znam ni koga da pitam user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Azoospermija
24.10.2013 23:02:15   
Kikitown
I ja bih voljela znati gdje se vade ova dva nalaza, i voljela bih da nam boss pomogne ako nije tajna, gdje..sta...kako? Mi smo se odlucili za bahceci samo zbog dr. Emre.

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Azoospermija
25.10.2013 9:01:47   
Magnolie
eh ovako sad sam nesto nasla... moze se raditi u bahceci uzmu uzorke i salju u istanbul na analize(koliko kosta ne znam) i ceka se mjesec dana. zatim moze se odraditi na medicinskom fakultetu u sarajevu i takodjer se ceka mjesec dana. ja cu se jos danas raspitati i zvati medicinski fakultet da to provjerim, ako neko ima informaciju o ovome pls neka nam se javi

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Azoospermija
25.10.2013 9:27:28   
bosss
magnolija mora u sarajevu biti genetcko savjetovaliste gdje na uputnicu mozes djaba odraditi kariotip , ja sam iz rs pa se kod nas to radi u klinickom centru na uputnicu i oslobodjen si placanja,ako ima kod nas mora biti i kod vas , a to da placate je bas skupo.
mikrodeleciju y mi radimo u beogradu i sad se nesjecam da li je bilo 200 km ili 200 evra , s tim da se kod nas to refundira fond. e sad jesmo u istoj drzavi al dva razlicita fonda pa sad ne znam jel tako i kod vas funkcionise.

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Azoospermija
25.10.2013 9:45:18   
bosss
kiki
ja i muz smo sjeli i vidjeli opcije dobro iscitali sve komentare preko neta i onda tek donijeli odluku kud i kod koga.
za pocetak bih pa i ta ista klinika je otpala sto zbog skupoce to zbog jos jednog razloga sto se nalazi u bih u zemlji gdje nestaje vode , struje i gasa i to je sasvim normalno da bez toga se zivi a klinika sad je otvorena a sutra zatvorena. zato sam trazila vecu sigurnost. druga stvar koja nas je odvratila je decembar prosle godine gdje su svi koje znam isli na mikro tesu i vecini nista nisu nasli nekom nasli al od otprilike 20 parova za koje sam cula nema ni jedne trudnoce i pored toga sto je mikrotesa biila uspjesna.
ostalo nam je prag ili slovenija u opciji , i nakon kalkulisanja koliko god da je prag bolja opcija mi to finansijski nismo mogli podnjeti , ipak dizati toliki kredit da bi otisli u prag nismo se usudili. ostala nam je slovenija i to postojna i maribor . prijavili se za maribor jos niko nije nas ni zvao da dodjemo na konsultacije i mi otisli u ljubljanu na konsultacije . ljubljana odnosno postojna ima veliku manu sto nema anastezije pa se sve radi na zivo , cak i biopsiju radi samo uz lokalnu anasteziju, al zato nema cekanja kad god hoces kreces u postupak. tako da na kraju otisli u postojnu i za 12 dana sve zavrsili , i na kraju nije bilo toliko strasno bez anastezije koliko nsmo mi mislili.
hocu samo da kazem da ni res nije carobnjak kao ni bilo ko drugi jednostavno nam se posrecilo , al samo hocu da skrenem paznju da se ne zalijecete da vidite sve opcije mane i vrline pojedinih klinika pa da se odlucite, iscitajte prvo sve komentare .
mi da smo imali dovoljno love mi bi odabrali prag bez razmisljanja .

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Azoospermija
25.10.2013 9:55:54   
aboni76
Karigram i mikrodelacije možete uz uputnicu besplatno uraditi na medicinskom fakultetu (odjel za genetiku). Mi smo iz drugog kantona pa je trebalo slijedeće:

MM je imao nalaz urologa na kojem piše da treba uraditi kariogram. Na osnovu te uputnice je dobio uputnicu za komisiju od ljekara opšte prakse. Dao je na komisiju zajedno nalaz urologa i uputnicu i dobio odobrenje (ne sjećam se tačno za koliko dana). Kada sam zvala medicinski fakultet rekli su mi da na uputnici treba da piše medicinski fakultet - odjel za genetiku (ako se dobro sjećam. U to vrijeme za mikrodelacije nije posebno trebala uputnica.

Privatno se može uraditi u Institutu za genetičko inženjerstvo i biotehnologiju (Ingeb), tel: 033 220-926 i košta 250 KM.


(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Azoospermija
25.10.2013 10:01:04   
aboni76
Kikitown ja sam čula da se karigram može uraditi i u Tuzli sa uputnicom, samo ne znam gdje.

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Azoospermija
25.10.2013 11:23:13   
Magnolie
boss hvala na informaciji, raspitat cu se.
ima li neko br medicinskog fakulteta u sa?

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *