|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
13.11.2013 13:47:53   
vrteška života
Joj aboni, malo me uhvatila sad panika...user posted image ...bojim se svega, njihove "nonsalantnosti" u svemu, cast dr Emreu , njemu skidam kapu nema ga na daleko i stvarno on jedini u nasem regionu radi microtesu , ono sto mom i tvom muzu treba (Magnolie), i misli da bilo koji drugi pokusaj osim microtese ce biti uzaludan pa cemo biti vraceni na pocetak, tako da ce nam biti skuplja pita no tepsija ...user posted image Haj znaj vise, nisam pametna....

Magnolie dokle ste vi? Razmisljate li o kojoj drugoj opciji osim Bahcecija?

Aboni , koja je puna cijena vjestacke opl. (donor) to u Pragu , imas li info?

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Azoospermija
13.11.2013 14:11:33   
aboni76
Cijena u Pragi - IVF s donacijom sperme je 2.600 EUR, što uključuje:

STD test, anesteziju, donaciju sjemena, ICSI oplodnju, kontinuirani moniroting razvoja embrija, zamrzavanje preostalih embrija nakon transfera. Takodjer uključeni su i produžena kultivacija i asistirani hatching, po preporuci embriologa.

Treba otprilike oko 10.000 za postupak, lijekove, smještaj i prevoz (tako sam nekako ja izračunala).

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Azoospermija
13.11.2013 16:59:56   
Magnolie
Znam da je on jedini koji moze nesto da uradi... Mi smo jucer bili na DIPu kod urologa, sutra aBd idemo ponoviti hormone, u ponedjeljak spermiogram i moramo na UZV testisa i prostate...poslali su nas na radiologiju da to uradimo valjda se nece cekati dugo ne znam kako to ide? jeste li vi bili na UZV testisa? ako jeste gdje?
Jos uvijek ne znamo sta da radimo dok ponovo ne povadimo nalaze i operisemo varikokelu pa cemo skontati gdje sta kako...jos uvijek prikupljam iskustva i informacije o klinikama...za Prag sam cula sve najbolje.

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Azoospermija
13.11.2013 19:17:14   
aboni76
Nismo mi radili UZV, a vi mognolie obavezno operišite varikokelu, možda i ne bude trebala mt poslije toga. Ne bih da ti dajem lažnu nadu ali kao da sam vidjela na drugom forumu da je jedan par poslije operacije varikokele sa azoo došao do normo.. Ko će vam raditi operaciju, da li to radi dr. Emre?

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Azoospermija
13.11.2013 20:24:51   
Magnolie
Pa mi smo i i odlucili da uradimo operaciju za svaki slucaj, necemo nista izgibiti. Mada nam urolozi to ne preporucuju jer kao misle da varikokela nije smetnja, jer ima povise FSh.ali mi cemo traziti operaciju. Ganjamo da to uradimo na Kosevu ima dobrih urloga,jedan prijatelj je vec operisao mislim kod Sabanovica.
dr Emre radi operacije varikokele ali samo u istanbulu.
I da, prje pregleda dr Emre je rekao da nema potrebe da se operise varikokela da bi nas on odmah poslao na biopsiju .. , ali kada ga je pregledao poslije razgovora promjenio je misljenje i rekao mi je da mu je na lijevom testisu jako velika varikokela i da bi moglo ako zelimo da se operise i on to radi samo u Turskoj i kosta oko 500 Eur.
Ako neko zna milila bih da mi predlozi nekog dr koji kod nas radi takvu operaciju.
Ja takodjer mislim da bi MM trebao da operse pa sta god da bude. Nikad se ne zna sta se s vremenom moze desiti...Cuda se desavaju

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Azoospermija
13.11.2013 20:42:54   
Magnolie
Izvinjavam se zbog gresaka....hocu sve odjednom da napisem pa na kraju ispade kriza. user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Azoospermija
14.11.2013 9:05:58   
aboni76
Ja ti stvarno ne mogu pomoći u vezi urologa, osim što sam čula za Šabanovića da je dobar. Sretno

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Azoospermija
14.11.2013 10:05:24   
vrteška života
Magnolie, ganjaj ti to da ti se operise, probaj u Eurofarm se raspitati kazu da ima neki dobar urolog, jer ko zna, mozda kad se to operise mozda ti MT nece ni trebati user posted image
Mi cemo na konsulatacije 28 sad aBd pa cemo da vidimo....

Aboni , pitanjce za tebe:

Koliko sam shvatila vi ste MT radili u decembru i zaledili a nekoliko mjeseci poslije radili ICSI ?
I ako nije preintimno, kako ste platili sve, mislim jeste li prvo platili MT odmah 2500 km a kasnije ostatak po izvrsenom postupku?
Poskupo brate mili, valja se snaci za 8,9 hiljada ...user posted image

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Azoospermija
14.11.2013 13:16:25   
aboni76
vrteška života, u decembru mt, platili 2.500,00, a u junu postupak 4.000,00 + 2.000,00 za lijekove i nalaze (moraš vaditi hormone kod njih u toku postupka). I zavisi kako reaguješ na stimulaciju, nekom možda treba i više lijekova (tako su mi rekli, da ne treba svakoj ženi isto).

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Azoospermija
14.11.2013 13:49:14   
vrteška života
Hvala aboni, no interesuje me sto je tako dugo period od dec-juna ? sto tebe nisu odmah u postupak stavili nego cekali pola godine?

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Azoospermija
14.11.2013 13:49:56   
vrteška života
I jos jedno pitanje, je li dobro ili lose ako je testosteron iznad ref. granice?

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Azoospermija
14.11.2013 14:59:33   
aboni76
Tako smo mi htjeli, iz više razloga smo tako odlučili. Često se pitam da li bi bilo bolje da smo išli uporedo, da nisu zamrzavali već sa svježim radili, ali sad je gotovo, šta je bilo, bilo je....
Za testosteron ne znam, pogledaj malo po netu.

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Azoospermija
15.11.2013 18:04:58   
Magnolie
ev mene... hormoni i dalje na istom poviseni samo sto je sada i testosteron malo vis nego prosli put, ne znam da li je to dobro ili ne... bili smo kod urologa Sabanovica - sve najbolje o njemu, jako je ljubazan i nije skup.sve u svemu super doktor, dogovorili sm se s njim da MM kod njega ide na operaciju kada zavrsimo sve nalaze.
Zvala danas GAK da MM narucim za spermiogram i ZAMISLITEEE nema niko da uradi spermiogram jer je Rada(biolog)koja je radila prije gore otisla u penziju i nema ko da je zamjeni. NISU NORMALNI! n mogu da vjerujem da nema ko da to radi????!!!!!! user posted image user posted image
dokle ste vi cure?

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Azoospermija
16.11.2013 0:33:38   
vrteška života
Magnolie , a gdje radi taj Sabanovic? Vi isli privatno ili gore u kosevo? Mi jos uvijek loading........

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Azoospermija
16.11.2013 9:17:13   
Magnolie
vrteska zivota
dr Sabanovic je u ulici Alekse Santica 6 (kod druge gimnazije) isli smo privatno kod njega jer gore na kosevu nema sanse da dodjes na red, a pregled je bio uzv testisa i prostate 50 KM . dr mu je rekao kada povadi ostale nalaze dodje gore na kosevo i da ga trazi da se dogovore za operaciju, super doktor jedini normalan u zadnje vrijeme. ili mi nismo normalni- jedno je sigurno user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Azoospermija
20.11.2013 13:42:06   
Magnolie
heeeejjj zna li iko gdje se nalazi privatna ordinacija dr. Zelije velije-Asimi (endokrinolog).I da li je iko bio vec kod nje? MM je poslao urolog i rekao da je ona najbolja dr. za hormone.
Bili smo danas na kosevu "kod nje" i nema slobodno nista prije ljeta za pregleduser posted image hahahah stvarno nisu normalni, a MM od soka ne stize da je pita gdje radii privatno jer ocigledno je da to trebamo da uradimo.
kako ste vi cure** user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Azoospermija
21.11.2013 13:18:25   
aboni76
Magnolie mislim da ti ona radi privatno u poliklinici dr. Al Tawil, nazovi ih pa pitaj.

Importanne centar Sarajevo
Tel.: 033 20 36 56
Tel./Fax: 033 20 89 87
GSM: 061 18 82 45
E-mail: tawil@bih.net.ba

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Azoospermija
21.11.2013 17:05:55   
Magnolie
hvala alboni user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Azoospermija
21.11.2013 17:41:39   
Zelimo_bebu
Dobro vam vece hrabrice moje, dugo se nisam javljala....Pa nisam bas u toku svega...sad idem da vas citam....Mi smo ponavljali nalaz i ponovo je azoospermia,,,,i samo sam dosla do zakljucka da je operacija varicoccele zeznula stvari.....nakon nje su nalazi sve gori i gori.....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Azoospermija
21.11.2013 17:54:37   
Zelimo_bebu
Magnolie zelim svu srecu, ne znam da li ste sve pretrage odradili prije operacije, moj je savjet da sve sto mozete odradite pa tek onda pod noz...mi nismo nista uradili jer nam urolog nije dao a ja u to vrijeme nisam bila dovoljno informirana da trazim, pa smo se upustili u avanturu operacije variccocele i sada dva nalaza nula....i sad sve sto nam preostaje sada je mikroonjekcija....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Azoospermija
22.11.2013 18:40:23   
Magnolie
Zelimo_bebu pozz
Mi smo uradili 2x nalaze hormona, 1 spermiogram(cekamo drugi aBd naredne srijede radimo u Bahceci). Uzv testisa i postate i bili kd endokrinologa koj je dala da jos nalaza povadimo jer sumnja da nije nest ok sa stitnom zlijezdom, a kaze da i ona moze da bude uzrok (ne znam tacno cemu). i nakon toga svega idemo kod urologa nazad da se dogovorimo za operaciju. Nama je spermiogram bio 000000 tako da mislim da gore od toga ne moze da se desi, a MM ima jako veliku varikokelu pa smo odlucili da je operise.
slijedece sedmice poslije permiograma uzimamo bioastin (ne moze da skodi). Moze biti da ce nam i endokrinolog propisati kkvu terapiju jer nam se na drugom nalazu podigao testosteron sto je super(tako i ja mislim a i dr je potvrdila danas da je to dobra stvar). uh ne znam vise ni sta da citam, ni koga da pitam, nista d radimo ovako cemo pa dokle stignemo .... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Azoospermija
23.11.2013 10:24:32   
Zelimo_bebu
Magnolie mi smo radili te hormone ali nismo isli endokrinologu jer nam je urolog rekao da je ok sve....obzirom da vi imate sada nule onda odradite operacije jer nemate sta izgubiti, ja sam sam savjetovala ako nista pretrage neke odradili da odradite da ne idete pod noz bez toga...u svakom slucaju zelim vam srecu i javljaj kako napredujete....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Azoospermija
23.11.2013 11:29:38   
Magnolie
zelimo_bebu[/b hvalaaaa na savjetimaaaa, u srijedu radimo kontrolni - drugi spermiogram pa cemo vidjeti ako budu sve same 000 opet idemo pod noz nista ne moze biti gore .... narucila sam Bioastin n eznam da li ste to koristili? pa ce MM poceti da pije poslije spermiograma pa cemo vidjeti. jucer nam je i endokrinolog rekao da je cula da su dobre orthomol fertil plus tablete i citala sam po drugim forumima i po netu da su dobre. ne znam s cim d apokucamo prije a bioastin svakako ne moze da skodi jer su to svi vitamini.uhhhhh mislim da cu uskoro postati doktor! user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Azoospermija
23.11.2013 11:30:48   
Magnolie
sorry za podebljani post :D slucajno je user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Azoospermija
23.11.2013 14:54:00   
witch
Magnolie, moze piti zajedno i Bioastin i Orthomol Fertil Plus.

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

popodnevni san.
felix

kad ste djetu izbili podnevni san ? Mi još uvjek lezemo poslepodne jer bude uzas, nervozan nemoze se deveret

sa 12 mje (41%)

sa 2 god (6%)

3 god (12%)

4god (20%)

5god (7%)

6god (15%)


Broj svih glasova: 153

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *