|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
4.12.2013 16:46:48   
sos15
Vrteška života,

nama je doktor
Abuelhija (koji prodaje sperm hope) rekao da ne očekuje da nam to pomogne. Naime kod mm je ustanovljena azoo sa visokim FSH, niskim testoseronom i lh, te preniskim inhibinom b. Genetika je u redu. Prvo je radio punkciju - bezuspješno, onda hormonska terapija kojom je spustio fsh ispod granice, a podigao testosteron. Sa niskim fsh otišao na micro tese - opet 000. Poslije toga se odlučujemo na sperm hope, ali bez rezultata.

Nadam se da će vaše priče imati sretniji završetak.


(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Azoospermija
7.12.2013 17:47:41   
Magnolie
cure ima li vas?? desava li se sta ? user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Azoospermija
10.12.2013 18:37:09   
Magnolie
eh cure moje...nama se desilo nesto u sto ni sama ne znam da li da vjerujem ili ne user posted image uradili smo spermiogram(drugi po redu), dijagnoza je i dalje azoospermia, ali biolog kaze da je nasao par komada spermica ali da ne ostaju dugo u zivotu i da ima jako mnogo leukocita i neka velika infekcija. ne znam da li da se radujem ovom ili ne??? strah me da se nadam! on kaze da spermatogeneza postoji ali da ih nesto ubija i nedozvoljava da se razviju do kraja... ne znam sta moze biti ali odosmo uraditi briseve da vidimo da li je mozda nesto od toga uzrok, pored varkokele koju MM ima.uzeli smo bioastin pjemo vec par dana. kako ste vi?' ima li kod vas sta novo?

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Azoospermija
11.12.2013 7:54:30   
sos15
magnolie,

to su super vijesti!user posted image

Muž naše boss je imao visoke leukocite,pa je kontaktiraj za detalje. Oni su uspjeli u Sloveniji, mada kod njega nije bilo plivača u ejakulatu, već su izvuklli biopsijom. Pokušajte se što prije riješiti infekcija, ako imate, i pravo na postupak. Biće to sve OK.

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Azoospermija
11.12.2013 8:50:26   
Magnolie
evo ganjamo sada da vidimo i da li ima nekih bakterija ,a pa danas radimo bris uretre (mycropasma,ureoplasma i clamidia) ja mislim da je to to.i ako postoji nesto da pocnemo sa lijecenjem, i onda cemo da vidimo dalje za ovu varkokelu aBd.

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Azoospermija
11.12.2013 10:42:26   
bosss
magnoli kod nas je bilo slicno imali jako puno leukocita a ni jednog spermatozoida , jedan urolog iz beograda nam je rekao isto da je neka velika infekcija i da ih nesto ubija da nemogu da se razviju do kraja , mi smo prosli vecinu pretraga od tih osnovnih do malo tezih kao sto je npr brucela ( to smo na infektivnoj klinici saznali da infekcija brucelom moze da izazove azoo a da nema nikakvih drugih simptoma) i svi nalazi bili uredni . leukociti tu , infekcija tu al nikakvih konkretnih bakterija nema bar kod nas da bi tu krenula i prica da mozda nisu bakterije u pitanju vec mozda kakav virus . dve godine ganjali i ganjali moj muz popio sve moguce antibiotike koji postoje i rezultat opet isti nema spermatozoida al ima leukocita. i ta takvi spermatozoidi nisu mogli da oplode jajnu celiju.
mi smo na kraju otisli na biopsiju i potrefila se dva koja valjaju, ali prije postupka jedno mjesec dana ja sam preventivno zbog toga uzimala dve vrste antibiotika i nismo imali nikakav kontakt od kako sam ja krenula sa antibioticima i nemamo ga ni dan danas bas zbog toga.
moj ti je savjet i ako nadjete bakterije i ako ne nadjete nemojte puno cekati idite u postupak nemojte cekati i nadati se da ce sve se rijesiti da ce antibiotici rjesiti stvar vec odmah ganjajte postupak dok imate sa cim.

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Azoospermija
11.12.2013 12:42:31   
Zelimo_bebu
Cao drage moja, i mene nema danima, pocela raditi pa ne stizem da vam pisem....mi smo na istom stanju kao i prije mjesec, jedino sam ja ponovljene briseve dobila i nalazi su svi ok, nemam baje, a eto ni on ih nema jedino taj bris uretre nismo nikad radili pa ne znam ima li koristi da ga radimo...planirala sam poslije praznika naruciti bioastin i maku da pije i onda put klinike po savjete....iako nas urolog savjetuje biopsiju ali ja mu vise ne vjerujem ni rijeci i ne zelim vise da znam za njega...
Magnolie sretno sa pretragama javi nam rezultate....
boss i ostale cure grlim vas jako

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Azoospermija
11.12.2013 14:45:00   
Magnolie
uh danas smo odradili briseve user posted image bilo je jako bolno ... ali poslije toga MM ne moze da mokri fino koliko ga boli user posted image uzasno boli ...bas mi je zao sto sve ovo mora da trpi. ali se nadam da cemo nesto bar saznati. bili smo kod urologa Topalovica, ona mu je obavio kompletan pregled UZV, prostata, bubrezi, urinokultura
, brisevi. i st se njega tice on bi nas odmah poslao na biopsiju, mada bih ja voljel da provo sacekamo nalaze pa operisemo varikokelu pa zadnju biopsiju da uradimo. ne znma sta d mislim. moramo ponovo odraditi spermiogram i to u luzanima je rekao da uradimo. da li je iko radio u ovom lab spermiogram?

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Azoospermija
12.12.2013 9:23:57   
Zelimo_bebu
Magnolie mogu misliti mila koliko je bolno, jao pa zar sve ovo moramo proci i toliko se muciti? Zelim vam da sto prije otkrijete uzrok i da krene konacno naprijed...je li doktor rekao zasto bas da radite nalaz u luzanima? Ja do sada nisam cula za to....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Azoospermija
12.12.2013 9:35:24   
sabas
Drage curice, prije svega zao mi je zbog dijagnoza sa kojima se borite.
Nalaz u Luzanima nije mjerodavan. Preko zzo je do sada bilo najbolje kod biologa Radmile na Jezeru ali ona je sada u penziji i niko je ne mjenja. I ti nalazi su se poklapali sa nalazima iz drugih zemalja.
Mjerodavni nalazi u Sarajevu su kod dr Mehmedbasic KM 150 ako radis prvi put, (ako nije doslo do izmjene u medjuvremenu) Bahceci 100KM
Apstinencija min 2 dana max 5 dana . Ako sada trenutno ima bolove, bolje da sacekate da se stanje stabilizuje pa tek onda da uradite sgram. Mozete se dogovoriti sa klinikom da uzorak donesete od kuce stim da u roku 30min donesete i da bude cuvan na temperaturi tijela .
Sretno


_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Azoospermija
12.12.2013 9:37:50   
sabas
Neznam da li sam na ovoj temi ili na nekoj drugoj procitala vezano za davanje uzorka sperme na analizu nakon 72 dana . Sama spermogeneza traje 72 dana i da je najbolje u ukviru tok perioda da se uradi 3 puta analiza , na pocetku sprermogeneze sredini i na kraju.

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Azoospermija
12.12.2013 10:15:06   
Magnolie
ma znam sve to, mi smo i htjeli uraditi u Bahceciju ali nam je dr Topalovic rekao da on priznaje sam nalaz iz luzana. a cula sam i ja da nije mjerodavan user posted image ... joj bolovi su uzasni jucer je citav dan trpio nije mogao da mokri jer kaze bol je neizdrzljiva. bili smo sinoc u hitnoj i dali su mu nesto protiv bolova pa je uspio da mokri uz malo manje bolove. strasno!mislim da posto ima pjesak u prostati da mu se i on pomalo pokrenuo, jer mokraca mu je bila krvava user posted image user posted image ....Ne znam bgmvise sta da radimo ovo je uzas

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Azoospermija
13.12.2013 17:57:42   
vrteška života
Pozdrav cure.....user posted image Draga Magnolie znam kroz sta tvoj muz prolazi, znas da sam objasnjavala i ja kako je moj prosao s tim da moga M nije toliko poslije bolilo....Mi smo prvi nalaz radili u Luzanima i on je taj koji je prvi utvrdio da nema spermija u ejakulatu tako da odes slobodno tamo a i jeftiniji je (40km)..Nakon toga smo radili i drugi u Bahceciju i isto je potvrdio....Mi sada ponovo moramo raditi nalate TS FSH i ostalo dok Emre ne dodje iz Turske ....Nama su sanse male za zatrudnjenje ali sta je tu je ...pricala sam to prije vec sta nam je proslog mjeseca rekao....
Cuvajte se i ne gubite nadu...i mi cemo iduce godine svakoko aBd probati MT pa sta dragi Bog odluci na koncu....
user posted image vas sve.....

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Azoospermija
13.12.2013 17:59:46   
vrteška života
I gdje cu kupiti BIOASTIN i koliko je para?

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Azoospermija
13.12.2013 21:04:22   
Magnolie
vrteska
ne smijemo da odustanemo!!!! bioastin sam kupila u BBi 5 sprat Makrovita apoteka.50KM i super je... i ja sam pocela piti po jednu dnevno ono za imunitet i super se osjecam, a MM pije 4 dnevno 2X2 to sam procitala na neto da je to mjera za poboljsanj spermiograma i to. kupite necete se pokajati. otici cem uraditi taj spermiogram dok vidimo nalaze ovih bakterija akoima nesto da pokusamo prvo da saniramo to pa onda spermiogram da uraimo aBd...vjerujte, mozda je glupo ovo , ali voljela bih da nalazi pokazu neku bakteriju user posted image da vise nesto pocnemo da rjesavamo.MM je sada bolje malo se smirila bol, al bilo je uzasno!

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Azoospermija
13.12.2013 21:05:05   
Magnolie
i sorry mozes li mi pisati br telefona od te laboratorije i gdje se tacno nalaze? user posted image user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Azoospermija
13.12.2013 22:58:53   
Kikitown
Samo da ljubnem moje hrabrice user posted image user posted image user posted image user posted image Čitam vas svaki dan, pratim, al se na javljam jer smo mi malo pauzirali dok ne prodje zima pa u proljece u nove pobjede. Stalno nas prate neke prehlade pa se muzek bazirao na imunitet. Znajte tu sam, citam vase novosti i dijelim s vama svaki uspjeh i tugu. Tipkamo se!

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Azoospermija
14.12.2013 10:52:12   
vrteška života
Magnolie https://sites.google.com/site/bihlaboratorij/kontakt to ti je kontakt u luzanima, ne znam gdje zivite u kojem dijelu grada tako da je pozeljno da muzek "odradi " to kuci i trk u laboratorij..hehehe tako sam ja, muzek u sterilnu bocicu obavio i ja pod pazuh i trk dole, jako je bitno drzati spermu zagrijanu i doci u roku od 40 ak min...obzirom da dole kod njih u laboratoriji i nema uslova kao npr u Bahceciju...user posted image Nalaz naravno bude u roku od dva sata gotov....drzim fige i javni sta je bilo...u svakom slucaju ti njih zovni prvo i pitaj kad da doneses.....

Kissssss za sveee......Love ya.......

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Azoospermija
14.12.2013 12:25:21   
Magnolie
hvalaaaa!!!
a ne znam u kakvu posudu da to odradimo user posted image imal to kupiti u apoteci?otici cemo kad budu gotovi rezultati briseva pa cemo vidjeti sta ce pokazati.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Azoospermija
14.12.2013 13:03:49   
Magnolie
kikitown uzmite bioastin on j super i za imunitett i ja ga pijem kao i MM stvarno je super stvar. user posted image javni se ponekad da znamo da si tu user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Azoospermija
15.12.2013 15:34:35   
vrteška života
Magnolie, kupis u bilo kojoj apoteci samo trazis sterilnu bocicu kao za urin.....Javni sta ti pise na nalazu......user posted image ....

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Azoospermija
17.12.2013 10:43:38   
vrteška života
Magnolie ima li rezultata, jeste li M obavio u laborat.?

Ostale djevojcice, kako ste ? Ima li sta novoga kod vas....

user posted image

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Azoospermija
17.12.2013 14:26:04   
Magnolie
nadam seda ce danas biti rezultati a spermiogram jos nismo radili dok ne vidimo sta je sa bakterijaama....grrr jedva cekam da vidim rezultateuser posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu vrteška života)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Azoospermija
19.12.2013 8:53:33   
Zelimo_bebu
Jutro zenice, imal sto novoga, magnolie jesu gotovi nalazi? kikitown, vrteska user posted image user posted image

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Azoospermija
26.12.2013 15:11:54   
Magnolie
hejj cureeee ne stogoh prije da javim.... uzeli nalaze urinokultura - sterilna, Bris uretre - normalna flora U DIREKTNOM PREPARATU NADJENI SPERMATOZOIDI AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! I UREOPLASMA NADJENA U KOLICINI VISE OD 10 NECEGA NE ZNAM CEGA...clamidia - negativan!
NEKI ANTIBIOTICI PREDLOZENI OVO ONO! IZGUBILA SAM SE KAD SAM UZELA NALAZE ZBOG OVIH SPERMATOZORIDA JEL OKO OK ILI NE NE ZNAM ! pomagajte javite mi sta ovo sve znaci! ljubim vassssssssssss

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *