|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ženska imena
1.5.2015 9:37:50   
chantal

IZVORNA PORUKA: Medić*


Uglavnom muslimanskih imena nema. Islamska imena su ona sa lijepim znacenjem, postoje arapska, turska, persijska itd itd. Dakle znacenje je bitno :)


A postoje i imena sa lijepim značenjem mimo arapskih,turskih,persijskih... jel' to znači da spadaju pod *islamska* ?

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 801
   RE: Ženska imena
2.5.2015 9:20:24   
ananas_ze
Mozemo mi zamisljat lale i ruze al u nasoj drzavi muslimanska imena postoje i neka ih, mene nije stid kad mi neko procita ime da zna da sam muslimanka, moze ime imati lijepo znacenje pa bit islamsko u nekoj drugoj drzavi,kod nas po mom misljenju jok.

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 802
   RE: Ženska imena
2.5.2015 11:21:37   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Mozemo mi zamisljat lale i ruze al u nasoj drzavi muslimanska imena postoje i neka ih, mene nije stid kad mi neko procita ime da zna da sam muslimanka, moze ime imati lijepo znacenje pa bit islamsko u nekoj drugoj drzavi,kod nas po mom misljenju jok.


Grijesis draga. Postoje imena karakteriosticna za vjersku i nacionalnu skupinu tj muslimanski zivalja nikako muslimanska imena.
Ime je obiljezje ili znak tog identiteta.

Sve ono sto u sebi nosi, upucuje, oznacava tj navodi na dobrotu i ljepotu u svom znacenju i ima pozitivnu vrijednost Islam prihvata ( odg i chantal )...Ali stvar je u tome da su neka imena sa lijepim znacenjem karakteristicna za druge vjesrske skupine ( oni ih vecinom koriste ) te mi ih izbjegavamo...Kao sto izbjegavamo mnogo dragu imena koja upucuju na mnogobostvo, zatim neke neljudske pojmove, imena koje oznacavaju neke negativne vrijednosti ( znacenje )

Prema tome nije rijec o lalama nikakvim vocko vec o onome sto ne odstupa od logike islama i muslimanskog identiteta.

Islam ne propisuje da imena moraju imati tursko, bosansko, arapsko, persijsko i sl korjenje vec lijepo znacenje.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 803
   RE: Ženska imena
2.5.2015 11:52:40   
ananas_ze
Ne znam ja koji dio mog posta nije jasan

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 804
   RE: Ženska imena
2.5.2015 12:45:56   
Medić*
IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Ne znam ja koji dio mog posta nije jasan



Dio koji govoris o lalama, dio o nasoj jdrzavi I muslimanskim imenima I zadnji dio :)

Ma jasno je meni svakako.
Eto kome ne bude ti pojasni.

Ja znam za imena karakteristicna za muslimanski zivslj I islamska lijepa imena.


< Poruku je uredio Medić* -- 2.5.2015 12:46:52 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 805
   RE: Ženska imena
2.5.2015 13:07:59   
ananas_ze
Eh eto nas, ta karakteristicna za muslimansko zivlje ja nazivam muslimanskim, a ne islamskim,jer postoje muslimanska koja nema ju lijepo znacenje pa onda nisu islamska.
mi o istom al kod mene ovaj kineski jezik pa me slabo ko razumijeuser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 806
   RE: Ženska imena
2.5.2015 13:12:16   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Eh eto nas, ta karakteristicna za muslimansko zivlje ja nazivam muslimanskim, a ne islamskim,jer postoje muslimanska koja nema ju lijepo znacenje pa onda nisu islamska.
mi o istom al kod mene ovaj kineski jezik pa me slabo ko razumijeuser posted image


Uglavnom o istom pricamo, stim da ja govorim o islamskim :)
A vec opisah gore zasto ta druga nama nekima neisu u praksi ( mislim nama kojima je stalo kakva cemo imena, ne sam lijepa po zvucnosti vec i doozvoljena )
Shvatih ja tebe sta pricas vec rekoh :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 807
   RE: Ženska imena
2.5.2015 13:49:05   
karantena35
(copy/paste)

Roditelji su u velikoj dilemi oko odabira imena za svoju djecu. Nekim imenima već nekoliko desetljeća ne pada popularnost. Donosimo vam najčešća ženska imena i njihovo značenje u proteklim godinama koje roditelji biraju za svoju djecu.

Ana

Ana je jedno od mnogih svetopisamskih vlastitih imena, vrlo raširenih u svijetu. U izvornome hebrejskom pa zatim u grčkom jeziku glasi Hannáh i znači milost, ljupkost. Umanjenica ovog imena su Anita,Anica,Anka

Marta

Ime Marta je grčko sirkiskog porijekla. Potiče iz grčkog Martha, a izvornog je iz sirijskog porijekla iz riječi Mara u značenju gospodarica, gospođa.

Ivana

Ime Ivana je ženska verzija imena Ivan Ime je došlo preko grčke i latinske verzije, a originalno je u hebrejskom jeziku Johanan (Jehohanan), sastavljeno od Jahveh (Bog) i hanan (milostiv), dakle Bog je milostiv

Sofija

Ime Sofija je nastalo od grčke riječi sofia – mudrost, znanje. U ruskom ima umanjenicu Sanja koja se i u nas udomaćila. Bugarski glavni grad dobio je ime po tamošnjoj crkvi svete Sofije iz 6. vijeka.

Nika

Ime Nika je grčkog porijekla. Nastalo je od grčkog imena Nika. Nika je bila mitološka božica pobjede. Muški oblik ovog imena je ime Niko

Maja

Maja je žensko ime nastalo od latinskog imena Maia. U rimskoj mitologiji Maia je bila božica prirasta i plodova

Ivona

Ime Ivona je nastalo od talijanskog Ivona što je izvedenica od francuske Yvonne ili neke od njezinih izvedenica. Značenje imena je: tisov šumarak. Navedena francuska ženska imena potiču od francuskog muškog oblika yves čije je značenje strijelac (lukom). To je jedno od tumačenja ovoga imena. Njemačka riječ yv znači tisa.

Jelena

Jelena je žensko ime, a porjeklo vodi od grčkog imena Helena. Potiče od grčkih riječi Elene, Helene, izvorno hele u značenju sjajna, blistava.

Ema

Ime Ema potiče od njemačkog Emma, što je skraćenica od Emengard, Emenhild i dr. U osnovi je starovisokonjemački irmin u značenju velik, sveobuhvatan.

Veronika

Veronika je žensko ime latinskog porijekla. Značenje imena je latinska forma grčkog imena Berenice sastavljenog od phérein što znači donijeti donijeti i níkê što znači pobjeda, pa ime označava onu koja donosi pobjedu.

Klara

Klara je žensko ime latinskog porijekla. Ime dolazi od latinsko-talijanskog imena Clara što znači svijetla, sjajna, čuvena.

Danijela

Danijela je žensko ime a nastalo od imena Danijel pa ima isto značenje Bog sudi ili Bog je moj sudac. Drugi oblik ovog imena je Danijel

Helena

Helena je izvorom grčko ime: Heléne, prema grčkoj riječi heláne, heléne, znači baklja, sjaj, blistavost. U grčkoj mitologiji Helena je kći Zeusa-labuda i Lede. Homer u Ilijadi pjeva o njoj kao o lijepoj Heleni ženi kralja Menelaja, koju otima trojanski kraljević Paris, što je bilo povod trojanskom ratu.

Jana

Jana je žensko ime nastalo od grčke riječi ioannikios što znači nosliac svete blagodati.

Marija

Marija je biblijsko ime. Nosi ga više osoba koje se spominju u Svetom pismu. Najčasnija je Isusova Majka, koju kršćani oslovljavaju: Blažena Djevica Marija, Majka Božja (Bogorodica). Upravo s obzirom na nju, Marija je vijekovima najraširenije ime u kršćanskim zemljama, s vrlo mnogo verzija, a često i u sklopu s drugim imenima. Naš je oblik Marija prema latinskom izričaju: Maria. U izvornome hebrejskom jeziku je Mirjam. Mariolozi iznose šezdestak pokušaja tumačenja ovog imena, ali značenje riječi ostaje i dalje diskutabilno. U aramejskorn jeziku ime se izgovara Mariam, pa jedno tumačenje kaže da dolazi od riječi mar(a) – gospođa, uzvišena ili prema staroegipatskoj riječi mry(t) – ona koju Bog ljubi. Drugi tumače da hebrejska riječ Mirjam dolazi od hetitske riječi (imena) Maria u značenju koja je kao koplje, riječ mari, naime, znači koplje.

Mirta

Mirta je žensko ime grčkoga porijekla. Značenje imena dolazi od grčkog myrtos u značenju mrča, mirta (biljka).

Stela

Stela je žensko ime latinskog porijekla. Značenje imena dolazi od latinskog stella što znači zvijezda.

Sara

Sara je žensko ime a dolazi od hebrejskog imena Sarah što u prevodu znači kneginja, princeza.

Petra

Ime Petra ima je ženski oblik imena Petar koji ima porijeklo iz latinskog oblika Petrus. Izvor je imenu riječ petra, koja i grčki i latinski znači stijena, kamen, hrid.

Nina

Značenje imena dolazi od grčkog Nina skraćenica od loannina, umanjenica od Ioanna. Joana ili od talijanskog Nina skraćenica od Annina i Giovannina, Anina i Đovanina ili od grčkiog Ninos – naziv asirskoga grada.

Nikolina

Ime Nikolina je ženski oblik imena Nikola Ime dolazi od latinskog Nicolaus, izvorno je grčkog porijekla Nikolaos. U sebi veže dvije nječi nike (pobjeda) i laos (narod).

Barbara

Ime Barbara je grčkog i latinskog porijekla. Značenje imena potiče od Grčke i Latinske riječi barbara što znači tuđinka, barbarka, divlja.

Lucija

Ime Lucija dolazi od latinske imenice lux (u genitivu lucis), a znači svjetlo, sjaj, jasnoća, u daljnjem smislu: oko, život. Stoga ime Lucija u prijevodu znači i Svjetalana i Jasna.

Lana

Lana je žensko ime. Značenje imena dolazi od ruskog Lana izvedeno od Alla, Evlampija, Jolanta, Melanija i dr.

Mia

Ime Mia je najčešće skraćenica iz drugih imena, pa se njezino značenje mijenja u značenju imena iz kojeg se izvodi. Zbog istoznačnice s posvojnom zamjenicom u romanskim jezicima, ime Mia popularnije je u skandinavskim zemljama i engleskom govornom području. Tu je Mia najčešće izvedena iz imena Marija i ima značenje tog imena. Ime Mia može biti i izvedeno iz niza drugih ženskih imena bilo da se uzimaju prvi i zadnji slogovi, bilo da se izvlači iz sredine nekog imena. Drugi oblik ovog imena je Mija.

Lara

Ime Lara je latinskoga porijekla. Skraćenica je od dva imena: od imena Laura, sa značenjem lovorov list i imena Larisa, sa značenjem zaštita. U stvari to je naziv rimskih kućnih bogova koji su bili zaštitnici kuće i kućnog praga.


Orginal članak: Najčešća ženska imena za djecu i njihovo značenje

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 808
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:01:57   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: chantal


IZVORNA PORUKA: Medić*


Uglavnom muslimanskih imena nema. Islamska imena su ona sa lijepim znacenjem, postoje arapska, turska, persijska itd itd. Dakle znacenje je bitno :)


A postoje i imena sa lijepim značenjem mimo arapskih,turskih,persijskih... jel' to znači da spadaju pod *islamska* ?

kako nema ima muslimasnkih ili islamskih imena kako god ih ti vec zvala kao sto imaju katolicka imena itd. Muhamed je islamsko , muslimnasko , tursko , Iransko , Egipatsko, MUHAMED je ime svih muslimana u svijetu gdje god da se nalazili , znaci vidis da ih ima isto tako kao sto ima MArija nije muslimansko /islamsko pa makar ta zena zivjela i u Meki eto toliko .
Ako je tako kao sto ti pises zatso mi onda sa podruca Evrope ne dajemo djeci ime Ruza(bas lijepo znacenej) nego udaramo po arapskim imenima zasto jer su muslimanska i tim se razlikujemo od Ruze i Dragane (jako lijepa imena ) .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 809
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:07:21   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: chantal


IZVORNA PORUKA: Medić*


Uglavnom muslimanskih imena nema. Islamska imena su ona sa lijepim znacenjem, postoje arapska, turska, persijska itd itd. Dakle znacenje je bitno :)


A postoje i imena sa lijepim značenjem mimo arapskih,turskih,persijskih... jel'' to znači da spadaju pod *islamska* ?

kako nema ima muslimasnkih ili islamskih imena kako god ih ti vec zvala kao sto imaju katolicka imena itd. Muhamed je islamsko , muslimnasko , tursko , Iransko , Egipatsko, MUHAMED je ime svih muslimana u svijetu gdje god da se nalazili , znaci vidis da ih ima isto tako kao sto ima MArija nije muslimansko /islamsko pa makar ta zena zivjela i u Meki eto toliko .
Ako je tako kao sto ti pises zatso mi onda sa podruca Evrope ne dajemo djeci ime Ruza(bas lijepo znacenej) nego udaramo po arapskim imenima zasto jer su muslimanska i tim se razlikujemo od Ruze i Dragane (jako lijepa imena ) .


Mirkice jel mene pitas ?
Evo opisala sam gore sve ( onako kako ja znam )
Iznad u dva posta. Sva lijepa imena mogu biti muslimanska /islamska

< Poruku je uredio Medić* -- 2.5.2015 15:08:45 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 810
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:08:56   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Medić*

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Ne znam ja koji dio mog posta nije jasan



Dio koji govoris o lalama, dio o nasoj jdrzavi I muslimanskim imenima I zadnji dio :)

Ma jasno je meni svakako.
Eto kome ne bude ti pojasni.

Ja znam za imena karakteristicna za muslimanski zivslj I islamska lijepa imena.


ja tebe ne kontam sta ti hoces da dokazes ???? Da muslimani i islam nisu jedno te isto ili da islmska imena nisu muslimnaska imena ,
https://www.google.de/search?q=Arabic+muslim+name+s&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=NsxEVfCuOsOVaoyrgYgB

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 811
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:12:02   
Mirkica
NE mogu sva imena biti muslimnska NIKAKO ti bi to trebala bolje od mene da znas (jer mislim da si pokrivena) jer mi ni po cemu ne smijemo (tako vjera nalaze) kopirati druge vjere samim tim pripadamo toj drugoj (ako ih kopiramo) jer da su sva imena ista ne bi u Bibliji bila jedna a u Kuranu druga imena. I da ja kad god sam bila u nekoj islamskoj zemlji kao turista akd cuju imena moje i moje djece odma govore MUSLIM MUSLIM

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 812
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:18:17   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: Medić*

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Ne znam ja koji dio mog posta nije jasan



Dio koji govoris o lalama, dio o nasoj jdrzavi I muslimanskim imenima I zadnji dio :)

Ma jasno je meni svakako.
Eto kome ne bude ti pojasni.

Ja znam za imena karakteristicna za muslimanski zivslj I islamska lijepa imena.


ja tebe ne kontam sta ti hoces da dokazes ???? Da muslimani i islam nisu jedno te isto ili da islmska imena nisu muslimnaska imena ,
https://www.google.de/search?q=Arabic+muslim+name+s&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=NsxEVfCuOsOVaoyrgYgB



Mirkice draga, u hadisima stoji : Dajte djeci lijepa imena !
Nigdje ne pise dajte muslimasnska i sl.


Sva ta imena lijepoh znacenja bez obzira na porijeklo, tj odakle nam dolaze nama su dopustena. Da li su to arapska, turska, albanska, persijka, bosanska i sl ....

Konta li mene iko ? user posted image

Ime nam svakako odaje nacionalni i vjerski identitet. Te kao zena islamske vjeroispovjesti necu dati ime Ruza sigurno iako je lijepog znacenja ( ne znam, nisam citala znacenje ) vec cu dati ime lijepg znacenja karaktersiticno za islamski ti muslimanski svijet.

Isto kao sto moja drugarica Sanja nece dati svojoj kcerki Merjem.


Jel sada jasno ?

Islam prihvata sva imena koja ukazuju na pozitivne vrijednosti.






< Poruku je uredio Medić* -- 2.5.2015 15:23:29 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 813
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:19:42   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Mirkica

NE mogu sva imena biti muslimnska NIKAKO ti bi to trebala bolje od mene da znas (jer mislim da si pokrivena) jer mi ni po cemu ne smijemo (tako vjera nalaze) kopirati druge vjere samim tim pripadamo toj drugoj (ako ih kopiramo) jer da su sva imena ista ne bi u Bibliji bila jedna a u Kuranu druga imena. I da ja kad god sam bila u nekoj islamskoj zemlji kao turista akd cuju imena moje i moje djece odma govore MUSLIM MUSLIM


Nemojmo se vrijedjati. Vec citaj sta pisem. Citaj pazljivo mirkice zaboga.....
I ko je rekao da su sva imena ista ???
Sta pises zeno draga ?


Sve ono sto u sebi nosi, upucuje, oznacava tj navodi na dobrotu i ljepotu u svom znacenju i ima pozitivnu vrijednost Islam prihvata ( odg i chantal )...Ali stvar je u tome da su neka imena sa lijepim znacenjem karakteristicna za druge vjesrske skupine ( oni ih vecinom koriste ) te mi ih izbjegavamo...Kao sto izbjegavamo mnogo dragu imena koja upucuju na mnogobostvo, zatim neke neljudske pojmove, imena koje oznacavaju neke negativne vrijednosti ( znacenje )

< Poruku je uredio Medić* -- 2.5.2015 15:30:53 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 814
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:21:40   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Mirkica

NE mogu sva imena biti muslimnska NIKAKO ti bi to trebala bolje od mene da znas (jer mislim da si pokrivena) jer mi ni po cemu ne smijemo (tako vjera nalaze) kopirati druge vjere samim tim pripadamo toj drugoj (ako ih kopiramo) jer da su sva imena ista ne bi u Bibliji bila jedna a u Kuranu druga imena. I da ja kad god sam bila u nekoj islamskoj zemlji kao turista akd cuju imena moje i moje djece odma govore MUSLIM MUSLIM



Da si pazljivo citala, nebi ovo pisla !!

Sve sam ti podebljala ono sto je sustina, sto si i ti sama rekla. Vrati se iznad. Te je problem u tvom shvatanju mojih rijeci napisanih :)

< Poruku je uredio Medić* -- 2.5.2015 15:24:52 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 815
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:33:03   
Mirkica
ja tebe ne vrijedjam daleko od toga niti bi ikada, ako si se nasal uvredjena zobg neceg halali ali ja sto ti hocu reci imena koja muslimani daju su muslimanska , katolici katolicka itd nema jevreja da bi dao ime Srdjan djetetu niti Sasa , puna plaza Sasa iz Rusije (zna se kojoj vjeri pripadaju) znaci ovako ili onako smo se podjelili a sve su to lijepa imena , a to na lijepo znacenje mislim da se odnosi na npr.ime Samir jeste arapsko ali nema lijepo znacenje i samim tim je pokudno davati djetetu takvo ime itd.

A dok ja se s tobom objasni ovi moji sa muslimanskim imenima su svu odjecu oz oramram izvadili i pobacali user posted image user posted image haman mi se ne isplati na RR ni seknud user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 816
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:39:01   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja tebe ne vrijedjam daleko od toga niti bi ikada, ako si se nasal uvredjena zobg neceg halali ali ja sto ti hocu reci imena koja muslimani daju su muslimanska , katolici katolicka itd nema jevreja da bi dao ime Srdjan djetetu niti Sasa , puna plaza Sasa iz Rusije (zna se kojoj vjeri pripadaju) znaci ovako ili onako smo se podjelili a sve su to lijepa imena , a to na lijepo znacenje mislim da se odnosi na npr.ime Samir jeste arapsko ali nema lijepo znacenje i samim tim je pokudno davati djetetu takvo ime itd.

A dok ja se s tobom objasni ovi moji sa muslimanskim imenima su svu odjecu oz oramram izvadili i pobacali user posted image user posted image haman mi se ne isplati na RR ni seknud user posted image user posted image user posted image



Pa sta je problem? Sta si mi se okomila ? :)

Sve su to imena razlicitog porijekla, svojstvena muslimanima i drugim vjerama ! Prama tome to su imena. Mogu biti ruzna i lijepa. Dozvoljena, nedozvoljena. Mi kao muslimani uzimamo ona nama karakteristicna i dopustena. Po tome se i prepoznajemo, kao i ostali po imenima kja uzimaju. Ime nam dodje izmedju ostalog kao obiljezje.
Ja kao muslimaka nosim jedno od tih ( arapskog prorijekla )
Ja se vodila time da nadenem djeci imena lijepog znacenja !!!!!

To sto ih mi nazivamo muslimanska nasa stvar.
Ja kazem dozvoljena nama muslimanima !!!!

I djeca mi nose lijepa i dopustena imena, jedno tur a drugo arapskog porijekla. Muzevo ime je mislim Rimskog porijekla ( a nosi ime velikog ashaba naseg Miljenika Muhameda )

< Poruku je uredio Medić* -- 2.5.2015 15:41:54 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 817
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:42:13   
Mirkica
ma ne nisam te se okomila ne uzimaj to licno , nego na tvoj stav a moga je bilo ko drugi biti znaci nije do osbe nego do stava :)))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 818
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:43:44   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Mirkica

ma ne nisam te se okomila ne uzimaj to licno , nego na tvoj stav a moga je bilo ko drugi biti znaci nije do osbe nego do stava :)))


Ocigledno Mirki ne citas pazljivo.
Pisemo o istom.
No valjda se nadje neko ko ce razumjeti moje napisano, to nije stav moj, vec ono sto nam vjera nalaze !!

user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 819
   RE: Ženska imena
2.5.2015 15:56:20   
Medić*
Dovoljno mi je bilo da procitam : to ti vjerovatno trebas bolje znati koliko upratih I pokrivena si. Navodim tvoje rijeci draga.

Pokrivena hBg.
I znam sta pisem. I mislim da citko I jasno pisem. Samo je stvar poimanja I shvatanja napisanog.

Eto hBg drago mi je da tvoja djeca nose lijepa muslimanska imena. Nose I moja. Jedno arapskog a drugo turskog porijekla :)

Stvar je kako ih zovemo I predstavljamo tj pojasnjavamo. Pored znacenja pojasnim I porijeklo. Jer sva ta imena oderdjuju se porijeklom odakle poticu a svi znamo koja su nama muslimanima a koja su drugim vjerama svojstvena user posted image

Nadam se da je jasnije Mirki draga :)


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 820
   RE: Ženska imena
2.5.2015 20:16:34   
salmy

IZVORNA PORUKA: Mirkica

Samir jeste arapsko ali nema lijepo znacenje i samim tim je pokudno davati djetetu takvo ime itd.



sagovornik/propovjedac...sta je tebi ovdje pogrdno?user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 821
   RE: Ženska imena
2.5.2015 20:30:35   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Mirkica

Samir jeste arapsko ali nema lijepo znacenje i samim tim je pokudno davati djetetu takvo ime itd.



sagovornik/propovjedac...sta je tebi ovdje pogrdno?user posted image


Evo I ja nadjoh. Arapsko porijeklo, najcesce medju muslimanima a ima ga I medju katolicima ali rijetko. Besjednik, nocni zabavljac, sijeldzija. Onaj sto sijeli I zabvllja :)
Ne vidim ni ja nista ruzno ???

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 822
   RE: Ženska imena
2.5.2015 21:21:43   
mala curica
Citam sve ovo sto pise i jos vise se zbuni u vezi mislimanskih imena.
Jedno ime a vise znacenja i sve razlicito.
Sada nisam pametna .....
Ako neka od vas zna znacenja ovih imena neka napise.

Lajla(Layla)
Emma
Ilma
Danya

Treba mi zensko ime da je prilagodljivo prostirima gdje zivimo.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 823
   RE: Ženska imena
2.5.2015 21:38:56   
mojasreca
Nase cure se zovu Sara i Hana, zivimo isto u Becu. Rodjene su u Sloveniji, mi smo izabrali ko neka medjunarodna imena jer je mm iz Bosne a ja iz Slovenije.

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 824
   RE: Ženska imena
2.5.2015 21:49:46   
mala curica
Kod moje seke djevojcice se zovu Sara i Dalal,svudzaju mi se oba imena.
A Hana od prijateljice.
Bas nesto izmedzu medzunarodno-muslimansko voljela bih naci.
Naravno da ima lijepo znacenje.
Mm i ja smo iz Bosne,ali zbog malene da ima neko neodredzeno ime,da nije odmah izrazena vjera kroz ime.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mojasreca)
Neposredna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *