|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ženska imena
3.5.2015 18:01:42   
Bella.88

IZVORNA PORUKA: ziel

Zene kako vam se svidja ime LARISA ? I zna li neko znacenje tog imena? user posted image

Ima jedna u mom komšiluku,divna ženica
a značenje ne znam,mislim da je to Hrvatsko ime
Lara-Larisa nekako mi slično,možda grešim

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Ženska imena
3.5.2015 18:14:41   
Bella.88
Prijo ja sam te skontala
i ime Sanja islam prihvata ako ima lijepo značenje,druga je stvar što je ono karakteristično za pravoslavce/katolike

meni seka trudna,deca hoće da daju ime Dejjan,a seka i zet teolozi
ima da grmi u familiji ako predlog bude usvojenuser posted image
inače je ime arapskog porekla i jedno od Allahovih imena,ali kod nas slabo ko zna

što se tiče Samira i različitih značenja mislim da je do slova "s"
u arapskom jeziku imate tvrdo i meko "s"
na pr.ime Asija sa tvrdim "s"znači grešnica,a sa mekim"s" znači liječnica
u našem jeziku se izgovara tvrdo "s"user posted image

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Ženska imena
3.5.2015 18:25:21   
minie

IZVORNA PORUKA: Bella.88

Prijo ja sam te skontala
i ime Sanja islam prihvata ako ima lijepo značenje,druga je stvar što je ono karakteristično za pravoslavce/katolike

meni seka trudna,deca hoće da daju ime Dejjan,a seka i zet teolozi
ima da grmi u familiji ako predlog bude usvojenuser posted image
inače je ime arapskog porekla i jedno od Allahovih imena,ali kod nas slabo ko zna

što se tiče Samira i različitih značenja mislim da je do slova "s"
u arapskom jeziku imate tvrdo i meko "s"
na pr.ime Asija sa tvrdim "s"znači grešnica,a sa mekim"s" znači liječnica
u našem jeziku se izgovara tvrdo "s"user posted image


Tako je i moja prijateljica dala ime svojoj djevojcici Darija, a muslimani su :)

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Ženska imena
3.5.2015 20:35:30   
Medić*
Bella draga moja eto super da si skontala.
Stvar je u tome da se ne cita pazljivo vec eto mora se ispraviti samo drugim redoslijedom I rijecima. No svako ima pravo naravno reci, ispraviti I tako.
Volim ja pricitati pametne postove!!!!


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Ženska imena
3.5.2015 20:43:44   
Galicia
Lijepo je ime Larisa. Mada skracenica mi je ljepsa, Lara.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Ženska imena
3.5.2015 21:47:30   
aidana
Meni se svidjaju slavenska imena Iskra, Suncica pa onda vockice Dunja, Visnja itd user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Ženska imena
3.5.2015 21:56:51   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: aidana

Meni se svidjaju slavenska imena Iskra, Suncica pa onda vockice Dunja, Visnja itd user posted image


ti si prva osoba koja je ovo rekla user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Ženska imena
3.5.2015 21:58:51   
aidana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Meni se svidjaju slavenska imena Iskra, Suncica pa onda vockice Dunja, Visnja itd user posted image


ti si prva osoba koja je ovo rekla user posted image


Vjerujem ti, i mene svi blijedo gledaju kad im nabrojim ova imena user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Ženska imena
3.5.2015 21:59:07   
bebaa
i meni se sviđa Višnja...ali mi se ne sviđa Jagoda,ali nikako....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Ženska imena
3.5.2015 21:59:43   
Medić*
Svidja mi se od tih vocki Dunja user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:00:08   
Finepex
Mogu samo reci da ste me dobro nasmijale s komentarima pogotovo ona sto rece znacenje imena, pa kao to ne znaci da ce noc provesti u ibadetu. U potpunosti se slazem s njom.user posted image Mislim malo je cudno kako neko ko brani ime i znacenje ne zna da urpavo ime utice na karakter insana, ali voli da filozofira. Ime moze imati takav uticaj da dijete ozdravi kada se promijeni ime. Sto se tice drugih imena, Ustvari nije ni bitno da li ti se dijete dzordz, sve dok Allahu ne pripisuje druga, ime je dozvoljeno, ili dok nema nekakve serijatske prepreke. Znaci ti kao muslimanka mozes djetetu dati ime Danijel (ako to ime ne velica nekog x mimo Allaha), jedno od zabranjenih imena jeste Natasa. Zasto zato sto je povezan s danom isusovog rodjenja.
Iako ako cemo iskrneo vise sam se u zivotu nagledala osoba koje klanjaju, koje idu na hadz a djeci daju zabranjena imena pocevsi od Malika, Abida, Asije itd itd. Nego ovih drugih kojima je lijepsi zvuk.

Evo nekih propisa

Prema tome, promjena imena osobe koja pređe na Islam ili osobe koja je iz neznanja nadila ime koje je po Šerijatu haram ili mekruh nadijevati se kreće između tri propisa: može biti vadžib, ili mustehab ili da nema smetnje da se ostane na starom imenu.

Upitan je šejh Bin Baz o tome da li je obavezan onaj ko primi Islam da promijeni svoje prethodno ime poput Džordž, Džozef i slično pa je odgovorio sljedeće: "Nije obaveza da promijeni svoje ime osim ako to ime sadrži značenje da je on rob nekom drugom mimo Allaha (poput Abduššems – rob Sunca ili Abdunnebijj – rob vjerovjesnika i slično), s tim da je propisano da se daje lijepo ime. Prema tome, da promijeni svoje nemuslimansko ime u muslimansko to je lijepo, međutim to nije vadžib (obaveza). Pa ako je njegovo ime Abdulmesih (rob Mesiha) i slično tome obaveza ga je promijeniti. A ako ime nema značenje da je on rob nekom drugom mimo Allaha, poput imena Džordž, Pavle i slično onda nije obaveza da se ono promijeni, jer su imena zajednička između kršćana i nekršćana. Ve billahi tevfik". (Fetava islamijje, 4/404)




Vadžib je prmijeniti ime kada ime sadrži u sebi značenje da je čovjek rob nekom mimo Allaha, poput imena Abdunnebijj, Abdulmesih i slično tome, jer nije dozvoljeno da čovjek bude rob nekome drugom mimo Allaha, dželle še''''nuhu i jer su sva stvorenja u Allahovoj vlasti i njegovi su robovi. Kaže Ibn Hazm: "Učenjaci su složni oko zabrane nadijevanja bilo kojeg imena koje sadrži značenje robovanja nekom drugom mimo Allaha, dželle še''''nuhu, poput Abduamr, Abdulk''''aba i tome slično".

Takođe, zabranjeno je nadijevati imena poput Melikulmuluk (kralj kraljeva), Šahušah (vladar vladara) i tome slično. prenosi se od Ebu Hurejre, radijallahu anhu, u hadisu kojeg bilježe Buharija i Muslim da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Zaista je najniže ime kod Allaha, dželle še''''nuhu, ime čovjeka koji se nazove Melikulmuluk", a u rivajetu je dodano: "Nema Malika osim Allaha". Kaže Sufjan: "Poput Šahušah". Sa druge strane nadijevanje ovih imena je oprečno islamskoj akidi čiji je temelj tevhid, odnosno iskreno izdvajanje Allaha u upućivanju ibadeta.

Mustehab je promijeniti ime kada ime ima ružno značenje, poput Harb (rat), Hazen (tuga), ''''Asija (griješnica) i slično, i kada ime u svom značenju sadrži pohvalu njegovog vlasnika, poput Zahid (isposnik), Abid (pobožnjak), Takva (bogobojaznost), Huda (uputa) i tako dalje.

Dokaz da je mustehab promijeniti imena koja imaju ružno značenje je hadis kojeg bilježi Muslim a prenosi ga Abdullah ibn Omer, radijallahu anhuma, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, promijenio ime ''''Asije (nije Asja kako se zvala firaunova žena) i nadio joj ime Džemila.

A dokaz da je mustehab da se promijeni ime koje ima u sebi pohvalu onoga ko ga nosi je hadis kojeg bilježi Muslim u svom Sahihu od Semureta ibn Džundubeta da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Nemoj nazivati svoje dijete Jessar (onaj kome je sve olakšano), ni Rebbah (onaj koji mnogo stiče), niti Nedžih (onaj koji je uspio), niti Efleh (najuspješniji) ...".

Takođe, bilježe Buharija i Muslim u svojim Sahihima od Ebu Hurejre, radijallahu anhu, da je Zejneb bint Ebi Seleme imala ime Berra (ona koja mnogo čini dobročinstvo), pa rekoše da sama sebe hvali, pa joj je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, dao ime Zejneb.


A dokaz da nije vadžib mijenjati u ova dva slučaja imena nego da je to samo mustehab je hadis kojeg bilježi Buharija od Se''''id ibn Musejjeba koji prenosi od svoga oca da mu je otac došao Vjerovjesniku, sallallahu alejhi ve sellem, pa ga je on upitao: "Kako ti je ime?", a on reče: "Haznun (težina)", pa mu je rekao Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem: "Ti si Sehlun (lahkoća)" a reče mu Musejjib: "Neću da mijenjam ime koje mi je dao moj otac". A ravija Ibn Musejjib je dodao: "Neprestano nas (njihovu familiju) je poslije toga pratila teškoća".


Kaže Ibn Bettal, jedan od komentatora Buharijinog Sahiha: "Hadis ukazuje na to da naredba promjena imena u ljepše ime koja je došla u hadisu ne znači da je to vadžib". Jer da je bila vadžib ne bi ashab odbio prijedlog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, ili bi ga primorao na to.

A što se tiče dozvole da čovjek ostane na starom imenu, to je u slučaju kada ime ne potpada ni pod jednu od gore spomenutih mogućnosti, svejedno na kojem jeziku bilo i kojem narodu ime pripadalo, samo je bitno da ono ima lijepo značenje.

Neki učenjaci smatraju da je konvertitu bolje (ne mustehab) da promijeni svoje ime u neko od muslimanskih imena, znači imena koja su rasprostranjena među muslimanima.

A što se tiče tvog imena Nataša, nastojao sam da nađem njegovo značenje, pa je rezultat bio da je to rusko ime latinskog porijekla od Natalija, što znači dan Hristovog rođenja, te da su obično djeca rođena tog dana nazivana tim imenom. Pa ako je ovo tačno, onda je tebi mustehab (a ne bi bilo daleko da se kaže da je vadžib) da promijeniš ime zato što ovo ime ima vjersku konotaciju, tj. predstavlja veličanje dana koji je vjerski praznik u kršćanskoj vjeri, a ti se svojim prelaskom na Islam odričeš drugih vjera i njihovih obilježja.

Naravno, prezime koje predstavlja tvoje porijeklo nije dozvoljeno mijenjati oko čega nema razilaženja među učenjacima. Ve billahi tevfik.



Mr. Zijad Ljakic!

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 9:04:30 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:13:26   
LieToMe RR
IZVORNA PORUKA: Bella.88


IZVORNA PORUKA: ziel

Zene kako vam se svidja ime LARISA ? I zna li neko znacenje tog imena? user posted image

Ima jedna u mom komšiluku,divna ženica
a značenje ne znam,mislim da je to Hrvatsko ime
Lara-Larisa nekako mi slično,možda grešim


Ime Larisa je latinskog porijekla. Značenje mu potiče iz latinskog izraza lar, laris (mn.) lares, što je bilo ime kućnih rimskih bogova, zaštitnika kuće pa odatle značenje znači zaštitnik, čuvar. Skraćeni oblik ovog imena je Lara, Laris. Drugi oblik ovog imena je Larissa. google sve zna user posted image

Meni su sva imena sa L bas nekako cool. Mi smo malenoj dali ime Leona (u Sarajevu ih nema skoro nikako, mi smo culi za jos samo jednu). Ima mi predivno znacenje, LAVICA user posted image  i stoji joj nekako, sva je ona ko lavica.

Sad za drugu bebu nemamo nikavih konkretnih prijedloga (iskopali smo onaj stari spisak...) jos ne znamo ni jel curica ili djecak...a sa muskim imenima smo skroz kriticni user posted image
Meni se svidja Lukas i Gabriel...muz za Gabriela ni da cuje user posted image
Kod nas je strano prezime pa je odabir imena malo tezi proces

Za curicu se dvoumimo izmedju Laura i Atina (to su neki favoriti) mada jos nista nije zvanicno.

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:18:00   
Finepex
IZVORNA PORUKA: LieToMe

IZVORNA PORUKA: Bella.88


IZVORNA PORUKA: ziel

Zene kako vam se svidja ime LARISA ? I zna li neko znacenje tog imena? user posted image

Ima jedna u mom komšiluku,divna ženica
a značenje ne znam,mislim da je to Hrvatsko ime
Lara-Larisa nekako mi slično,možda grešim


Ime Larisa je latinskog porijekla. Značenje mu potiče iz latinskog izraza lar, laris (mn.) lares, što je bilo ime kućnih rimskih bogova, zaštitnika kuće pa odatle značenje znači zaštitnik, čuvar. Skraćeni oblik ovog imena je Lara, Laris. Drugi oblik ovog imena je Larissa. google sve zna user posted image

Meni su sva imena sa L bas nekako cool. Mi smo malenoj dali ime Leona (u Sarajevu ih nema skoro nikako, mi smo culi za jos samo jednu). Ima mi predivno znacenje, LAVICA user posted image  i stoji joj nekako, sva je ona ko lavica.

Sad za drugu bebu nemamo nikavih konkretnih prijedloga (iskopali smo onaj stari spisak...) jos ne znamo ni jel curica ili djecak...a sa muskim imenima smo skroz kriticni user posted image
Meni se svidja Lukas i Gabriel...muz za Gabriela ni da cuje user posted image
Kod nas je strano prezime pa je odabir imena malo tezi proces

Za curicu se dvoumimo izmedju Laura i Atina (to su neki favoriti) mada jos nista nije zvanicno.

Onda fakticki predstavlja zabranjeno ime ako ima veze s rimskim bogovima, bez obzira na izvedenice. user posted image i Gabrijel ti je zabranjeno ime, valjda ima znacenje Boziji covjek, boziji glasnik, tako nesta.


Mi ne znamo jos ako bude muskarac kakvo cemo ime dati.user posted image Voljela bih neko rijetko ime.

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 9:19:52 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:34:18   
LieToMe RR
IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: LieToMe

IZVORNA PORUKA: Bella.88


IZVORNA PORUKA: ziel

Zene kako vam se svidja ime LARISA ? I zna li neko znacenje tog imena? user posted image

Ima jedna u mom komšiluku,divna ženica
a značenje ne znam,mislim da je to Hrvatsko ime
Lara-Larisa nekako mi slično,možda grešim


Ime Larisa je latinskog porijekla. Značenje mu potiče iz latinskog izraza lar, laris (mn.) lares, što je bilo ime kućnih rimskih bogova, zaštitnika kuće pa odatle značenje znači zaštitnik, čuvar. Skraćeni oblik ovog imena je Lara, Laris. Drugi oblik ovog imena je Larissa. google sve zna user posted image

Meni su sva imena sa L bas nekako cool. Mi smo malenoj dali ime Leona (u Sarajevu ih nema skoro nikako, mi smo culi za jos samo jednu). Ima mi predivno znacenje, LAVICA user posted image  i stoji joj nekako, sva je ona ko lavica.

Sad za drugu bebu nemamo nikavih konkretnih prijedloga (iskopali smo onaj stari spisak...) jos ne znamo ni jel curica ili djecak...a sa muskim imenima smo skroz kriticni user posted image
Meni se svidja Lukas i Gabriel...muz za Gabriela ni da cuje user posted image
Kod nas je strano prezime pa je odabir imena malo tezi proces

Za curicu se dvoumimo izmedju Laura i Atina (to su neki favoriti) mada jos nista nije zvanicno.

Onda fakticki predstavlja zabranjeno ime ako ima veze s rimskim bogovima, bez obzira na izvedenice. user posted image i Gabrijel ti je zabranjeno ime, valjda ima znacenje Boziji covjek, boziji glasnik, tako nesta.


Mi ne znamo jos ako bude muskarac kakvo cemo ime dati.user posted image Voljela bih neko rijetko ime.


Ja stvarno ne znam vise odakle ti vadis sve te silne informacije. o kojim zabranjenim imenima pricas, o cemu???

Gabriel, Rafael i Mihael su Boziji andjeli i nisu nikakva zabranjena imena, cak sta vise jako su cesta imena jer imaju divna znacenja. 
Atina je Grcko ime. Sticajem okolnosti vuce korjen iz grcke mitologije ali isto tako je i ime grada a i cesto ime.

Ma u ostalom ne vidim uopste sto se ja raspravljam s tobom. Misli sta hoces! 

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:41:49   
teacher75
Finepex izgleda konta da su svi na ovom forumu muslimani i da im je bitno touser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:41:57   
Visnja RR
I ja sam pored imena Asja imala u pričuvi Atina...mada se MM nije sviđalo...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:46:27   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: Finepex

Mr. Zijad Ljakic!


a ovaj je inače autoritet pravi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:48:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ladyblue


IZVORNA PORUKA: Finepex

Mr. Zijad Ljakic!


a ovaj je inače autoritet pravi user posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:50:44   
LieToMe RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

Finepex izgleda konta da su svi na ovom forumu muslimani i da im je bitno touser posted image


Ma ne znam sta konta stvarno i mene apsolutno ne zanima ko je koje vjere, nek brate svako daje ime svom djetetu onako kako mu se svidja i kako je namjenio. Glupo je samo komentarisati tudju odluku. Meni je tako puno imena lijepo i ima divna znacenja, ali jednostavno ne leze uz prezime, ne idu nekako...najgore sto mozes reci roditelju je: eto bas ste dali ruzno ime djetetu.

Sva su imena lijepa na svoj nacin i svako ih posebno nosi. Svi mi neka imena pamtimo po nekim dragim ljudima i bas su nam lijepa madu su mozda nekim ljudima obicna, svakodnevna.
Sto bi rekli, ljepota je u oku posmatraca user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Ženska imena
4.5.2015 9:58:37   
teacher75
Evo ja ti predlazem musko ime Luan, na albanskom znaci lav pa bi ti islo uz leonauser posted image meni se to ime pravo svidja al ne bi islo uz nase prezime a ti nemas s tim problemauser posted image i Ilan mi je jako lijepo, samo ne znam znacenje. A naravno i nase Alanuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 4.5.2015 9:59:05 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Ženska imena
4.5.2015 10:03:29   
LieToMe RR
Ma mi smo mislili za prvo dijete (dugo nismo znali jel curica ili djecak) ako bude djecak Leon ako bude curica Leona (oboje su grckog porijekla i imaju isto znacenje). I sad mi je bezveze dati drugom djetetu ime koje ima isto znacenje samo je eto musko (cak ako mu je i porijeklo drugacije).

Ma ima puno lijepih imena ali nama malo prezime uslovljava user posted image  imamo jos neka 2-3 mjeseca fore a i valjda cemo na sljedem pregledu znati jel user posted image  ili  user posted image  pa da znamo na sta da se baziramo.


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Ženska imena
4.5.2015 10:12:18   
jasmin
A sta fali imenu Malik? :-)
Da nije ok, imam Malik, osnivac malikijskog mezheba bi si ga promijenio :-) .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Ženska imena
4.5.2015 10:15:55   
jasmin
I melek, cuvar Dzehennema je Malik.
Kod susjeda je to Mihael.
Gabriel je Dzibril.
Sta fali?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Ženska imena
4.5.2015 10:17:59   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Meni se svidjaju slavenska imena Iskra, Suncica pa onda vockice Dunja, Visnja itd user posted image


ti si prva osoba koja je ovo rekla user posted image


Vjerujem ti, i mene svi blijedo gledaju kad im nabrojim ova imena user posted image


meni je isto super ime Višnja
a kaže moja Ajša , nije ona teta Višnja, pa to je voće user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Ženska imena
4.5.2015 10:18:15   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: jasmin

A sta fali imenu Malik? :-)
Da nije ok, imam Malik, osnivac malikijskog mezheba bi si ga promijenio :-) .


ma to zbog filma user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *