|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ženska imena
4.5.2015 14:47:39   
LieToMe RR
IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: LieToMe

IZVORNA PORUKA: Bella.88


IZVORNA PORUKA: ziel

Zene kako vam se svidja ime LARISA ? I zna li neko znacenje tog imena? user posted image

Ima jedna u mom komšiluku,divna ženica
a značenje ne znam,mislim da je to Hrvatsko ime
Lara-Larisa nekako mi slično,možda grešim


Ime Larisa je latinskog porijekla. Značenje mu potiče iz latinskog izraza lar, laris (mn.) lares, što je bilo ime kućnih rimskih bogova, zaštitnika kuće pa odatle značenje znači zaštitnik, čuvar. Skraćeni oblik ovog imena je Lara, Laris. Drugi oblik ovog imena je Larissa. google sve zna user posted image

Meni su sva imena sa L bas nekako cool. Mi smo malenoj dali ime Leona (u Sarajevu ih nema skoro nikako, mi smo culi za jos samo jednu). Ima mi predivno znacenje, LAVICA user posted image  i stoji joj nekako, sva je ona ko lavica.

Sad za drugu bebu nemamo nikavih konkretnih prijedloga (iskopali smo onaj stari spisak...) jos ne znamo ni jel curica ili djecak...a sa muskim imenima smo skroz kriticni user posted image
Meni se svidja Lukas i Gabriel...muz za Gabriela ni da cuje user posted image
Kod nas je strano prezime pa je odabir imena malo tezi proces

Za curicu se dvoumimo izmedju Laura i Atina (to su neki favoriti) mada jos nista nije zvanicno.

kod nas ima jedna Leona, bas je nesvakidasnje ime a lijepo user posted image , od muskih imena ljepse mi je to Lukas i Laura, to bas udarila po slovu L user posted image


Ma mojoj Leoni bas ime stoji, kao da je krojeno samo za nju. Bila je nemirna u stomaku, prava borbena lavica...takva je i stala. Sva je ona ziva vtra, sekunde mira nema user posted image  (izuzev kad spava a i tad je nemirna). Ne znam meni su lijepa ta imena sa L (niko nam se u porodici ne zove sa L (jedino moja mama sa LJ), najvise ih ima sa D i M).
Ne znam vidjecemo, jos ima vremena i ima pravo lijepih imena sa divnim znacenjima, tako se tesko odluciti. Meni se pravo sidjaju Luka, Matej, Ivan...ali svi ti apostoli su nam zauzeti sa muzeve strane user posted image  vec su njegove rodice bezecovale tako da mi moramo biti mastoviti i kreativni user posted image

Sofia je divno. Gabriel se muzu ne svidja, a rekla sam ako bvude curica opet nek on odabere jer sam ja dala Leoni ime i prije nego je rodjena user posted image

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Ženska imena
4.5.2015 15:08:18   
canim
Finepex legendo user posted image

Meni je Sofia ili Safia super, bez J, meni je J inace svugdje visak user posted image

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Ženska imena
4.5.2015 15:10:05   
Galicia
meni je J inace svugdje visak


I meni.
Bas pokvari lijepo ime.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Ženska imena
4.5.2015 15:13:56   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Galicia

meni je J inace svugdje visak


I meni.
Bas pokvari lijepo ime.

a meni opet nekako prirodno i lakše za izgovor kad ima j.recimo Natalia-Natalija,Daniela-Danijela

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Ženska imena
4.5.2015 15:38:17   
Finepex
IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Galicia

meni je J inace svugdje visak


I meni.
Bas pokvari lijepo ime.

a meni opet nekako prirodno i lakše za izgovor kad ima j.recimo Natalia-Natalija,Daniela-Danijela

Ja ga izgovaram i kad ga nema. user posted image

Ili znate kakva su mi jos imena pravi "gek". Kada samo zbog naglaska i otegnutog slova imas i musko i zensko ime.

Npr.
Alija i Alija ( s tim sto kod zenskog imena otegnes iiii).

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 15:40:15 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Ženska imena
4.5.2015 15:43:33   
Galicia
A glupa su imena i kad stavljaju slovo r kao da promjene ime.
Kao sto su Erna, Mirnela....

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Ženska imena
4.5.2015 15:47:18   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Galicia

A glupa su imena i kad stavljaju slovo r kao da promjene ime.
Kao sto su Erna, Mirnela....



Erna je dobro ime, al po znacenju nije, porijeklo imena, od Njemca Ernesta .... ima dosta djevojaka zovu se Erna ili Ernada, musko ime Ernad,. Iako ima raje pa na ime Erna dodaju B pa ispada Berna. user posted image Berna je inace tursko ime. Valjda znaci mlada.

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 15:48:27 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Ženska imena
4.5.2015 15:49:32   
Galicia
Gdje si Erna nisam te prepoznala. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Ženska imena
4.5.2015 15:53:16   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Galicia

Gdje si Erna nisam te prepoznala. user posted image



Al sada se zapitaj "cije" je ime?user posted image Gdje god odes naci ces Ernu. user posted image

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Ženska imena
4.5.2015 15:57:41   
Finepex
Ili ime "Esminka"- arapsko ime znacenje uzvisena. Da li je dozvoljeno? user posted image

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:01:24   
Galicia
Da li je dozvoljeno?


Ko god zeli njemu je dozvoljeno.
Sta je nejasno?
Na sta je tvoja mama razmisljala kad ti je dala ime Erna? Koga je pitala za dozvolu?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:07:15   
LieToMe RR
Neces bas svugdje naci Ernu ali hajd nema veze user posted image
Vidi se stvarno da se ne razumijes u njemacka i austrijska imena. Erna (germansko znacenje je ozbiljna, odlucna) nije izvedeno od muskog Ernad nego od zenskog Ernestina (muska varijanta imena je Ernest). To je katolicko ime njemackog porijekla.
Muslimani su ga prsvojili isto kao Armin i jos neka imena. Cinjenica je da ih imas sad svugdje ali to ne znaci da su izvorno muslimanska.

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:09:51   
Galicia
Slazem se LieToMe.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:12:16   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: jasmin

Dragicka, El- Melik, ne Malik. Malik je sasvim dozvoljeno user posted image .
Svejedno sto neko nesto ne praktikuje, ako mu je stalo do znacenja, neka vodi racuna, mozda ce sutra sve praktikovati.


Znas, ja se klonim i najmanje sumnje. user posted image

nesta sam kontala kada sam citala ta imena, pa sta je s imenom Selam? Daje se i muskarcima i zenama, a predstavlja jedno od Allahovih imena, zar ne? Iako je cesto i kod arapa. I da se ne gledaju ta na neki nacin "Bozija" imena, sta je s Abidom ili Asijom? Isto cesta imena. user posted image I to nedaju osobe koje nemaju veze, nego ono..daju osobe koje na neki nacin prate. user posted image

Mi smo kontali dati Emina ako je zensko, ali pretpostavke su drugacije, iako nije 100% sigurno. user posted image Kako dati musko ime? Htjela sam Emin, ali nekad davno sam procitala da je to bio nadimak Poslanika s.a.w.s. i da nije dozvoljeno da ga nose drugi. Eh sad..

Ako poznajes arapski, neces imati nimalo sumnje user posted image . Allahovo ime nije Selam, vec Es-Selam, a to je ogromna razlika. Ime Selam se ne preporucuje iz drugih razloga. Sto se tice Emina, nema smetnje. Nije ok samo kunja iliti nadimak Ebu El- Kasim.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:13:48   
Finepex

IZVORNA PORUKA: LieToMe

Neces bas svugdje naci Ernu ali hajd nema veze user posted image
Vidi se stvarno da se ne razumijes u njemacka i austrijska imena. Erna (germansko znacenje je ozbiljna, odlucna) nije izvedeno od muskog Ernad nego od zenskog Ernestina (muska varijanta imena je Ernest). To je katolicko ime njemackog porijekla.
Muslimani su ga prsvojili isto kao Armin i jos neka imena. Cinjenica je da ih imas sad svugdje ali to ne znaci da su izvorno muslimanska.

Koliko vidim ja napisah od njemc.enesta , i nije lijepo da covjekova osobina bude ozbiljnost. user posted image Da pazis sta ces reci. user posted image

Pa nisam ni rekla da je muslimansko, ili si to negdje procitala. user posted image Odlucnost i ono drugu osobinu su "dodali". da se gledaju druge osobine, predstavlja lijepo znacenje, ali posto izvorno ime znaci ozbiljnost.. dosta govori.

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:14:27   
Medić*

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Galicia

meni je J inace svugdje visak


I meni.
Bas pokvari lijepo ime.

a meni opet nekako prirodno i lakše za izgovor kad ima j.recimo Natalia-Natalija,Daniela-Danijela


I meniuser posted image

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:29:19   
Finepex
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: jasmin

Dragicka, El- Melik, ne Malik. Malik je sasvim dozvoljeno user posted image .
Svejedno sto neko nesto ne praktikuje, ako mu je stalo do znacenja, neka vodi racuna, mozda ce sutra sve praktikovati.


Znas, ja se klonim i najmanje sumnje. user posted image

nesta sam kontala kada sam citala ta imena, pa sta je s imenom Selam? Daje se i muskarcima i zenama, a predstavlja jedno od Allahovih imena, zar ne? Iako je cesto i kod arapa. I da se ne gledaju ta na neki nacin "Bozija" imena, sta je s Abidom ili Asijom? Isto cesta imena. user posted image I to nedaju osobe koje nemaju veze, nego ono..daju osobe koje na neki nacin prate. user posted image

Mi smo kontali dati Emina ako je zensko, ali pretpostavke su drugacije, iako nije 100% sigurno. user posted image Kako dati musko ime? Htjela sam Emin, ali nekad davno sam procitala da je to bio nadimak Poslanika s.a.w.s. i da nije dozvoljeno da ga nose drugi. Eh sad..

Ako poznajes arapski, neces imati nimalo sumnje user posted image . Allahovo ime nije Selam, vec Es-Selam, a to je ogromna razlika. Ime Selam se ne preporucuje iz drugih razloga. Sto se tice Emina, nema smetnje. Nije ok samo kunja iliti nadimak Ebu El- Kasim.




Da razumijem ja sta zelis reci, ali pogledaj znacenje
Selam je muško ime arapskog porjekla a značiuser posted image spas.mir.


Ono nasta ja aludiram jeste na svojstvo, opis samog imena. Onaj koji daje spas (selamet), pa sta su nas ucili zbog cega s"selamamo" ljude? Neka je na vas mir i spas. Zar to nije Bozije svojstvo?


Da li ces nazvati selam sa es selam, ili selam isto ti ga dodje. Isto znacenje. user posted image

Kao npr ime Esminka. Uzvisena. Jel dozvoljeno?user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 16:32:04 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:33:21   
EEDITH
http://radiosarajevo.ba/novost/187721/objavljeno-je-ime-malene-princeze-razocarenje-ili-odusevljenje
user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:35:58   
Galicia

IZVORNA PORUKA: EEDITH

http://radiosarajevo.ba/novost/187721/objavljeno-je-ime-malene-princeze-razocarenje-ili-odusevljenje
user posted image



Znala sam da ce biti Charlotte.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:43:28   
jasmin
Finepex, zbilja mi je zao, ali nije isto znacenje mir i Onaj koji daje mir. Zato ti kazem, bitno je poznavati arapski. A i vjeru, da bi nesto zabranio. U ovom slucaju Es-Selam je nama nedozvoljeno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:45:04   
Finepex
IZVORNA PORUKA: jasmin

Finepex, zbilja mi je zao, ali nije isto znacenje mir i Onaj koji daje mir. Zato ti kazem, bitno je poznavati arapski. A i vjeru, da bi nesto zabranio. U ovom slucaju Es-Selam je nama nedozvoljeno.

esminka znaci uzvisena,kako tu?user posted image user posted image Nisam ja zabranila,nego cudno mi...user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 16:46:13 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:45:55   
Medić*
Jasmin vezano za Samir mozes pojasniti?
Procitah vise znacenja. Misljenje ?
Ne. Nemamo Samira :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:46:26   
jasmin
A Selam se ne daje iz razloga, ako taj Selam ne bude doma kad ga neko trazi, pa da odgovori da u kuci nema selama, tj. mira. Zato je, dakle, pokudjeno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:47:49   
Finepex

IZVORNA PORUKA: Medić*

Jasmin vezano za Samir mozes pojasniti?
Procitah vise znacenja. Misljenje ?
Ne. Nemamo Samira :)

Samir je muško ime arapskog porijekla. Ime ima značenja sagovornik, vecernji zabavljač i sijeldžija. Ženski oblik imena je Samira.user posted image

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 924
   RE: Ženska imena
4.5.2015 16:48:18   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Medić*

Jasmin vezano za Samir mozes pojasniti?
Procitah vise znacenja. Misljenje ?
Ne. Nemamo Samira :)

Moj tatko je Samir, i zbilja je nocni covjek. Ja ne bih svom djetetu dala ime Samir, iako volim svog babu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *