|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 39 40 [41]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ženska imena
19.9.2015 17:14:57   
teacher75
i nama je mona bilo u najuzem izboru al smo odustali bas zbog gore navedenog

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1001
   RE: Ženska imena
20.9.2015 11:14:05   
salmy

IZVORNA PORUKA: škorpija

Ako je iz sarajeva zvat će je djeca dajla-dilajla, al za svako ime nađu oni nadimakuser posted image .

a ko su to oni ? plz mislis Sarajlije....

doduse malo nas ima pa se i ne vidimouser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1002
   RE: Ženska imena
20.9.2015 11:19:56   
škorpija
IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: škorpija

Ako je iz sarajeva zvat će je djeca dajla-dilajla, al za svako ime nađu oni nadimakuser posted image .

a ko su to oni ? plz mislis Sarajlije....

doduse malo nas ima pa se i ne vidimouser posted image

To je zato to se koliko ja znam u Sarajevu koristi izraz dilajla za nekog ko je malo ćaknut, u Bihaću ta riječ se ne koristi već za nekog kažeš da je vilen , a to je u drugim dijelovima BiH potpuno nepoznata riječ. U Bihaću recimo jedna žena malo mlađa od mend se zovr Dilajla što je naravno svim ljudima iz Sarajeva čudno. Znači nije nikakav napad na regionalnoj osnovi u pitnju već jednostavno različitost i bogatstvo našeg jezika koji će djeca rado iskoristiti za ruganje user posted image .
A upravo sam od Sarajlije (čiji su preci ovdje starosjedioci već 5. stoljeća) prvi put čula za to, kad je njegova ena Bićanka htjela maloj dati ima Lajla, rekao je ne dolazi u obzir pa da mi dijete zovu Lajla- dilajla.

A pod ONI mislila sam na djecu naravno, ne znam na koga si ti pomislila, dodue pogrean sam rod stavila, trebalo je pisati ona, ali ne znam od kad mi to toliko na forumu pazimo na gramatikuuser posted image

< Poruku je uredio škorpija -- 20.9.2015 11:34:00 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1003
   RE: Ženska imena
20.9.2015 12:38:32   
salmy
inace me nerviraju raja koja zive u Sa a vjecito im neki klinac smeta...pa jarane ako ti smeta sto zivis ovdje...vrati se odakleN si dosouser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1004
   RE: Ženska imena
20.9.2015 16:09:03   
škorpija
Pa to je ok, i mene nerviraju Sarajlije koje se osjećaju vječno ugrožene jer ima raja ta trane , kakl kažu oduzimaju poslove i udaju se i žene za roDŽene Sarajlije i Sarajke, al ne znam kakve to ima veze s mojim postom i ovom divnom temom na kojoj se nalazimouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1005
   RE: Ženska imena
20.9.2015 16:14:02   
salmy
nema veze sa tvojim postom..nego me malo povrijedilo kad si napisala da ce "oni" naci nadimak...

Sarajevo je moj grad i volim ga...ne volim kad se sprdaju sa istim

ps:opet kazem kome nije ok neka ide odakle je prihajao...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1006
   RE: Ženska imena
20.9.2015 16:19:18   
škorpija
Pa zar nisam jasno napisala da mislim na djecu, a djeca su ista u svim gradovima, samo furaju različite fazone i zezancije

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1007
   RE: Ženska imena
20.9.2015 16:59:57   
Hanady RR
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1008
   RE: Ženska imena
20.9.2015 21:20:42   
Ajlaaaa

IZVORNA PORUKA: salmy

nema veze sa tvojim postom..nego me malo povrijedilo kad si napisala da ce "oni" naci nadimak...

Sarajevo je moj grad i volim ga...ne volim kad se sprdaju sa istim

ps:opet kazem kome nije ok neka ide odakle je prihajao...


Iskreno, ne vidim nista lose u tome sto je napisala "oni", sasvim normalna rijec i po mom misljenju nije nista lose mislila za Sarajevo ili kako god ☺ meni su sa jedne strane korijeni iz Sarajeva pa me nije nit bi me "pogodilo" da neko kaze oni..ipak svako ima svoje misljenje 😉😉

_____________________________

R & R <3
..Duse mamine potpuno upotpunile moj zivot !

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1009
   RE: Ženska imena
20.9.2015 21:34:08   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmy

inace me nerviraju raja koja zive u Sa a vjecito im neki klinac smeta...pa jarane ako ti smeta sto zivis ovdje...vrati se odakleN si dosouser posted image


Ma ne zezaj Salmy ljubim te, ovo nema veze sa tim sto ona rece.
Pa znamo kako djeca jedna drugima nadimke daju user posted image
Nema to veze sa Sarajlijama :)



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1010
   RE: Ženska imena
20.9.2015 22:08:43   
magicalani
Ja samo da kazem da ima grupa na fb Rodzene sarajlije i sarajkeuser posted image user posted image sa dz naravnouser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1011
   RE: Ženska imena
20.9.2015 22:39:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: magicalani

Ja samo da kazem da ima grupa na fb Rodzene sarajlije i sarajkeuser posted image user posted image sa dz naravnouser posted image



user posted image

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 1012
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 39 40 [41]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 39 40 [41]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *