|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 23:15:45   
leona81
jesi li bebana probala tako nesto da radis? pa eto cisto mjesec dana da vidis kako ide

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Molim vas sve za pomoc
24.10.2013 23:28:26   
bebana27
jesam jedan mjesec sam imala narudzbu drugi niko nece nista
pokusala sam i sa toperwarom imala promociju u stanu ali nisam mogla da pocnem sa radom jer na toj prvoj prezentaciji nisam skupila 300 Km da bi nastavila dalje

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Molim vas sve za pomoc
25.10.2013 0:38:32   
visnjica1
Odakle si Bebana javi se u pp

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Molim vas sve za pomoc
25.10.2013 11:16:02   
bebana27

IZVORNA PORUKA: visnjica1

Odakle si Bebana javi se u pp

javila sam ti se

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Molim vas sve za pomoc
25.10.2013 13:08:16   
malenaa
bebana evo jedna ideja kako sam ja pocela u nekim trenucima velike nestasice ... kad sam ostala bez posla sa stanbenim kreditom.
imas kako vidim dvoje djece, imas internet.. uvijek se ima odjece obuce opreme za djecu i bebe, kucnih nekih gluposti za prodati, svojih stvari. okaci na fb... pokusaj... isplati se ,uhar je zasigurno i posten posao.
ja sam tako stvari od sina prodavala znaju forumasice... a sad je to vec radnja i posao koji je moja mama razvila takodjer u momentu kad nije imala gdje od kredita,,,zaduzenja i mnogih drugih problema.


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Molim vas sve za pomoc
25.10.2013 22:39:10   
bebana27

IZVORNA PORUKA: malenaa

bebana evo jedna ideja kako sam ja pocela u nekim trenucima velike nestasice ... kad sam ostala bez posla sa stanbenim kreditom.
imas kako vidim dvoje djece, imas internet.. uvijek se ima odjece obuce opreme za djecu i bebe, kucnih nekih gluposti za prodati, svojih stvari. okaci na fb... pokusaj... isplati se ,uhar je zasigurno i posten posao.
ja sam tako stvari od sina prodavala znaju forumasice... a sad je to vec radnja i posao koji je moja mama razvila takodjer u momentu kad nije imala gdje od kredita,,,zaduzenja i mnogih drugih problema.


jesam i to radila ljetos kad sam bila kod svojih pa sam robicu prodavala jer mi muz ne radi vec par mjeseci ali sad smo u potrazi za poslom da jedno od nas radi bilo bi nam lakse jer sve se mora platiti a kad nemas tesko je
hvala svima koji ste mi do sad pomogli to mi puno znaci

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Molim vas sve za pomoc
28.10.2013 11:30:45   
bebana27
hvala svima koji ste mi pomogli neizmijerno vam hvala obradovali ste moju djecu sad adme ima mlijeko ja sam vam zahvalna od srca sto ima tako dobri ljudi sto ne gledaju osobe po tome da li imaju ili ne ovo mi puno znaci jer sad sam tek vidjela koliko imam dobri prijatelja
hvala vam jos jednom na svemu aBd se nadam da cu ubrzo naci posao da cu vam moci javiti tu predivnu vijest

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Molim vas sve za pomoc
29.10.2013 12:16:16   
aazra

IZVORNA PORUKA: malenaa

imas kako vidim dvoje djece, imas internet.. uvijek se ima odjece obuce opreme za djecu i bebe, kucnih nekih gluposti za prodati, svojih stvari. okaci na fb... pokusaj... isplati se ,uhar je zasigurno i posten posao.
ja sam tako stvari od sina prodavala znaju forumasice... a sad je to vec radnja i posao koji je moja mama razvila takodjer u momentu kad nije imala gdje od kredita,,,zaduzenja i mnogih drugih problema.



Da, ovo je super ideja..i ja imam par stvarcica na pik-u stavljala sam i neke platnene pelene koje nisam koristila, i jos sam ispocetka stavljala broj telefona, sto se pokazalo kao los potez - uglevnom su me zvali i davili s pitanjima i na kraju nista user posted image Ali, neke druge stvari smo uspjeli prodati bez "cjenkanja"...uvijek ima gluposti koje ne trebaju ili koje su dobivene na poklon a ne koriste se..Bolje ih prodati i platiti jedan racun nego da skupljaju prasinu user posted image


_____________________________








(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Molim vas sve za pomoc
29.10.2013 17:54:58   
koka i po

IZVORNA PORUKA: bebana27

hvala svima koji ste mi pomogli neizmijerno vam hvala obradovali ste moju djecu sad adme ima mlijeko ja sam vam zahvalna od srca sto ima tako dobri ljudi sto ne gledaju osobe po tome da li imaju ili ne ovo mi puno znaci jer sad sam tek vidjela koliko imam dobri prijatelja
hvala vam jos jednom na svemu aBd se nadam da cu ubrzo naci posao da cu vam moci javiti tu predivnu vijest



samo se u Allaha uzdaj i ne predaji se.
trebas ti svojoj djeci.
niko niciju nafaku uzeti ne moze.
bude tako teskih trenutaka u zivotu.....proci ce.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Molim vas sve za pomoc
30.10.2013 12:57:32   
bebana27

IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: bebana27

hvala svima koji ste mi pomogli neizmijerno vam hvala obradovali ste moju djecu sad adme ima mlijeko ja sam vam zahvalna od srca sto ima tako dobri ljudi sto ne gledaju osobe po tome da li imaju ili ne ovo mi puno znaci jer sad sam tek vidjela koliko imam dobri prijatelja
hvala vam jos jednom na svemu aBd se nadam da cu ubrzo naci posao da cu vam moci javiti tu predivnu vijest



samo se u Allaha uzdaj i ne predaji se.
trebas ti svojoj djeci.
niko niciju nafaku uzeti ne moze.
bude tako teskih trenutaka u zivotu.....proci ce.

hoce ali ove zenice su se pokazale kako ipak imaju dobro srce ja sam im zahvalna na tome jer ipak svakom lijepo dodje neka podrska jer nikom nebi pozeleja da je u mojoj situaciji ili da ovako javno trazim vjeruj te mi to je jako veliko ponizenje ali za djecu bi sve dala i svakom se obatila tad nema srama

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Molim vas sve za pomoc
2.11.2013 22:02:06   
bebana27
evo drage moje nisam mogla a da se ne javim i da vam nesto ispricam
dobila sam u inbox poruku jedne nase forumasice predlozila mi je jedan forum da posjetim i da ima ispricam svoj problem,Uradila sam to i nazalost nisam dobila rijeci podrske nego osude i pricu o pravima.
Da li sam ja pogrijesila sto sam javno rekla u kakvoj situaciji zivim treba biti hrabrar jer ovo je najposjeceniji forum sta bi uradila majka koja nema sta dati jesti svom djetetu
otici kao i ja u sve moguci institucije a nazalost za ovakvu populaciju kao sto sam ja vrata su zatvorena.
Da primam kakvu pomoc zasto bi ja pisala o svom problemu jer bi imala sve sto mi treba.
Uradila sam to da mnogi procitaju pa mozda mi se pruzi posao meni ili muzu jer bi nam to bilo jako potrebno
izvini te sto ovo pisem nije mi lako ovo nebi pozeljela ni najvecem neprijatelju,zato sam vas odma na stratu molila da me osudjuje te jer dovoljno sam se ponizila ovom svojom pricom

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 2:12:11   
Galicia
Za pocetak iskljuci internet, prodaj komp i eto ti par stoja.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 8:15:16   
grozđe
bebana27 jako mi je zao zbog tvoje situacije i prije svega zelim ti da sto prije pronadjes posao, takodjer i suprug.

Sada nema potrebe da rasprodajes stvari iz kuce ( kompjuter, namjestaj, auto, mobitele...) jer koliko vidim popravila se situacija bar na neko vrijeme, dobri ljudi su pomogli.

Ne znam da li je neko vec predlozio da prohodas i obidjes pekare, radnjice, trgovine i ispricas u kakvoj si situaciji i ja se nadam da ce neko ponuditi posao. Znam ljude koji su na ovaj nacin dosli do nekog zaposlenja, nije bitno koliko je trajalo, bitno je da su se borili i stvorili sebi uslove za dalje.

Znaci stalno trazi, bori se, internet neka ti sluzi da pogledas oglase za posao. Porazgovaraj sa komsilukom da li postoji potreba negdje za radnicom ili neki oglas.

Zelim ti puno srece i vjerujem u teb.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 9:03:30   
koka i po
internet neka ti sluzi da pogledas oglase za posao. Porazgovaraj sa komsilukom da li postoji potreba negdje za radnicom ili neki oglas.



i ja ovako razmisljam.istina da je internet luksuz u ovakvoj situaciji ali pruza vece sanse za zaposlenje nego kada ga nemas.
meni je samo zao sto pojedini ne shvataju u kakvoj se situaciji nalazi bebana(i mnogi drugi).ponekad je bolje zadrzati misljenje za sebe ,nego drugima pristajati na muku....kad vec ne mozes pomoci.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 9:19:29   
Hannica
Iskreno,nece njoj internet mnogo pomoci oko posla u gv,ja ne znam nikog da je gore nasao preko oglasa. Nije to Sarajevo. A to sto se zenice nisu organizovale u vecem broju da pomognu je zbog toga sto su joj vec pomogale,pa ne mogu stalno jednu osobu pomagati,ima mnogo tezih slucajeva,bolest i sl.
Zaista mi je zao sto se nasla u takvoj situaciji,znam i koliko je tesko naci posao gore. Ljeto je bilo,to joj je bila prilika da zaradi nesto,ljudi se sve vise okrecu poljoprivredi,traze radnike za ispomoc,idu po sumama,beru svasta nesto,snalaze se,kad se nema nista nije ni tesko ni sramota.Ako sama sebi neces da pomognes,sta onda ocekujes od drugih.


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 9:45:04   
Bebica11
Niko od nas ne moze znati pravu situaciju neke osobe. Mozda zena nema kome djecu ostaviti a muz nije bas poletan da hoda za poslom pa je prinudjena na ovaj nacin pomoc da trazi. Ja vjerujem da niko ne bi bez velike muke javno pomoc trazio. Ko moze nek pomogne, ko ne, nek ne pristaje na muku....
Naravno da to nije mjesto gdje ce lahko iz kuce naci posao. Morace neko izaci napolje i krenuti redom traziti posao od vrata do vrata radnjica, pekara, skladista... raspitati se za najamnog radnika, ili preprodavati nesto kao sto sam vec pisala. Jedino mi pada na um sto to ne rade to sto mozda ne moze s djecom a muz mozda nece...i tako zena nazalost ostaje u nekom zacaranom krugu. Znam par takvih slucajeva nazalost:( Molim Allaha da joj pomogne i poveca nafaku, amin.

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 10:48:00   
bebana27

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Niko od nas ne moze znati pravu situaciju neke osobe. Mozda zena nema kome djecu ostaviti a muz nije bas poletan da hoda za poslom pa je prinudjena na ovaj nacin pomoc da trazi. Ja vjerujem da niko ne bi bez velike muke javno pomoc trazio. Ko moze nek pomogne, ko ne, nek ne pristaje na muku....
Naravno da to nije mjesto gdje ce lahko iz kuce naci posao. Morace neko izaci napolje i krenuti redom traziti posao od vrata do vrata radnjica, pekara, skladista... raspitati se za najamnog radnika, ili preprodavati nesto kao sto sam vec pisala. Jedino mi pada na um sto to ne rade to sto mozda ne moze s djecom a muz mozda nece...i tako zena nazalost ostaje u nekom zacaranom krugu. Znam par takvih slucajeva nazalost:( Molim Allaha da joj pomogne i poveca nafaku, amin.




Zato sam i stavila ovdje jer u nadi da ce neko vidjeti ovo pa nam pomoci u vezi posla jer ja imam 7 godina iskustva u prodavnici nazalost gdje sam se god obratila rekli su ne primamo bila kod svojih isla traziti posao kazu zvat cemo itd.Muz je predavao na dosta mjesta i van ovog grada Travnik,sarajevo ali nazalost iako ima dosta skola zavrsenih njemu su se vracale molbe i evo sad trazi da ide na sezonu raditi u Austriju jer mora na bilo koji nacin da radi jer ne moze se dalje,jedino mu je problem sto ne govori perfekt njemacki.
Ja sam stavila svoju pricu ne da me osudjuju i zale nego jednostavno da izbacim svu bol koju jedna majka ima,jer svijesna sam da danas niko ne zivi savrseno.
jer nije ovdje rijesenje prodavati stvari ja sam prodavala djeciju garderobu ali nista malo i gotovo.
a vama hvala sto ne osudjuje te sto ste tu kad mi je najteze
koliko sam na ovom forumu nikad nisam zatrazila pomoc nego dobar savjet i razgovor
kamo srece da se ovo nikad nije desilo


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 10:54:15   
mamica Emina

IZVORNA PORUKA: bebana27

evo drage moje nisam mogla a da se ne javim i da vam nesto ispricam
dobila sam u inbox poruku jedne nase forumasice predlozila mi je jedan forum da posjetim i da ima ispricam svoj problem,Uradila sam to i nazalost nisam dobila rijeci podrske nego osude i pricu o pravima.
Da li sam ja pogrijesila sto sam javno rekla u kakvoj situaciji zivim treba biti hrabrar jer ovo je najposjeceniji forum sta bi uradila majka koja nema sta dati jesti svom djetetu
otici kao i ja u sve moguci institucije a nazalost za ovakvu populaciju kao sto sam ja vrata su zatvorena.
Da primam kakvu pomoc zasto bi ja pisala o svom problemu jer bi imala sve sto mi treba.
Uradila sam to da mnogi procitaju pa mozda mi se pruzi posao meni ili muzu jer bi nam to bilo jako potrebno
izvini te sto ovo pisem nije mi lako ovo nebi pozeljela ni najvecem neprijatelju,zato sam vas odma na stratu molila da me osudjuje te jer dovoljno sam se ponizila ovom svojom pricom



Prvo tamo nisi odbila osudu nego smo ti rekle s pravne strane šta si trebala kada je tm izgubio posao. Onda si rekla da niste imali pravo i ja sam te pitala zašto niste tražili onda pomoć od advokata u tom slučaju.
Hajmo dalje.. Niko te nije osudio, svi smo ti dali prijedloge šta si mogla da uradiš pa i sa djecom. Evo i ja sam ti prva predložila šta možeš da uradiš iz svog doma. Nisu to neke velike pare ali zauhar dobro dođe. I ja/mi smo bili u takvoj situaciji. Pa smo se ljeti okrenuli poljoprivredi za naše potrebe ( znači hranu većinom sami proizveli) pa dogodine planiramo aplicirati za poticaj za plastenik. Pa je mm popravljao svijetu računare, preprodavao dijelove. Pa evo ja pošto studiram krenula sam s pisanjem seminarskih radova za druge. Nisu neke pare ali možemo dokupiti ono što nam fali, platit po neki račun. Evo hB moj muž radi već nešto manje od mjesec dana na crno kod jednog poznanika ali bolje išta nego ništa. Uz to imamo dijete od 2 godine a u junu ćemo ponovo postati roditelji. Jel nam lahko? Nije, lomi se i on i ja . Ali guramo.

Zato i tebi kažem. Pokreni se. Kreni od nečega. Idi od radnje do radnje pitaj trebajul radnike, razglasi da čuvaš djecu, da čistiš po kućama, da pišeš seminarske ,da praviš torte. Samo kreni već jednom. I nije mali grad prepreka samo treba naći mogućnost i boriti se za sebe/vas.


_____________________________

"Odabrao sam jednog anđela za tebe,on će te čekati i brinuti se za tebe.Svakog dana će se smijati s tobom,imaćeš njegovu ljubav i bićeš sretno biće."-"Hoćeš li mi reći ime tog anđela?" -"Nije važno kako se zove"-reče Bog-"ti ćeš ga zvati MAMA!!!"


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 11:28:30   
ena23
bebeana jako mi je zao sto ste u situaciji u kakvoj jeste... jako, jakomi je xso. ali od toga sto je meni, drugom, desetom, zao ti nemas apsolutno nista. niti ti moze bilo ko od nas obezbjediiti egzistenciju, to je na tvojim ledjima i na ledjima tm.
mislim da bio bilo krajnje vrjem da se rjesis psihologije zrtve. to se vidi kroz ove tvoje navode "sta ces, mali je grad", "ponizila sam se", "ljudi me osudjuju"... draga bebana, dozovi se. taman da ti je neko opsaovao nesto zato sto si na forumu iznijela svoj problem.. pa sta? ovo je sve javno, ima i kretena kolko hoces i gu\icara i finih ljudi i ljudi koji ti zele pomoci... sta te briga sta ko misli? niko te od nas licno ne poznaje, nemamo pojma ko si i sta si, znamo te samo kroz ovo sto pises na forumu, a vjeruj mi, dajes od pocetka, znaci od 2009te, sliku sebe kao zrtve okolnosti, ne govorim samo za ovo sto si trazila pomoc.

drugo, cime ti sebe ponizavas? je li ti zaista mislis da si s e ponizila sto si rekla da vam je teska situacija i da trazis posao? za mene tunema nista ponizavajuce, cak sta vise, imas muda da uzmes malo kontrolu u svoje ruke. na dobrom si putu... prestani pisati da se ponizavas. niko toe tako en dozivljava pa nemaoj ni ti sama sebe.

trece, ziivis u malom gradu, nemate posla... sad je jesen, ljudima stizu drva. vjerovatno u okolini tvohg grada ima i sela? na selima sada ima dosta starijih ljudi, lujudi koji rade i mladih ljudi kojima se ne da, pa bi im jako dobro dosao neko ko ce unijeti ugalj, cjepati drva... raspitajte se malo, fina je to dnevnica.
imate li auto? ne znam kako je kod vas ali u mom rodnom kraju ljudi koji imaju auto fino se snlalaze, razjave starijim ljudima ciji su sinovi/kceri u inostranstvu da ce ih oni vozati po bolnicama, doktorima, nalazima itd. i napalte to vozanje, taksi-sluzba fakticki ali jeftinije.
ima li u tvom graduzena koje rade a nemaju kome ostaviti djecu? zena kojima treba pocistitii pred novu godinu? ispeglati ves? cuvati djete navecer? raspitaj se, koga god znas reci mu da trazis bilo kakav posao, ljudi pricaju, neko ce te nekome preporuciti...

cini mi se da si rekla da tvoji i tm roditelji zive na selu? izvini ako se ne sjecam dobro. imaju li zemlje? odlicno, na proljece idete na selo i fino sebi nadaite svega. krompira, luka, mrkve, salate, cvekle, pa napravis zimnicu za sljedecu godinu od toga to ste naradili. to je vec malo dugorocnije ali vjeruj mi da se isplati. nama je se isplatilo zivjeti u sarajevu a sa mojim svekijevcima skupa sijati njivu krompira, pa malo cvekle pa malo paradajza pa malo svega, i yo u tuzlanskom kantonu. pa kad dodje zima a kod teb pun zamrzivac voca i povrca.. ljepota. odma imas sta djeci dati da jedu.

u danasnji vakat vecina njiva stoji prazno, neobradjeno, ako vec nemate svoje zemlje to ce vamiti odlicna prilika, zakupite njivu na godinu. ono sto cete proizvesti iz te njive vrjedit ce vam 100 puta zakupa, vjeruj mi.

i jos jednom, molim te molim te rjesi se vise te psihologije zrtve. tvoj zivot je u tvojim rukama, to sta ce ti neko reci i sta neko misli o tebi uopste ne treba da te zanima i dzabe se smaras s tim, imas ti sada preceg posla.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu mamica Emina)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 11:48:06   
muaaa
Evo mali prijedlog....

Sezona je voca i povrc.
Dunje su jeftine,pravi slatko i ponesi na pijacu,tegla je 5 km.
Ajvar
Ribaj kupus u tegle
Ako imas sivacu masinu,sasij ponesto ako znas naravno
Eto to mi je prvo palo na pamet
Ovaj pekmez od dunja je super i mislim da ce ici,ja sam lani par tura napravila i dala teti sto ima standa i onma je to sve prodala.
Pokusaj,nisu velika ulaganja i moglo bi se bar privremeno isplatiti
Eto razmisli ove zimnice sada idu

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 12:27:44   
henna ze
pekmez od jabuka..

kg jabuka na veliko moze se kupiti po 0.2o KM...posudis malo...ili prodas nesto i odmah ulozis..

napravis pekmez..koji se ne moze pokvariti nikako i prodas..bogme...kg je od 15 do 20 km..

sampinjoni...ne treba veliki pocetni kapital..a obrce se..

eno neka cura je poslala na pp poruku prodaje sok od nara...da mi nije skuplja pita vec tepsija ja bih ga uzela...
i svaka joj cast...

i da potpisem Enu

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 12:46:44   
Miimy
Ako roditelji od tvog supruga zive na selu ili tvoji roditelji Bogami krampu u ruke i hajmo.... Rodjena sam Sarajka udala sam se MM Je sa Sela zivimo U Sa ja BOgami sa svojom svekrvom i svekrom s obzirom da sam nezaposlena, MM samo radi imam malu bebu u kreditima za stan,pa vracamo tudji kredit, fino sjednem eh sta sijemo, krampu u ruke i s njima , dvije godine sam isla i krompir sijala vjeruj cjelo selo izaslo da vidi Sarajku kako kopa i zagrce krompir a ja to u zivotu nisam radila,mamina i tatina princeza a zajebi ti to zivjet se mora, opanke na noge i hajmo, kako ide ovako hopa . hopa, nasijalo se svega mrkve, krompira mozemo podmiriti cjeloj BIh ,luka, ma sve sto sam pozelila posijalo se ... a ljepote pa imas svoj krompir svoje povrce pun zamrzivac a nista ljepse ubrat plodove svoga rada, pogtovo kad imam sad bebu pa da jede zdravo i domace.. Mm radi bukvalno 24h bori se ko lav , pa zasto da se ija ne borim, sljiva ima u basti na selu daj ovamo napekla pekmeza prvu godinu bio onako, drugu malo bolji Bogami ove godine perfektan... torticu koju napravim kad kome uztreba i zivi se da moze bolje moze al hvala Bogu zdravi smo nismo gladni, poderani, svoje potrebe smanjili na minimum beba nam je na prvom mjestu....
Zato draga moja lijepo mozes otici malo i kod svojih zivjet pa kod muzevih kad ima dvoje jesti imacei petero a ipak na selu je drugacije...
Danima citam sve ovo i kolebam se da sta napisem ,vjeruj nisi sama ima i gori slucajeva od tebe samo svijet suti trpi bori se, i opet kazem bitnoje ponos ostaviti po strani ,to nije lako al sve sto se zaradi casno i posteno i sa svojim deset prstiju je vjeruj jako jako slatko...

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 13:50:25   
Galicia
Svaka cast miimy. user posted image  Covjek kad je u nedaci, sve radi, ne bira. I sama sam takva bila. A da imam dijete, sve bih radila. Glad ne bira.
Internet je luksuz u ovom momentu, i kompjuter i tv i sve to. Ja bih sve prodala samo da mi djeca imaju jesti.
Al nije svako ko ja.
Bebana, dali su ti svi milion prijedloga, i jesil i jedan poslusala? Cisto sumnjam.
Lakse je traziti od drugog i oslanjati se na tudju pomoc.
Zenice su od svoje djecice odvajale da tebi pomognu ljetos, prema tome nije ti ovo prvi put da se javljas.
Covjek koji je voljan sebi pomoci, pomazu mu i drugi. Nisam sigurna da si ti voljna sebi pomoci.
Zao mi je jedino djecice, jer su ona neduzna.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 14:35:10   
bebana27
naravno da sam isla trazila posao sta mislite da ja sjedim u stanu nemam ja mira i ne zelim ja da se oslonjam na nekog jer ipak od svega najvise bi voljela posao da imam da radim
oglas za cuvanje djece sam davno stavila nikad se niko nije javi,svoje stubiste ne mogu cistiti jer postoji zena koja cisti sve zgrade,jer nije mi mrsko cistiti radila bi bilo sta,moja familija je u gradu nemaju bastu nista ali mi posalju koliko su u mogucnosti,moja sveki zivi u drugom gradu
a mi smo predali da dobijemo posticaj da od neceg krenemo jer goli ruku ne mozes nigdje jer ipak najbolji je voj dinar,pa eto vidjet cemo ja ne gubim nadu ni za cim jer gledam svoju djecu i moram ici raditi to mi je najbitnije i nadam se poslu,za sad je ovako pa eto u utorak imam poziv vezano za posao ja se nadam da ce biti nesto jer su rekli da ih nazovem pa ocekujem pozitivan odgovor.
ja ne zelim da misli te vidi nje nije sposobna ni za sta jesam ja bi rado isla raditi i ima mi ko cuvati djecu
zato drzi te mi fige da dobijem pozitivan odgovor da napokon i mene sunce obasja

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Molim vas sve za pomoc
3.11.2013 15:34:40   
bebacha
bebana kakva si sa kuhanjm
neznam kolikoje to kod vas rasprostranjeno a sta mislis da radis torte,kolaci i tako to po narudzbi i slicno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *