|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  117 118 [119] 120 121   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
17.1.2015 23:00:38   
Latinka
mamin_djecak, mi smo osunetili I.u septembru, kada je imao 2 god.i 8 mjeseci. Sunet je radjen u Sanas., dr.Zvizdic ga je radio. Odes dan prije na pregled i nalaze da izvade malenom, a koliiko se sjećam, rade sunet utorkom i petkom. Bila je opsta anestezija, jer je momak vec velik. Nista, odnesu ga u salu i brzo bude gotovo, manje od 10 min, mada to tebi nece tako izgledati. Mi smo sacekali u sobi do sale gdje ga donesu i stave da lezi na krevet dok se ne probudi. Bude malo grogi, ali nista strasno. Idete kuci i kuci mu mijenjas pelene. Tek nakon 24h skidas gazu sa dosta fozioloske. E meni je to bila patnja ziva. Nije I.puno krvario, ali je to trajalo jako, jako dugo. Veliki pa zna sve. Na pelenu stavljas dosta kantarionovog ulja u dosta mazes kreme po peleni da se ne zalijepi i gaza, a i ranica kasnije.
I to je sve. Ides na kontrolu jos 2,3 puta.
Istina je da je najbolje to uraditi dok je beba jos mala, ali mi I.nismo mogli jwr mu je cuna bila uvucena, tek iza drugog rodjendana, a ja se porodila mjesec dana poslije, tako da smo cekali. A i sa A.je evo isti slucaj. Nosili ga na pregled i dr.Zvizdic rekao da dodjemo ponovo tek kad navrsi 2 godine,aBd.
U svakom slucaju, sretno, i neka to sve hairli prodje,aBd

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 2951
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.1.2015 14:51:17   
desertrose
pozzzzzzz mame,moje pitanje je da li se anemicne bebe mogu sunetiti,beba uskoro puni 4 mjeseca ali je malo anemicna,planirala sam je sunetiti u kantonalnoj bolnici u zenici,kakva je procedura da li neka od vas zna user posted image

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 2952
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.1.2015 14:53:44   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: desertrose

pozzzzzzz mame,moje pitanje je da li se anemicne bebe mogu sunetiti,beba uskoro puni 4 mjeseca ali je malo anemicna,planirala sam je sunetiti u kantonalnoj bolnici u zenici,kakva je procedura da li neka od vas zna user posted image

Kod nas u Sarajevu ne sunete bebe koje su anemicne, nego se prolongira dok se bebi ne popravi krvna slika. Eh sad, to je kod doktora koji rade nalaze prije suneta. A oni koji to ni ne traze ne mogu ni znati da li je beba anemicna ili ne. Pa najbolje da se raspitas da li se kod vas uopste rade nalazi.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu desertrose)
Neposredna veza do poruke: 2953
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.1.2015 16:09:03   
desertrose
pa raspitacu se onda,reko da neka od mama ne zna,hvala opet na odg

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 2954
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.1.2015 19:52:52   
mamin_djecak

IZVORNA PORUKA: Latinka

mamin_djecak, mi smo osunetili I.u septembru, kada je imao 2 god.i 8 mjeseci. Sunet je radjen u Sanas., dr.Zvizdic ga je radio. Odes dan prije na pregled i nalaze da izvade malenom, a koliiko se sjećam, rade sunet utorkom i petkom. Bila je opsta anestezija, jer je momak vec velik. Nista, odnesu ga u salu i brzo bude gotovo, manje od 10 min, mada to tebi nece tako izgledati. Mi smo sacekali u sobi do sale gdje ga donesu i stave da lezi na krevet dok se ne probudi. Bude malo grogi, ali nista strasno. Idete kuci i kuci mu mijenjas pelene. Tek nakon 24h skidas gazu sa dosta fozioloske. E meni je to bila patnja ziva. Nije I.puno krvario, ali je to trajalo jako, jako dugo. Veliki pa zna sve. Na pelenu stavljas dosta kantarionovog ulja u dosta mazes kreme po peleni da se ne zalijepi i gaza, a i ranica kasnije.
I to je sve. Ides na kontrolu jos 2,3 puta.
Istina je da je najbolje to uraditi dok je beba jos mala, ali mi I.nismo mogli jwr mu je cuna bila uvucena, tek iza drugog rodjendana, a ja se porodila mjesec dana poslije, tako da smo cekali. A i sa A.je evo isti slucaj. Nosili ga na pregled i dr.Zvizdic rekao da dodjemo ponovo tek kad navrsi 2 godine,aBd.
U svakom slucaju, sretno, i neka to sve hairli prodje,aBd


Hvala puno na odgovoru. Samo imamo onda jos jedan problem, moj mali ne nosi pelenu vec odavno, sta u tom slucaju? Cula da ima kao neki stitnik za cunu da stavi pa onda obuce gacice, da se ne bi povrijedio. A kako je bilo kad ste dosli kuci? Jel puno plakao user posted image user posted image ? Koliko mu je trebalo dana da se oporavi?

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 2955
   RE: Sunet / cirkumcizija
18.1.2015 22:54:02   
Latinka
Samo je plakao jos malo u autu i nije vise. E jest bio problem svaki put kod presvlačenja:valjda se bojao da ga ne povrijedim pa pobjegne. Jest hodao taj dan i sutradan polako,ali nije plakao.
A ne znam sta da ti kazem za te stitnike:nisam cula za njih,ali znam da imaju neke kao gacice od istog materijala kao pelene pa da nije to

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 2956
   RE: Sunet / cirkumcizija
20.1.2015 0:12:50   
Maida1

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage mame, nisam odavno bila na forumu a jako su mi puno pomogle informacije i savjeti koje sam ovdje procitala. Moj djecak ce uskoro imati 3 godine i iz razno raznih razloga sunet smo odgadjali. Sad hocemo da i to obavimo pa me zanima da li je neko sunetio dijete u ovoj dobi? U vecini slucaja sunete se dok su bebice i tako je svima lakse.. Kako djecak podnese, tj. koliko i kako tece oporavak? Opsta anestezija svakako, obzirom na uzrast lokalna ne dolazi u obzir. Kakav je postupak? Da li odemo u Sanasu (ili ako imate prijedlog negdje drugo), uradimo nalaze i zakazemo termin? Kakva je situacija sa sunecenjem na djecijoj hirurgiji KCUS?



Ako do sada niste imali nikakvih problema sa kozicom i posto je djecak vec veliki, mozda da ga nikako ne sunetite. Jeste razmisljali o toj opciji? Ne mora se to raditi ako nije neophodno.

Moj sin je skolarac i nije osunecen.


_____________________________

Mama predivnog sina! :-)

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 2957
   RE: Sunet / cirkumcizija
20.1.2015 9:52:37   
Miimy
Moj djecak ima 2,5 god i akb uskoro se sunetimo dobili smo zeleno svjetlo od Dr. Zvizdica koji od pocetka vodi mog djecaka , kod njega idemo jos kad je maleni imao 6 mjeseci i tad nam je rekao cuna ukopana ili uvucena uz njegove savjete redovne kontrole sad idemo na klasicni sunet jer nema potrebe za dodatnom intervencijom ... mozda smo mi njega mogli i ranije sunetit jer grad je pun nadri dr kojima je na prvom mjestu novac pa znam par slucajeva gdje su ponavljali sunet...
Meni sad je jedino malo kako cemo jer maleni ne nosi pelene dal cemo morat stavit dan dva dok sve prodje moram ih pitat ... a stitnike sa vidjela u djecijoj prodavnici u Importaneu
Pozzz svim mamama i puno sabura i snage a djecici srece da hairli sve prodje u najboljem redu ...

< Poruku je uredio Miimy -- 20.1.2015 9:54:35 >


_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Maida1)
Neposredna veza do poruke: 2958
   RE: Sunet / cirkumcizija
20.1.2015 10:41:54   
mamin_djecak
Mimmy jeste li zakazali termin? Ja citavo jutro evo hocu da nazovem pa mi grc u stomaku ne da user posted image user posted image user posted image user posted image .. ako danas zakazem termin, hoce li nas primiti iduce sedmice? Joj ovo nije ni malo lako, bas me strah kako ce sve proci...

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 2959
   RE: Sunet / cirkumcizija
20.1.2015 10:46:02   
mamin_djecak

IZVORNA PORUKA: Maida1


IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage mame, nisam odavno bila na forumu a jako su mi puno pomogle informacije i savjeti koje sam ovdje procitala. Moj djecak ce uskoro imati 3 godine i iz razno raznih razloga sunet smo odgadjali. Sad hocemo da i to obavimo pa me zanima da li je neko sunetio dijete u ovoj dobi? U vecini slucaja sunete se dok su bebice i tako je svima lakse.. Kako djecak podnese, tj. koliko i kako tece oporavak? Opsta anestezija svakako, obzirom na uzrast lokalna ne dolazi u obzir. Kakav je postupak? Da li odemo u Sanasu (ili ako imate prijedlog negdje drugo), uradimo nalaze i zakazemo termin? Kakva je situacija sa sunecenjem na djecijoj hirurgiji KCUS?



Ako do sada niste imali nikakvih problema sa kozicom i posto je djecak vec veliki, mozda da ga nikako ne sunetite. Jeste razmisljali o toj opciji? Ne mora se to raditi ako nije neophodno.

Moj sin je skolarac i nije osunecen.



Draga Maida, znam da nije neophodno ali je ipak potrebno. I ne mislim iz vjerskih razloga da je potrebno, nego iz zdravstvenih i higijenskih.. znam par slucajeva gdje su se desavale infekcije pa su se cak i puno stariji djecaci sunetili (od prijateljice mali sa cak 11godina!) ..

(odgovor članu Maida1)
Neposredna veza do poruke: 2960
   RE: Sunet / cirkumcizija
20.1.2015 11:24:59   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Mimmy jeste li zakazali termin? Ja citavo jutro evo hocu da nazovem pa mi grc u stomaku ne da user posted image user posted image user posted image user posted image .. ako danas zakazem termin, hoce li nas primiti iduce sedmice? Joj ovo nije ni malo lako, bas me strah kako ce sve proci...

Ako ces u Sanasu, njih nazoves i zakazes termin kod pedijatra (to bude vrlo brzo, odmah se termin dobije) i onda se jos izvadi krv. Cekaju se nalazi (to obicno bude popodne-ako odes ujutro, ili odmah naredni rad) i ako su nalazi uredni daju ti termin za sunet, isto vrlo brzo. Ne mogu se sad tacno sjetiti, mislim da smo mi ovako u ponedjeljak zvali da zakazemo pregled, bili u utorak i termin za sunet dobili u cetvrtak.
A mozes i prvo nazvati da zakazes pregled kod Dr. Zvizdica (opet kazem, ovo je sve ako se odlucis za Sanasu), pa da se konsultujes s njim i popricas o svemu sto te zanima. Doktor je jako ljubazan i na neki nacin te i ohrabri.

U svakom slucaju, ja vam zelim puno srece, da momak sto bezbolnije prodje, a i vi zajedno s njim :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 2961
   RE: Sunet / cirkumcizija
20.1.2015 11:29:34   
mamin_djecak
A da li jos negdje osim u Sanasi rade pod opstom anestezijom? Da li je neko bio kod dr. Dizdarevica?

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 2962
   RE: Sunet / cirkumcizija
20.1.2015 11:51:45   
Miimy
Zvala sam ja za nalaze i pregled kod pedijatra dodjes svaki dan bez najave do 11:30h kad budu gotovi nalazi zovu za termin ....mi planiramo akb sljedece sedmice... i mene je bas strah al stisnucu zube po kozna koji put u zivotu sve za nase djecake akb da sve bude super

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 2963
   RE: Sunet / cirkumcizija
22.1.2015 0:36:41   
malen@89
Pozdrav mamice, ja planiram sunetiti djecaka od sest mjeseci u opstoj anesteziji, pa me zanima kako za jelo, pice, koliko se prije i poslije suneta ne smije jesti odnosno piti, jer maleni jede svako tri sata.

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 2964
   RE: Sunet / cirkumcizija
23.1.2015 9:03:43   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: malen@89

Pozdrav mamice, ja planiram sunetiti djecaka od sest mjeseci u opstoj anesteziji, pa me zanima kako za jelo, pice, koliko se prije i poslije suneta ne smije jesti odnosno piti, jer maleni jede svako tri sata.


Joj, ja se sad ne mogu nesto tacno sjetiti koliko prije ne bi trebao jesti (ali znam da nije nesto dugo, mozda sat-dva, ako i toliko), a ja sam bebicu nahranila cim smo kuci dosli nakon suneta (to je bilo unutar sat vremena), a bilo mu je nepunih 8 mjeseci.
Mada mislim da ce ti se uklopiti, jer ako vam je npr sunet u 3 zakazan, ti ga nahranis oko 1-pola 2, po tome mu iduce hranjenje pada oko 4-pola 5, a do tad cete vi aBd doci svojoj kuci i moci ces ga hraniti :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 2965
   RE: Sunet / cirkumcizija
24.1.2015 0:49:21   
malen@89
Hvala ti puno.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 2966
   RE: Sunet / cirkumcizija
26.1.2015 0:49:33   
Ilhana RR
Pozdrav hanumice :)

U Svedskoj su ukinuli opet sunecenje :( tako da smo mi kontali ljetos kad dodjemo aBd da osunetimo pilence malo, tada ce mu biti oko 6 mjeseci aBd InshAllah :)

Ja sam koristila usluge Bosna Sunce Poliklinike i bila sa prezadovoljna pa sam kontala da vidim dali oni sunete? Dali je iko od vas sunetio tu i jeste li zadovoljni?

Ako nema u BSO gdje mi preporucujete? Ja volim da planiram unaprijed pa zelim sto vise informacija :)

Takodjer sam cula da ima vise nacina za sunet pa ako ima neko da mi pojasni to :)

Hvala unaprijed 😘

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 2967
   RE: Sunet / cirkumcizija
26.1.2015 13:45:45   
Miimy
Ja nisam uopste istrazivala ni raspitivala se o drugim metodama niti o drugim klinikama za sunet za Dr.Zvizdica sam cula samo rjeci hvale u sta sam se uvjerila ,dosta prijatelja,poznanika je svoju djecicu sunetilo kod njega i tako da je to bio nas izbor...
Volila bi da mi se javi mama cije djete je suneceno a ne nosi pelenu kako je sve funkcionisalo poslije suneta oporavak itd posto vecina kazu da je lakse kad je djete manje i u peleni mom djecaku je 2.5 god i bez pelene smo...


_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 2968
   RE: Sunet / cirkumcizija
26.1.2015 16:03:24   
minie
I moja preporuka za dr Zvizdica. Moj R je imao 5,5 mjeseci i proslo sve super, bolje nego sto smo se nadali da ce biti.

A Mimmy joj ne znam kako je kad je djecak veci, ali sam cula kroz price da su mame djecacima oblacile suknjicu kad se osunete :)

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 2969
   RE: Sunet / cirkumcizija
26.1.2015 18:04:31   
Miimy
Hvala Minie :) mi smo danas u16h se osunetili sve je hvala Bogu dobro proslo sad sljedi oporavak ...

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 2970
   RE: Sunet / cirkumcizija
26.1.2015 18:36:33   
mamin_djecak

IZVORNA PORUKA: Miimy

Hvala Minie :) mi smo danas u16h se osunetili sve je hvala Bogu dobro proslo sad sljedi oporavak ...


Draga Miimy, brz oporavak djecaku zelm, bravo momcino! Mi cemo aBd sutra kod pedijatra pa cemo vidjeti kad ce nas naruciti. Kako je podnio anesteziju? Jel puno plakao kad se probudio ?user posted image user posted image ? Kako je sad?

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 2971
   RE: Sunet / cirkumcizija
27.1.2015 12:11:02   
Medi_87

IZVORNA PORUKA: Miimy

Ja nisam uopste istrazivala ni raspitivala se o drugim metodama niti o drugim klinikama za sunet za Dr.Zvizdica sam cula samo rjeci hvale u sta sam se uvjerila ,dosta prijatelja,poznanika je svoju djecicu sunetilo kod njega i tako da je to bio nas izbor...
Volila bi da mi se javi mama cije djete je suneceno a ne nosi pelenu kako je sve funkcionisalo poslije suneta oporavak itd posto vecina kazu da je lakse kad je djete manje i u peleni mom djecaku je 2.5 god i bez pelene smo...


Mimmy za hrabrog djecaka user posted image

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 2972
   RE: Sunet / cirkumcizija
27.1.2015 15:55:11   
mamin_djecak
Mi aBd naručeni u četvrtak. On je toliko plakao kad su mu vadili krv, čitavu kliniku je na noge digao user posted image a mogu misliti kako će tek biti u četvrtak.... A meni baš teško pada, tek sam saznala da sam i user posted image pa sam valjda još osjetljivija..

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 2973
   RE: Sunet / cirkumcizija
27.1.2015 17:48:15   
sirnica
Evo jednog iskustva:dječak imao 3 god. i 2 mjeseca. Probudio se cim su ga dovezli iz sale. Nije plakao, nije se zalio na bol. Na malom stomaku bila zalijepljena gaza da visi preko rane, kao zaštita, kao kod Indijanaca ona suknjica:). Oblačio duže majice par dana. Jedino negativno, plašio se da piški.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 2974
   RE: Sunet / cirkumcizija
27.1.2015 18:17:27   
Miimy
Medi hvala puno ;) mamindjecak sretno ne brini bice sve ok
Sirnice hvala za iskustvo reci mi jel maleni bio s pelenom mi smo te gaze sve danas skinuli po uputama ljekara .... sve u svemu ja sam zadovoljna ljepo ide oporavak .....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 2975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  117 118 [119] 120 121   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  117 118 [119] 120 121   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *