|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  116 117 [118] 119 120   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
16.8.2014 15:31:00   
Miimy

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Mimi hvala ti puno.Čekat ćemo mi još svakako.Otkazali smo operaciju, pa ćemo opet na kontrolu da vidimo šta dalje.Ne mogu ja da podnesem da ih izlažem tolikoj boli još su mali.Hvala ti puno.ŠŠto se tiče pitanja i ostalog ne bendam ja to nek svako gleda svoja posla.Hvala ti

nema na cemu draga moja sacekajte bice to ok evo naseg primjera da se isplati sacekat neznam jesm li navela mi idemo dr Zvizdicu prije svega jednom velikom covjeku insanu ljudini velikom strucnjaku stvarno je divan svaki put me odusevi svojim pristupom djetetu i roditeljima..



_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 2926
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.9.2014 16:58:54   
17.12.2013.
Drage zene,
Osunetili smo bebu (8mj.) u Sanasi prije 3 dana, ali niko nista nije rekao da senakon 7 dana nesto treba prevlaciti, a citam ovdje na firumu da to nesto treba raditi svaki dan po jednom u naredna 2mjeseca. Molim vas ako neka zena zna vise o tome da napise jer mi nista nisu rekli. Hvala i pozz

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2927
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.9.2014 0:06:41   
Maida1
Ma to su sad neka nova pravila, zato sto sad doktori ne odsijeku svu kozicu kao sto se prije radilo nego ostave malo preko glavica i to treba navlaciti kako ne bi srasno. To se sad tako suneti jer je lakse doktorima ali nije bolje za dijete. Prije kada su se djeca sunetila kozica bi se odsjekla ispod glavica pa ne bi bilo nista kasnije da se navlaci.

_____________________________

Mama predivnog sina! :-)

(odgovor članu 17.12.2013.)
Neposredna veza do poruke: 2928
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.9.2014 11:20:45   
17.12.2013.
Joj hvala ti puno na odgovoru!
A mozes li mi objasniti sta tacno trebam raditi i kako to da navlacim?
Puno hvala!

(odgovor članu Maida1)
Neposredna veza do poruke: 2929
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.9.2014 9:46:32   
idana_85
To je onaj dio ispod glavica. Ma samo povuces kozicu ispod glavica prema dole, ono se malo odvoji i obrises, nemoj ga sada puno gnjaviti, dok to malo prestane i konci ispanu pa onda. Skontat ces i sama ;)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu 17.12.2013.)
Neposredna veza do poruke: 2930
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.9.2014 19:38:51   
17.12.2013.
SUPER SI idana_85!
Hvala puno na objasnjenju!!!!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2931
   RE: Sunet / cirkumcizija
12.9.2014 12:18:03   
Latinka
A.ce mozda danas na sunet ako hirurg ne kaze da mu je uvucena cuna. U Sanasu. A tamo, kako vidim, ne govore za taj gel protiv bolova. Moze li mi neka mama koja ga je koristila napisati kako se zove i kako se primjenjuje
Bas sam istravljena. Voljela bih da se to danas zavrsi, a bas me strah

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu 17.12.2013.)
Neposredna veza do poruke: 2932
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.10.2014 9:56:28   
Ima nade
Juce u Sanasi osunetili bebaca, 7 mjeseci.
Zahvat radjen u opstoj anesteziji, ali da ne budete u zabludi bebi daju samo masku da zaspi i onda mu daju i lokalnu svakako, zbog bola poslije budjenja. U sali bio sedam minuta, najduzih 7 minuta u zivotu, ali eto prezivjeli smo nekako. Donijeli su nam ga i vec je bio budan, ali zatvorenih ociju i konfuzan. Plakao je oko pola sata i zaspao u autu. Nakon tri sata od operacije je puzao i nije ga boljelo, malo cesce dojio i to je to. Danas mu trebamo skinuti zavoj, e toga se bojim nadam se da ce biti u redu.Ne znam hoce li ga boljeti kad skinemo zavoj i hoce li moci puzati, nadam se da hoce.


(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 2933
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.10.2014 10:55:47   
grozđe
IZVORNA PORUKA: Ima nade

Juce u Sanasi osunetili bebaca, 7 mjeseci.
Zahvat radjen u opstoj anesteziji, ali da ne budete u zabludi bebi daju samo masku da zaspi i onda mu daju i lokalnu svakako, zbog bola poslije budjenja. U sali bio sedam minuta, najduzih 7 minuta u zivotu, ali eto prezivjeli smo nekako. Donijeli su nam ga i vec je bio budan, ali zatvorenih ociju i konfuzan. Plakao je oko pola sata i zaspao u autu. Nakon tri sata od operacije je puzao i nije ga boljelo, malo cesce dojio i to je to. Danas mu trebamo skinuti zavoj, e toga se bojim nadam se da ce biti u redu.Ne znam hoce li ga boljeti kad skinemo zavoj i hoce li moci puzati, nadam se da hoce.

Mi smo bebu osunetili prije mjesec dana sa 8. mjeseci... Sve super.

E napatili smo se sa skidanjem gaze... zato ti toplo preporucujem da napunis kadicu kamilicom i stavis bebu 15 tak minuta i gaza ce spasti uz malo potezanje rukom. Mozes ga i duze drzati u toploj kamilici.

Mi smo dugih  sest sati namakali gazu i na kraju ga stavili u kadicu. Sretno!



(odgovor članu Ima nade)
Neposredna veza do poruke: 2934
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.10.2014 11:13:38   
Ima nade
Joj hvala ti grozdje, skinuli smo gazu, posipali fizioloskom i kamilicom, malo je bilo krvi i sad spava bez pelene, e a kako cu mu obuci pelenu? da nakapam kantarionom i namazem kremom, smije li puzati, on puze al vojnicki, hoce li ga boljeti kad stavim pelenu?

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2935
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.10.2014 14:42:51   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Ima nade

Joj hvala ti grozdje, skinuli smo gazu, posipali fizioloskom i kamilicom, malo je bilo krvi i sad spava bez pelene, e a kako cu mu obuci pelenu? da nakapam kantarionom i namazem kremom, smije li puzati, on puze al vojnicki, hoce li ga boljeti kad stavim pelenu?

nece...samo dobro natrackaj pelenu kremom...ono bas puno..i kantarionom cunu i bit ce okej.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Ima nade)
Neposredna veza do poruke: 2936
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.10.2014 14:55:45   
grozđe
IZVORNA PORUKA: Ima nade

Joj hvala ti grozdje, skinuli smo gazu, posipali fizioloskom i kamilicom, malo je bilo krvi i sad spava bez pelene, e a kako cu mu obuci pelenu? da nakapam kantarionom i namazem kremom, smije li puzati, on puze al vojnicki, hoce li ga boljeti kad stavim pelenu?


Samo smo kantarionovo ulje stavljali na cunu, pelena se nije nikada zalijepila. Stavljali smo 10 tak dana. Ne bi trebalo da ga boli.

(odgovor članu Ima nade)
Neposredna veza do poruke: 2937
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.10.2014 20:41:54   
Ima nade
Hvala vam puno, stavili smo i kantarion i kremu, ne lijepi se pelena, za svaki slucaj nismo mu dali da puze, nosali ga vozali i tako, hehhe. Nadam se da ce sutra biti bolje, mada njega ne boli, al izgleda uzasno user posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2938
   RE: Sunet / cirkumcizija
14.10.2014 17:08:38   
LILLO
Preporuka za sunnet? Gdje je najbolje..vidim sanasa dosta beba je tamo suneceno, i jos par privatnika..moj mali ima 5,5 mjeseci kontamo sa 6 da ga sunetimo ali ne znamo gdje..

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu Ima nade)
Neposredna veza do poruke: 2939
   RE: Sunet / cirkumcizija
17.10.2014 15:40:07   
happy mamma
Moja preporuka je ordinacija dr Gazic na Cengic Vili. Sa manje od 2 mjeseca smo osunetili nasu bebicu, doktor strucan i vrlo ljubazan, nikakvih problema nije bilo, zadovoljni smo u svakom pogledu,a i cijenom od 120 KM.

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 2940
   RE: Sunet / cirkumcizija
17.10.2014 15:47:26   
Merylin
Happy mama, koliko se čeka? Mi planiramo aBd za dvije sedmice osunetiti bebu, pa koliko prije treba da nazovem?

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu happy mamma)
Neposredna veza do poruke: 2941
   RE: Sunet / cirkumcizija
21.10.2014 11:20:40   
happy mamma
Merylin, ne znam koliko se ceka, najbolje da nazoves ordinaciju 033 678 470 i dogovoris termin. Mi smo na dan prije nazvali, nisu trebali nikakvi nalazi.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 2942
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.12.2014 17:14:10   
Dzenana_G
Bebac ima 5,5 mjeseci i jako navucenu kozicu koju nikako spustiti ne mogu ni ocistiti. Gdje ga osunetiti? Vidim da vas dosta hvali tog dr. Gazica, jos nekog?

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 2943
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.12.2014 19:48:26   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Bebac ima 5,5 mjeseci i jako navucenu kozicu koju nikako spustiti ne mogu ni ocistiti. Gdje ga osunetiti? Vidim da vas dosta hvali tog dr. Gazica, jos nekog?


Dr Zvizdic radio je u sanasi

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2944
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.12.2014 22:14:59   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Bebac ima 5,5 mjeseci i jako navucenu kozicu koju nikako spustiti ne mogu ni ocistiti. Gdje ga osunetiti? Vidim da vas dosta hvali tog dr. Gazica, jos nekog?


Dr Zvizdic radio je u sanasi

Potpis! Doktor je zaista divan. I to je moj savjet da prvo odete njemu na pregled, pa tek onda da idete sa nalazima i pripremama za sunet (ovo u slucaju da se odlucite za ovog doktora).

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2945
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.12.2014 11:04:36   
Dzenana_G
Zvah sad sanasu. ima opcija lokalna anestezija i opsta. KOju odabrati? pretpostavljam da je lakse u opstoj, ali postoji li neki rizik? Lokalna je 200 km, opsta 300. U cijenu ukljucen pregled i laboratorijske pretrage.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 2946
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.12.2014 15:34:25   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Zvah sad sanasu. ima opcija lokalna anestezija i opsta. KOju odabrati? pretpostavljam da je lakse u opstoj, ali postoji li neki rizik? Lokalna je 200 km, opsta 300. U cijenu ukljucen pregled i laboratorijske pretrage.

Mi smo radili u opstoj i ako me aBd jednog dana bude cekalo ponovo, ja bih sve isto uradila. Danas su te anestezije jako uznapredovale, fino se doziraju. Stave mu maskicu, uspavaju ga, odrade svoje i odmah ga bude. Sve traje vrlo kratko. Mi kad smo imali termin, taman smo dosli kad se jedan djecak budio (i meni je to bilo prestrasno za gledati). Pomislila sam u sebi kud me bas to snadje. Mada nam je doktor objasnio da budjenje moze biti "nezgodno", ali da nema potrebe za strahom. Medjutim, nas djecak se bukvalno odmah probudio. Cim su ga iznijeli iz sale i stavili na krevet poceo je plakati. Nas dvoje stojimo k'o mahniti i gledamo, kaze doktor mozete kuci :)
Plakao je do Zeljinog stadiona i to je to.
Doktor nam je objasnio da ce plakati zato sto ga boli, jer za razliku od lokalne anestezije, kad ga probude, on odmah osjeti bol. Tako da mu oni tamo odmah stave Voltaren cepic.
Uglavnom, vodjena svojim iskustvom, ja zaista toplo preporucujem dr Zvizdica i opstu anesteziju.
Inace, malenom je bilo nepunih 8 mjeseci kad smo ga osunetili.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2947
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.12.2014 11:18:25   
happy mamma
Pikapolonica, draga, jako, jako me cudi da dajete prednost i propagirate opstu anesteziju. Uputite se malo u to. Sunet u opstoj anesteziji je relaksirajuci samo za doktore, jer im je lakse i brze raditi, a za zdravlje djeteta nepotreban, skodljiv, a moze biti i poguban da se, ne daj boze, dijete i ne probudi iz opste anestezije.
Mi smo nasu bebicu osunetili vrlo rano, pedijatar nam je to savjetovao, a doktor nam je rekao da je tako najbolje i za roditelje i za dijete, sve je proslo bez ikakvih problema, nepotrebnih nalaza i briga.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 2948
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.12.2014 20:29:35   
Pikapolonica
Happy mamma, ja sam samo prenijela svoje iskustvo, kao i ti svoje. Nisam doktor niti imam ikakve veze s tom strukom da bilo sta propagiram. Uostalom, ako detaljno procitas Dzenanin i moj post, mozes vidjeti da sam preskocila da se osvrnem na dio gdje pita da li opsta anestezija nosi rizik. I to nije bilo slucajno. Nije moje da joj kazem da li nosi ili ne, to ce ipak doktor preuzeti na sebe.
Kao i za vecinu stvari, svako sebi zna najbolje. Ja recimo ne smatram da su nalazi kod suneta bespotrebni i jako mi se svidja ta praksa u Sanasi, gdje oni nakon nalaza prolongiraju sunet ako je dijete recimo malokrvno.
Ali, opet kazem, svako sebi zna najbolje. Sunete se djeca i u opstoj i u lokalnoj anesteziji i u kucnoj atmosferi, a najbitnije od svega je da to prodje u najboljem redu.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu happy mamma)
Neposredna veza do poruke: 2949
   RE: Sunet / cirkumcizija
17.1.2015 14:47:58   
mamin_djecak
Drage mame, nisam odavno bila na forumu a jako su mi puno pomogle informacije i savjeti koje sam ovdje procitala. Moj djecak ce uskoro imati 3 godine i iz razno raznih razloga sunet smo odgadjali. Sad hocemo da i to obavimo pa me zanima da li je neko sunetio dijete u ovoj dobi? U vecini slucaja sunete se dok su bebice i tako je svima lakse.. Kako djecak podnese, tj. koliko i kako tece oporavak? Opsta anestezija svakako, obzirom na uzrast lokalna ne dolazi u obzir. Kakav je postupak? Da li odemo u Sanasu (ili ako imate prijedlog negdje drugo), uradimo nalaze i zakazemo termin? Kakva je situacija sa sunecenjem na djecijoj hirurgiji KCUS?

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 2950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  116 117 [118] 119 120   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  116 117 [118] 119 120   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *