|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: logoped
15.3.2011 9:53:08   
malena sharena
Ja ne znam kako je ovaj moj ispo ovako sutljiv u nasoj glasnoj porodici gdje se niko nikad ne gasi. Za pet dana aBd puni 19 mj i jos uvijek ne izgovara niti jednu jedinu rijec. Kad je imao godinu dana dotrcao bi do mene i govorio ma-ma, ma-ma, ali to je trajalo nekoliko dana. U istom periodu je mojoj mami govorio na-na. Od tad vise nista. Dva puta mu se omaklo NE DA, sto je valjda ne dam, kad smo ga pokusali obuci i ponekad kaze NEEEE. To je to. Brblja na svom jeziku, kad ga pitam gdje smo danas bili, sta smo radili, s kim smo se igrali, on nesto odgovara, ali na kineskom.
Inace, sve razumije, kad nesto prospe ja mu kazem idi obrisi, on obrise, kad kazem idemo setati, on otvori plakar, uzme skafander i sjedne na pod (ceka da ga obucem), zna kako se ko u porodici zove iako se rijetko zovemo imenima i sl. Ali ne prica. Nisam se brinula dok nisam vidjela sta ostala djeca brbljaju, a sad mi vec nije svejedno, mada ga ja prije navrsene dvije godine ne bih vodila logopedu.
Da li biste vi skrenule paznju pedijatru na ovo user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: logoped
15.3.2011 12:17:50   
emma.L
ja dodam i kažem. šta beba hoće...ona me gleda...
[/quote]

Ovo isto ne treba raditi i logoped je moje dobre prijatelje upravo radi ovoga naružio. Mislim da muževe ne pitamo "hoće li moj MUŽ kavu" nego se normalno obraćamo u drugom licu. Njihova djevojčica i danas govori "hoće I. mlijeka" umjesto "hoću mlijeka" i muku muče jer treba u školu. Doduše, oni su krenuli logopedu zbog mucanja, ali im je na ovo skrenuo pažnju kad je primijetio kako se malena izražava (po njegovom do 3 ili 3,5 godine dijete treba prestati sa trećim licem, a roditelji to nikada ne trebaju ni raditi). I da napomenem da nije samo jedan logoped u pitanju. Njihov problem je što malena jako muca, ali recimo bila je nedavno kod nas na čuvanju i dijete normalno razgovara s Emom, dok kad meni krene nešto tužiti Emu ili tražiti muca strašno user posted image . E to je problem jer ja zaista mislim da dijete ima neke psihičke blokade jer s govornim aparatom sam se uvjerila da je sve ok.
A ako išta izgovaraju i imaju svoju riječ za neki pojam, meni se čini da ništa nije zabrinjavajuće barem do 2,5 godine. Mada s obzirom da je Ema sa godinu brbljala, ako ovo drugo ne progovori odmah, evo mene ovdje po tješenje  i savjete. Mi ne znamo reći R iako je prošle godine govorila moRe kad smo bili na moru i čim smo se vratili, vratilo se i to L.
I nemojte me pogrešno shvatiti, ja razumijem vašu zabrinutost, ali pošto mislim da je sve ok s vašom dječicom, uživajte još malo u tišini user posted image .


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: logoped
15.3.2011 13:31:44   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: malena sharena

Ja ne znam kako je ovaj moj ispo ovako sutljiv u nasoj glasnoj porodici gdje se niko nikad ne gasi. Za pet dana aBd puni 19 mj i jos uvijek ne izgovara niti jednu jedinu rijec. Kad je imao godinu dana dotrcao bi do mene i govorio ma-ma, ma-ma, ali to je trajalo nekoliko dana. U istom periodu je mojoj mami govorio na-na. Od tad vise nista. Dva puta mu se omaklo NE DA, sto je valjda ne dam, kad smo ga pokusali obuci i ponekad kaze NEEEE. To je to. Brblja na svom jeziku, kad ga pitam gdje smo danas bili, sta smo radili, s kim smo se igrali, on nesto odgovara, ali na kineskom.
Inace, sve razumije, kad nesto prospe ja mu kazem idi obrisi, on obrise, kad kazem idemo setati, on otvori plakar, uzme skafander i sjedne na pod (ceka da ga obucem), zna kako se ko u porodici zove iako se rijetko zovemo imenima i sl. Ali ne prica. Nisam se brinula dok nisam vidjela sta ostala djeca brbljaju, a sad mi vec nije svejedno, mada ga ja prije navrsene dvije godine ne bih vodila logopedu.
Da li biste vi skrenule paznju pedijatru na ovo user posted image


Mala sharena tvoje je dijete sasvim normalno!
Važno je da čuje. Sve ostalo je sasvim uobičajeno. Moj sin ima 27 mjeseci i 10% riječi su razumljive, a ostalo je turski (jelte, u skladu sa trendom user posted image ). Ja sam sa 1,5 godinu pjevala pjesme Zdravke Čolića (to je tad bilo u trendu), a moja djeca do iza 2,5 izgleda imaju repertoar od 20-25 riječi. I to je sasvim normalno.




_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: logoped
17.3.2011 16:41:40   
malena sharena
Lejla, to me nasmija ovo za turski user posted image . Ma sta znam, sestra i ja smo prema prici moje mame dosta rano govorile, ne znam jesmo li pjevale Colu u tom uzrastu, al Tajci jesmo garant user posted image . Za MM ne znam. Moj sin i ja imamo super komunikaciju znakovima i mislim da je malo tome doprinijelo i moje skakanje na svako njegovo pokazivanje rukom, to sto ne place ni pet sekundi a pred njim se vec stvori to sto mu treba, bilo da je to sika, zagrljaj, igracka ili nesto deseto. Sad ga malo ignorisem kad mi pokazuje rukom sta hoce, fol nisam ga vidjela, pa se on ljuti, stenje i premece s noge na nogu. Nadam se da cu uskoro ovdje prijaviti nasu prvu pravu rijec user posted image .

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: logoped
15.4.2011 10:37:47   
Anoniman
Isli smo kod logopeda...evo sta nam je rekla


njemu nisu dovoljno razvijenim facijalni misici...sto se vrlo lako i vrlo brzo moze korigirati...i to kuci...bez nje...rekla mi je vjezbe koje trebam raditi...ukratko da mu kupim spiralnu slamku, da mu dajem citavu jabuku da grize, da lize sladoled tj. ona mi je sad dala one spahtlice koje cu umociti u nesto tipa nutele pa da mu tu dajem tj. ja da drzim za stapic a on sto vise da se isplazi...rekla mi je da mu kupim vibrirajucu cetkicu (te vjezbe ce mi pokazati kad je kupim) onu puhaljku sa sapunicom...da mu dajem sto tvrdju hranu da zvace, lizala da vjezba jezik...da mu pritiscem na korijenu nokta jer se tu nalaze neki nervi...cini mi se...za govor...da ga sto vise "tjeram" da kaze sta hoce a ne "on okom, ja skokom" (ono sto mi je i breskva rekla)...da ga pustim u igraonama da se svadja tj. da ga pustim ako mu neko nesto otme da sam vrati...da trazi...da ga oko usta umazem necim sto voli, da se oblizuje...sta jos...ma sigurno sam jos stosta zaboravila...dok se i meni slegnu utisci ..eh da...i da gledamo da sto prije izbacimo flasicu...barem jednu

logopedica je super HVALA TI MALA PUNO ...vidi se da cura ima jako puno iskustva i da zna s djecom...Inace mi je nahvalila Andrejevica...a ja sam naravno ...koja majka to ne voli slusati

Na kraju je eto ispalo da mu se misici nisu razvili jer ne zvace tj. jako malo zvace...iako on jede voce u komadu, keks etc...ali eto...nije dovoljno...ascare ...ne zvace meso... sve u svemu...pusti hranu da se otapa i guta...ili ako zvace...jako malo zvace...lijenguza

nadam se da ce neko izvuci nesto iz ovog...dajte djeci da sto vise zvacu...ne gulite i ne sjecite voce...dajte u komadu...slobodno i ne blendirajte samo zato sto vam tako brze jedu

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: logoped
15.4.2011 12:27:35   
škorpija
dadada koristi li andrej cucu, nama je pedijatrica rekla da mu danju sakrivamo cucu da ne priča preko nje, to odsta koči razvoj govora

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: logoped
15.4.2011 13:36:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

dadada koristi li andrej cucu, nama je pedijatrica rekla da mu danju sakrivamo cucu da ne priča preko nje, to dosta koči razvoj govora

upravo tako, najbolje bi bilo da je i ne koristi više, dovoljno su cuclaliuser posted image user posted image

Napomenula bih da se govor razvija do 9 god... a do 3god. bi trebao da se usvoji veći broj glasova i tada bi dijete trebalo da sklapa rečenice, znači 3 god. je gornja granica da progovori.
sa 4 god. dolaze apstraktna pitanja "kako" "zašto" a sa 5 da bifla oko (lupam cifru) 50000 riječi...i tako da bi se do 9 god. to sve fino zaokružilo u jednu cjelinu.

Ako primjetite bilo kakvo odstupanje u govoru najbolje je što prije početi sa ispravljanjem jer poslije 9 god. već je kasno i dosta teže...


(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: logoped
15.4.2011 17:17:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

dadada koristi li andrej cucu, nama je pedijatrica rekla da mu danju sakrivamo cucu da ne priča preko nje, to odsta koči razvoj govora
nikad nije koristio...mozda prvi mjesec...ali nikad sa odusevljenjem...niti si ga mogao zavarati s njom

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: logoped
15.7.2011 21:29:27   
ElmaB
Eh, evo i ja odvedoh svog sina, na kraju,. logopedu. Bila sam u pravu, postoji problem, sreća ne tako veliki i rješiv, ako Bog da. Nakon detaljnog pregleda kod dr Irme Muhić u Logopedici, rečeno nam je da mu je urođeno resica ispod jezika srasla te mu ne dozvoljava da jezik kako treba dohvaća nepce i gornju usnu. To se rješava hirurški, vrlo kratko traje i nije bolno. Predložila nam je da radimo ili na pedijatriji ili privatno. Pošto je državnim ljekarima idem samo u slučaju velike nužde, odlučili smo se za dr Aliju Gežu, pa ćemo ako Bog da naručit se u ponedjeljak da i to završimo. Nakon toga potrebne su vježbe u kućnoj varijatni, rotirajućom četkicom, kako bi jezik se malo "razgibao".

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: logoped
15.7.2011 21:33:08   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Eh, evo i ja odvedoh svog sina, na kraju,. logopedu. Bila sam u pravu, postoji problem, sreća ne tako veliki i rješiv, ako Bog da. Nakon detaljnog pregleda kod dr Irme Nuhić u Logopedici, rečeno nam je da mu je urođeno resica ispod jezika srasla te mu ne dozvoljava da jezik kako treba dohvaća nepce i gornju usnu. To se rješava hirurški, vrlo kratko traje i nije bolno. Predložila nam je da radimo ili na pedijatriji ili privatno. Pošto je državnim ljekarima idem samo u slučaju velike nužde, odlučili smo se za dr Aliju Gežu, pa ćemo ako Bog da naručit se u ponedjeljak da i to završimo. Nakon toga potrebne su vježbe u kućnoj varijatni, rotirajućom četkicom, kako bi jezik se malo "razgibao".


Elma moj stariji sin ide kod Irme,  isti zahvat smo i mi radili kod Geze.Bukvalno traje minutu i malo sacekate dok stanee sukrvica i mozetre ici kuci a sutra samo dodjete na kontrolu i to je to.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: logoped
15.7.2011 21:34:35   
ElmaB
Super, baš ti hvala! user posted image Koliko košta zahvat i dobije li lokalnu anesteziju?

< Poruku je uredio ElmaB -- 15.7.2011 21:35:51 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: logoped
15.7.2011 21:50:58   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Super, baš ti hvala! user posted image Koliko košta zahvat i dobije li lokalnu anesteziju?


oni urade kompletan orl pregled i to kosta 40KM, a zahvat ti nista nece naplatiti.a dobije, dr mu naprska ispod jezika i saceka da to pocne da djeluje i onda recne i stavi tupfer.
samo naglasi kada budes zvala sta hoces jer to radi jedino dr Gezo niko drugi od drugih dr u ordinaciji

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: logoped
15.7.2011 21:55:55   
ElmaB
user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: logoped
20.7.2011 9:29:58   
ElmaB
Zakazali smo se kod dr Alije Geže u srijedu, 27/07/2011, ako Bog da pa da i to završimo.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: logoped
20.7.2011 9:31:11   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Zakazali smo se kod dr Alije Geže u srijedu, 27/07/2011, ako Bog da pa da i to završimo.


super samo polako, ja kontam da te pitam jeste bili user posted image
sretno


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: logoped
20.7.2011 9:32:28   
ElmaB
Hvala ti puno. Imao je termin slobodan i danas, ali ne možemo mi imamo nekih obaveza, pa ćemo onda u srijedu ako Bog da.user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: logoped
31.7.2011 22:52:59   
ElmaB
Nismo bili kod Geže, jer je Deni bio prehlađem,pa samo zakazali za ovu srijedu ako Bog da i nadam se da neću opet morati otkazati.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: logoped
1.8.2011 11:11:23   
Crvena
Elma, sretnouser posted image .
Bila sam prisutna kada je Gezo to radio bebi staroj 9 dana, nije mogla dojiti.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: logoped
3.8.2011 20:34:45   
ElmaB
Eh, evo mene! Bili smo danas i ni sama ne znam kako se osjećam. Blago rečeno, u šoku sam. Čim smo ušli, i kada je počeo malo pričati sa Denijem rekao mi je: "Ovaj dječak ima problema sa sluhom!!!!!" Ja ne mogu sebi doći. Uradio je kompletan pregled i kaže da resicu uošte ne treba dirati i da sa tim nema problema. Zatim je uradio neki nalaz, aparatom, provjeravajući sluh i konstatovao da nije baš najbolje. Pored toga, što prije treba operisati krajnike, nakon toga ponovit taj nalaz i ako se uspostavi da je isti onda bi mu hiruški ugradio neke cjevčice u uho ili evntualno stavio aparatić!!!!!! Ustanovio je da ima vode u srednjem uhu te mu prepisao Zinat i Flonidan, a nakon toga operacija krajnika. Uhhhhh... Eh sada, ne znam kako dalje. Znam da ću potražiti još par mišljenja sigurno, pa ćemo vidjeti!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: logoped
3.8.2011 23:40:22   
Hanady RR
Elma...
sin moje zaove je imao taj nalaz za sluh jako slab. Potpuno isto je rčeno ako nakon opreacije krajnika ne bude nalaz dobar da se ugrade cjevčice i slušni aprata da s ekosirti. Kod nas je to bio strah veći jer je zaovina svekrva gluhonijema od rođenja. No nakon operacije krajnika...nalaz na tom aparatu je bio uredan i dijete nema nikakvih problema. S tim da je godinu dana nakon operacije kupao se silikonskim ušnim školjkama ( simensove čini mi s ekoje koštaju 100 Km i rade se po narudžbi i tačnim mjerama).

imao je također često vodu u srednjem uhu...lijevom više nego desnom...nevjerovatno stalno je bio bolestan imao brohitis i upale grla...nakon operacije krajnika sve je otišlo u zaborav. S tim da nakon 3 godine rade operaciju krajnika u našim bolnicama. zaovin je sin imao 3 i nekoliko mjeseci kada je ugrabila d abude potpuno zdrav i operiše ih.

ja ti predlažem da odeš i dr. mandiloviću u Vojnu bolnicu....
uzmi uputnicu od pedijatrice svoje i svake srdijede ili četvrtka se ode kod njega...
mogu provjeriti koji tačno dan i u koliko sati....
napominjem da isti taj aparat koji očitava sluh imaju i tamo za djecui koriste ga ( dobiješ pismeno očitanje na traci)

Više mišljenja nije zgoreguser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: logoped
3.8.2011 23:48:13   
veeseelaa
joj Elma tako mi je žao, poslušaj Hanady

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: logoped
4.8.2011 6:02:12   
ElmaB
Hvala! Ja u širokom luku izbjegavam državne doktore i ustanove.I operaciju krajnika ću raditi privatno aBd. Naručila sam se kod dr Adnana Kapidžića u Sanasi, a inače je šef klinike uho-grlo-nos na Koševu. Pa ćemo vidjeti šta on kaže. U svakom slučaju potražit ću nekoliko mišljenja.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: logoped
4.8.2011 6:34:19   
Mya_81 RR
Elma, mogu misliti kakav šok ste doživjeli! Nadam se da će operacija krajnika biti od pomoći i da neće biti potrebe za bilo kakvim drugim zahvatom. Ali, koliko god da znam da vam sve to zvuci grozno, ni ta druga mogucnost nije najgora stvar. Najbitnije da nakon toga čuje i da onda može normalno funkcionirati u okolini. Ja znam jednog djecaka koji je po pitanju sluha, izmedju ostalog, bio kritican jako i nakon ugradnje umjetne pužnice čuje sasvim normalno kao i njegovi vršnjaci.

Svakako potraži mišljenja od drugih specijalista.

I sretnouser posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 4.8.2011 6:38:44 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: logoped
4.8.2011 7:39:53   
ElmaB
Najgore od svega je što ni muž ni ja za 3,5 godine njegovog života nismo primjetili da dijete slabije čuje. Ja sam i danas ubijeđena da on izuzetno čuje i uopšte ne mogu da skontam odakle takav nala!!!!????  Čak sinoć šapćući ga zovem, a on se okreće i kaže: "Šta je!!!!". Zato moram naći bar još jedno-dva mišljenja, pa ako se poklope e onda zaista jeste tako kao što kaže dr Gežo. Mia, hvala ti puno!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: logoped
4.8.2011 8:00:14   
Mya_81 RR
Ma, naravno, bilo bi zaista neobično da toliko vremena niste primjetili da nešto ne štima. Uvijek postoji da je taj doktor pogrijesio, tako da se nadam da ce drugo misljenje biti zaista od pomoci!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *