|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 15:51:27   
lu
da li u Tuzli ima taxi koji dodje sa autosjedalicom?! mi smo bili u Tuzli mjesec dana, muz je ostao sedam i odvezao se sa autosjedalicom obzirom da imamo RÖmer Safefix Plus pa je nismo mogli nositi uokolo sa nama, tako da nismo nigdje ni isli sem u kupovinu, u setnju i to u kolicima.
interesira me za ubuduce kada dodjemo i ostanemo duze, kako se organizirati?! autobus ili... sto preporucujete?!

< Poruku je uredio lu -- 2.2.2009 15:52:35 >

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 15:55:48   
dinciii
ja koliko znam mislim da nema  taxija takvog eh jedino ako niisu u skoro vrijeme nesto promjenili...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 15:57:40   
lu
i ja koliko znam da nema, a opet se nadam da se neko dosjetio i da nude tu uslugu. triplemama, sto kazes :-)?!

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 16:19:15   
larina
mozda i ima negdje ,jer imaju auta sa ugradenim tim sjedilicama za djecu od 15 kg.na zadnjem sjedistu.ja imam ta sjedista u autu,kad mi ne trebaju samo ih spustim,ali oni su za djecu od 15 kg.a do tad sam koristila römer.kad smo kupovali auto trazili smo takvo sa tim djecim sjedistima i stvarno je superuser posted image

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 16:19:50   
triplemama
Sigurno nema, a to je inače u Balkanskim zemljama problem jer ima rupa u zakonu pogotovo u BiH, Hrvatskoj i Srbiji. Ako imaš nekog poznatog taxistu koji ima dijete i odgovarajuću AS pa da ga zamoliš. Uglavnom najbolje ti je Lu onda busom jer kakvi su naši taxisti i da je imaš ne bi ti je postavio user posted image  dok pojedine rent-a-car kuće nude i AS uz auto.

U civiliziranom svijetu kada zovneš Taxi onda naglasiš da imaš dijete kojem treba AS za taj uzrast i oni ti pošalju Taxi sa AS ali i to su većinom slabije AS i nisu stručno postavljene.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 16:21:17   
triplemama
IZVORNA PORUKA: larina

mozda i ima negdje ,jer imaju auta sa ugradenim tim sjedilicama za djecu od 15 kg.na zadnjem sjedistu.ja imam ta sjedista u autu,kad mi ne trebaju samo ih spustim,ali oni su za djecu od 15 kg.a do tad sam koristila römer.kad smo kupovali auto trazili smo takvo sa tim djecim sjedistima i stvarno je superuser posted image

E moja Larina da znaš kakva su kod nas Taxi auta kada je prevoz kroz cijelu TZ 1,5 KM 

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 16:29:17   
lu
IZVORNA PORUKA: triplemama

Sigurno nema, a to je inače u Balkanskim zemljama problem jer ima rupa u zakonu pogotovo u BiH, Hrvatskoj i Srbiji. Ako imaš nekog poznatog taxistu koji ima dijete i odgovarajuću AS pa da ga zamoliš. Uglavnom najbolje ti je Lu onda busom jer kakvi su naši taxisti i da je imaš ne bi ti je postavio user posted image  dok pojedine rent-a-car kuće nude i AS uz auto.

U civiliziranom svijetu kada zovneš Taxi onda naglasiš da imaš dijete kojem treba AS za taj uzrast i oni ti pošalju Taxi sa AS ali i to su većinom slabije AS i nisu stručno postavljene.


triplemama,

to sto kazes za taxiste si u pravu. hvala ti na informaciji, pa ako se u medjuvremenu desi promjena u smislu da neko nudi i tu uslugu da nam javis. hvala ti :-) i veliki pozdrav tebi i Tuzli :-)

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 16:36:18   
triplemama
Evo meni ne bi mrsko da nazovem Tuzlataxi i pitam za AS i kaže da nemaju i da sigurno neće ni imati user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 16:46:49   
lu
IZVORNA PORUKA: triplemama

Evo meni ne bi mrsko da nazovem Tuzlataxi i pitam za AS i kaže da nemaju i da sigurno neće ni imati user posted image


hvala ti u moje ime, a s druge strane mi je zao zbog razocarenja jer mogu samo zamisliti kako su to saopstili. nemam rijeci user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 18:03:27   
namkic
hvala vam mame na ovim iscrpnim informacijama o AS ,gdje se u Sarajevu mogu naci Maxi cosi i Romer i koliko kostaju kombinovane od 0-18 kg, Mom bebacu je 6 mjeseci i ima oko 7 kg.pa sam se odlucila za kombinovanu AS samo sada ne mogu da se odlucim koju od ponuđenih jer nigdje nisam vidjela Maxi cosi i romer.Ako se narucuju iz inostranstva kako to ide i koliko je pouzdano?user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 18:08:58   
namkic
gdje si je kupila?

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 18:22:25   
lu
ja sam autosjedalicu kupila u Njemackoj, platila sam je 320 eura a preko stranice www.baby-markt.de je mozes dobiti sada za 265 eura sto je dobra cjena.
da li imas nekoga u Njemackoj ili negdje drugo pa da ti se posalje?!
p.s.
ako si mene pitala, obzirom da moja nije kombinirana user posted image

< Poruku je uredio lu -- 2.2.2009 18:24:30 >

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 19:03:58   
dinciii
ja sam uzela svoju ovde u becu platila 174 eura al nije kombinovana...do 13 kg je.a imas od maxi cosija onu od 9 - 18 kg...najbolje evo sama pogledaj koje sve imaju a o römer ti nemogu nista reci pa neka ti to kaze neko ko ima römer user posted image



http://www.maxi-cosi.com/


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 20:54:31   
triplemama
IZVORNA PORUKA: namkic

hvala vam mame na ovim iscrpnim informacijama o AS ,gdje se u Sarajevu mogu naci Maxi cosi i Romer i koliko kostaju kombinovane od 0-18 kg, Mom bebacu je 6 mjeseci i ima oko 7 kg.pa sam se odlucila za kombinovanu AS samo sada ne mogu da se odlucim koju od ponuđenih jer nigdje nisam vidjela Maxi cosi i romer.Ako se narucuju iz inostranstva kako to ide i koliko je pouzdano?user posted image


U Sa imaš u turbo limaču obje vrste sjedalica
Roemer nema kombinovanu koju bi ti htjela, ima AS 0+ grupe do 13 kg, I  grupe od 9-18 kg  i  AS II+III grupe od 15-36 kg

Isto tako i kod  Maxi-Cosi sjedalica jedina kombinovana je II+III grupe

Tek oko 1 god će ti otprilike trebati AS grupe I pa do tada možeš koristiti AS grupe 0+ (koju vjerovatno već imaš)

Grupa I od Roemera košta od 400- 650 KM, a Maxi-Cosi  grupe I od 250 - 650 KM
najskuplje su sa Isofixom


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Važnost Autosjedalica
2.2.2009 22:09:05   
mivica
Jeeeeeeee konacno smo kupili AS, toliko smo bili neodlucni. Ali sta se moze, nije bas da se to kupuje svaki dan. Uzeli smo u TL Romer duo plus isofix. Jeste nesto skuplja, ali smo dobili oko 130 KM na onoj magma kartici, tako da se isplatilo user posted image Mislim da se Bakiru dopada, stavili smo ga probno samo kratko, dok je ja malo ne ocistim i sjedio je bez bunjenja, sto obicno nije bio slucaj sa onom natraske malom user posted image   Odlucili smo se za isofix, jer prvenstveno sigurnija je, a druga stvar kad vec na autu imamo taj mehanizam, pa da iskoristimo vec user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Važnost Autosjedalica
3.2.2009 8:10:35   
triplemama
Mivice   user posted image  user posted image  user posted image  baš mi je drago da ste našli odgovarajuću, a nije loše ni sa ovim bodovima u TL user posted image  pa samo 130 KM.
Ona je super za namjestiti a i nema onu nogu kao Maxi Cosi već unaj kaiš pozada kao treću tačku učvršćivanja. A može se postaviti i u auto bez Isofixa samo sa pojasevima.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Važnost Autosjedalica
3.2.2009 12:24:31   
mivica
Hvala triplemama, super je ovo sto dajes objasnjenja za AS. Zaista puno pomaze, narocito za ovako neodlucne roditelje kao sto smo mi user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Važnost Autosjedalica
3.2.2009 20:26:56   
rozi
Mivice, jeste li kupili taj kajs za dodatno pricvrsivanje? Vidjela sam u TL katalogu da kosta 50 km, jer sam i ja kontala kupiti tu sjedalicu ako kupimo auto sa tim mehanizom,  pa sam malo cunjala.
Ovu kombinovanu cu koristiti dok ne mognemo preci u grupu 1. Mada do toga ima jos, jer mali ni ne sjedi, ko zna kad ce stati na noge,ali volim se informisati unaprijed.user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Važnost Autosjedalica
3.2.2009 23:02:34   
triplemama
Rozi ta se traka zove "Top Tether" i može se samo postaviti u auta koja imaju naznačeno da to posjeduju. Ali nije obavezna kod Romera.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 12:04:13   
lu
triplemama,

kontaktirala sam Radio Slon i Emilija mi je odgovorila da nema TAXI-a koji pruzaju tu uslugu no da se mozda moze dogovoriti,  a ja sam joj naglasila sta su odgovorili u Tuzla Taxi-u pa mi je predlozila Euro Taxi, kaze da su ljubazni pa cu pokusati .

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 12:08:38   
triplemama
Super hoćeš da ja probam ili ćeš ti


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 12:15:42   
lu
probala sam ali me izbacuje, mozda sto zovem iz inozemstva. triplemama, broj je (0038735)1519. hvala ti user posted image

< Poruku je uredio lu -- 4.2.2009 12:18:37 >

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 12:31:56   
triplemama
Sad zvala nemaju ni oni user posted image  ali ako ti poneseš svoju mogu ti namontirati.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 12:39:59   
lu
IZVORNA PORUKA: triplemama

Sad zvala nemaju ni oni user posted image  ali ako ti poneseš svoju mogu ti namontirati.


Hvala ti user posted image  kod mene je Römer Safefix Plus, teska za nositi i nije ni predvidjeno, no kada bas budemo u situaciji da se prevozimo koristiti cemo bus. Bar smo pokusali user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 14:01:48   
rozi
IZVORNA PORUKA: triplemama

Rozi ta se traka zove "Top Tether" i može se samo postaviti u auta koja imaju naznačeno da to posjeduju. Ali nije obavezna kod Romera.


Aha user posted image user posted image . Super, hvala, ja mislila to mora biti user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *