|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
15.11.2010 19:07:42   
Skvo RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: tukica

Drage moje, ja sam negdje u 23.sedmici i zanima me da li su kod vas bili vec tad izrazeni bebini pokreti, jer mene ova mala curica izudara ;) ne osjetim je samo kad nesto radim, ali svaki put cim se smirim, ona pocne da se udara i mrducka, i to dobrih 20-tak minuta da cak i moj muz kada stavi ruku na stomak to vrlo dobro osjeti, pa me zanima da li je normalna bas toooolika bebina aktivnost ili da se opustim? i da, zaboravih napisati, te udarce vrlo cesto osjetim nisko, pa se pitam sto mi je toliki stomak ako je ona tako nisko dole?


IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Naravno draga moja..... Uzivaj u tim pokretima... Mom muzu je najdraze staviti rukicu na stomak,a ono se bebica pomice,a i ja tad najsretnija...
Pokreti ce postati jos jaci,pa mene nekad kad lupne u mokracni mjehur zajaucem... Ne od bola,nego od dragosti....user posted image

I moja bebica je nemirna,ali ja sam sretna zbog toga i najvise volim kad cujem da se lupka i da je nemirna,jer tad znam da je dobro...


IZVORNA PORUKA: vila.vilica

moja nema ni kilu tezine tako da me i ne udara da tako kazem da me zaboli ali ima momenata kad je nemirna...upratila sam da se najvise oglasava dok sam na poslu i sjedim za racunarom...navece kad legnem nesto malo manje je aktivna ali definitino vikend je njen i tad odmara maksimalno, skoro se ziva ne "cuje"user posted image


IZVORNA PORUKA: tukica

ja ne znam zaista jos uvijek koliko je teska, ali znam da je jako nemirna i da nekad i kad na tren zaboravim na nju, ona me podsjeti jer me udara kako stigne, nisam vjerovala da ce se tako rano osjetiti ti pokreti...


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu malena1978)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Micanje ploda
24.11.2010 21:30:01   
schmeteling
Drage mojeuser posted image !!!
Ja sam svoju mrvicu jako rano osjetila.Sad sam u 28 sedmici,grickam 29user posted image .Kad bosaurin prestaje djelovati mrvicu osjetim previse,pa me strah,a pogotovo kad me spuca dole mislim da ce mi izletitiuser posted image .Jucer smo se mm i ja cudili raznim oblicima pupe.Postoje nekada i jaki bolovi dok se ona prevrce u svom malom bazencicu,pa je mene strah svega,jer sam pesimistauser posted image !!A navecer nikako da zaspem jer je pravo aktivna.Nemogu nikako uzivati zbog straha!!!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Micanje ploda
24.11.2010 21:37:37   
vila.vilica
kad citam ove postove bojim se da svoju mrvicu ne ureknem...mislim zna me udarati ali nikad me ne zaboli...doduse fore jos imam...tek sam usla u sedmi..ali vidim neke u mojoj dobi vec znaju zaraditi prave udarceuser posted image
mozda je kod mene neka nježna bejbiuser posted image user posted image

(odgovor članu schmeteling)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Micanje ploda
24.11.2010 22:04:09   
adne
IZVORNA PORUKA: schmeteling

Drage mojeuser posted image !!!
Ja sam svoju mrvicu jako rano osjetila.Sad sam u 28 sedmici,grickam 29user posted image .Kad bosaurin prestaje djelovati mrvicu osjetim previse,pa me strah,a pogotovo kad me spuca dole mislim da ce mi izletitiuser posted image .Jucer smo se mm i ja cudili raznim oblicima pupe.Postoje nekada i jaki bolovi dok se ona prevrce u svom malom bazencicu,pa je mene strah svega,jer sam pesimistauser posted image !!A navecer nikako da zaspem jer je pravo aktivna.Nemogu nikako uzivati zbog straha!!!


user posted image Ti i ja smo tu negdje sa terminom user posted image   mene moja bebi jako udara ali ja se ne bojim, ja se prepadnem kad je mirna sto je rijetko. Ako je istina da kakva je beba u stomaku takva ce biti kad se rodi, nase ce biti hiperaktivne user posted image

(odgovor članu schmeteling)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Micanje ploda
24.11.2010 22:15:54   
schmeteling
Draga adne,samo neka one nama budu zive,zdrave i ispravne i na vrijeme rodene,sto mi je jako bitno.A sto ce biti hiperaktivna,nema vezeuser posted image user posted image user posted image !
Mi cemo to izdrzati,moramo hihihih!

(odgovor članu adne)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Micanje ploda
24.11.2010 22:33:11   
emma.L
Mislim da je ovo istina, hehe, Ema je toliko bila živa i u stomaku da mi je znalo biti smiješno na sastancima kad počnu ljudi buljiti u moj stomak jer se izvija na sve strane. A zaboljelo me samo jednom kad mi je tako naglo cijeli stomak otišao na stranu da se i MM štrecnuo. Naravno, vratio se za par sekundi, nisam stigla ni registrirati bol od šoka user posted image . A moje dijete sada crta u hodu i zabavlja se skokovima sa trosjeda na spužvu na podu naglavačke. Dakle--- sretno! user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu adne)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Micanje ploda
24.11.2010 22:33:34   
emma.L
Hoću opet!!!user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Micanje ploda
24.11.2010 23:40:36   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: emma.L

Mislim da je ovo istina, hehe, Ema je toliko bila živa i u stomaku da mi je znalo biti smiješno na sastancima kad počnu ljudi buljiti u moj stomak jer se izvija na sve strane. A zaboljelo me samo jednom kad mi je tako naglo cijeli stomak otišao na stranu da se i MM štrecnuo. Naravno, vratio se za par sekundi, nisam stigla ni registrirati bol od šoka user posted image . A moje dijete sada crta u hodu i zabavlja se skokovima sa trosjeda na spužvu na podu naglavačke. Dakle--- sretno! user posted image


Da, slažem se s ovim. Moja starija kćerka je bila ovakva beba, dijete, i sada je i tinejdžer pun energije...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Micanje ploda
25.11.2010 22:09:19   
lejla80
Da se i ja pridružim ovom razgovoru..mnogo je lakše kad čovjek pročita sve ove postove. Vidim da je mnogo živahnih beba. Ja sam trenutno u 35 sedmici i imam osjećaj da moja beba apsolutno nikad ne miruje a u posljednje vrijeme čak ni kad nešto radim.Ponekad mislim da joj je neugodno u stomaku pa stalno traži neki bolji položaj. Ko bi znao..

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Micanje ploda
25.11.2010 22:15:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lejla80

Da se i ja pridružim ovom razgovoru..mnogo je lakše kad čovjek pročita sve ove postove. Vidim da je mnogo živahnih beba. Ja sam trenutno u 35 sedmici i imam osjećaj da moja beba apsolutno nikad ne miruje a u posljednje vrijeme čak ni kad nešto radim.Ponekad mislim da joj je neugodno u stomaku pa stalno traži neki bolji položaj. Ko bi znao..
to je jako dobro...meni je tako dr. rekao...opusti se i uzivaj

(odgovor članu lejla80)
  Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Micanje ploda
25.11.2010 22:48:15   
lejla80
Hvala ti puno...sad mi je mnooogo lakšeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Micanje ploda
8.1.2011 1:00:11   
ElRa
Prve pokrete sam osjetila u 16 sedmici. 

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 13:37:56   
entinte
drage moje, nisam sve postove citala ali sam preletila na brzinu i koliko sam vidjela vecina je napisala da su bebice zivahne i da se cak bude navecer zbog pokreta. Ja sam 34. sedmica i nikad me ti pokreti nisu probudili. Bas je mirna bebica... cak pokrete ne mogu ni opisati kao udarce vec vise kao guranje neko... ima li iko da je bio ili je u slicnoj situaciji user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu ElRa)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 13:42:06   
Skvo RR
I mene je moja gurala, protezala se, stucala, sve po danu..nije me tukla..user posted image user posted image user posted image user posted image ...bitno je da bebi osjetis..a po noci je spavala...tako i kada sam je rodila...hvala Bogu odmah je noc prespavala.user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 5.3.2011 13:43:05 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 13:42:27   
tekja
Moj je bebac bioa skroz miran u stomaku, ja sam tako zeljno iscekivala svaki njegov pokret i sto kazes, samo se protezao i gurao, nikad me nije lupao niti nanosio bol svojim pokretima...moja drugarica, trudna u isto vrijeme, nije spavala, kad je mali opali, ona poskoci na kaucuuser posted image
 
djecaci sada imaju 1,5 godinu, moj mali miran, njen vragolanuser posted image  eto...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 13:49:56   
entinte
nekad kazem ma ok je nije strasno a nekad se zabrinem... nadam se da ce mirna beba biti... i ja sam ista bila... moji su mi stalno pricali kako sam ja samo spavala pa me vukli za nos da me probude da jedem user posted image  dok je moj blizanac bio totalna suprotnost... nadam se da ce biti na mene user posted image

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 13:53:59   
Skvo RR
Kada sam rodila ...hM...moja je spavala po noci..ali mi je "krv" pila po danu...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nadam se da ces imati mirnu bebicu.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 13:56:25   
entinte
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Kada sam rodila ...hM...moja je spavala po noci..ali mi je "krv" pila po danu...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nadam se da ces imati mirnu bebicu.user posted image


samo neka su nam zivi i zdravi pa neka skace po glavi user posted image  hvala ti punoooooo

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 14:08:11   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: entinte

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Kada sam rodila ...hM...moja je spavala po noci..ali mi je "krv" pila po danu...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nadam se da ces imati mirnu bebicu.user posted image


samo neka su nam zivi i zdravi pa neka skace po glavi user posted image  hvala ti punoooooo


Ma sve ce biti akoBogda uredu. Opusti se i uzivaj!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 14:45:06   
sandy82
Svoju curicu sam rano osjtila, kao lagano kuckanje. Poslije sve više, uvijek neko igranje i kuckanje po stomaku. Stomak mi je bio ogroman, pun vode. Pokreti nikad nisu bili bolni. Imala je periode mirovanja i igranja. Ovu bebu sam kasnije osjetila, ali odmah je bilo guranje. Kad zvekne, oči iskaču. Stomak je manji, nema toliko vode, vjerovatno zato. Čak mogu da raspoznam dijelove tijela ocrtane na stomaku. A i dosta je nisko beba. Gdje god gurne boli. Čini mi se da nikad ne miruje. Totalno drugačije sve.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 14:47:05   
sandy82
Prva beba je bila mirna noću, vjerovatno je i ona spavala. Ova se kreće i noću, kad god se probudim osjetim. Sve je individualno.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 17:59:12   
emma.L
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Kada sam rodila ...hM...moja je spavala po noci..ali mi je "krv" pila po danu...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nadam se da ces imati mirnu bebicu.user posted image


Isto ovako, meni su na sastanku znali gledati u stomak, toliko je skakao i vijugao da je odvraćao pažnju kolegama user posted image . I udarala je momački. I dan danas samo skače, pepa, prevrće se, trči. Nadam se da bi ovo moglo biti malo drugačije, ali bi bilo lijepo da spava kao Ema - cijelu noć.
A moja prijateljica je imala bebu koja je mirovala u pupi ali sada nije baš ni neka mirnica user posted image . Sve je individualno. Samo laganini, uživaj u miru dok možeš user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Micanje ploda
5.3.2011 18:04:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tekja

Moj je bebac bioa skroz miran u stomaku, ja sam tako zeljno iscekivala svaki njegov pokret i sto kazes, samo se protezao i gurao, nikad me nije lupao niti nanosio bol svojim pokretima...moja drugarica, trudna u isto vrijeme, nije spavala, kad je mali opali, ona poskoci na kaucuuser posted image
 
djecaci sada imaju 1,5 godinu, moj mali miran, njen vragolanuser posted image  eto...

kod mene obrunto toliko je bio nemiran , pa cak ni nocu nisam spavala kako su mjeseci se primicali ..
Toliko me lupo,tukao stomo se treso ko sutlijauser posted image user posted image najgore su mi bile noci kad mi nije dao mira da spavam vrtio se puno.
Toliko je biozivahan da nije mogao sacekat jos koji dan samo da udjem u 9ti mjes. nego pozurio u 8mom mjes da izadje iz pupeuser posted image
I danas dan je nemir , spava slabo .....

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Micanje ploda
5.5.2011 18:13:52   
Semica
Pozdravcic mamama :D
Ja sam u 23coj sedmici...pokrete sam osjetila cini mi se vec sa malo jace od 3,5 mjeseca trudnoce :D Osjecaj je bio bas kao da me neko iznutra blago dotakao prstom u stomak.Sada vec bebica (djevojcica) tuce pravo...kada gledam u stomak vidim kako skakuce :) Uspjela sam cak snimiti i kamerom :) Netko je bas spomenuo da kada nesto radi ne osjeti bebicu ali cim se smiri bebica pocne da tuce pravo...to se i meni desava :) Cim sjedim ili lezim mirno odma "podivlja" u stomaku...ukoliko se samo malo pomjerim-primiri se :) Lopuza neka izgleda :)))) A najsimpaticnije i najzanimljivije mi je to sto mene po pola sata i vise zna tuci,a cim muzu kazem da stavi ruku ona se smiri...kao da mu to namjerno radi heheh.Nadam se da ce mu dozvoliti da je osjeti sto prije pa da i on moze uzivati u njenom micanju kao i ja :D

:*

_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Micanje ploda
5.5.2011 18:20:39   
Anoniman
Tako je reagovao i moj Andrej, kad bi moj suprug stavio rukuuser posted image ...samo neka prica stomakuuser posted image ...mislim na tvog supruga...da seuser posted image navikne na glas...s vremenom ce se poceti javljati i tvom muzuuser posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 5.5.2011 19:07:46 >

(odgovor članu Semica)
  Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *