|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
5.5.2011 18:33:13   
Semica
heheh pokusat cemo i tako :) hvala na savjetu :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Micanje ploda
6.5.2011 15:46:03   
mamica emica
Semice,da li se javila bebica user posted image

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Micanje ploda
7.5.2011 12:57:36   
Semica
jeste :D opet je u top formi :D user posted image

_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu mamica emica)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Micanje ploda
21.6.2011 8:38:31   
jacy11
cao drage trudnice ja sam u 24 sedmici trudnoce pa me zanima imali jos neko da je u istoj sedmici kao ja i da podijelimo iskustva micanja bebice jer moja jos nije pretjerano aktivna osjetim je ali ne bas tako cesto i tako jako kakvo je vase iskustvo meni je ovo prva trudnoca unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Micanje ploda
21.6.2011 8:43:10   
Semica

IZVORNA PORUKA: jacy11

cao drage trudnice ja sam u 24 sedmici trudnoce pa me zanima imali jos neko da je u istoj sedmici kao ja i da podijelimo iskustva micanja bebice jer moja jos nije pretjerano aktivna osjetim je ali ne bas tako cesto i tako jako kakvo je vase iskustvo meni je ovo prva trudnoca unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja sam citala da tako nekako u tim sedmicama beba se manje vrti...da li zbog prostora-ne moze da se okrece puno...prevrce...bitno je da u toku dana povremeno osjetis njene pokrete...svaki sat po jedan udarac i dovoljno je :) Ne brini se..samo prati pokrete i u slucaju da je duze vrijeme (dan cijeli,dva) nikako ne osjetis -javi se doktoru..

_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu jacy11)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Micanje ploda
7.7.2011 11:54:56   
senka27
ja sam malo zabrinutauser posted image  a ne znam dali trebam brinuti...pa da se pokonsultujem...

u prvoj trudnoci bebu sam osjetila nekako od 18-te sedmice i od tada se redovno javljao

a sada u ovoj drugoj trudnoci bebija sam osjetila nekako oko 16-te sedmice i tako se javljala (beba) svako vece kada legnem...medjutim u zadnje vrijeme je osjetim pa onda 2-3 dana nistauser posted image  sada sam je osjetila bas jako u nedjelju od tada nistaaaauser posted image  nadam se da je sve ok ....sutra idem na UZ pa jedva cekam...cini mi se kako sam usla u 17-tu sedmicu da se to desava





_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Micanje ploda
7.7.2011 11:56:56   
palachinken
senka, možda ti je posteljica na prednjem zidu pa slabije osjetiš bebu? U svakom slučaju, UZV će pokazati šta je. Ja mislim da nemaš razloga za brigu jer tek tamo od 20-22 sedmice bi trebala beba dovoljno ojačati da je svaki dan osjetiš.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 282
   [Obrisana poruka]
7.7.2011 11:58:30   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu senka27)
  Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Micanje ploda
7.7.2011 12:04:04   
senka27
jesam pila i cedevitu i sve probala ali nistaa...u nedjelju bas fino osjetila i od tada 0 bodova...
a za posteljicu ne znam sutra cemo vidjeti...jedva cekam da prodje ovaj dan...

a Bakir je od 18 -te sedmice kako se poceo javljati tako stalno...dakle svaki dan sam ga osjetila

nista mogu samo biti strpljiva i moliti Boga da bude sve OK

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Micanje ploda
7.7.2011 13:55:30   
Sonja
moja beba se bas redovno javljauser posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 285
   [Obrisana poruka]
7.7.2011 13:58:05   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu senka27)
  Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Micanje ploda
7.7.2011 14:06:10   
vila_7
senka....ja sam svoju osjetila kad sam napunila 18 tjedana i do nekih 21-22 uopce je nisam osjetila svaki dan nego bas tako jedan dan osjetim pa se primiri lopuza 2-3 dana. Al ti ako si zabrinuta idi odmah dr. i reci da je hitno!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Micanje ploda
7.7.2011 14:11:37   
senka27
hvala vam Divneee ste...mislit cu pozitivno..pa sutra u 10 00 h je UZ

javim obavezno

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Micanje ploda
7.7.2011 14:26:50   
Selma.A.M
Senka ne brini ipak je tek 17 nedelje pa se bebice javljaju-pa se unda umire ( skupljaju snagu-razvijaju se ) a ima više načina da se bebica prodrma : ležanje na ljevom bolu,čaša od 2dl hladneeeee vode (može i sa kockicama leda) šoljica dvije crne kafe,kockice šećera (kod mene najčešće se javi na njih i na mentol bonbone) i ležanje na leđima,noge ispružene i miruj 15-ak minuta.................
I ne brini sve je to ok ............

Sretno sutra na UZV  i da nam se javiš sa ljepim vijestima user posted image

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Micanje ploda
8.7.2011 13:53:42   
senka27
Evo i ja stigoh kuci...napolju pakao...

nego da vam javim da je s bebijem sve ok bila na UZ srce kuca...sve regulara

posteljica je na prednjem zidu...eto pao mi kamen sa srca...hvala na savjetima divne steuser posted image

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Micanje ploda
8.7.2011 15:23:27   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: senka27

Evo i ja stigoh kuci...napolju pakao...

nego da vam javim da je s bebijem sve ok bila na UZ srce kuca...sve regulara

posteljica je na prednjem zidu...eto pao mi kamen sa srca...hvala na savjetima divne steuser posted image


Senka baš mi je drago da je bebica ok user posted image  ............I ja sam danas na konntroli rekla dr da malo slabije osjetim bebicu ,ono kad štuca i proteže se sve super ali je slabo to gurkanje,da bi dr na UZV utvrdila da je bebica licek tj stomakom okrenuta prema unutra tako da su mala leđa naprjed i zbog toga slabije osjetim user posted image

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 291
   [Obrisana poruka]
8.7.2011 15:25:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu senka27)
  Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Micanje ploda
8.7.2011 15:37:08   
palachinken
senka, baš mi je drago što je sve dobro ispalo user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Micanje ploda
8.7.2011 18:09:57   
senka27
eto a mi zacas frku dignemo ali sta se moze niko nije kao MAJKA :)...

Selmic eto i ti razmisljala...ali dobro je HB

opet vam hvala na podrsciuser posted image

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 13:35:37   
emma.L
Pomozite mi user posted image  na izmaku sam snage od noćas. Beba je inače jako aktivna (i prva beba je bila aktivna i zadnji dan pred porod), ali noćas me je ubio u pojam i toliko sam zabrinuta da ne znam kud bih.
U četvrtak bila na kontroli i sve je super osim što ide karlično. Dr. kaže da se to može još 100 puta promijeniti i nadam se tome. Ali od sinoć moj stomak tako skače da ne mogu hodati, nisam nikako spavala, osjećala sam pritisak jak na mjehur, na debelo crijevo toliko da boli užasno, a kad odem u WC piškim kap po kap kao da kamen trebam izbaciti (urinokulture od prošle sedmice su streilne).
Stomak toliko skače, toliko boli na neke pritiske na stranu da vam opisati ne mogu. Noćas ležim na lijevom bodu misleći da će se umiriti i odjednom skoči uvis (dakle udesno) da mi se zategnu svi mišići i koža na lijevoj strani user posted image .
Pomislila sam da se možda prevrće u položaj za porod, ali toliko se i dalje koprca da me strah da nije 100 puta u pupčanik umotan ili zaglavljen pa se ne može okrenuti user posted image . I još sam neispavana jer sam u 3 odustala od pokušaja da zaspim, oplakala pred zoru od nervoze i bolova od tih njegovih akrobacija, a sada kuburim na poslu i ne znam hoću li kući ili u hitnu poslije.
Je li se ikome ovo dogodilo?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 13:37:26   
vila_7
emma meni nije al ne bih se ni sekunde mislila nego ako si zabrinuta otidji u hitnu - bolje otici djaba! Ja mislim da se garant namjesta za porod kako treba,al kazem idi da sebe smiris i nastavis uzivati!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 13:42:22   
Bebica11
emma draga nemoj se toliko sekirati, dok ona toliko skace sigurno nije obmotana i svezanauser posted image

ja imam drugu brigu,meni se moja ne javlja danas...ili mi se ucinilo il sam samo jedan tupi udarac iznutra osjetila i ja vec sizimuser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 13:44:06   
emma.L
O Bože, nikad dobro. Priznajem ja da je bolje da se nogata, ali mi se čini nenormalno. Nadam se da će tvoja bebica fino kucnuti ponekad samo da te smiri i pustiti te da spavaš i uživaš u njoj.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 13:46:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: helena_7

emma meni nije al ne bih se ni sekunde mislila nego ako si zabrinuta otidji u hitnu - bolje otici djaba! Ja mislim da se garant namjesta za porod kako treba,al kazem idi da sebe smiris i nastavis uzivati!
jeste kod mene se vrtila citavu noc odskako  i imala sam bolove ujutro osla za boln. roditi ...
Al mislim da nije nista kod tebe strasno ...... ako se brines otidji kod dokt . da smiris savjestuser posted image

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Micanje ploda
8.8.2011 13:46:45   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Bebica11

emma draga nemoj se toliko sekirati, dok ona toliko skace sigurno nije obmotana i svezanauser posted image

ja imam drugu brigu,meni se moja ne javlja danas...ili mi se ucinilo il sam samo jedan tupi udarac iznutra osjetila i ja vec sizimuser posted image


bebice
lezi na leđa i umiri se, ak onsita ne bude za satic,malo i prodrmaj (lagano) stomak i vidjet ces da ce se javnuti!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *