|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zensko ime
23.2.2014 21:10:42   
Hannan
Zejna (moja kcerka), Hanan, Iman, Esma, Zejneb, Alijah...

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zensko ime
23.2.2014 22:46:37   
Bubydina
Pa najbitnije mi je da je muslimansko i da ima lijepo znacenje(da nema bas nesto ruzno u prijevodu) ... lijepa su mi neka imena ali jos ni za jedno ne mogu bas ono reci to je to ...
npr. amina,iman,merjem,inaya...


(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zensko ime
24.2.2014 11:51:24   
adissa_


Nezrina,Samija,Rania,Alima

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zensko ime
24.2.2014 13:35:50   
Mahidevran 6
Zejnauser posted image , Esma je prelijepo i Zejneb

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zensko ime
24.2.2014 13:37:54   
Mahidevran 6
Samija user posted image ,Raniauser posted image

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zensko ime
25.2.2014 18:10:57   
Ajlaaaa
Aleyna,Riana,Inaya,Aylin,Rania,Taida,Ajra

Fina imena su mi i : Anaya,Ayana ( znal koja sta znace ova imena i jesul muslimanska? )

_____________________________

R & R <3
..Duse mamine potpuno upotpunile moj zivot !

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zensko ime
26.2.2014 9:15:28   
chantal
Nikad čula,neobična su,meni lično se ne sviđaju.Proguglaj malo o značenju,valjda nađeš nešto.


ja se jezim vise od ovih imena poput Hana,Sara,Lara,Lana da se niko ne uvrijedi ali ne volim ta precesta imena


Česta jesu,ali vala bolje biti Hana/Sara/Lana kao svaka 3-4 djevojčica nego jedna jedina Fevzijja / Selsebila / Ibtisam / i sl user posted image moje misšljenje.

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zensko ime
26.2.2014 9:33:01   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Mahidevran 6

Zejnauser posted image , Esma je prelijepo i Zejneb


svidjaju mi se ova imena user posted image

ja nisam pobornik imena koja imaju u sebi slova koja ne postoje u našem jeziku, niti dupla slova u imenu, po meni što jendostavnije to ljepše...ali naravno svako daje ime koje se njemu svidja, i tu ne bih nikad rekla što to ime i sl.

naša curica će biti AJNA aBd user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zensko ime
26.2.2014 11:32:37   
Galicia
Fevzijja / Selsebila / Ibtisam



user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zensko ime
26.2.2014 13:51:01   
Mahidevran 6
Ma kazem takva imena ta previse neobicnauser posted image ali ja licno ne volim imena kojih ima previse ...

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zensko ime
26.2.2014 13:56:50   
Mahidevran 6

IZVORNA PORUKA: Ajlaaaa

Fina imena su mi i : Anaya,Ayana ( znal koja sta znace ova imena i jesul muslimanska? )


Da bas su lijepauser posted image ,ali ne mogu naci znacenje na googlu ....mislim da jesu muslimanskauser posted image

(odgovor članu Ajlaaaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zensko ime
26.2.2014 14:42:25   
emy24
moja curica se zove Ejna i bas je fino i neobicno,a muslimansko je

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zensko ime
27.2.2014 11:12:50   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: emy24

moja curica se zove Ejna i bas je fino i neobicno,a muslimansko je

I meni se baš sviđa

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zensko ime
27.2.2014 11:34:39   
elmaL

IZVORNA PORUKA: emy24

moja curica se zove Ejna i bas je fino i neobicno,a muslimansko je


očito nam se svidjaju ista imena user posted image user posted image

i ja imam Emina, a sad bi trebala biti Ajna aBd user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zensko ime
27.2.2014 12:02:57   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: emy24

moja curica se zove Ejna i bas je fino i neobicno,a muslimansko je

i meni se svidja,a koliko sam cula nije muslimansko,sta znaci? odkud potice?

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zensko ime
27.2.2014 17:48:04   
Mahidevran 6
Ejna jeste muslimansko (arapsko)ime,lijepo je i neobicno user posted image
Ime Ejna je izvedenica od arapske riječi ajn, ar. عَيْن, u značenju velikan, prvak, istaknuta ličnost, oko, izviđač, pupoljak, prsten, zlatnik, Sunce, znanje, zdravlje i tako dalje.

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zensko ime
28.2.2014 11:58:12   
Bubydina
Zna li neko značenje imena Inaya??? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zensko ime
28.2.2014 14:27:01   
Mahidevran 6
Inaya - arapsko ime ,znacenje:dar od Boga...user posted image

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zensko ime
1.3.2014 1:17:16   
emman
Veliki pozdrav,
želim da vam ispričam svoje iskustvo sa imenom moje kćerke.Prije dvije godine kad sam se trebala poroditi puno sam istraživala o imenima i njihovom značenju.Odlučila sam dati svojoj curici ime Emman po jednoj arapkinji, značenje ovog imena je vjera.Da bih bila sigurna da je to ime prikladno za djevojčicu poslala sam mail Fondaciji Mulla Sadra i oni su mi odg. da je ime ok,samo je kod nas neobično jer se ne završava na slovo a. Međutim,danas ovo ime kod nas, ima drugo značenje vojskovođa,sigurnost i isključivo je muško.Kad tražim na engleskom onda piše da je žensko i da znači vjera.Tako da sam sad zbunjena,kako se poslije dvije god. kod nas promijenilo značenje.

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zensko ime
1.3.2014 11:32:49   
Bubydina
IZVORNA PORUKA: emman

Veliki pozdrav,
želim da vam ispričam svoje iskustvo sa imenom moje kćerke.Prije dvije godine kad sam se trebala poroditi puno sam istraživala o imenima i njihovom značenju.Odlučila sam dati svojoj curici ime Emman po jednoj arapkinji, značenje ovog imena je vjera.Da bih bila sigurna da je to ime prikladno za djevojčicu poslala sam mail Fondaciji Mulla Sadra i oni su mi odg. da je ime ok,samo je kod nas neobično jer se ne završava na slovo a. Međutim,danas ovo ime kod nas, ima drugo značenje vojskovođa,sigurnost i isključivo je muško.Kad tražim na engleskom onda piše da je žensko i da znači vjera.Tako da sam sad zbunjena,kako se poslije dvije god. kod nas promijenilo značenje.


Ja mislim da jest žensko,i da je značenje tako kao i od Iman,ali kod nas su običaji drugaciji,i pola imena bosanskih nije muslimansko,nego su oni sami smišljali i okretali mjenjali po koje slovo....Meni je isto jako lijepo Iman,ali mužu nije toliko za to ime,baš zbog drugih,jer kako će zvati,ono neobično,i tako,,,a ima dosta curica s tim imenom,a ima i onih Imana,naši Bošnjaci dodaju "a" na kraju...a ne brini ti draga,ime je sigurno muslimansko,i lijepog značenja,za imena naše djece ćemo odgovarati,zato smo znamo biti zabrinuti,,,Emman je 100% lijepog značenja

< Poruku je uredio Bubydina -- 1.3.2014 11:35:19 >


_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zensko ime
1.3.2014 11:34:10   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: Mahidevran 6

Inaya - arapsko ime ,znacenje:dar od Boga...user posted image


Stvarno,ja sam prije toliko tražila,i našla sam da je arp. porijekla a značenje BRIGA....hvala draga,a gdje si ti našla značenje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zensko ime
1.3.2014 16:41:04   
Mahidevran 6
Ma ne znam negdje sam ga iskopala user posted image neka stranica sa arapskim user posted image imenima ... Evo sad gledam da je nadjem da ti ostavim link imalo je i drugih lijepih imena nego sam zaboravila gdje,sad trazim ne mogu nikako pronaci user posted image user posted image

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zensko ime
2.3.2014 12:05:23   
reallove

IZVORNA PORUKA: emman

Veliki pozdrav,
želim da vam ispričam svoje iskustvo sa imenom moje kćerke.Prije dvije godine kad sam se trebala poroditi puno sam istraživala o imenima i njihovom značenju.Odlučila sam dati svojoj curici ime Emman po jednoj arapkinji, značenje ovog imena je vjera.Da bih bila sigurna da je to ime prikladno za djevojčicu poslala sam mail Fondaciji Mulla Sadra i oni su mi odg. da je ime ok,samo je kod nas neobično jer se ne završava na slovo a. Međutim,danas ovo ime kod nas, ima drugo značenje vojskovođa,sigurnost i isključivo je muško.Kad tražim na engleskom onda piše da je žensko i da znači vjera.Tako da sam sad zbunjena,kako se poslije dvije god. kod nas promijenilo značenje.
Eman jest zensko ime...Eman(Iman) znaci vjera...


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zensko ime
2.3.2014 15:19:07   
emči
A ja poznajem 5 dječaka koji se zovu Eman, i baš mi je to nekako muško ime. Ali u drugim sredinama je to možda drugačije. Na netu nađoh da značenje- pouzdan, povjerljiv, siguran.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zensko ime
2.3.2014 17:16:50   
teacher75
I ja znam ovdje nekoliko djecaka eman a saamo jednu curicu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu emči)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *