|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zensko ime
2.3.2014 21:47:51   
Mahidevran 6
Ja znam samo djecake Eman ,ali u arapskim zemljama je to zensko ime ,a kod nas se uzima kao musko user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Zensko ime
3.3.2014 10:02:03   
emman
Iskreno se nadam da je značenje lijepo,jer mi je to važno.Čak sam razmišljala da joj promijenim ime,ali muž neće ni da čuje.IJa radim u vrtiću i imam dva dječaka Eman.Najnovija informacija koju sam dobila od momka koji je diplomirao arapsku književnost je da ovo ime ne postoji, već da je eman termin koji se koristi u vojsci.user posted image

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Zensko ime
3.3.2014 13:52:22   
Mahidevran 6
Ma ne brini znacenje je vjera user posted image ...Bolje sto joj nisi mijenjala ime ...a to sto se tice vojske ,nesto mi je cudno user posted image
ime Emir je nekada oznacavalo titulu princa,plemica i nije se davalo kao ime,a sad se smatra prelijepim imenom..user posted image
Bez brige ,tvoja djevojcica ima lijepo zensko ime ,medjutim kod nas ga nose uglavnom djecaci user posted image tako da je greska do nase zemlje mi sve izvrcemo pa i imena user posted image

< Poruku je uredio Mahidevran 6 -- 3.3.2014 13:53:28 >

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Zensko ime
3.3.2014 13:58:51   
Hannica
Predlazem da Mahidevran stavimo za moderatora na temama o imenima.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Zensko ime
3.3.2014 15:25:03   
emman
Hvala vam puno na odgovorima i komentarima.Malo mi je lakše kad čujem i druga mišljenja user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Zensko ime
3.3.2014 21:11:05   
Mahidevran 6
user posted image user posted image Moze,sto da ne user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mahidevran 6 -- 3.3.2014 21:13:46 >

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Zensko ime
3.3.2014 21:38:38   
Ajlaaaa

IZVORNA PORUKA: Hannica

Predlazem da Mahidevran stavimo za moderatora na temama o imenima.user posted image


Slazem se user posted image user posted image

_____________________________

R & R <3
..Duse mamine potpuno upotpunile moj zivot !

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Zensko ime
4.3.2014 19:34:47   
sara123

IZVORNA PORUKA: emči

A ja poznajem 5 dječaka koji se zovu Eman, i baš mi je to nekako muško ime. Ali u drugim sredinama je to možda drugačije. Na netu nađoh da značenje- pouzdan, povjerljiv, siguran.


Pa i jeste musko ime, i znaci upravo to sto si navela.

Emman, ta kolegica po kojoj si dala ime je najvjerovatnije Iman, ali na engl.se pise Eman. (isto djecak forumasice reallove je Ameen, jer zivi u Jordanu, koristi se engleskim jezikom, ali po bosanski on je Emin)
Znaci Iman po bosanski i to je 100 % zensko ime (bez obzira na nepostojanje -a- na krajuuser posted image /kao Merjem, Zejneb, itd) i znaci vjera.

(odgovor članu emči)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Zensko ime
4.3.2014 19:44:18   
Galicia
Ja jos ni jednu amerikanku ne poznajem da se zovu eman a poznajem par njih koje se Zovu iman. Tako da to sto si napisala veze nema s vezom.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Zensko ime
4.3.2014 19:53:40   
sara123

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja jos ni jednu amerikanku ne poznajem da se zovu eman a poznajem par njih koje se Zovu iman. Tako da to sto si napisala veze nema s vezom.


Jel'ti to meni? user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Zensko ime
4.3.2014 20:06:34   
Galicia
Da tebi.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Zensko ime
4.3.2014 20:12:40   
teacher75
Eman se na eng.nikako ne moze citati kao iman

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Zensko ime
4.3.2014 20:41:08   
sara123
Dobro, vas dvije amerikanke user posted image
ja pricam za arape, ova forumasica koja je pitala, valjda kako skontah dala ime po toj nekoj svojoj kolegici arapkinji, a oni tako pisu kad pisu svoja imena latinicnim pismom. Zivjela s njima i ne pricam napametuser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Zensko ime
5.3.2014 0:23:38   
emman
Svi je zovu Emman,a ne Iman.Samo u našem prevodu piše da je ime za dječake.Totalno sam zbunjena user posted image

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Zensko ime
5.3.2014 0:39:58   
Galicia
Eman je Eman, a Iman je Iman.
Osim ako si htjela da se pise Eman, a da se izgovara Iman.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Zensko ime
5.3.2014 0:48:22   
emman
Ma ne,isto se piše i izgovara.Sad sam ovo našla:

Additional information about the name Eman:
Eman is a name found used for both boys and girls. it is thought to have two possible origins. It can be a variant of the unisex name Iman, which is of Arabic origin and is said to mean ‘Faith’. Alternatively, the name could be a short form of the masculine Emmanuel, but this name is specifically masculine.


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Zensko ime
5.3.2014 15:46:20   
somaja
Najla Farah,,,Ja volim malo cudnija imena posto i sama imam jako cudno ime ako ne i unikatno user posted image

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Zensko ime
5.3.2014 16:37:18   
canim
A sta je problem sa Eman imenom user posted image pa ako ti se svidja kakve to veze ima sto nose i djecaci, ima djecaka i curica sa imenima Noa, Vanja, Mirza i slicno.

Farah i Najla i nisu bas cudna imena, cak su na listi medju 100 najpopularnijih imena u BiH.A Najla je lijepo nase starinsko ime , od moje nane r. sestra se zvala tako :)

(odgovor članu somaja)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Zensko ime
5.3.2014 17:01:34   
somaja
CANIM ma i u mom kraju bilo dosta starih osoba ali su se zvale Naila ali ne i Najla. U pravu si da ta imena vise i nisu cudna kao i mnoga druga jer se na nasim prostorima daju vec zadnjih 20-tak god.,nekad su bilaa..Da mogu dala bih svoje danas-sutra user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Zensko ime
7.3.2014 16:10:23   
Mahidevran 6
Kako vam se svidja ime SAHRAuser posted image ? Meni je bas prelijepo i neobicno ali ne znam znacenje ,nikako ne mogu pronaci...user posted image
Da li zna neko znacenje imena RUMEJSA user posted image ?

< Poruku je uredio Mahidevran 6 -- 7.3.2014 16:11:14 >

(odgovor članu somaja)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Zensko ime
7.3.2014 16:29:00   
reallove
Citava rasprava oko imena Emanuser posted image ..ovdje je Eman zensko ime,pisu ga Eman,izgovaraju Iman...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Zensko ime
7.3.2014 16:31:53   
lala0606
tri curice znam s imenom eman... nisam josnaletila na djecake s istimuser posted image user posted image

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Zensko ime
7.3.2014 16:43:23   
emman
Polemika oko imena Emman je zbog značenja,naišla sam na različita značenja.Ne morate odmah biti ironični jednostavno ne morate ništa napisati ako vam je smiješno ono što sam pitala.Meni jako puno znači da saznam tačno značenje i hvala svima koji su se trudili da mi pomognu.Baš ste me obradovali što ste rekli da imaju još tri djevojčice sa ovim imenom,je li u Sarajevu ili....?

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Zensko ime
7.3.2014 16:59:14   
lala0606
da u Sarajevu, licno znam 3 djevojcice.... i cak mi je to ime prelijepo... neka je ona tebi ziva i zdrava , no siki riki za ime... evo sad dok tipkam pitam ukucana cije je ime eman zensko ili musko ... svi uglas zensko... jos me muz cudno pogleda hahahha sta ti trazis zenska imena da mi nemas sta saopstituser posted image user posted image user posted image

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Zensko ime
7.3.2014 22:20:35   
emman
hahaha hvala puno, najbitnije je da su nam živi i zdravi kao što ste i rekli user posted image

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *