|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
6.11.2012 23:02:58   
neki x
I ja sam nisko nosila(druga trudnoca),ali nije mi bio tezi porod...Jesam u drugoj trudnoci bila malo "mlitavija" jer nisam radila od 5.mj. trudnoce...
Ali sve u svemu,porod masallah super!!!I prvi i drugi za sat ipo sve gotovouser posted image

Svakoj od vas zelim porod kao kod mene,sretnouser posted image

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
6.11.2012 23:10:31   
hatepsut
Eh da,na prvom porodu su me sjekli imala sam ranu ufff nisam sjedila danima.
Na drugom pordu sam pukla doktor je zelio da ide sve prirodno i proslo bi bez pucanja da se prco nije okrenuo i ramenom me "zakacio" ranu s drugog poroda nisam ni osjetila.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
6.11.2012 23:13:51   
neki x

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Eh da,na prvom porodu su me sjekli imala sam ranu ufff nisam sjedila danima.
Na drugom pordu sam pukla doktor je zelio da ide sve prirodno i proslo bi bez pucanja da se prco nije okrenuo i ramenom me "zakacio" ranu s drugog poroda nisam ni osjetila.

I ja sam se posle pvog poroda doooobro napatila sa ranom(40 dana me muz "pratio" u kupatilo itd.)...katastrofa...Al su me pri drugom porodu "pripazili" i hvala im do neba na tome...al je i boljeloooooooo i peklo uuuuuuuuuuuhuser posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
10.11.2012 18:09:34   
almondray
Evo i moje friske price. Prije 8 dana je pocelo skoro pa isto kao i prije 7,5 god. Vodenjak je pukao,ja bez bolova stizem u bolnicu. Sreca pa dobro dodje taj famozni drip ,ide puno brze. Na prvom porodu sam doslovno rascijepljena,i ja i maternica. A briga za bebu me dokrajcila. Sad sam bila nekako spremnija psihicki ,a ponasala sam se kao da mi je prvi put. Sad mi je smijesno kad se sjetim da sam rekla babici da bi nesto izaslo al ne ide. Ispostavilo se da je besika. Kroz par mim.opet je tiho zovnem da opet virne,jer se sad nesto drugo desava. Kaze ona meni ,pa ti pocela,hajd na sto a ja cu se obuci. Nisam se ni popela kad me uhvatio trud i tad sam bila sigurna da to beba izlazi. A ona ce meni da predisem dok se ona ne obuce. Hahaha. Nisam znala da se trud moze predisati. I jos dva i beba je bila u mom narucju. Rekla bi da je trajalo 5min... Mozda i duze,ali kako nisam pukla i kad sam cula plac svog cupavka ,ucinilo mi se ekspresno.

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
10.11.2012 18:23:34   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: almondray

Evo i moje friske price. Prije 8 dana je pocelo skoro pa isto kao i prije 7,5 god. Vodenjak je pukao,ja bez bolova stizem u bolnicu. Sreca pa dobro dodje taj famozni drip ,ide puno brze. Na prvom porodu sam doslovno rascijepljena,i ja i maternica. A briga za bebu me dokrajcila. Sad sam bila nekako spremnija psihicki ,a ponasala sam se kao da mi je prvi put. Sad mi je smijesno kad se sjetim da sam rekla babici da bi nesto izaslo al ne ide. Ispostavilo se da je besika. Kroz par mim.opet je tiho zovnem da opet virne,jer se sad nesto drugo desava. Kaze ona meni ,pa ti pocela,hajd na sto a ja cu se obuci. Nisam se ni popela kad me uhvatio trud i tad sam bila sigurna da to beba izlazi. A ona ce meni da predisem dok se ona ne obuce. Hahaha. Nisam znala da se trud moze predisati. I jos dva i beba je bila u mom narucju. Rekla bi da je trajalo 5min... Mozda i duze,ali kako nisam pukla i kad sam cula plac svog cupavka ,ucinilo mi se ekspresno.

user posted image

iz mog iskustva drugi je bilo laksi nego prvi mada mi je i prvi porod bio lak, e sad kako ce biti po treci pput ne znam al me uhvati ponekad panika jer proslo 5 godina od kako sam zadnji put radjala pa se zaboravi :)

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
10.11.2012 18:28:01   
koka i po
kako kome.
meni nije bio.
sedam i pol sati u radjaoni sa ukljucenim dripom....sreca pa sve bude i prodje.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
11.11.2012 12:25:52   
ajnur
Memi je puno laksi bio drugi porod.Kontrakcije pocele oko 12 navece nista posebno moze se izdrzati i na pola sata,pa na 15 min,pa na 5 onda opet na pola sata.Ujutru mm kaze hajmo da vidimo dokle smo.U bolnici na ctg kaze sesta jeste vi sigurni da imate kontrakcije? Dolazi dr da me pregleda kaze odmah u radjaonu vi se poradjate i stvarno usla u salu u 20 do 10 ujutru u 10 je moja cura bila u narucju.A prvi porod horor ne daj Boze nikom.Mjesecima posle sam se trzala iz sna vristeci.Al zaboravi se sve user posted image user posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
26.11.2012 12:00:30   
tinkivinki
ja svoj prvi porod nisam smatrala teskim,mada sad kad vidim da se zene porode za 3-4 sata,a ja dosla u podne u bolnicu sa bolovima i porodila se u 10 navece,nije bas ni lak.i doktorica je mislila da cu se prije poroditi,na kraju mi je rekla takva ti je priroda ne mogu ti pomoci.probila mi je vodenjak,ukljucili drip,okretali me malo na lijevi malo na desni bok,ali sam se jako sporo otvarala.bebu sam rodila u 3 napona,to mi je bilo laksi dio posle silnih bolova.imala sam par unutrasnjih savova,i malu epiziotomiju vani.drugi sam ocekivala da bude brzi bar par sati,ali morala sam na carskiuser posted image jer se beba nije okrenula,a termin bio prosao,vodenjak mi pukao,imala bolove,a otvorena 1cm.

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
1.12.2012 14:21:29   
bumbica
iz mog iskustva,mislim da su oba podjednako bila teška,samo što s drugim znaš šta te čeka pa se bolje pripremiš,i znaš da poslije toliko i toliko sati užasnih bolova,na ruke dobiješ neprocjenjivo bogatsvo ovog svijeta,(prvi put nisam znala koliko se voli dijete dok ga nisam uzela u naručje)

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
1.12.2012 14:29:13   
MicoTico
Meni je definitivno bio lakši drugi porod. Uključili mi drip s kojim sam se brzo otvorila, ali uopšte nikakvih bolova nisam imala.Prvi jači bol u 12:25, ja se porodila u 12:30user posted image . dok sam kod prvog poroda bila oko 5 sati u rađaoni, a drip me "uništio".

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
1.12.2012 14:36:04   
EEDITH
nisam imala uopšte teške porode,prvi porod je bio malo teži od druga dva ali iz razloga što su me sjekli pa me više boljelo šivanje nego porod,bar se meni tako činilo.
druga dva poroda nisam skoro ni osjetila,ni pukla ni šivana,kao da se nisam ni porodila,a treće dijete rodila u 41 godini.
došla u državnu oko pola četiri,pregled,klistiranje,priprema
prošetala do sale,popela se na sto,i uz pomoć babice(doktor spavao)se porodila.
sišla sa stola i vratila se u sobu
hB sve prošlo kako sam samo mogla sanjati
i svima želim lagane porode kao što sam ja imala

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
22.12.2012 23:27:17   
senka 81
evo fresh story :-) rodila prije 6 sedmica. Prvi porod trajao 72 sata, mislila sam da nikad vise necu imati ni se, a kamoli roditi. I kad smo se odlucili na drugo dijete, od prvog dana sam razmisljala o porodu. Na kraju, sve je bilo kao u prici. isla s muzem na kafu, i osjetila sam nesto kao BH kontrakcije ali ucestalije, totalno bezbolne. Na nagovor prijateljice, odem u bolnicu,jer je termin vec izasao prije 3 dana. U autu do bolnice sam ocupala obrve, nasminkala se, nista me nije bolilo, osim tog stezanja u stomaku..na prijem dosla u 13:45, a rodila u 15:00. Nisam ni skuzila sta mi se desava, jer sam cijelo vrijeme ocekivala luđačke bolove kao prvi put. Svakom bih poželjelatakav porod..

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
24.12.2012 12:15:53   
MaminaBeba
Sve češće i češće dolutam na ovu temu. user posted image Kako trudnoća odmiče, mene sve više i više strah. Prvi mi je porod bio užasan. Tješim se da drugi ne može biti gori, ne mogu se napatiti više. Ali opet ko zna. Hrabrim se ovim postovima, baš mi dobro dođu, da ja dođem sebi kad me uhvate kojekakve paranoje. user posted image

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
24.12.2012 12:51:57   
vila_7
evo i mene al necu biti bas ohrabrujuca user posted image ...ma salim se..... Trudovi prvi put - 22 sata,ovaj put 18 sati ...ALI......prvi put su mi puuunoo duze trajali oni najjaci neizdrzljivi trudovi kad mislis da neces izdrzati, ovaj put znatno krace , s tim dok sam imala bezveze bolove-otvarila sam se vec 5-6 cm, a prvi put i sa najjacim se slabo ootvarala....
A sam porod je bio malo tezi cisto jer je beba bila krupnija od prve-ali oba puta sam izgon nije trajao duze od 10-tak minuta

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
24.12.2012 13:05:26   
nidzi
MaminaBeba ono sto ti ja mogu potvrditi iz iskustva je da je drugi porod samo brzi...intenzitet bolova je isti..tu nema priče..ali je sve brze..i onda si iskusnija, znaš šta slijedi...kod mene je prvi trajao 5 sati od momenta kad sam ušla u rađaonu, a drugi svega pola sata..eto ne brini se nista...sve bude i prođe :)

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
24.12.2012 21:27:48   
MaminaBeba
Mene je sa prvom bebom počelo boljeti ovako u petak oko 12h, a porodila sam se u subotu u 15:50. Ali u petak oko 16h popodne jaki bolovi su mi bili na 5 min. a otvorena samo 3 cm. A ranije dan nisam nikako spavala, pa petak cijelu noć, pa subotu dok nisam rodila, sad kad se sjetim, ne znam ni odakle mi snaga, još imala strašne bolove, a nisam imala nagon za tiskati nikako. Joj majko moja. Panika me hvata. user posted image

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu nidzi)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
14.1.2013 12:44:09   
stella
Mini je bio laksi drugi porod od prvog a i prije sam se oporavila user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
14.1.2013 15:39:08   
mishkica
Kod mene je prvi i jedini dosad porod bio tako lagan, da drugi ne moze biti laksi, svima vam zelim od srca svoje iskustvo...od 2 napona beba izasla, jacina trudova za mene bila itekako podnosljiva, sve prebrzo islo, od ulaska u dz, do poroda sat ipo, s tim da sam mogla komotno jos sjediti kuci, nego mi 11 dana termin prosao, pa sam otisla u dz cim me uhvatilo probadanje, dosla prst otvorena, za sat ipo se i otvorila do kraja, i rodila bez dripa i bez icega...tako da ne znam da moze i lakse bitiuser posted image ali mi je postporodjajni period zato bio trauma prava, ne dao bog nikome, ali o tome necemouser posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
14.1.2013 15:44:41   
Full Moon
Istina, laksi mi je bio drugi porod, vjerovatno zato sto je bio bez dripa, sve prirodnouser posted image

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
14.1.2013 15:46:38   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Full Moon

Istina, laksi mi je bio drugi porod, vjerovatno zato sto je bio bez dripa, sve prirodnouser posted image

kod mene je bilo obrnuto pa mi je bio teziuser posted image al je oporavak bio puno laksi jer mi nisu radili epi.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
14.1.2013 15:52:05   
Skvo RR
kod mene tezi drugi..ali bas.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
12.3.2013 11:43:56   
tijuška
Definitivno drugi put tezi. Prvi je bio kao iz knjiga , sve po ps-u i sve prirodno, bez indukcije, epiziotomije, bolovi su bili podnosljivi a drugi katastrofa, indukcija, epiziotomija, sivanje i porod je dugo trajao....obzirm da sam prosla i jedan i drugi porod moram priznati da se bolovi kod prirodnog poroda ne mogu mjeriti sa bolovima induciranog poroda, ja jednostavno nisam mogla kontrolisati te grozne bolove zato je tako dugo trajao porod, nisam bila bas za saradnju sa osobljem. Prirodni porod je stvarno nesto sto bih uvjek izabrala, mogla sam kontrolisati bolove, bila sam sabrana, i tacno sam znala sta trebam raditi, tijelo se samo pobriine za sve.
E sad kakav ce treci bitiuser posted image molim dragog Boga za prirodni porod.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
28.3.2013 14:49:39   
bebaci
kod mene je i prvi i drugi porod protekao super,

posto sam se porodila u vodi sa prvim djetetom zaq 15 minuta i malo sam pukla a sa drugim isto voda al nisam pukla, rekli su mi doktor i babica da mi je bio pravi skolski porod . oba djecaka su bila iste tezine. prvod sedmicu prije a drugog dvije sedmice prije termina.

porod kod mene lahko ide al zao trudnoce, kod obje sam se napatila, probleme imala.

(odgovor članu tijuška)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
28.3.2013 20:23:28   
vila_7

IZVORNA PORUKA: tijuška

Definitivno drugi put tezi. Prvi je bio kao iz knjiga , sve po ps-u i sve prirodno, bez indukcije, epiziotomije, bolovi su bili podnosljivi a drugi katastrofa, indukcija, epiziotomija, sivanje i porod je dugo trajao....obzirm da sam prosla i jedan i drugi porod moram priznati da se bolovi kod prirodnog poroda ne mogu mjeriti sa bolovima induciranog poroda, ja jednostavno nisam mogla kontrolisati te grozne bolove zato je tako dugo trajao porod, nisam bila bas za saradnju sa osobljem. Prirodni porod je stvarno nesto sto bih uvjek izabrala, mogla sam kontrolisati bolove, bila sam sabrana, i tacno sam znala sta trebam raditi, tijelo se samo pobriine za sve.
E sad kakav ce treci bitiuser posted image molim dragog Boga za prirodni porod.


eto a meni opet bilo lakse kad sam imala trudove pod dripom jer su krace trajali nego prvi put kad su isli prirodni....
Doduse kod mene je specificno i to so mene bukvlano od prvog truda kojeg osjetim kod kuce odmah razmak traje samo 3 minute-tako i s prvim i drugim , pa nemam bas vremena odmarati ni izmedju tih prvih trudova


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu tijuška)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Drugi porod laksi?? Jel istina?
28.3.2013 20:48:59   
Full Moon

IZVORNA PORUKA: tijuška

Definitivno drugi put tezi. Prvi je bio kao iz knjiga , sve po ps-u i sve prirodno, bez indukcije, epiziotomije, bolovi su bili podnosljivi a drugi katastrofa, indukcija, epiziotomija, sivanje i porod je dugo trajao....obzirm da sam prosla i jedan i drugi porod moram priznati da se bolovi kod prirodnog poroda ne mogu mjeriti sa bolovima induciranog poroda, ja jednostavno nisam mogla kontrolisati te grozne bolove zato je tako dugo trajao porod, nisam bila bas za saradnju sa osobljem. Prirodni porod je stvarno nesto sto bih uvjek izabrala, mogla sam kontrolisati bolove, bila sam sabrana, i tacno sam znala sta trebam raditi, tijelo se samo pobriine za sve.
E sad kakav ce treci bitiuser posted image molim dragog Boga za prirodni porod.


Apsolutno se slazem, samo meni je prvi bio inducirani a drugi prirodni, tako da ja mogu reci da je drugi porod laksiuser posted image

(odgovor članu tijuška)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *