|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
1.9.2008 17:52:49   
tweety
Meni je porod bio pravo lagan i poželila bi ga svakoj od nas.Trajao je 3h 14min,od prvog bola koji sam osjetila (jer su mi inducirali porod probijanjem vodenjaka) dok moj sin nije izašao.Znači što se tiče i bolova i trajanja sve mi je bilo super.Neću reći da nije bolilo,naravno da jeste ali suviše je brzo prošlo da bi se pamtilo.Što se tiče drugog poroda rečeno mi je da čekam user posted image ,pa čemo vidjeti kako će ovaj proći.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
17.9.2008 15:33:30   
senoenamine
Drage moje hanumice,svaka od nas je razlicita i posebna na svoj jedinstven nacin,ali kako vas vecina govori dr porod jeste laksi od prvog.Ja sam sa prvim porodom prosla super,kako nisam imala pojima od svega toga.Iscrpilo me dugo lezanje na stolu od nekih 13h kad su mi probili vodenjak a u 2min.do 17h sam se porodila.Nisam se znala napinjati pa su mi je dr istiskivao stomak da bi beba izisla bolilo jeste kao i svaku od nas ali sve je proslo ok.Uvijek sam govorila da bi bez obzira na to sto sam prosla,rodila i dr dijete i sad bi znala kako to ide.I istina porodila sam se 23.08. i ovaj put curicu,i ovaj put su mi probili vodenjak,ali su mi bolovi bili slabi pa sam dobijala drip i te neke inekcije.Svaki bol sam pretrpila na stolu na desnom boku,i u roku 20 min. rodila sam.I istina ovaj put znala sam kako ide...Zato sretno svima i nebojte se....Ljubim vasuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
17.9.2008 15:55:40   
makana
user posted image user posted image user posted image
e to je super vijest za nas koje hoćemo i želimo a strah nas uhvati kod pomisli na to "opet" user posted image
baš vam hvala na ovim postovima

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
26.9.2008 23:58:28   
amrab
Drage moje prvi porod 2009 god. je bio jako težak.Čitav dan sam ležala u rađaoni i na kraju carski rez.Beba je bila okrenuta na zadak i omotana pupčana vrpca oko vrata.Tada sam rekla nikada više.Nakon četiri god.2003 rodila sam drugu curicu normalno puno lakše negi prvu.Sada sam rodila malu Zaru 3mj i poro nije mogao biti lakši i brži.Ušla sam u rađaonu u 14 h,a porodila se u 14,20 h.Bilo me je jako strah,ali kad je sve prošlo tako dobro,vjerujte kad ih vidim kako su lijepe i drage,sutra kad bih opet zatrudnila.opet bih rodila.Zato bez straha drage mame ništa na svijetu nema ljepše od njih.Na kraju krajeva nesmijemo biti sebični,trebamo svojoj djeci roditi sestre ili braću da kad nas nebude imaju najbolje prijatelje na svijetu!
Veliki pozdrav!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
27.9.2008 0:04:54   
medavi
Meni je drugi porod bio brzi ali nemogu reci da me je manje bolilo
mislim cak da su mi bolovi bili i jaci nego prvi put
ali je bilo puno brze pa se eto zove da je bilo lakseuser posted image
neznam za treci javi cu vam kad budeuser posted image

< Poruku je uredio medavi -- 27.9.2008 0:05:27 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
27.9.2008 14:13:47   
miranda
moj prvi porod  nije dugo trajao ali nemogu reci da nije bio bolan,jaKO SAM SE BOJALA KAD SAM ZATRUDNILA DRUGI PUTuser posted image MEDZUTIM DRUGI POROD JE BIO NA CARSKI.nemogu reci da je jedan laksi od drugog jer oba imaju svoje prednosti i mane.tako da vise nebi nikad pozelila ni jedan ni drugi.

(odgovor članu Lel@)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
7.10.2008 18:38:30   
Marta K. Djakovic
prvi porod: jezivo bolni trudovi preko 17 sati. rođenje - lako i bezbolno, ali sa nekim jezivim rezom koji, tad, naravno nisam ni osjetila (oporavak trajao jbni mjesec dana).
drugi porod, godinu dana kasnije - malo trudova, malo plesanja uz darkwoode i, prije no što je tata stigao s kiflama, a mama shvatila šta se događa - bejbs u rukamauser posted image user posted image user posted image .
i, mada nisam neki samoobiteljiništadrugonasvijetu tip, rado bih, za neku godinu, opet prošla kroz cjelokupno nadzemaljsko iskutvo stvaranja i rađanja novog ljudskog bićauser posted image .

_____________________________

što više upoznajem ljude, sve više volim životinje. ne vjerujte mikrokreditnim organizacijama!

(odgovor članu miranda)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
11.11.2008 18:26:48   
MELLI
  • Drage moje nema vam tu šta biti lakše!Može biti samo brže.Princip je isti,sve su ostalo nijanse!

(odgovor članu Marta K. Djakovic)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
12.11.2008 17:32:46   
Inayat
Moj porod je trajao 34 sata s tim da sam imala neprestane bolove 24 sata. Nije me strah drugog poroda pa i da bude tezi nedo Allah, jer znam da ce prestati onog momenta kad ugledam svoje dijete i da je taj bol samo privremen bol ka putu prema mom djetetu i vrijedi svake patnje.user posted image

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: DRUGI POROD LAKŠI?? jEL ISTINA
16.1.2009 14:42:19   
remzy
e evo i mene,novog clana.user posted image Ja sam imala tri poroda. Sa LAMIJOM  mi je bilo pravo tesko .NJu sam radala prvu i porod je trajao14h.Puno sam se s njom napatila ,ali imala je 4,8kg i 58cm.e drugi je porod bio malo laksi .Poslije 10h natezanja hoce izac nece izac rodio se moj princ FATIH 5kg i 59cm.Ovaj zadnji porod bi pozeljela svakom .Ujutro me oko10h pocelo boljeti i vec u 12i55h ja se porodila sa AMBEROM teskom4,3kg i dugom54cm. Sto znaci da je meni svaki naredni porod bio laksi.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

LAMIJA   07.08.2002GOD
FATIH     07.02.2006GOD
AMBERA 12.08.2008GOD
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
16.1.2009 14:51:21   
Alisa.
masalla remzy sto ti radjas krupnu djecu

< Poruku je uredio Visnja RR -- 16.1.2009 19:22:19 >

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
17.1.2009 15:45:53   
mišur
Svaka ti čast, Remzy!user posted image
Trebalo je roditi tolike bebačeuser posted image

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
17.1.2009 15:53:30   
andji
da baš svaka čast,baš su mališani bili teški,a vjerujem das u i sadauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
17.1.2009 23:41:28   
Saraya
Masallah Remzy...

Kod mene, prvi porod tezak, drugi lahak, treci tezak- sad se nadam ponovo laksem, pa vidjet cemo. Ma to je sve individualno; ovisi od toga da li sve ide svojim tokom, da li ima nekih komplikacija, zatim od zdravstvenog stanja majke i sl.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
22.1.2009 16:13:59   
remzy
Što se tiče težine djece, sve troje, zajedno imali su preko 14 kg. Muž dobacuje da tu ima i do oca...user posted image
Nikad za vrijeme trudnoće nisam koristila NIKAKVE tablete! Ni andol nisam popila. 2001. godine imala sam spontani pobačaj, i tad sam pila Dobroston. Kasnije nisam pila ništa. To mi je zabranio muž, iako on slijepo vjeruje ljekarima. Isključivo zdrava hrana. Kad sam rodila Lamiju, august 2002., ljekar mi je rekao da je posteljica puna vitamina i da je beba mogla biti na tome još 5 dana a da ja ništa ne jedem. Ja imam 31 godinu i NIKAD nisam pušila niti pila kavu, što je prednost. I to bitno utiče na kilažu djece.user posted image

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
22.1.2009 16:20:37   
remzy
IZVORNA PORUKA: andji

da baš svaka čast,baš su mališani bili teški,a vjerujem das u i sadauser posted image user posted image user posted image


Da ali nisu debeli. Lamiji (2002), smo sa tri mjeseca davali pitu krumpirušu pasiranu kroz jogurt. Sa sedam mjesci jela je čitav batak. user posted image user posted image user posted image naravno i dojila je...
Fatih je dojio dok nisam ostala trudna sa Amberom, imao je preko godinu i pol. Kad sam ga odbila od dojenja, prešao je na kobilje mlijekouser posted image Nemojte se smijati i gaditi, to je mlijeko i zdravije i ukusnije od kravljeg, s tim što je prirodno slatko. Bilo je malo skuplje ali je muž insistarao na tome...user posted image Poslije toga Fatih NIKAD nije bio bolestan.user posted image Ambera ima 5 mjeseci i teška je skoro 10 kg, ali je ona i duga. Ona isključivo doji i ponekad joj dadnem burekauser posted image

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
22.1.2009 22:12:12   
Aminad
user posted image carica si remzy, svaka čast...

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
29.1.2009 9:19:28   
Anoniman
Pa gdje si Remzy?? Fakat je ovo mahala, prava.
E neka te i ovdje pa cemo ako nista, onda cesce biti u kontaktu. Ljubi djecu.

Zao mi je sto sam malo off topicuser posted image

(odgovor članu Aminad)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.2.2009 14:57:34   
remzy
evo me maida ,kao sto i sama znas kuci sam sa djecom...
vjezbam sa lamijom slova i brojeve.Svi smo dobro,jasko nam je na smjeni ,na Bjelasnici,vraca se u petak.kako sta vi i sta ima kod vas?ljubi djecu


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
16.4.2009 12:51:24   
Lamamma
Uglavnom je tako, ako usporedimo dva ista poroda (npr. ako su oba bez komlikacija; slična težina bebica; položaj...itd.). Drugi je u takvim uvjetima brži.
Što se tiče razlike u rađanju muške i ženske bebice, ona stvarno postoji. Kaže mi i moj dr. ginekolog da su muški obično četvrtastije glave i da jače guraju, dok su curice špicastije i manje guraju.user posted image

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
16.4.2009 12:52:39   
nita
Kod mene drugi porod bio puuuno teži. Ali i druga trudnoća je bila teža i sa određenim komplikacijama, pa valjda zbog toga. Ne znam ima li veze što sam uzimala Dabroston u drugoj trudnoći. A bila mi je druga beba skoro 1 kg teža od prve. A pravilo zaista jeste da je drugi porod lakši i brži od prvpg. Međutim, ja sam eto izuzetak koji samo potvrđuje pravilo.

< Poruku je uredio nita -- 16.4.2009 13:09:12 >

(odgovor članu Lamamma)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
16.4.2009 13:46:37   
emma.L
Remzy, svaka ti čast, ali stvarno user posted image ! Eto, od danas si mi uzor! Zaista je super da si se nakon prve bebe uopće odlučila drugi put. Lako je meni nakon one moje pikavice od 2,850 g i 51 cm krenuti opet, ali na tvom mjestu, mislim da bi mi trebalo puno ohrabrenja. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
16.4.2009 13:48:19   
Skvo RR
 Ne znam,...ja nisam jos drugi put radjala...ali mislim da je to zabluda.....kao i meni najomiljenija " Kada rodis menstrualni bolovi ce se smanjiti"....hahahaha....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
16.4.2009 13:50:21   
Okarica
IZVORNA PORUKA: skvo

Kada rodis menstrualni bolovi ce se smanjiti"....hahahaha....user posted image user posted image user posted image


Kod mene se ovo pokazalo kao istina, bar za sada. Ne znam kako će biti kad prestanem sa dojenjem. Do sada sam imala par menstruacija, koje se, hvala Bogu, ne mogu porediti sa onim prije poroda.
Što se tiče drugog poroda, ne znam. Moja mama kaže da je mene puno lakše rodila nego sestru. Ipak, sve je to individualno.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
16.4.2009 14:02:05   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Okarica

IZVORNA PORUKA: skvo

Kada rodis menstrualni bolovi ce se smanjiti"....hahahaha....user posted image user posted image user posted image


Kod mene se ovo pokazalo kao istina, bar za sada. Ne znam kako će biti kad prestanem sa dojenjem. Do sada sam imala par menstruacija, koje se, hvala Bogu, ne mogu porediti sa onim prije poroda.
Što se tiče drugog poroda, ne znam. Moja mama kaže da je mene puno lakše rodila nego sestru. Ipak, sve je to individualno.


Meni je menstrualni bol isti,,,,,,kada sam dobila prvi menzes,,,,," Zar opet?"....voltareni su mi najbolji drugari.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *