|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
16.4.2009 14:04:55   
ziki
Meni je menstrualni bol isti,,,,,,kada sam dobila prvi menzes,,,,," Zar opet?"....voltareni su mi najbolji drugari.
a meni baralginiuser posted image  al kako dojim ne smijem da se druzim sa njimauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
18.5.2009 14:16:42   
Lalana
sto se mene tice istina je.
ja se jednako sporo otvaram, tako mi je bilo i sa prvom a i drugom bebom, ali porod kao porod, mislim na izgon, bio mi je brzi i laksi ovaj drugi.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
28.5.2009 11:20:08   
neki
Eh evo mog i skustva...Oba poroda su mi bila za pozeljetiuser posted image user posted image user posted image Sa Seadom dosla u bolnicu,prokrvarila,oko 11h me primili u sobu(4 prsta otvorena),u 12:40h rodila,bolove imala od 12h,dakle samo 40min.user posted image user posted image user posted image Sa Saidom dosla u bolnicu 7 prstiju otvorena(skroz blagi bolovi) oko 17:45h,rodila u 19:10,bolove imala nekih sat vremenauser posted image user posted image user posted image Helem,jeste laksi drugi porod,samim tim sto sam bila psihicki spremna na sve to i vec sam znala proceduru,ali me zato i vise bilo strah,nego na prvom porodu...user posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
28.5.2009 14:53:22   
pipun
Mislim da ne mozemo generalizirati pa reci da je laksi drugi, jer je stvarno individualno,mada se moze reci da vecini zena drugi porod jeste prosao lakse.
Meni sigurno jeste..cak stavise bilo mi je pravo cudno..sve sam cekala da konacno pocnu oni pravi ''bolovi'' i kontrakcije jer su bukvalno bile blage u poredjenju sa bolovima pri prvom porodu. Uglavnom meni je vodenjak pukao oko 11.30 navece, u 12.05 sam usla u sobu nakon one prijemne procedure i papira koje ispunjavaju (sto mi je maloumno skroz jer su me 15 minuta drzali u prijemnoj i postavljali pitanja da ispune one formulare user posted image ). 
Tako da samo sto sam svoje stvari rasklonila, presvukla se, otisla u wc i nakon 3-4 napona u 12.50 se malisha rodio :))
I bas mi je trebalo vremena da skontam da je to stvarno tako brzo i lako bilo gotovo! Muz kad me ostavio, sisao na parking i kaze da je ispusio 2 cigare pa kontao onda polako kuci i sacekati..ali babica ga nazvala na mobitel i rekla: Eto gotovo je!
Kaze on: sta je gotovo??
Pa porodila vam se supruga..sve je proslo u redu.
A on njoj: Ama jestel' vi sigurni da je to ''moja'' supruga?!  user posted image user posted image

Eto..dabogda si tako prosli kao ja :)

Nazalost nije sve tako..zena do mene isto drugi porod ali se napatila strasno..i bilo mi je grozno to gledati.. :( :(

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
28.5.2009 14:54:59   
neki
Pipun,svaka castuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
28.5.2009 14:58:19   
lely
Ja sam imala samo jedan porod i mogu vam reci da je bio po prilicno tezak,pa se cesto pitam Boze dragi kako li ce biti drugi put?????

Znam da je sve individualno,ali eto nadam se da ce biti laksi od prvog.

Moja mama je mene radjala preko 12 sati,a brata je rodila za 15 minuta i ako je on bio dosta krupniji od mene.Pa se nadam da cu i ja aBd drugo djete roditi lakse.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
2.7.2009 0:41:48   
Anoniman
Drugi porod.... ljepota user posted image user posted image  

Prvi porod trajao 13,5h user posted image user posted image  - induciran porod uz drip i koktele za otvaranje..... katastrofa!!
Drugi porod, pucanje vodenjaka, odlazak u bolnicu, tamo ustanovili da sam max. otvorena (super podnošljivi bolovi, malo jače od men. bolova), odlazak u salu i..... sunce mamino stiglo user posted image .
Računajući od momenta pucanja vodenjaka do poroda =  2h i 45 min.,
bolovi - porod = 1h i 15 min.

(odgovor članu lely)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 21:47:31   
veeseelaa
mene uopće nije strah poroda i ako su me na prvom porodu šili i iznutra i iz vana i zaista je rana bila velika jer je i beba bila krupna (4.350 kg)
porodila sam se za 1.5 sat računajući od prvog bola
Kako mogu zaključiti iz postova drugi porod je samo brži a bol očito ista
Iskreno se nadam uz Božiju pomoć da će drugi porod biti brži a bebica možda i malko manja pa da me ne šiju a straha nema

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 21:53:54   
Lulu_
kod moje mame su oba bila uzasna
sa mnom je skoro iskrvarila a ja umrla
a sa sestrom se jadna napatila.lezala je  stalno,cak ju je i tata morao da nosa u wc jer je bilo visokorizicna trudnoca a porod joj je trajao 12 sahtiuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 21:57:39   
veeseelaa
a jooooj
baš se pitam koji faktori utiču pa je nekom trudnoća lahka a nekom teška
i tako isto s porodom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 22:00:10   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a jooooj
baš se pitam koji faktori utiču pa je nekom trudnoća lahka a nekom teška
i tako isto s porodom

mislim da genetika jako puno utice i ono kako je gradjena zena(dakle opet genetika)
i ja sam skoro iskrvarila a naomih je bila skroz losa na porodu...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 22:49:35   
Blue rose RR
Ma ne znam Lulu, moja mama se nije patila ni sa mnom ni sa bratom, ali zato mene je "skupo" koštao ćejf poroda.
Ne znam šta mi je bilo gore, porod ili postporođajni oporavak ...tako da što se mene tiče, ostajem na ovom prvom, i posljednjem.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:17:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Ma ne znam Lulu, moja mama se nije patila ni sa mnom ni sa bratom, ali zato mene je "skupo" koštao ćejf poroda.
Ne znam šta mi je bilo gore, porod ili postporođajni oporavak ...tako da što se mene tiče, ostajem na ovom prvom, i posljednjem.


k'o da sam ja pisala

ps...ovaj oporavak jos trajeuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:19:31   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Ma ne znam Lulu, moja mama se nije patila ni sa mnom ni sa bratom, ali zato mene je "skupo" koštao ćejf poroda.
Ne znam šta mi je bilo gore, porod ili postporođajni oporavak ...tako da što se mene tiče, ostajem na ovom prvom, i posljednjem.

naravno da izuzetci potvrdjuju pravila
ali mogla si to i od prapramajke nasljedit

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:28:00   
daca/maca
DA, i mene zanima koji faktori utiču na povećani rizik trudniće, teže otvaranje i sl....da li je genetika, fizička spremnost, psihička spremnost, ili nešto peto.....

MOJA MAJKA je mene rodila na carski rez, nakon nikakvog otvaranja 24sata, patnja živa....rodila je brata isto na CR, i onda u 37godini dvije jednojajčane blizanke isto na CR (teške ukupno 5,5kg)....
....JA sam malenog rodila 4kg za 5 minuta....sve bilo OK, lagani bolovi, ja nisam ni znala da su to trudovi, mislila da me onako bezze stomak muči, jer sam se taj dan istezala.... Sin izletio ko FLAK, hvala bogu....

jedva čekam opet da budem TRUDILICA....i da moj DELFIN dobije društvo....malo se bojim drugog poroda, i sve te procedure....takod a sam pomno pročitala SVE ove postove.....

...a REMZY je legenda, i želim joj svu srecu ovoga svijeta....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:28:33   
neki
Meni su oba bila lagana,tako da ne znamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:31:37   
neki
A sad ozbiljno,moja mama se patila sa nas dvije(mene na carski,a sestru haman mjesec ranije prirodno),dok je trecu sestru u "sekundi" rodila...A svekrva se pravo mucila sa obojicom sinova,kad je MM rodila,izgubila je bas puno krvi i rekli joj niposto da planira drugu trudnocu...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:36:45   
Anoniman
e vidis, a moja mama je mog brata nesto teze al' on je isao na guzu...sto bi danas na carski 100%...mene je zato pravo lako

Mislim da veliku ulogu takodjer igraju i godine...sto mladja zena to lakse...prirodno i jeste dobiti prvo dijete u 20-tim

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:38:32   
veeseelaa
kad bi se bojala toliko poroda ja bi drugo dijete na carski al mislim da zbog straha odnosno bola koji bude i prođe svom djetetu ne treba uskratiti brata/sestru

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:41:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kad bi se bojala toliko poroda ja bi drugo dijete na carski al mislim da zbog straha odnosno bola koji bude i prođe svom djetetu ne treba uskratiti brata/sestru


ma naravno da ne treba...al' nekim zenama sam oporavak je tezi...zena prije svega treba da osjeti zelju za drugim djetetom...a ja vala ne bjezim ni od ideje da  drugo udomim ...dapace

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:42:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: dadada

e vidis, a moja mama je mog brata nesto teze al' on je isao na guzu...sto bi danas na carski 100%...mene je zato pravo lako

Mislim da veliku ulogu takodjer igraju i godine...sto mladja zena to lakse...prirodno i jeste dobiti prvo dijete u 20-tim



ja opet mislim da je to do žene, 90% trudnica koje lično poznajem se razguzeljaju u trudnoći, samo plaču ja to ne kužim..... ako smo trudne nismo bolesne
Dok sam išla na preglede u toku trudnoće ne sretoh u čekaonici ni jednu veselu i hitru trudnicu, sve nekakve u bandeku, jedva se kreću i samo kukaju pa možeš mislit kako će se ta poroditi
Dok sam bila na ctg-u baš dr Imširija pregledava ginekološki žene, provjerava dal su otvorene svaka od njih vrisne prilikom pregledauser posted image
Baš ona komentariše, veli kako će se ove poroditi
Pregled možda jeste neugodan pomalo i bolan al da se zavija nije

< Poruku je uredio veeseelaa -- 14.7.2009 23:43:11 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:43:53   
daca/maca
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: dadada

e vidis, a moja mama je mog brata nesto teze al' on je isao na guzu...sto bi danas na carski 100%...mene je zato pravo lako

Mislim da veliku ulogu takodjer igraju i godine...sto mladja zena to lakse...prirodno i jeste dobiti prvo dijete u 20-tim



ja opet mislim da je to do žene, 90% trudnica koje lično poznajem se razguzeljaju u trudnoći, samo plaču ja to ne kužim..... ako smo trudne nismo bolesne
Dok sam išla na preglede u toku trudnoće ne sretoh u čekaonici ni jednu veselu i hitru trudnicu, sve nekakve u bandeku, jedva se kreću i samo kukaju pa možeš mislit kako će se ta poroditi
Dok sam bila na ctg-u baš dr Imširija pregledava ginekološki žene, provjerava dal su otvorene svaka od njih vrisne prilikom pregledauser posted image
Baš ona komentariše, veli kako će se ove poroditi
Pregled možda jeste neugodan pomalo i bolan al da se zavija nije



Veesela, ja sam bila vesela i hitra....vjeruj mi...i uvijek TIP TOP....ali sam BJEŽALA Mašiću kad je gledao kol'ko sam otvorena, bas se obrukah...

< Poruku je uredio daca/maca -- 14.7.2009 23:45:58 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:45:13   
veeseelaa
a možeš mislit kad ti takva osoba ispriča svoj porod i prenese svoje strahove
Pa meni je babica pričala kakav cirkus bude sa ženama
Veli sto posto nema trudove a kuka ko luda

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:48:06   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: daca/maca

Veesela, ja sam bila vesela i hitra....vjeruj mi...i uvijek TIP TOP....ali sam BJEŽALA Mašiću kad je gledao kol'ko sam otvorena, bas se obrukah...


ama nikom nije drago da ga dole barkaju al brate da vrištiš prilikom pregleda ja to ne kontam
Ja kad sam prvi put otišla na takav pregled slušajući one prije mene ja bi se živa istraumirala al ja sam fakat uvijek mislila da dosta (opet ne sve) žena napuhuju stvari i oko trudnoće i oko poroda

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Drugi porod laksi! Jel istina?
14.7.2009 23:49:14   
škorpija
veeseela potpisujem sve što si rekla, joj kad se samo sjetim na vježbama za trudnice, dok se prevrnu na bok puhću i pihću ko da će umrijeti, te ne mogu ovu vježbu boli ih kičma, te vrat te ruke, te noge otečene, ma brate baš ko da je trudnoća bolest. Haj razumijem da jedna-dvije imaju neke tegobe, al da od 10-15 žena dvije u vrh glave ne kukaju to ne mogu razumijeti. A kad sam bila na porođaju jedna je vrištala i zvala sestru, kontamo šta je, kad ona kaže onaj kaiš za ctg je steeeeže (porađala se u vodi), mi popadali od smijehauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *