|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Surogat majka
30.11.2009 8:47:34   
maja78 RR
Pa bas sam i napisala da bi ja to dijete gledala kako odrasta, i da bi pristala kad bi me pitali (vjerovatno njima takvo nesto nije ni palo na pamet) vec je meni jer mi je jako zao njih. A sto se tice okoline bas me briga, inace nesto ne pridajem paznje na nju :)

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.6.2010 9:00:14 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Surogat majka
30.11.2009 12:52:01   
veeseelaa
pa jel uopće to moguće kod nas u BiH? ako je onda im možeš i sama predložiti
Počneš neku priču na ovu temu i lagano im predložiš ili čak prvo nasamo popričaš sa snahom il bratom, možda ipak prvo sa snahom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Surogat majka
30.11.2009 13:00:46   
maja78 RR
Pa jos nisam cula da to moguce kod nas. Nedavno su predali za usvojenje i iskreno se nadam da ce uspjeti kad vec nema ovih drugih mogucnosti :(

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Surogat majka
30.11.2009 14:48:17   
vjestica
cure divim se svakom od vas koja može i pomisliti samo na to da bude surogat majka
vjerujem da je jako teškoi toj ženi koja to bude
mi nemamo zakona o MPO, kod nas nije regulisano ni doniranje jajnih ćelija i spermatozoida, a još manje surogat majčinstvo
u rijetkim slučajevima može pomoći surogat majčinstvo (kad je jako oštećena ili izvađena materica)
Maja78 koji je uzrok neplodnosti kod tvog brata i snahe?
dali su ispitali mogućnost nekih drugih metoda potpomognute oplodnje?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Surogat majka
30.11.2009 14:51:23   
maja78 RR
jesu isprobali su sve sto je moglo, traje to vec nekih 7 godina :( ja se iskreno nadam da ce im se zalomiti kad definitivno dignu ruke ali realnost je drugacija nazalost. Sad navijam da sto prije usvoje dijete i napokon ostvare svoj zivotni san.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Surogat majka
30.11.2009 14:53:07   
vjestica
a koji je uzrok neplodnosti?
i šta su sve probali (inseminaciju, vantjelesnu)?
ako im nije uspjelo kod nas, jesu li probali negdje vani raditi vantjelesnu npr marivor ili sl?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Surogat majka
1.12.2009 12:25:41   
Leva
Vesela i maja ja sam naprosto odusevljena vasim stavovima user posted image
Majo tebi se istinski divim sto trazis nacin da pomognes svom bratu, malo je takvih ljudi user posted image user posted image
Ja bih istu stvar bila spremna uciniti za svoju sestu. Ne znam da li je to zbog cinjenice sto znam sta je neplodnost i koliko boli ili bih to svejedno ucinila...

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Surogat majka
1.12.2009 12:37:46   
maja78 RR
Hvala ti Leva user posted image
Sigurna sam da bi i ti  bila spremna uciniti pogotovo jer si osjetila na svojoj kozi i znas koliko boli.


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Surogat majka
10.6.2010 14:17:35   
svrc
DA LI JE DO SADA USVOJEN ZAKON O SUROGAT MAJKAMA U BIH?
DA LI IKO IMA INFORMACIJU DA LI JE I GDE MOGUCE TO URADITI U PRIVATNIM KLINIKAMA?
KAKVE SU MOGUCNOSTI DA JA IZ SRBIJE (GDE JE ZAKONOM ZABRANJENO) NADJEM SUROGAT MAJKU U BIH I KAKO BI SE TO ZAKONSKI RESILO?
GDE DA NADJEM DR. ERMINA CEHICA?
SVAKOME KO NESTO ZNA O OVOME HVALA NA ODGOVORU 


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Surogat majka
10.6.2010 14:24:16   
hanabanana
Ako govorimo o Erminu Čehiću ljekaru iz Zenice moram ti reći da ga jedni hvale, drugi ga izrazito kude.

Što se tiče drugog pitanja - u BiH nije ni na mapi donošenje zakona o surogat majkama. To automatski znači da nikako po zakon u ne možeš dobiti dijete koje rodi žena bh državljanin. ( obratiti pažnju na riječ PO ZAKONU, ako to neko radi " onako " što ja čisto sumnjam, to je druga stvar ).


Dr. Čehića možeš naći u Zenici, Kantonalna bolnica.
http://www.kbze.ba/sl_chr.html

< Poruku je uredio hanabanana -- 10.6.2010 14:25:14 >

(odgovor članu svrc)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Surogat majka
10.6.2010 14:26:38   
koka i po
Dr Ermin Čehić,koliko znam je radio u Zenici.Provjeri informaciju,stalno putuje tako da ti neznam tačno reći.Njegova majka mi je komšinica.Ako što saznam od nje javiću ti.Sretno

(odgovor članu svrc)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Surogat majka
10.6.2010 19:41:08   
malena27 RR
Molim vas da koristite mala slova. Po pravilima e-svijeta, velika slova se smatraju vikanjem....

Svrc, niposto se nemoj javljati dr. Erminu Cehicu. Jako su losa iskustva s njim.

Procitaj teme:

Vantjelesna oplodnja

Vantjelesna oplodnja u Sloveniji

moja preporuka je Prag gdje  postoji doniranje jajnih celija i spermatozoida a pretpostavljam i mogucnost pronalaska surogat majke...








_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Surogat majka
11.6.2010 17:33:15   
svrc
na zalost zbog toga "po zakonu"... raspitujem se i za varijante "onako"...
u mnogim zemljama u svetu je to dozvoljeno, ali je zakonska procedura komplikovana posebno kad nisi drzavljanin te zemlje iz koje je surogat majka.....
sto se tice Praga... zakon ne dozvoljava surogat.... a svakako su i moja preporuka za sve one koji imaju ikakvu sansu da rode....
svakako cu naci neku opciju... 
a svima vama hvala na savetima...

izvinjenje zbog velikih slova.... u pitanju je navika...(ne da vicem.. nego da kucam VELIKA SLOVA:) 

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Surogat majka
11.6.2010 17:37:30   
škorpija
svrc posala sam ti PP

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu svrc)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Surogat majka
11.6.2010 20:54:52   
svrc
odgovorila sam na PP

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Surogat majka
12.6.2010 15:40:38   
mynxlee
Ne znam kako ko misli, ali ja ne bih mogla biti surogat majka nikome. Bas nikome! Znam da bih se za to dijete vezala tokom onih 9 mjeseci, pa pogotovo ako bih to ucinila nekom bliskom i bila stalno u kontaktu s tim djetetom... Ne smijem ni pomisliti kako bih se osjecala. Onda, kako tom djetetu reci i objasniti, kada poraste, ko i kako ga je donio na svijet. Pa, ne moze se to vjecno kriti, a mislim da takve stvari i stvari oko usvajanja ipak treba kad-tad reci. Razmislite kako ce se to dijete osjecati kad sazna da ga je rodila zena koju zove tetkom, strinom, ujnom ili kako vec!

Isto tako ne bih ni trazila da mi neko rodi dijete, jer to mi nekako dodje kao ''dijete po narudzbi''. Radije bih usvojila neko napusteno dijete, nego si ga ''porucila'' na navedeni nacin. To je moje misljenje!

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu svrc)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Surogat majka
13.6.2010 13:27:18   
svrc
postujem tvoje misljenje....


zelim ti srecu sa tvojim pahuljicama...
ti jesi srecna zena i uzivaj u tome!!

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Surogat majka
13.6.2010 13:43:36   
vjestica
poštujem svačije mišljenje i svjesna sam toga da bi malo koja žena bila spremna da bude surogat majka
ali definitivno me ubolo u oči poređenja sa djetetom po narudžbi, jer ovo je krajnja solucija za ženu koja nema drugog izbora, kojoj ne može pomoći ni IVF, ni donacija, niti bilo koja druga varijanta
i moram konstatovati da puno lakše govore o usvajanju žene koje se nisu susrele sa problemom neplodnosti



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu svrc)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Surogat majka
13.6.2010 15:37:24   
mynxlee
Prije nego sam stupila u brak, ni mm, a ni ja nismo znali da li cemo moci imati djece. Zato smo prije definitivnih zaruka imali ozbiljan razgovor, a ticao se neplodnosti. Mnogi brakovi se raspadnu, ukoliko ne mogu imati djece. Mi sebe nismo htjeli dovoditi u tu poziciju, pa smo jednostavno razjasnili da je najbitnije za pocetak da mi imamo jedno drugo i ako nam Bog da zdravlja da imamo djecu, hvala mu, ali ako ne da, onda smo odlucili da bi usvojili dijete ili vise njih. To je bila nasa odluka. Hvala Bogu, pa nam je darovao dijete, a drugo ocekujemo.

Ne bih da mislite da sam hladna i da mene boli briga za druge zene da li mogu imati djecu ili ne, jer je bitno da ja imam. To nije tacno. Ja jednostavno nisam takva osoba. Zene koje ne mogu imati djece, ne mogu reci da ih zalim, jer one nisu za zaljenje, samo im zelim da im Bog bude na pomoci, da im da puno snage i da im pokaze pravi put kojim ce tu prazninu ispuniti. Ja sam iznijela svoje misljenje, ono kako bih se ja osjecala i kako ja to gledam. Svaka cast zenama koje mogu dijete nositi 9 mjeseci ispod svog srca i nakon par dana jednostavno ga dati.

Navela sam ''dijete po narudzbi'', jer nisam znala kako drugacije da to objasnim. Kako drugacije da nazoves to sto trazis zenu i to ne svakakvu, jer se gledaju i njezini geni, ipak je ona s djetetom povezana 9 mjeseci pupcanom vrpcom, ne bitno ciju jajnu celiju nosi i ciju se spermatozoidi (ne znam tacno na koji nacin se oplodjuje surogat majka), da ti rodi zivo i zdravo dijete, da ga ti preuzmes, zavisno od toga ko je ta zena, mozda joj se treba i platiti... Ne znam.

Svim zenama koje nemaju djece, najvise bih voljela da im Bog da da ipak osjete cari trudnoce ili ako ne to, da osjete majcinstvo, nebitno na koji nacin. Sta god uradile od mene imate podrsku, ali to sta sam ja napisala to se podrazumjeva da licno ne bih isla tim putem.

user posted image

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Surogat majka
13.6.2010 16:16:50   
veda
Ja znam da je dozvoljeno u Indiji.
Ja sam prije jedno desetak dana citala u Jutarnjem listu ispovjed jedne gospodje koja se sprema da ide u Indiju.Bilo je dosta opsirno napisano,sada mi krivo sto sam bacila clanak.Bile su i cijene i sve,i kontakt osobe,odnosno sestara koordinatora.Uglavnom gospodja koja treba da ide je hrvatska drzavljanka,kao i muz.Njena rodjakinja bi bila surogat majka.Isto hrvatska drzavljanka.Kako u Indiji zakon to dopusta,problem je Hrvatska,gdje je majka-zena koja rodi dijete. Otac ce ionako biti,zna se tko.Sada nemogu tacno da se sjetim na koji nacin ce oni to rijesiti jer znam da je zena pisala da ce povesti i odvjetnike.Ali nece biti nimalo jednostavno jer kao otac bi mogao usvojiti to dijete,pa onda slijedi sljedeca procedura.Mozda je jos neka citala ovo,pa da napise detalje,jer ja sad nemogu tacno svega da se sjetim.Kako god,nece bit nimalo jednostavno rijesenje ovog slucaja i slicnih njemu.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Surogat majka
13.6.2010 16:23:39   
veda
Da jos dodam-u maticnu knjigu ce biti upisana ta rodjakinja,i tu je problem.Znam da ta gospodja vodi odvjetnika gdje ce rodjakinja dati izjavu o odricanju djeteta,ali kada se vrate u Hrvatsku to sve pada u vodu.Zato sam napisala ako je neka jos citala da napise jer neznam tacno kako ce rijesiti bas je bilo zamrseno.

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Surogat majka
13.6.2010 16:32:43   
škorpija
Evo kompletan teks iz Jutarnjeg lista:

Sve je više parova koji žarko žele postati roditelji, a kojima pokušaji umjetne oplodnje ili pak proces posvajanja nisu rezultirali uspjehom. Oni se u posljednje vrijeme okreću rješenju surogat majčinstva, no to itekako skupo plaćaju...
Primjerice, Indija je komercijalno surogatstvo legalizirala 2002. godine, pa je do danas ta industrija dosegla vrijednost od pola milijarde dolara. Indijci su, za razliku od npr. Amerikanaca, maksimalno pojednostavili papirologiju, a postupak je omogućen i homoseksualnim parovima, pa sada čak 40 posto klijenata čine upravo oni. Proces dobijanja surogat majke kod njih, primjerice, košta oko 140.000 kuna!

Kako je istražio Jutarnji list, za surogat majku u Indiji par bi prvo trebao platiti 6.500 kuna za ulazak u proceduru, a taj novac u slučaju odustajanja nije moguće dobiti natrag. Za postupak oplođivanja treba platiti više od 16 tisuća kuna, i taj se novac također ne vraća. Ako je oplodnja uspjela i kod surogat majke se potvrdi trudnoća, u roku od sedam dana treba platiti gotovo 49 tisuća kuna.

Ni taj novac ne može se dobiti natrag, a važna je i napomena što se događa s vašim novcem u slučaju spontanih pobačaja: ako žena pobaci u prvom ili drugom tromjesečju, što ste platili, platili ste i ne morate više ništa, no ako pobaci u trećem tromjesečju, dužni ste platiti sve. Također, ako su u pitanju blizanci, doplaćujete još osam tisuća kuna, piše Jutarnji.

Za trudničin smještaj u Kući surogat majki, gdje su osigurani čisti i higijenski uvjeti života te kuharice i spremačice, treba doplatiti još 10 tisuća kuna, a socijalni radnik surogat majke košta jednako. Također, unutar sedam dana od potvrde trudnoće trebat će iskeširati još 5.400 kuna za medicinsku brigu o trudnici, poput ultrazvuka, a isti iznos platit ćete bolnici koja će eventualno morati operirati trudnicu zbog višeplodne trudnoće. Taj će novac biti vraćen u slučaju da za operacijom nema potrebe.

Troškovima još nema kraja: po "fetusu viška" treba doplatiti tisuću kuna.

Ako je trudnoća protekla kako treba, za troškove poroda plaća se još 10 tisuća kuna, a u slučaju smrti rodilje par mora jednokratno uplatiti više od 100 tisuća kuna njezinoj obitelji. U slučaju izvanmaternične trudnoće plaća se 8.000 kuna, a i troškovi povećanja plodnosti genetske majke koštaju od 10 do 13 tisuća kuna, ovisno o zdravlju žene i njezinoj dobi.

Stavki nadoplate ima napretek: ako želite pratiti što se događa sa ženom koja vam je donirala svoju jajnu stanicu (u slučaju kada se jajna stanica ne može uzeti od žene koja želi dijete, a to se plaća još 21 tisuću kuna) ili surogat majkom, indijske klinike traže dodatnih 2.700 kuna, piše Jutarnji.

Indijci su se pobrinuli i za moguće pravne komplikacije: na usluzi vam je menadžer koji može pomoći oko izrade putovnice za dijete, viza i slično, a u slučaju da matična zemlja roditelja ne priznaje da je dijete njihovo, može se platiti DNK test koji košta oko 9.700 kuna.




'Proces u Ukrajini platit ćemo 27 tisuća eura'Anonimna sugovornica za Jutarnji list je otkrila kako se nakon brojnih pokušaja da dobije dijete odlučila za surogat majčinstvo. Njena sestrična pristala je biti surogat majka, a sad se svi troje spremaju na put u Ukrajinu.

"Upravo smo usred postupka u ukrajinskoj klinici New Life u Kijevu. Nakon šest mjeseci kontaktiranja i procjena odobrili su nam zahtjev, moj muž će dati spermu, ja jajašca, sestrična će roditi. Koštat će nas 27 tisuća eura, u to je uključena i hrvatska odvjetnica koja će cijelo vrijeme biti prisutna kako bismo nakon rođenja uspjeli posvojiti to naše dijete", kaže sugovornica. Prema hrvatskom zakonodavstvu, koje u ovom pitanju ima temelje još iz vremena kada se nije znalo što je jajna stanica, majka je ona žena koja dijete rodi, pa je potrebna i odvjetnica koja će cijelu stvar 'legalizirati'.


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Surogat majka
13.6.2010 16:49:00   
veda
Bas si brza...
Da,to je taj clanakuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Surogat majka
13.6.2010 16:50:56   
škorpija
Ma dosadno mi na posluuser posted image  pa et

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Surogat majka
13.6.2010 19:30:30   
milenium
user posted image

i što se tiče mene,radije bih posvojilauser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.6.2010 8:59:49 >

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *