|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatni vrtici u SA
7.1.2010 21:03:37   
norah
A da li oni stvarno imaju i prevoz za malu djecu? To bi bilo super.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Privatni vrtici u SA
8.1.2010 10:32:42   
Suzana
Ko, Nemo? Nemo ima, sve detalje imaš na njihovoj web stranici.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Privatni vrtici u SA
8.1.2010 10:44:07   
moni
Ja bi voljela ako ima neka mama čije dijete ide u vrtić NEMO da kaže svoje iskustvo.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Privatni vrtici u SA
8.1.2010 11:01:57   
tea lana
ja znam 100% provjereno da su im cijene za ovu godinu tj do septembra spustene pa sad je puni boravak umjesto 300km 200km

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Privatni vrtici u SA
8.1.2010 11:04:31   
Suzana
Da, i ja sam od mame koja nam je dolazila u igraonicu čula da su snizili cijene.
A ona mi je rekla da je jako zadovoljna vrtićem, uslugom, odnosom, ishranom... (to sam pisala juče na nekoj od tema).



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Privatni vrtici u SA
8.1.2010 11:06:58   
tea lana
ma  ja bila u frizerskom neki dan i tako pricale o vrticima kad nam se u razgovor prikljuci vlasnik Neme koji se sisao do mene i on nam rece.Onda znaci da su najmanje 50 do 70km jeftiniji od ostalih privatnih

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Privatni vrtici u SA
12.1.2010 11:42:43   
Bebs
Drage mame,

evo vec mejsecima citam vase komentare i ne znam sta je najpametnije uraditi :) Mi zivimo u Centru tako da mi je na ruku nesto oko Unitica ili Grbavica. Cula sam za drzavni vrtic Leptiric u Kranjcevicevoj, a od privatnih Nur ali ne znam nista o njemu i taj na Vracama koji radi po Waldort pedagogiji.

Ako ima neko sa iskustvom iz Nur obdanista ili Wadlorf neka napise pls.

pozdrav

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Privatni vrtici u SA
12.1.2010 11:56:22   
tajjra
hej drage moje mislim da se Neme vrtic zatvara tako sam cula kao nema dovoljno djecice,ali steta kako je sam cool

(odgovor članu Bebs)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Privatni vrtici u SA
12.1.2010 15:05:54   
veeseelaa
daj nemoj zezat??????????????????????????????
užasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
baš sam se sad rastužila, ne mogu da vjerujem, pa tek ga je otvorio i toliko je novca uložiouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 12.1.2010 15:08:21 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Privatni vrtici u SA
12.1.2010 16:34:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bebs

Drage mame,

evo vec mejsecima citam vase komentare i ne znam sta je najpametnije uraditi :) Mi zivimo u Centru tako da mi je na ruku nesto oko Unitica ili Grbavica. Cula sam za drzavni vrtic Leptiric u Kranjcevicevoj, a od privatnih Nur ali ne znam nista o njemu i taj na Vracama koji radi po Waldort pedagogiji.

Ako ima neko sa iskustvom iz Nur obdanista ili Wadlorf neka napise pls.

pozdrav


Najbolje da posjetis njih i da se uvjeris na licu mjesta, razgovaras sa pedagogicem, pomocnicom direktora,...
Moja kcerka ide evo vec petu godinu u taj vrtic a i mali odnedavno u jaslice.
Ja sam prezadovoljna cjelokupnim programom.

Tebe zanima kolko je vjera zastupljena.
Pa sad to ne mozes mjerit i reci, malo ili puno, dovoljno ili nedovoljno, jer svi smo razliciti i to razlicito dozivljavamo. Djeca imaju vjeronauku, koja je mozda 10 minuta za manju djecu jer toliko mogu zadrzati paznju, a za vecu mislim da je pola sata. Uce dovu prije jela, za bajramske priredbe pored raznih igrokaza, plesa, recitacija spreme i ilahije.

Uciteljice su pokrivene na radnom mjestu, to im je kao uniforma.
I imaju i prevoz, ako hoces naravno

Sve sto te zanima pitaj. Taj na Vracama vrtic, cula sam da je super, sve je divno i krasno, samo soba u kojoj spavaju djeca je bez prozora i na ulasku u vrtic se jako, jako osjeti vlaga. A u spavaonici posebno.
Znaci samo tehnicki uslovi nisu bas naj naj...

< Poruku je uredio Maida RR -- 12.1.2010 16:37:57 >

(odgovor članu Bebs)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Privatni vrtici u SA
13.1.2010 0:21:55   
veeseelaa
znal ko šta se dešava sa obdaništem Nemom? jel moguće da ga zatvaraju???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Privatni vrtici u SA
13.1.2010 8:46:12   
tea lana
ja koliko znam ne a prekuce sam bas pricala sa poznanicom koja radi skupa sa djevojkom od vlasnika i bas nam je tema bila Nemo

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Privatni vrtici u SA
13.1.2010 11:14:06   
Bebs
Maida :)

Hvala puno, imam namjeru otici da porazgovaram pa cu vidjeti.

pozdrav

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Privatni vrtici u SA
13.1.2010 21:59:21   
myMum
Nemo se zatvara? Baš me čudi jer sam prije neki dan vidjela tv reklamu za taj vrtić!?! Čudno...

(odgovor članu Bebs)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Privatni vrtici u SA
13.1.2010 22:34:44   
veeseelaa
ma ja ne vjerujem da se zatvara, to je neka dezinformacija
tajjra odakle ti info?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu myMum)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Privatni vrtici u SA
13.1.2010 23:33:57   
norah
Ako je ovo za zatvaranje Neme istina, onda nam ne preostaje nista drugo nego da svi svoju djecu upisemo tamo:) Ali i da oni organiziraju prijevoz, jer nismo svi blizu Nedzarica.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Privatni vrtici u SA
13.1.2010 23:37:38   
tea lana
da organizuju

(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Privatni vrtici u SA
13.1.2010 23:54:00   
MinaMM
IZVORNA PORUKA: Bebs

Drage mame,

evo vec mejsecima citam vase komentare i ne znam sta je najpametnije uraditi :) Mi zivimo u Centru tako da mi je na ruku nesto oko Unitica ili Grbavica. Cula sam za drzavni vrtic Leptiric u Kranjcevicevoj, a od privatnih Nur ali ne znam nista o njemu i taj na Vracama koji radi po Waldort pedagogiji.

Ako ima neko sa iskustvom iz Nur obdanista ili Wadlorf neka napise pls.

pozdrav


Ovako, ja sam nekada davno radila u tom vrticu, prije nekih 8 godina, i mogu ti reci samo sta je pedagogija tog vrtica jer trenutno ne znam kakvi su uslovi. Ta pedagogija je u sustini "pusti djeci mastu na volju". Nema ucenja djece standardnim oblicima, brojevima i slovima. Djeca se ohrabruju da crtaju onako kako osjecaju bez oblika, pa sam ja dobijala od djecice crteze na kojima sam ja sa njima u obliku velike mrljeuser posted image . Dalje, lutke nisu dozvoljene osim ako nemaju lice. Znaci, opet djeca moraju zamisliti lik te osobe. Pjesmice se uce bazirane na pokretima bez slika, drugim rijecima nikakve slike nisu dozvoljene. Znam da su roditelji ispisivali svoju djecu godinu prije odlaska u skolu pa ih upisivali u "standarne" vrtice da se pripreme za nas sistem. Da li se sta promijenilo od tada zaista ne znam. Ja licno ne bih upisala svoje dijete u taj vrtic.


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Bebs)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Privatni vrtici u SA
14.1.2010 13:56:44   
Bebs
Mina MM, hvala ti puno.

Stvarno je tesko odluciti se gdje dijete upisati u vrtic. Razbijam glavu danima,mjesecima moram otici i u ''Leptiric'' u Kranjcevicevoj to je drzavni da se raspitam da vidim tete. Jel neko ima iskustvo sa vrticem ''Sareni voz'' u Odobasinoj ? Imam namjeru otici vidjeti i Montessori, ali kod nas je sve to napuhano cijenom..nevjerovatno..

Hvala mame puno !

< Poruku je uredio Bebs -- 14.1.2010 13:58:05 >

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Privatni vrtici u SA
14.1.2010 14:01:38   
Anoniman
Da stvarno, kakav je ovaj montessori, čula sam ali nisam upoznata sa detaljima, onako me zanima.

(odgovor članu Bebs)
  Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Privatni vrtici u SA
14.1.2010 14:14:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MinaMM

IZVORNA PORUKA: Bebs

Drage mame,

evo vec mejsecima citam vase komentare i ne znam sta je najpametnije uraditi :) Mi zivimo u Centru tako da mi je na ruku nesto oko Unitica ili Grbavica. Cula sam za drzavni vrtic Leptiric u Kranjcevicevoj, a od privatnih Nur ali ne znam nista o njemu i taj na Vracama koji radi po Waldort pedagogiji.

Ako ima neko sa iskustvom iz Nur obdanista ili Wadlorf neka napise pls.

pozdrav


Ovako, ja sam nekada davno radila u tom vrticu, prije nekih 8 godina, i mogu ti reci samo sta je pedagogija tog vrtica jer trenutno ne znam kakvi su uslovi. Ta pedagogija je u sustini "pusti djeci mastu na volju". Nema ucenja djece standardnim oblicima, brojevima i slovima. Djeca se ohrabruju da crtaju onako kako osjecaju bez oblika, pa sam ja dobijala od djecice crteze na kojima sam ja sa njima u obliku velike mrljeuser posted image . Dalje, lutke nisu dozvoljene osim ako nemaju lice. Znaci, opet djeca moraju zamisliti lik te osobe. Pjesmice se uce bazirane na pokretima bez slika, drugim rijecima nikakve slike nisu dozvoljene. Znam da su roditelji ispisivali svoju djecu godinu prije odlaska u skolu pa ih upisivali u "standarne" vrtice da se pripreme za nas sistem. Da li se sta promijenilo od tada zaista ne znam. Ja licno ne bih upisala svoje dijete u taj vrtic.



Izvini Mina MM, za koji vrtic govoris???

(odgovor članu MinaMM)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Privatni vrtici u SA
14.1.2010 14:38:25   
tea lana
Maida mislim da je u pitanju Wadlorf i vrtic koji drzi zena od Danisa Tanovica jer sve ovo sto je ona objasnila je metoda koju oni prakticiraju u vrticu

WALDORF PEDAGOGIJA
 
ŠTO JE WALDORFSKA PEDAGOGIJA   
Waldorfska pedagogija temelji se na antropozofskom duhovnom pogledu na svijet, što se iznjedrio u kulturnom ozračju srednje Europe početkom 20. stoljeća. Čovjeka promatra kao biće tijela, duše i duha, koje se neprestano razvija, a dijete kao biće koje do svoje odraslosti i zrelosti prolazi faze razvoja svijesti koje je čovječanstvo prolazilo tijekom svoje evolucije. Evolucija čovjeka i čovječanstva povezana je s evolucijom biljaka, životinja, planeta Zemlje kao bića i cijelog svemira. Antropozofija je vitalan pogled na svijet te je našao primjenu u svim sferama modernog, svakodnevnog života: antropozofska medicina, biodinamička poljoprivreda, waldorfska pedagogija, euritmija (nova umjetnost pokreta), novi impulsi u arhitekturi i umjetnosti, socijalno tročlanstvo.
Odgojne i obrazovne metode i sadržaji u waldorfskoj pedagogiji mijenjaju se sa starošću djeteta i ovise o njegovim tjelesnim i duhovnim potrebama i sposobnostima.
Waldorfska pedagogija ne obraća se samo djetetovu intelektu, već usporedno njeguje njegov osjećajni život, razvija radne i stvaralačke navike te snaži volju i interese. Činiti to u svakom nastavnom satu glavni je zahtjev za waldorfske pedagoge. Odgajanjem se pomaže djetetu u odrastanju, tako da ono prepozna i razvije svoje potencijale, da je spremno upotrijebiti glavu, srce i ruke u potpuno neobičnim životnim okolnostima, u nepoznatim situacijama, za nove ciljeve.
Utemeljitelj waldorfske pedagogije i antropozofije je Rudolf Steiner, austrijski znanstvenik i reformator mnogih područja modernog života. Rođen je 1861. g., u Kraljevcu (u danas hrvatskom Međimurju).
 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Privatni vrtici u SA
14.1.2010 15:22:04   
hanabanana
Zar supruga od D.Tanovica ne radi po Montessori prinicipima??

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Privatni vrtici u SA
14.1.2010 23:47:40   
tea lana
Joj jeste ,sory skroz sam otisla u drugom smijeru znaci ovo gore je sve tacno samo vlasnica nijeuser posted image sory

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Privatni vrtici u SA
14.1.2010 23:48:33   
tea lana
Znanstvena utemeljenost Montessori metode
Od samog početka rada prve "dječje škole" Maria Montessori je znanstvenim istraživanjima i promatranjima pratila odgoj i obrazovanje svojih štićenika, postavivši time novi smjer u pedagogiji.
Na početku 20. stoljeća govorilo se o "znanstvenoj pedagogiji" ( scientific education, scientific pedagogy ) kao znanosti koja proučava dijete, a temelji se na eksperimentalnoj psihologiji. Obrazovne institucije, javne i privatne, nisu bile dotaknute tim spoznajama, niti su stručnjaci angažirani u znanstvenopedagogijskim istraživanjima učinili bilo što da uklone nedostatke na koje su upozoravali rezultati njihovih istraživanja.
Metodologiji znanstvene pedagogije Maria Montessori suprotstavila je svoju tzv. "objektivnu pedagogiju". Uporište Montessori instrumentarija je objektivno promatranje na kojem temelji svoja znanstvena istraživanja odgoja i obrazovanja štićenika Casa dei bambini. Nova teorija rezultirala je promjenama u postojećij praksi. Zadani cilj bio je transformacija škole kao odgojno obrazovne institucije. Učenici te zadane škole bili bi pod izravnim utjecajem novih znanstvenih spoznaja, inspirirani drugačijim načinom života i rada.
Istinska znanost prema Marii Montessori ima za cilj pronalaženje rješenja postojećih problema, a ne puko naglašavanje postojećih, neovisno o tome odnose li se oni na dio obrazovnog sistema ili na obrazovanje kao cjelinu.
Dječja psihologija nije u poziciji da istražuje i definira prirodne karakteristike djeteta, kao ni prateće zakonitosti koje utječu na dijete. Montessori ne smatra validnim rezultate dobivene njihovim istraživanjima u neprirodnim uvjetima formalne škole, gdje su učenici primorani da prihvate stav dosade i samoobrane umjesto da ih se potiče na samoizražavanje i usmjeravanje prirodno im urođene energije. Prihvaća Wundtovo učenje o redukciji svih eksperimentalnih metoda psihologijskog istraživanja u jednu jedinu metodu, a ta je pažljivo, sistematsko i praćeno promatranje.
Osnovni principi Montessori pedagogije

  1. PRINCIP "APSORBIRAJUĆEG DUHA"
    Dijete je poput spužve koja upija sve oko sebe. Odgajatelj je svaka osoba koja preuzme odgovornost i od koje se očekuje da tijekom djetetovih osjetljivih razdoblja utječe na njega.


  2. PRINCIP PROMATRANJA
    Promatranjem utvrđujemo djetetove potrebe.


  3. PRINCIP DISCIPLINE
    Dijete se uči odgovarajućim ponašanjima.


  4. PRINCIP RADNOG INSTINKTA
    Radni instinkt je izraženiji odnosno snažniji ukoliko postoji sloboda izbora, disciplina i odgovarajući red unutar djetetovog okruženja.


  5. PRINCIP SAMOSTALNOSTI
    Posredstvom materijala djetetu treba omogućiti razvoj samostalnosti.


  6. PRINCIP MIROVANJA (TIŠINE)
    Vježbanjem tišine dijete uspijeva doseći svoj unutarnji mir putem čega se na diskretan način razvija njegova aktivnost.


  7. PRINCIP KONTROLE NAD POGREŠKAMA
    Rad s materijalima podešen je tako da dijete samo zapazi pogrešku.


  8. PRINCIP HETEROGENOSTI GRUPE
    Grupa nije sastavljena prema kronološkoj dobi. Mlađa djeca uče od svojih starijih prijatelje u igri.


  9. PRINCIP "TRI VREMENA"
    Novi se sadržaji uče kroz tri stupnja:


  10. Povezivanjem smislenosti s određenim ponašanjem

  11. Ponovnim upoznavanjem s imenovanim objektima

  12. Ponavljanjem povezivanja objekata sa određenim ponašanjem


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *