|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
8.4.2009 10:13:25   
Mara
Ni ja nigdje nisam našla ništa na netu o novom zakonu, ako tko ima info neka javi, da nam muštuluk uhvati user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu corazon)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
8.4.2009 13:47:55   
meina
zao mi je sto cu vas razocarati ali zakon je povucen sa dnevnog reda ....to znači da ce ministarstvo za soc.pitanja nekada ,na nekoj od narednih sjednica dostaviti nacrt zakona u redovnu proceduru dakle na rasprave i sl. ...znaci nije vise u hitnom postupku pa od njega kako sam ja saznala zovuci Parlament , Ministarstvo i sl. nema nista u nekom kracem periodu....nije mi jasno samo zasto niko nista ne objavljuje nego se o svemu suti ...

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
8.4.2009 13:58:41   
meina
molim lunu da i meni posalje pp o kojoj se drzavnoj firmi radi posto su nam ostale jedino interne odluke jer od ovog zakona na zalost nema nista...bar u skorije vrijeme...

(odgovor članu meina)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
8.4.2009 14:10:46   
Mara
I država user posted image i ministriuser posted image i parlamentuser posted image i predstavnički dom user posted image  
Al je glavno da su oni obnovili vozni park i da si nabijaju dnevnice, i taman slušam kao oni jadno smanjit će si troškove toplog obroka sa 15 na 10 KM user posted image
Pada mi na pamet Maria-Antoaneta: Neka jedu kolače !
Nego nećemo se srditi ipak su djeca naše blago, a njima neka je svakome po zasluzi ako ne na ovome onda na onome svijetu. Ja ipak vjerujem da ima pravde  za sve i da će doć kad-tad user posted image
Mislim da je puno bolje vanzemaljcima, jel nam treba viza za Marsuser posted image ?


_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu meina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
8.4.2009 17:41:04   
luna77
IZVORNA PORUKA: meina

zao mi je sto cu vas razocarati ali zakon je povucen sa dnevnog reda ....to znači da ce ministarstvo za soc.pitanja nekada ,na nekoj od narednih sjednica dostaviti nacrt zakona u redovnu proceduru dakle na rasprave i sl. ...znaci nije vise u hitnom postupku pa od njega kako sam ja saznala zovuci Parlament , Ministarstvo i sl. nema nista u nekom kracem periodu....nije mi jasno samo zasto niko nista ne objavljuje nego se o svemu suti ...

nemam riječi da nista neobjave ni slova o tome....đubrad bjelosvjetska

(odgovor članu meina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
8.4.2009 21:00:30   
Anoniman
user posted image user posted image  fuj, fuj, fuj. Pa da, kao i sve što se u ovoj državi radi. Ono što njima ne odgovara, samo prešute. Stoka!!

(odgovor članu luna77)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
9.4.2009 9:57:15   
corazon
Jasno mi je da parlametska djubrad sute, al zasto mediji nista ne govore pa niti jednog jedinog clanka. Stvarno nemam rijeci. Zasto nesto stavljaju u hitnu proceduru pa ga onda vracaju u redovnu. Valjda cekaju izboreuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
9.4.2009 14:18:50   
Mače
Vjerovatno ima forumašica koje rade u medijima ili imaju neke veze pa ne bi bilo višak da neko pomogne oko objavljivanja ove još jedne u nizu sramota našeg parlamenta! user posted image  A što ne bi povukli zakon?! Njihovim gospođama sigurno ništa ne fali!!!!! Neka "namaknu"sebi još, malo im bilo...user posted image user posted image user posted image
Ili da se pitanje bar pokrene na Zabranjenom forumu sada u aprilu?! Ništa nećemo šutnjom postići...

_____________________________

Ljubavlju stvaramo život da bi upoznali istinsku sreću...
Naša uskoro stiže...

(odgovor članu corazon)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 9:33:19   
meina
slazem se i mislim da ovo ne treba pustiti samo tako nego stalno zvati i medije i nadlezne za ovaj Zakon .....jer porodiljsko traje godinu dana i nama je svaki mjesec bitan jer treba kupiti pelene, hapice za bebu i mamu....da postji neka pilula da se uspavamo i mi i bebe i da nam ne trebaju nikakva sredstva do donosenja njihovog Zakona pa eto ali posto ne postoje, onda nam je bitan svaki dan a ne mjesec.....jer ove vrste zakona ne idu retroaktvivno.......ja sam vec u srijedu zvala Federalnu televiziju ....tamo su me neka teta sa deska ubjeđivala da je objavljen izvjestaj sa sjednice Parlamenta....ja sam tvrdila da nije ni spomenut ovaj Zakon....onda je bila vrlo neljubazna, kaze ima puno posla...onda sam zvala Hayat pa su mi rekli da pošaljem mail....i to sam uradila pa valjda ce biti neki prilog o tome ....bar da se zna kakva je sad procedura, za koliko Ministarstvo za socijalna pitanja ima obavezu da pošalje nacrt zakona u redovnu proceduru...ili nesto....svi se ponasaju isto kao da je Zakon usvojen....jos nesto....luna vidim da si poslala pp jer mi je na mail dosla obavijest user posted image  ali nemam opciju da vidim sadrzaj ili ne znam user posted image   ....  pa ne znam, ako mi nekako na drugi nacin mozes poslati mail ili ponoviti pp. pa da pokusam ponovo.... hvala ti unaprijed...

(odgovor članu Mače)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 9:48:52   
corazon
Ma gade mi se svi politicari u ovoj nasoj zemlji. Prvo ovi iz Vijeca ministara sto su donijeli ovakav zakon o platama u drzavnoj sluzbi pa onda nisu htjeli ni repom mrdnuti da se napravi neka odluka koja bi izjednacila sve zene koje rade u institucijama nego su oni to ko biva prepustili federalnim vlastima a njihovi vrli paralementarci vratili zakon u redovnu proceduru. I tako se oni igraju sa pravima majki i djece kao sa ping pong lopticom, a mi sutimo i trpimo, dokle? Ima li neko neku ideju kako se organizirati i pokrenuti nesto po ovom pitanju, posto vidim da ovaj nas sindikat nista ne radi po tom pitanju i ne znam zašto svaki mjesec izdvajamo neku sumu za taj sindikat.

(odgovor članu meina)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 9:51:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mače

Ili da se pitanje bar pokrene na Zabranjenom forumu sada u aprilu?! Ništa nećemo šutnjom postići...




Ja sam to, kao i neke druge forumašice, spominjala al tema će biti odgoj, ishrana po tablicama......i ne znam šta još....... Hajde valjda je to "bitnije", ipak večina odlučuje......UH!!!!

(odgovor članu Mače)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 10:00:20   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: corazon

...posto vidim da ovaj nas sindikat nista ne radi po tom pitanju i ne znam zašto svaki mjesec izdvajamo neku sumu za taj sindikat.


Zato mi i ne pada na pamet da budem član sindikata, jer vidim šta se tamo radi i na koji način, a transparentnost im je na nivou.user posted image
Helem nejse, na ovaj način se ništa ne može postići, meni se kao logičan slijed čini poslati dopise na adrese naših medijskih kuća, pa da oni obrade te teme, neka se zakače za sindikat i onu instituciju koja se bori (?) protiv diskriminacije (niđe veze), kao što su se zakačili za banke i visinu kamata.
Samo što će im ovdje biti uveliko lakše, progurati postupanje prema ovom zakonu, jer znamo kakvi "jfuhdsuh" rade na zakonodovanom nivou.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu corazon)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 14:38:04   
Mače
Enisa_sara slažem se-i ja mislim da je ovo jedno od najvažnijih pitanja, jer se tiče svake od nas-iako izgleda da većina ne razmišlja o ovom problemu dok ga ne zadesi!user posted image Mislim da bi emisija bila odličan pokušaj rješavanja problema jer bi valjda pozvali nekoga od predstavnika vlasti da nam bar objasni zašto naša prava nisu bitna!!! Zašto žene iz jednog dijela BiH, a to je konkretno RS zakon potpuno štiti dok ostale nemaju ništa ili vrlo malo?! Ko to ima pravo da kaže da je neka od nas manje vrijedna!!!!
Meina svaka čast za poduzeto!!user posted image user posted image user posted image
I ja ću pokušati bilo šta, a ako neko ima neki dobar prijedlog neka javi...

_____________________________

Ljubavlju stvaramo život da bi upoznali istinsku sreću...
Naša uskoro stiže...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 16:59:42   
Okarica
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: Mače

Ili da se pitanje bar pokrene na Zabranjenom forumu sada u aprilu?! Ništa nećemo šutnjom postići...




Ja sam to, kao i neke druge forumašice, spominjala al tema će biti odgoj, ishrana po tablicama......i ne znam šta još....... Hajde valjda je to "bitnije", ipak večina odlučuje......UH!!!!


Ja sam jedna od forumašica koje su predlagale da se ovo pitanje pokrene na Zabranjenom forumu, ali ne znam da li je prihvaćeno, vjerovatno nije. Neko je čini mi se rekao da je tema preširoka. Ne mora to biti fokus emisije, ali bi se bar moglo spomenuti. Budući da je ovo je vrlo važno pitanje, mislim da zaslužuje malo više medijske pažnje.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 22:19:20   
Anoniman
Pa kad je već dogovoreno snimanje u emisiji koja je prilično gledana logično mi je da se iznese problem tipa odnosa prema trudilicama, trudnicama, porodiljska naknada, izjednačavanje prava na ostvarivanje naknade u svim kantonima......ma mogla bih do jutra nabrajati pa da se pokuša uticati na vlast (ako je to uopšte moguće) da se na jednom od tih problema pokuša nešto uraditi. A odgoj djece, ishrana, tablice, pelene.....mislim izvinite al ovo je meni smješno! To je, po mom mišljenju, priča bazirana na "iz šupljeg u prazno".
user posted image user posted image user posted image user posted image

To je bio moj komentar na temi Zabranjeni forum ali.....

(odgovor članu Mače)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 22:48:46   
luna77
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Pa kad je već dogovoreno snimanje u emisiji koja je prilično gledana logično mi je da se iznese problem tipa odnosa prema trudilicama, trudnicama, porodiljska naknada, izjednačavanje prava na ostvarivanje naknade u svim kantonima......ma mogla bih do jutra nabrajati pa da se pokuša uticati na vlast (ako je to uopšte moguće) da se na jednom od tih problema pokuša nešto uraditi. A odgoj djece, ishrana, tablice, pelene.....mislim izvinite al ovo je meni smješno! To je, po mom mišljenju, priča bazirana na "iz šupljeg u prazno".
user posted image user posted image user posted image user posted image

To je bio moj komentar na temi Zabranjeni forum ali.....


potpisujem sta je u temi odgoj djece, ishrana, tablice, pelene uopće za zabranjenu temu,sta je tu zabranjeno???

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 22:55:30   
Anoniman
Pa to je prijedlog mama čije bebice već imaju godinu ili više pa im ove teme odnosno problemi nisu "zanimljivi". Ali većina odlučuje bez obzira na bitnost teme.....

(odgovor članu luna77)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
10.4.2009 23:59:58   
leli§
posto sam ja neznalica moze li mi neko odgovoriti: koliko traje vremenski podoriljsko? 6mj ili godinu? i kako je tacno placena porodiljska naknada? (70% prosjecne plate---kolika je ta prosjecna plata? ili to varira od jedno do druge firme?)
kod mene je to punooo drugacije kod nas je porodiljsko 50 radnih dana sto je 10 sedmica znaci oko 2.5 mjeseca 100% placeno i onda do djetetovog prvog rodjendana zena ima skraceno radno vrijeme po 2 sata dnevno sto dodje otprilike 420 sati ili jos 2.5 mjeseca (znaci sve ukupno nekih 5 mjeseci 100% placeno od firme...sto znaci varira zavisno od plate i u to odsustvo se ne ubraja 10 dana bolovanja i 24 daa godisnjeg) i sto je glupo cuj samo 50 dana... bolje bi bilo da se sve nekako sastavi pa 5 mjeseci u komadu... ja ne znam ko je zdravstveno sposoban da se vrati na posao nakon 2.5 mjesecauser posted image mozda fizicko se moze i dobauljati ali sad da radi punom parom 6 satiuser posted image

eh sad evzano za nasu parlamentarsku bagru... naravno da se njima bas i ne zuri...svi imaju preko 50 kuka i niko nema bebice niti je iko trudan... a za zabranjeni forum... nisam htjela da se petljam na toj temi jer nisam u bosni, pa iskreno koliko god moje misljenje bilo vazno i uvazeno ipak je to na mamama koje su tu u bosni da se izjasne o problemima jer su one najvise zahvacene... a pelene, ishrana i tabelice i nisu bas sad za neku kontradiktornu emisiju... temu "odgoj" podrzavam ali bih ja jos ubacila edukaciju (odnosno vezano za vrtice i skole) i obavezno se dotakla porodicnog zakona...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
11.4.2009 0:15:44   
Anoniman
Za sve ovo što te interesuje, pojašnjenje možeš dobiti.....ali za Bosnu. Sad ne znam gdje se ti nalaziš i kakvi su tamo propisi. Ovdje, u Bosni, imaš po zakonu pravo na 12 mjeseci mada večina privatnika ti "daje" 6 mjeseci, nakon čega se vraćaš na posao (moj slučaj). A porodiljska naknada se prima onoliko koliko si na porodiljskom (6 ili 12 mjeseci) i prestaje i ranije ukoliko se ranije i vratiš na posao. Prosjek je 70% od prosječne plate (ovo ti država uplaćuje i to je sada cca 460 KM) a poslodavac nažalost nije u obavezi da ti daje platu za taj period. Znači njegova čista dobra volja.

< Poruku je uredio enisa_sara -- 11.4.2009 0:17:55 >

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
11.4.2009 11:24:58   
leli§
interesovalo me striktno za bosnu. znam kako je kod mene, malo sam objasnila u prijasnjem postu. hvala na objasnjenju...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
13.4.2009 10:16:35   
mišur
Evo ja radim u državnoj instituciji...Imala sam pravo na godinu dana porodiljskog, koje zakonski počinješ koristiti 28 dana prije porođaja..
Cijelo vrijeme sam primala puni iznos plate, bez toplog obroka i prevoza, naravno...
Znam da je u FBiH potpuno drugačija situacija, bar što se tiče visine naknade..
A sa privatnicima je opet poptuno drugačija priča-kako ko hoće i kako mu je voljauser posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
13.4.2009 12:07:58   
Lady A
Ciao! Zna li iko ima li ikakvih novina u vezi ovog novog zakona? I ja sam u drzavnoj firmi ali nemam nista osim nadoknade od Opcine.
Molim i ja Lunu da mi posalje gdje ona radi i na koji nacin je to kod nje regulisano? Hvala mnogo ...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
13.4.2009 12:30:13   
Lady26
Ja sam u drzavnoj firmi, tacnije u ministarstvu i od (cini mi se) oktobra ili novembra 2008 vise nemamo pravo na naknadu tj. platu od firme samo novac od kantona i porodiljsko traje 6 mjeseci, nazalost....user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady A)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
14.4.2009 9:30:01   
corazon
misur, pretpostavljam iz tvog posta da si iz RSa. Zamolila bih te ako jesi da mi kazes kako je rijeseno u RSu oko doznaka za porodiljsko. Da li doneses potvrdu o otvorenom porodiljskom bolovanju ili je potrebno svaki mjesec donositi doznake. Unaprijed hvala

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
14.4.2009 13:43:03   
luna77
IZVORNA PORUKA: corazon

misur, pretpostavljam iz tvog posta da si iz RSa. Zamolila bih te ako jesi da mi kazes kako je rijeseno u RSu oko doznaka za porodiljsko. Da li doneses potvrdu o otvorenom porodiljskom bolovanju ili je potrebno svaki mjesec donositi doznake. Unaprijed hvala

svaki mjesec od obiteljskog liječnika a isplaćuje Javni fond za dj.zastitu sjedište je u Bjeljini ...da odgovorim a misur neka popravi ako grijesim ..user posted image

< Poruku je uredio luna77 -- 14.4.2009 13:44:02 >

(odgovor članu corazon)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Tava
Private

Za koju ste vi tavu?

tefal (73%)

delimano (27%)


Broj svih glasova: 123

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *