|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:30:44   
mamy Sabina
Ne mislim ja da su moje godine zabrinjavajućeuser posted image user posted image
32 ja imam,Eminu rodila sa nepunih 20,sada bih
još dvoje!Biće sigurno!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:33:37   
Romali
Jašta će nego biti, mamyuser posted image user posted image user posted image
Mi ćemo zajedno aBd- ti  svoje treće,a ja moje drugouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:46:53   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: medavi
mami a koje su to zabrinjavajuce godine user posted image ako mi je sad 28 imam li jos vremene draga molim savjet??user posted image user posted image user posted image



Ma ti si u najboljim godinama. Ja sam prvu kćer rodila sa 29 godina. Meni je krivo što nju nisam odmah rodila...ali sad je to ono: šta bi bilo, kad bi bilo.
Mi smo prve 4 godine braka živjeli sami, hodali, obišli sve i svašta...ima svojih prednosti, vidjeli smo dosta svijeta, posvetili se sebi, ishodali...ali da sada imam te godine, prvo bih dijete rodila.

Pošto sam drugo rodila carskim rezom, sada barem 2 godine ne smije zatrudniti...i onda dolazimo na to da sam  bliža 40-toj nego 30-toj. Ne  znam ni da li je odgovorno u tim godinama zatrudnjeti.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:48:30   
medavi
Ma sabina draga moja lutka pa nisam ja mislila da su zabrinjavajuce-neznam jesam li spomenula da mi se strina porodila skoro malom ce sad godina a njoj je 46user posted image user posted image user posted image to joj je trece ma ja sam veliki optimista inace pa i kad je to u pitanjuuser posted image user posted image user posted image Da ti se ispuni zelja sto prije pa da mi se porodis al ono po skolski a i ja aBd
Hvala romali  treba mi jos mrvica pa da se krene u akciju al sta cu s ovim svojim muzekom prebicu gauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:48:36   
Pankica
Kod mene je baš povelika razlika, starijem sinu će skoro 13 godina, a beba ima, na zdravlje, šest mjeseciuser posted image . Jedan u pubertetu, a drugi mala bebicauser posted image  i nimalo mi nije teško. Mislim da je puno teže ženama, kada su djeca "u blizu" rođena, i svaka čast tim majkama. Ipak, puno truda treba, puno vremena, puno je zahtjevnije kada je mala razlika u godinama među djecom. Ali i to ima svoje prednosti, naravno. Ja nisam s namjerom napravila toliku razliku, tako je sudbina htjela. Voljela bih imati još jedno dijete, ali nisam sigurna bi li se smjela ponovo upustiti, naročito tako brzo. Iz više razloga. Ali ako bude suđeno, ako se desi (neplanski), nek se desiuser posted image .

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:51:27   
medavi
Hana banana moja kona sve troje na carski svi joj govorili ni slucajno trece pa eto ona se odlucila pa sta bude-opet ti znas kakva je situacija sa tvojim zdravljem
ma ja navijam za bebe pa kako goduser posted image user posted image user posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:54:19   
mamy Sabina
Hvala vam na lijepim željama!
Pankice ti ćeš mi biti pomagač kad aBd dobijemo bebicu,pošto su razlike identične!
I

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:54:48   
D_K
bas vam je dobra tema - ja sam napravila razliku od 2 god. i 8 mj. i bas se lijepo njih dvije slazu. ja cesto razmisljam da bi bilo super roditi jos jedno pa ili curicu da budu 3 sestre ili bracu da ga njih dvije paze jer su po meni djeca pravo bogatstvo. jedino moje godine - sad 34 pune pa bi trece dijete rodila sa nekih 37-38... hm.. ko zna

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:56:01   
hanabanana
Ja sam prvu kćer rodila normalno, a drugu carskim rezom. E, kažu da treba čekati dvije godine sa novom trudnoćom, znači imat ću  35, što znači da bih rodila u 36-toj...

Ma ne znam, životni vijek je sada takav da me strah misliti na to da kasno djecu radjam. Ali nikada se ne zna. Čovjek snuje, a Bog određuje...

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 15:58:16   
ElmaB
E, ja sam zavrsila sa radjanjem!user posted image Oba poroda su bila na carski i dr kaze da ni slucajno ne smijem imati jos jedan, jer mi je materica, poslije blizanca, jako istancana! A, i mislim da nam je dosta troje djece. Nek su nam ziva i zdrava!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 16:02:53   
D_K
ja sam se u bolnici raspitala za tu razliku izmedju poroda kad je carski u pitanju i sestre su mi rekle da se desavalo da nakon 6 mjeseci zena ostane trudna i rodi bez problema tako da to nije tako striktno odredjeno. ja sam cekala sa drugom trudnocom zbog toga sto su mi rekli da treba napraviti razliku ali sad nije problem moje zdravlje ili tako nesto vec neke poslovne stvari koje bih trebala obaviti a koje ce trajati mozda i 2-3 godine pa onda tek jos jednu bebu. ovo sve vrijedi ako premuntam muza za jos jedno..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 16:06:11   
Pankica
Vjeruj mi mamy2, da sam bila ko izgubljen slučaj kad sam rodila ovo drugo bebče. Ma ja sve zaboravila, a i sad sve nešto novo i drugačije u pedijatriji u odnosu na prije tih 12, 13 godina. Svi me pitaju jel' mi prvo, sva strepim nad njim baš kao i kad se prvo dijete rodiuser posted image . A Boga mi imam i koristi od mog starijeg sina, mada ga zaista neopterećavam uopšte s bilo kakvim obavezama oko mlađeg brata. Ali on hoće, baš ga voli. Ma ako ništa, malo mi ga pričuva dok ja bar ručak napravim, ako već beba neće da spavauser posted image . Nek su nam živi i zdravi i sva naša dječica i mala i ona malo starija!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 16:08:28   
mamy Sabina
Tako je.Nakon sekcije se preporuča razlika od dvije godine,mada ima
žena koje u godini i po imaju dvije sekcije.
Ja imam prijateljicu koja je imala sekciju u 21.sedmici trudnoće,eklampsija.
Nakon godinu i po ponovo sekcija,hB ovaj put sve uredu.
A žena je dr,trenutno je na specijalizaciji-ginekologija!user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 16:10:24   
hanabanana
Ma naravno da nije striktno određeno kolika treba biti razlika, ali ipak kada pomislim na rupturu maternice...ne bih hvala. Znam da nema pravila, ali ne bih da baš ja budem dio statistike. 

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: KOliku razliku napraviti?
20.11.2008 16:30:11   
batterfly
Temauser posted image

Kod nas je razlika 2 i po godine....
Prvo je "donijela roda"ili svekrvina dovauser posted image ,znaci totalno neplanski,jer sam ja studirala i situacija "nije bila povoljna za bebu",ali HB svako djete ima svoju nafaku,pa je tako bilo i kod nas...Eh onda kad(kad nas je vec krenulo sa user posted image ,ja htjela odmah drugo,ali nije se dalo..Pa sam onda "odmorila"(pauzirala psihu)...i onda je usljedila opet "borba" za drugo...Da je bilo po nasem bila bi razlika manja od 2godine,ali nije bilo sudjeno,..pa smo jos malo pricekali na drugu prinovu...
Rekla sam sebi,da kad zavrsim ABD fakultet,sebe castim sa jos jednomuser posted image ,a muz ce da mi uplati vozackiuser posted image user posted image ....

Razlika nije toliko bitna,jer svaka ima svoje prednosti i "mane",vazna je volja i zelja za djecom,pa kad god bude-bice,samo nek su nam zivi i zdravi....

Da je "tesko"(nekad)jeste,da je lahko-nije,ali insan se na to "spremi" i na kraju,kad ih rodis i drzis u narucju,kad se osmjehnu prvi put,kad izgovaraju svoje prve rijeci,naprave prve korake....Pocnes da zivis za njih,postanu najvazniji dio tebe,i jednostavno ne mozes da zamislis zivot bez njih,ne mozes da se sjetis ni kako si zivio dok ih nisi rodio...Tako da sva ta "slatka muka" oko njih ti ustvari predstavlja najvecu radost na svijetu....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: KOliku razliku napraviti?
21.11.2008 13:07:53   
andji
Ja za sad ne planiram više bebica,i nekako ne mogu zamislit da sve što pripada sergeju i ljubav,i pažnja,i vrijeme,i finansije dijelim sa još jednim bebaćom....znam da bi i to nilo moje dijete i kažu kad ga ugledaš nema tu više dvojbe,ali jednostavno ne želim drugo dijete....šta će biti za par god. nemam pojma,možda se predomislim...ali sergej mi je već malo porastao sve sam se uhodala,organizovala i ono što sam prošla ne bi da se vraćam.Sad želim da nadjem posao i da nas troje uživamo,ja i mm nismo prošli i obišli skupa ništa jer sam posle mjesec dana braka ostala trudna,a zabavljali smoo se 15 danauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Svaka razlika ima svoje manei prednosti,ali kod mene za sad nema planiranja druge bebice,ako se desi....ma ne želim da se desi i vjerujem da neće

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: KOliku razliku napraviti?
10.1.2009 13:10:45   
boogy woogy
Jedno pitanje: Preporuka je 2 godine razlike ako je zena rodila na CR. Da li to znaci 2 godine izmedju poroda ili trudnoce?

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: KOliku razliku napraviti?
10.1.2009 13:12:22   
mamy Sabina
koliko sam upućena 2 godine od poroda do naredne trudnoće
nisam ti 100% sigurna


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: KOliku razliku napraviti?
16.1.2009 14:25:25   
remzy
Evo i mene novog clana .Prije svega pozdrav  .Ja sam imala 3 poroda i  to LAMIJA 6,5god FATIH 3god i AMBERA 5 mjeseci sto znaci da nisu ni neke razlike , velike.Mislila sam da ce mi biti tesko sa AMBEROM posto ona i FATIH imaju malu razliku  ali NIJE. Ato koja je razlika najidealnija ja mislim 2god, jer imam  vec iskustva sa obje strane i sa preko 2god i sa manje od 2 god .user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: KOliku razliku napraviti?
16.1.2009 15:07:07   
Amrino
Mi bi voljeli imati najmanje troje djece...Ne bi bilo lose kada bih prosla kao i ElmaB...blizanci onda bih se mozda odlucila i na 4....ali kako bude sudjeno. I po meni je neka idealna razlika 2 godine...Prvo dijete nije ni tako malo a nije ni tako veliko...Brze se navikne na brata ili seku i ne padne mu to tako tesko...Mada ni tu nema pravila.
Sinoc sam na tv- u cula nesto sto me bas nasmijalo...Kaze tip: "Danas svi pricaju o sex- u a vlada bijela kuga, prije se o sex- u nije uopste pricalo a svi imali po sedmero djece." user posted image



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: KOliku razliku napraviti?
16.1.2009 15:30:31   
Anoniman
nećeš vjerovati amrino, ja jučer razmišljam, kako bi super bilo da slj.put rodim dvojke i završim s karijerom.user posted image
Al se onda sjetih, pa zamisli, ona x2 + ona malo starija. Uuuuuuuuuu.user posted image


(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: KOliku razliku napraviti?
16.1.2009 17:54:31   
amela.srce
Cao svima,
 
i ja ovih dana bas razmisljam kad bi bilo najbolje Pokloniti Ameli jednog bata ili sekicu.
 
Ponekad bi volela odmah ali ipak mislim treba sacekati jos malo dok malo odraste i shvati neke stvari.
 
A i ja i mm malo dase odmorimo od ovog stresa.
 
Neznam ni sama ponekad staje najbolje.
 
tako pozdravljam vas i javljam se uskoro kada se budem predomislilauser posted image


_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: KOliku razliku napraviti?
16.1.2009 22:47:30   
boogy woogy
Kada sam se porodila na CR, doktori su mi rekli da se ne preporucuje vise od dva porodjaja ovim putem pa sam se bila malo rastuzila (i ja kao i Amrino sanjam o troje djece). MM i ja smo se dogovorili da ako ne budem mogla roditi vise od dvoje, onda cemo usvojiti jos jedno aBd.

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: KOliku razliku napraviti?
16.1.2009 22:50:08   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Kada sam se porodila na CR, doktori su mi rekli da se ne preporucuje vise od dva porodjaja ovim putem pa sam se bila malo rastuzila (i ja kao i Amrino sanjam o troje djece). MM i ja smo se dogovorili da ako ne budem mogla roditi vise od dvoje, onda cemo usvojiti jos jedno aBd.


Ma pusti ove nase doktore. Amerikanka - snaha od mm tetke - je radjala 5x na carski na isti rez. Mi se zezali da je bolje da joj ugrade rajsveslususer posted image  Sad je konacno prestala radjatiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: KOliku razliku napraviti?
16.1.2009 22:56:03   
mazalica
Sa mnom u bolnici je bila zena koja je i trece dijete rodila na carski, bez problema.... Razlika izmedu drugog i treceg je bila oko 2-3 godine...


< Poruku je uredio mazalica -- 16.1.2009 22:59:00 >


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *