|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 15:44:56   
Anoniman
joj, svaka cast, hamburger poslije porodauser posted image , ma jest da se otvori apetit ali ja sam jela supice i cokolade

dadada, dobro se sjecas broja sobe, ja mislim da je moja bila 145-146, tako nekako, zar vec mjesec bebi, cure kako vrijeme leti, jos jucer smo piskarale o iscekivanju poroda, kad pocnemo i mi setati, mozemo se dogovoriti za zajednicku turu, kontam ako si u komsilukuuser posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 17:20:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sahara

joj, svaka cast, hamburger poslije porodauser posted image , ma jest da se otvori apetit ali ja sam jela supice i cokolade

dadada, dobro se sjecas broja sobe, ja mislim da je moja bila 145-146, tako nekako, zar vec mjesec bebi, cure kako vrijeme leti, jos jucer smo piskarale o iscekivanju poroda, kad pocnemo i mi setati, mozemo se dogovoriti za zajednicku turu, kontam ako si u komsilukuuser posted image



Ma hocemo user posted image aBd samo da mi ovo piskanje prodje...jer za sada hodam oko zgrade k'o budala otvorila sam ja temu inkotinencija nakon poroda imam jos uvijek problem s tim pa cekam da mi krvarenje prodje da odem kod nekog specijaliste...jer ovako ne mogu...osim ako neces da hodas samnom oko zgradeuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 17:50:10   
Anoniman
joj, bas mi je zao, ja nemam takvih problema,zasada, a cuj ako ti zatreba drustvo i oko zgrade user posted image user posted image user posted image user posted image , tako sam ja pred kraj trudnoce, samo se drzala trznih centara zbog wc

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 19:26:08   
Anoniman
e ja ti se drzim zgradeuser posted image user posted image ...ma bice valjda...bice

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 20:40:28   
neki
E vala svaka cast za temuuser posted image user posted image user posted image Nama je sutra aBd puna tri mjesecauser posted image user posted image user posted image Dojimo,ali smo uveli i dohranu,jer glanceru nije dostauser posted image Super smo,non-stop guramo rukice u usta,i baaaaaaaaaaalimouser posted image user posted image user posted image A sto je najbitnije spavamo vec odavno po citavu noc,zaspemo oko ponoci i budimo se ujutro oko devet,pola desetuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pusa,pa se javnemo opet

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 21:10:20   
Babyy
pozdrav da vam se i mi pridruzimo...ne jasno mi zasto u  bih ne daju da se beba kupa sve dok joj pupak ne otpadne...

ja sam svog sina kupala i nije bilo nikakvih probl.. cudan pupak u francuskoj hehe

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 21:34:42   
Anoniman
ma znas sta, to ti ovdje pravila vrijede od seminara do seminara na koji idu patronazne sestre user posted image
meni licno da je cejf ja bih kupala, ali mi odgovara da sve to zacijeli jer mi je komlikovano nesto da pazim da joj ne skvasim pupak...nego jos par dana pa lijepo u vodu



(odgovor članu Babyy)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 21:40:28   
mudrost
neki* bebica te pravo slusa,mashaAllahuser posted image  i kod mene moja smizla spava po 5,6 sati bez budjenja naveceruser posted image

babyy* i ovdje u britaniji bebe odmah kupaju..moju su jos okupali dok sam bila u bolnici,drugi dan.. nista se nije desilo,sve ok..

_____________________________

nasa dusa Šejma 22.2.2009

...za cim moja dusa zudi,u Dzennetu Tvome ima...

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 22:23:40   
Babyy
mudrost tako je i ovde.. i bas nisu pazili kao dole kod nas dali da se okvasi pupak il ne .,.. sasvim normalno su ga kupali... i kasnije kad ciste pupak , pitala sam ih zar ne boli djete ..ona mi je rekla da djete ne boli.. pitam pa zasto place kad ona , zato sto je hladan spray il s cim je vec cistila pupak.. bas cudno...

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 22:56:23   
neki
Mudrost,hvala ti,maleni masallah bas slusa po noci,ali zato nemamo ziva mira preko dana hehe...Pusauser posted image

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bebe 2009
17.4.2009 23:18:32   
mudrost
i kod mene ti je isto draga moja..po noci,hB ok,ali zato po dani cijeli dan mi je na rukama..zaspi po desetak min i to je to.. ali nekad se zna desit da zaspi i po satuser posted image  pusa i vama dvoma od nas dvijeuser posted image

_____________________________

nasa dusa Šejma 22.2.2009

...za cim moja dusa zudi,u Dzennetu Tvome ima...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 10:58:01   
Anoniman
jutro, kako su mame i bebice?
moja user posted image pajki, uglavnom me slusa user posted image user posted image , kontam samo nek je zdrava, sve je odmah lakse, i zasad nema nosanja na rukama, ja sve sto radim je da joj vratim dudu u usta i pustim je da sama zaspe, rijetko je nosam po kuci, i to sad za sad funkcionira pa vidjecemo poslije

pusa svima

(odgovor članu mudrost)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 11:07:15   
Nunichi
Pa ne nosam ni ja,ali nosaju drugi... user posted image user posted image user posted image
I moja eno pajki,noc je bila uzbudljiva,evo me ko zombi mali. user posted image user posted image
Ali je zato juce dan citav prespavala,uh jedva cekam da mi bude budna po danu,a navece da pajki. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 11:10:23   
Anoniman
hahaha, ja sam malo kunjala maloprije, i telefon me probudio, prvih 10 min. ne znam ni sta sam pricala user posted image user posted image , ma mene mama zezala kao daj da je nosam da je naucimuser posted image user posted image , rekoh ostavljaj dijete i idi kuci user posted image , na dam ja nikome

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 11:23:06   
Nunichi
Ma vidjecemo ko ce je nosati kad bude imala 10 kg user posted image Tad nece nikog biti...ma hajde nije ni bitno,neka su nam zdrave i zive.
I ja sam ti bona sva bunovna,veze nemam ujutro kad ustanem...ne sjecam se ni kad sam ustajala,koliko sam je hranila,presvlacila...sve mi je u magli. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 11:34:21   
Anoniman
ja se kao super navikla user posted image , a zna mi se desiti da dok je dojim skoro pa zaspem, ma kad legnem navecer sve kontam koliko puta ce veceras, pa kao brojim otprilike svaka 3 sata, user posted image user posted image
ma upravu si, nek su nam zive i zdrave

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 12:02:05   
Dalila Sa
Pozdrav svimauser posted image
Evo da se i mi malo uključimouser posted image
Mom bebaču je tri i po mjeseca.Mašalla dobro napreduje,još uvijek dojimo ali smo uključili i dohranu Nan 1 Nestle jer mu je sika bila malouser posted image .Ručkimo svaka tri sata i po danu i naveče,tako da skoro i nespavam,ali nema veze,sve za naše bebiceuser posted image user posted image user posted image
Joj i ja imam tih problema oko curenja mlijeka,par puta mi se dešavalo u gradu da iscuri i fleka na majci user posted image ,al sreća uvijek nosim jaknicu pa da se neprimjetiuser posted image

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 12:20:21   
ringeraja
Bravo za temu!user posted image
Moja Asija ima dva i po meseca nazdravlje, i mogu reci da su grcevi vec prosli hvala Bogu. Ritam spavanja smo vec uhvatili:). Preko dana je ovih dana duze budna, mada ume da odspava po ceo sat na svaki drugi sat. Uvece pajka od devet, pola deset do deset sati ujutro hvala Bogu. Jos uvek je samo dojim, mada razmisljam da pocnem sa dohranom, jer je juce i danas redje dojila nego inaceuser posted image user posted image . Inace solidno napreduje i vesela je.user posted image
 
@Neki, sa kakvom si dohranom ti pocela, posto vidim da su nam bebice priblizno stare??? Samo dodatno mleko ili...? Kad si pocela tacno sa tom dohranom?
Dvoumim se da li i ja da pocnem, jer nemam strpljenja da cekam ponedeljak da zovem babicu i pitam je oko togauser posted image .
Ako ima neko predlog, nek se javiuser posted image .
Cujemo se...
 

_____________________________

"Stpljivo podnositi i prastati, - tako treba svako pametan postupiti!"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 12:37:17   
shejla
evo da se i ja pridruzim,
mojoj maloj je 20 dana, evo je upravo spava (a ja sve gledam na sat i ono kao:"uh super, vec je sat proslo kako je zaspala....user posted image "). Inace navecer spava fino, zaspimo oko 11 i budi se oko pola 3, doji jedno 15 minuta, pa onda se budi oko 6.... Ali po danu nema nikakvog ritma, nekad zna dojiti po sat vremena - jednostavno ne da sisu sve se grci i kenjka  kad joj izvucem.... Imate li vi takvih situacija? I onda zaspi, ja kontam najela se nece se do sutra probuditi, a ona za pola sata / sat budna i  trazi ustima sisu. Sreca mi je pa ne place, to kad se probudi nesto malo kenjka ili uzdise.
Dusica moja draga.... neka nama nasih beba, pregurace se i nespavanje i sve ostalo... user posted image user posted image user posted image
Pusa svima

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 12:42:24   
mudrost
cao *ringeraja
super za bebicu..mojoj ce sutra 8 sedmica,aBd.. kad su kod tvoje grcevi prosli..?znam da je svaka beba razlicita,ali eto barem da se mogu nadati... jer mi je je stvarno zao..
sto se dohrane tice, ja ti ne bihpreporucila,ako imas mlijeka..vjeruj mi da ni moja nekad nece jest i po 4 sata nekad... ali ja joj nisam nista davala i fino mi opet napreduje,hB.. jer moze ti se desit kontraefekat, da ti ne htjedne dojit.. sto se meni desilo kad sam joj pocelaa davat caj..jedva smo se vratili na dojenje.. i te sedmice mi je samo dobila 100gr..to ti je moj savjet,pa ti sad,opet vidi..
odoh malenu presvuc,evo se kaknulauser posted image user posted image

_____________________________

nasa dusa Šejma 22.2.2009

...za cim moja dusa zudi,u Dzennetu Tvome ima...

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 13:29:19   
neki
Ringeraja,ja sam samo za dojenje!!!Toliko sam se trudila,i trudila,ali mojoj bebici je sad malouser posted image I dalje ja njega dojim,ali eto,nije mu dovoljno...Vise volim da mi je sit,nego da smo nasekirani i nervozni obojeuser posted image Prije nekih dvadesetak dana smo poceli sa dohranom,doduse nekad u toku dana mu je i ne dajem,bude mu dovoljna sika,pogotovo ujutro,prespava mi citavu noc,onda ujutru doji,ma bas se narucki slatko hehe...Ja sam dobila Bebelac(0-6mj) i to mu dajem,super podnosi hvala Bogu,redovna stolica,a grcice mi nije nikako ni imaouser posted image user posted image user posted image Sto se odabira dohrane tice,to je do tebe i bebe,zavisi kako ce ti podnijeti,nekome odgovara Hipp,nekome Aptamil,nekome Bebimil...probaj,sto se cijena tice,to ti je sve tu negdje,samo je bitno da beba fino podneseuser posted image A jos malo aBd ce i sokici,pa onda kasice,jedva cekamuser posted image user posted image user posted image Pozz

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 14:49:56   
ringeraja
@Mudrost, bebici su nestali grcevi oko osme nedelje. Koristila sam Minifom kapi, i bas su imale efekta hB. Proci ce i grcevi, videces. Vreme letiuser posted image .
@Neki, i ja sam za dojenje i samo za dojenje, nego me zabrinula bebicina stolica. Evo vec nedelju dana joj je vodenasto zelena, i ima je bas cesto. Citajuci postove na raznim forumima, to je kao znak gladi, pa se zato uplasih i razmisljah o toj dohrani user posted image . Da bih znala kako je napredovala od prosle kontrole, moracu da cekam na sledecu kontrolu, koja je tek za dve i po nedelje. Hmm...
Sacekacu bar do ponedeljka, pa cu zvati babicu. Moracu nekako da resim taj problemcic oko stolice.
Mislim da bebica nije gladna, jer doji redovno, raspolozna je i lijepo spava, a ja mleka mislim da imam dovoljno. Ona ne doji dugo, nekih desetak, petnaestak minuta na dva sata, nekad na sat i po. Ma ja sad zalim na kupanje prosle nedelje, mozda je prehladila tada. Ali opet, nije hladno u stanu (bilo je 24 stepena kad smo je kupali).
Bas sam zbunjena i vec pocinjem da brinemuser posted image user posted image .
 

< Poruku je uredio ringeraja -- 18.4.2009 14:52:23 >

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 18:39:38   
babymia
evo da se i mi pridruzimo....nasoj malenoj ce u ponedjeljak biti 40 dana...i super slusa hvala Bogu,po noci se jednom budi,a i po danu fino spava i mirna je....dobila je 1100 gr.za mjesec dana....sad za sad super...
ringeraja,moja mala doji po 20 min i to na svaka 2,5 ili 3,a kad spava i 4 ili 5 sati.......i nije gladna,isto raspolozena i ne place....doduse,stolica joj je zlatno zuta....ali kazu i da je zelena dobra,ako ima onih bobica u njoj,ako nije samo zelena tecnost....ne znam...
a ne bi ni kupanje trebalo da je problem,jer sam citala da je 21 stepen dovoljna temperatura za bebu....mi nasu kupamo u sobi u kojoj je 22.....
nadam se da nije nista i da ce se stolica popraviti!


_____________________________

11.3.2009. MIA
nasa srecica

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 20:14:21   
Anoniman
i ja sam citala da je dovoljna temp. 21 stepen, ali ja evo ukljucila grijalicu, nesto mi hladno a bebu sam pokrila sa 2 dekice, zao mi je
bas me zanima koliko je dobila grama, nemam vagu za bebe user posted image , a kad je gledam kao da se ubucila user posted image , mii jos nemamo ritam dojenja, ima svega, nekad spava pravo dugo nekad krace, nocu uglavnom svaka 3-4 sata se budi ali odmah poslije hranjenja zaspe, ma ide nekakouser posted image

(odgovor članu babymia)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Bebe 2009
18.4.2009 20:46:31   
babymia
ma joj i ja sam se cijelo vrijeme pitala da li napreduje....mada su mi svi govorili da se vidi da se ubucila,ali ja to nisam vidjela....i onda mi je patronazna donijela vagu,pa smo se i uvjerili....
a jedna moja poznanica je vagala dijete na kuhinjskoj vagi,samo stavi neku tacnu gore i dijete u nju...user posted image
pa ako imas,probaj.....


_____________________________

11.3.2009. MIA
nasa srecica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *