|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 12:43:51   
Travelove
Pozdrav svim mamicama i trudnicama.

Ja ne znam kako vi sa velikim stomacima, ali mene moj bas sputava posljednjih dana, a i ne osjecam se nesto bas najsjajnije. user posted image
Tesko mi je i ustati iz kreveta, a nocu ni ne spavam. Nadam se da je to trenutno stanje.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 13:46:30   
ziel
Isto stanje kao kod mene... svaki dan sve teze i teze em od pupe se ne mogu namjestiti em se uspusem fali mi vazduha, sve manje spavam kao i ti, sinoc se okretala citavu noc, ustajala u wc bezbroj puta kao i po danu idem stalno, izadjem iz kupatila i za minutu opet trebam...

Ja i sveki bile u mahali obisle jednu konu koja mi je dolazila na serbe :-D kad smo se tek uzeli ja i mm, pa imamo.ih jos 3 obici do mog poroda. Zene ko zene dijele neke savjete koje napamet znam ali sutim i bila sam gotov zaspala...user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 14:30:26   
Travelove
Ma ti si super,ti sveradis pravo si vrijedna. Ja ne mogu, men odmah spici slabost i mucnina. Jutros odosmo na sicki da vidimo sta za bebu. Bukvalno usli i izasli, i kuci. Nisam mogla.

Ledja su pocela da me bole, i da mi pulsira, da li su to lazne kontrakcije?

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 14:37:00   
ziel

IZVORNA PORUKA: Travelove

Ma ti si super,ti sveradis pravo si vrijedna. Ja ne mogu, men odmah spici slabost i mucnina. Jutros odosmo na sicki da vidimo sta za bebu. Bukvalno usli i izasli, i kuci. Nisam mogla.

Ledja su pocela da me bole, i da mi pulsira, da li su to lazne kontrakcije?

E hvala sto me pohvali user posted image ja mislila da sam ljencuga prava kad cujem sta sve zene rade user posted image
Desilo se i meni par puta ta slabost ali srecom kod kuce, inace kad idem u kupovinu ja se odlicno osjecam, nema para koje ja ne mogu potrositi haha. A sad ne znam ti za te lazne kontrakcije, na temi smo ostale haman samo mi kojima je prva trudnoca pa nismo u sve upucene... Nadam se da ce se javiti neka koja vise zna o tome.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 14:56:33   
Travelove
Ja sam ljencuga, i nisam ponosna na to. Da mi je neko rekao da ce mi faliti kucanski poslovi, rekla bih da je lud, al eto desava se. Otkako sam zatrudnila ne radim nista, prvo mucnine, pa onda nisko nosim, pa onda sad usjoh u 8, i svi pazi se pazi se, da su me isprepadali, i mali bol ili nesto neobicno ja mislim da cu se prijevremeno poroditi.

Sad i to udaranje u leeja me prepalo, ali je rijetko i nema ga u jednakim razmacima. Beba se vidljivo prevrce ili ode u jednu stranu i gnjuri na jednom mjestu ili me bockaaaa, bas da nekad ispustim zvuk, ali to mi je drago.
I jos osjetim povremeno bol dole bas dole, kao iglicama da me bocka....

A zene su tu, samo su izasle u set_nje da iskoriste ljepo vrijeme. Ja ves perem,nakupilo se naseg, pa cemo onda na bebece stvari... Vrijeme mi je nekako stalo, za dvije sedmice kontrola, kile se upe onako cini mi se usput, a i aj se ne krecem. Sreca jos jedan pregled kod doktorice, mogu se istrpiti da me izgrdi, ali opet za moje dobro.

Ziel, briseve hoces li raditi kod doktorice privatno ili u DZ?

< Poruku je uredio Travelove -- 4.10.2015 15:05:17 >

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 15:10:51   
Leptirica87
Travelove ja mislim da to nisu kontrakcije,vec imas povremeno te bolove u ledjima i dole jer je beba ti nisko...isto kao i kod mene...neznam jel pijes sta od tableta meni je dr dala buskopan ...a moze ti se desiti i povremeno kao grcenje stomaka i da bude tvrd al i to je jer ti se maternica priprema za porod...ako ti je beba vec nisko najbolje i jest da se jos malkice pricuvas dok ne udjes u 9 i onda rahat smijes svasta....tako i ja cekam ulazak u 9 ko ozeblo sunce,rekla sam kad udjem ima da Tuzlu obidjem uzduz i poprijeko....hehehh jos kad bi me vrijeme posluzilo kao zadnjih dana bilo bi idealno user posted image
A sto se tice stomaka i mene je poceo pomalo sputavat iako mi i nije bas pretjerano velik....al isto imam problema nekad navecer kad se hocu ugnjezdit za spavanje...al obzirom da i ja lezim pa i ne radim nesto plaho po kuci tako da me ipet nema u cemu toliko ni sputavati....
Travelova i Ziel jestel ugovarale kakvu stelu za porod na gradini....

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 15:39:48   
ziel
Travelove briseve cu raditi u DZ Zivinice jer mi je tu lijecenje, mada mi je dr. govorila da ne kosta puno- 20 KM da hocu kod nje. Ali eto za jedan dan kad odem briseve da uradim, dacu krv i urin, pa cu sve te nalaze odnijeti svojoj dr. na zadnju kontrolu. user posted image

Leptirice ja nisam jos ugovorila nista, cekam ovu zadnju kontrolu kod Blitvicke. A planiram aBd da "angazujem" dr. koji je porodio moju sestru i tad je bio "angazovan", pa je sestra isla kod njeg na kontrole 3x, da bi se 4. put porodila, u njegovoj smjeni. Nije imala bolove ali je bila otvorena pa ju je ostavio i porodio.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 15:56:22   
Travelove
Leptirice, vrlo moguce da je samo sto je beba nisko. Koja si ti sedmica? Ja sam 32. Jel sa pune 35 ulazak u 9 mjesec?
Bas kao sto ti kazes ja se ugnjezdim pa ne mogu se dici a nije mi stomak sad neki preveliki, ali raste.
Vezu nisam trazila, dok ne udjem u 9, prije cu babicu naci, kazu da je bitnije, jer opet za mene ce doci babica, bar se nadam, a doktor koji bude u smjeni. Jer ja bih voljela da odem gore kada su bolovi, a ne termin, ili kada je doktorica u smjeni, pa da e na silu.

Ziel i ja sam mislila u DZ, blize mi je, ali to tek u 36. Jel treba uputnica i za to od doktora opste praxe?

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 16:12:25   
ziel
Meni iskreno nije bitno hoce li mi izazvati porod ili ce krenuti porod sam od sebe, samo mi je bitno da neko obrati paznju na mene, da me provjerava cesce i da se ne mucimo ni ja ni beba. A ovaj dr. kojeg sam spomenula je moju sestru provjeravao vise nego babica. Opet kako koji dr.nisu svi isti. Sestra zadovoljna s njim, tako da sam i ja tako planirala.

A rece mi med.sestra da ne treba uputnica za briseve, jer imam karton otvoren (zbog bolovanja) kod ove dr. koja radi briseve pa ce mi ona napisati uputnicu. A isto tako ja pitala u ambulanti porodicne med.rece mi dr. opste prakse da oni ne pisu te uputnice nego ginekolozi. Ja cu raditi sa 34 nedjelje i 3-4 dana, ne mogu drugacije, a i vidim na netu da se radi od 32. do 36. nedjelje pa kako kome odgovara...

< Poruku je uredio ziel -- 4.10.2015 16:16:03 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 16:17:45   
Farah 00
Pozdravuser posted image

Vidim samo se trudnice javljaju danas na rr i to novembarske terminuseuser posted image Danas dan bas lijep, a ja nisam u setnji, nego odmaram kuci, jesam jedino rucak napravila.
Ja jos nijednom nisam ustajala po noci u wc, pojma nemam kako izdrzim do ujutrouser posted image , a trudim se da unosim dosta tekucine. Sto se tice spavanja, spavam ko top, jedino mi ustajanje i prevrtanje ide teze, moram rukama poduprijetiuser posted image Stomak raste, kako dani idu, vidim da mi ne moze ni ono sto mi je doskoro moglo, ali mog stomaka tik ispod grudi i nema, jer nisko nosim, pa ne izgleda nesto posebno velik. Energije imam, ali je ne mogu trositi jer se moram primiriti, a nisam navikla na to, ali za dobrobit bebice moram. Osjetim dok duze stojim kako beba vrsi pritisak bas pri dnu, tako da me strah da mi se grlic skroz ne stanji.

Montirali smo krevetac, bas se lijepo uklopiouser posted image
Danas sam oprala pelene, dekice i peskire bebine, a sutra cu peglati. Veceras idem na jos jedne babine.

mojbebac Tebi se bas priblizilo, nek je sretnouser posted image user posted image

Ziel te lepinice cesto spominjes, a ovaj put su mi i zamirisale, mogla bi jednu sa kajmakomuser posted image

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 16:18:19   
Travelove
Ja nemam kartona, ovo bi mi bio prvi put da odem dole. Kud ne pitah na vjezbicama kako ide. A sigurno se narucuje.
A zasto radis ranije? Meni je Blitvicka rekla u 36 da radim.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 16:28:35   
ziel

IZVORNA PORUKA: Travelove

Ja nemam kartona, ovo bi mi bio prvi put da odem dole. Kud ne pitah na vjezbicama kako ide. A sigurno se narucuje.
A zasto radis ranije? Meni je Blitvicka rekla u 36 da radim.

A bolje nazovi DZ nek te spoje sa GAK-om da ne hodas dzaba, sve ce ti objasniti na tel. Pa jel ti rekla dr.Blitvic da njoj poneses nalaz od briseva ili? Ja kako skonta da njoj donesem da vidi hmm.. Mozda nisam dobro skontala... A moze i u 35.ned.pitala sam ja skoro ovdje na forumu pa mi i LTM rece da nije bitno to, samo je bitno ako nalaz bude neuredan da se ima vremena uvesti neka terapija do poroda. Ako me razumijes

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 16:37:22   
ziel

IZVORNA PORUKA: Farah 00

Pozdravuser posted image

Vidim samo se trudnice javljaju danas na rr i to novembarske terminuseuser posted image Danas dan bas lijep, a ja nisam u setnji, nego odmaram kuci, jesam jedino rucak napravila.
Ja jos nijednom nisam ustajala po noci u wc, pojma nemam kako izdrzim do ujutrouser posted image , a trudim se da unosim dosta tekucine. Sto se tice spavanja, spavam ko top, jedino mi ustajanje i prevrtanje ide teze, moram rukama poduprijetiuser posted image Stomak raste, kako dani idu, vidim da mi ne moze ni ono sto mi je doskoro moglo, ali mog stomaka tik ispod grudi i nema, jer nisko nosim, pa ne izgleda nesto posebno velik. Energije imam, ali je ne mogu trositi jer se moram primiriti, a nisam navikla na to, ali za dobrobit bebice moram. Osjetim dok duze stojim kako beba vrsi pritisak bas pri dnu, tako da me strah da mi se grlic skroz ne stanji.

Montirali smo krevetac, bas se lijepo uklopiouser posted image
Danas sam oprala pelene, dekice i peskire bebine, a sutra cu peglati. Veceras idem na jos jedne babine.

mojbebac Tebi se bas priblizilo, nek je sretnouser posted image user posted image

Ziel te lepinice cesto spominjes, a ovaj put su mi i zamirisale, mogla bi jednu sa kajmakomuser posted image

E moje lepinice , od njih se najvise debljam a najvise mi gode za dorucak :-)
A ti si super kad ne ides u wc navecer ja se satra peruci se svako malo haha. Ostale samo mi novembarske, ostale se nesto usutile a i mamice friske i one se zabunile svojim bebicama pa haman nemaju vremena za nase dileme :-D A zasto ces ti koristiti pelene? Hoces povijati bebu mozda?

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 16:40:13   
Travelove
Pa da njoj, al ja njoj odnesem nalaze i vanredno, ako nisu ok, uvijek pogleda bez problema.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 16:45:01   
ziel

IZVORNA PORUKA: Travelove

Pa da njoj, al ja njoj odnesem nalaze i vanredno, ako nisu ok, uvijek pogleda bez problema.

Ja cu to prije uraditi i odnijeti joj na kontroli. Ne mogu drugacije, zbog nekih privatnih stvari. Uglavnom nije greska svakako od 32.nedjelje se moze uraditi...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 16:47:03   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: Farah 00

Pozdravuser posted image

Vidim samo se trudnice javljaju danas na rr i to novembarske terminuseuser posted image Danas dan bas lijep, a ja nisam u setnji, nego odmaram kuci, jesam jedino rucak napravila.
Ja jos nijednom nisam ustajala po noci u wc, pojma nemam kako izdrzim do ujutrouser posted image , a trudim se da unosim dosta tekucine. Sto se tice spavanja, spavam ko top, jedino mi ustajanje i prevrtanje ide teze, moram rukama poduprijetiuser posted image Stomak raste, kako dani idu, vidim da mi ne moze ni ono sto mi je doskoro moglo, ali mog stomaka tik ispod grudi i nema, jer nisko nosim, pa ne izgleda nesto posebno velik. Energije imam, ali je ne mogu trositi jer se moram primiriti, a nisam navikla na to, ali za dobrobit bebice moram. Osjetim dok duze stojim kako beba vrsi pritisak bas pri dnu, tako da me strah da mi se grlic skroz ne stanji.

Montirali smo krevetac, bas se lijepo uklopiouser posted image
Danas sam oprala pelene, dekice i peskire bebine, a sutra cu peglati. Veceras idem na jos jedne babine.

mojbebac Tebi se bas priblizilo, nek je sretnouser posted image user posted image

Ziel te lepinice cesto spominjes, a ovaj put su mi i zamirisale, mogla bi jednu sa kajmakomuser posted image

E moje lepinice , od njih se najvise debljam a najvise mi gode za dorucak :-)
A ti si super kad ne ides u wc navecer ja se satra peruci se svako malo haha. Ostale samo mi novembarske, ostale se nesto usutile a i mamice friske i one se zabunile svojim bebicama pa haman nemaju vremena za nase dileme :-D A zasto ces ti koristiti pelene? Hoces povijati bebu mozda?


Tetra pelene se koriste bukvalno za sve, npr. pelenu stavis na onu dasku za presvlacenje da ti beba ne ide direktno na onu plastiku/gumu, kad kupas bez obzira na peskiric, ipak je s pelenicom utapkas, ona je njeznija i bolje upija, gdje god da spustis bebu, autosjedalica, secija, krevet, prvo ces ispod staviti tu jednu pelenu zbog higijene, ako je neko drzi naslonjenu na rame, stavit ce tu pelenu prvo da bebica ne stavlja glavicu na odjecu direktno. Obzirom da beba i bljucka, stavi se npr pelena na krevetic ispod glavice, jer to cesce peres i mijenjas nego samu plahtu koja ide na krevetac.... A ko planira siroko povijanje sluzi i za touser posted image Jesam se raspisalauser posted image user posted image user posted image user posted image Ispod 20 komada ne mozesuser posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 16:51:03   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: Travelove

Pa da njoj, al ja njoj odnesem nalaze i vanredno, ako nisu ok, uvijek pogleda bez problema.

Ja cu to prije uraditi i odnijeti joj na kontroli. Ne mogu drugacije, zbog nekih privatnih stvari. Uglavnom nije greska svakako od 32.nedjelje se moze uraditi...


Ja sam sad u petak radila briseve u taman dan usla u 33 nedjeljuuser posted image Ali moji brisevi nisu bili sterilni prije nego sto sam saznala da sam zatrudnila, tako da sam prije desetak dana ispila terapiju (dr mi nije htjela davati terapiju u ranoj trudnoci), pa sam sada radila kontrolni bris da vidim je li terapija djelovala. Tako da ti nije greska ako briseve uradis prije 36 sedmice, da bi se na vrijeme djelovalo, ako nisu sterilni, al ja se nadam da ce kod vas dvije biti sve sterilnouser posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 17:01:18   
ziel
Farah i meni je mama kupila paklo pelena od 20 komada pa sam se pitala zasto da ih koristim. Alli bas kako si nabrojala dobro ce doci :-)
ABd bice brisevi sterilni, bice 35.ned.i ako ne budu ima se vremena djelovati. Ha ya. user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 4.10.2015 17:02:28 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 17:17:58   
Leptirica87
Travelove jeste 36 sedmicom nastupa 9mjesec.Ja po jednoj racunici sutra ulazim u 35 sedmicu a po drugoj u 34 user posted image boga mi vrijeme leti za cas cemi i mi doci na red hehe samo da bude sa srecom i hajrom.
Iskreno i ja bih voljela da odem tek kada dobijem bolove a ne gore lezat i svakakve vike i dreke se naslusat samo negativno utice na psihu....al opet je to nesto sto ne mozes predvidjeti....
A i ja sam kupila tetra pelena nekih 10-tak kom ali cu sigurno jos koju uzeti jer su svi mi rekli da za svasta ih mogu koristiti a fino se otkuhaju i ispeglaju....ja sam uzela bijele bez slicica

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 17:31:24   
Travelove
Da i ja sam se nakupovala tetra pelena ali sve sa uzorcima, jer su mi naprosto preslatke, a uzeti cu jos koju bijelu, cisto da se nadje.
Uzela sam i slatke podloge jednogratne babylove, ali bih htjela uzeti i neku koja je plastificirana ispod,ali tako nesto sareno. I mozda dvije pamucne dekice i to je to...bar za sad. Onda samo jos apoteka. I za mene i za nju.

Prijateljica mi se namucila jer je otisla gore kad joj bio termin, kao na provjeru plodove vode, i ostave je gore, ukljuce joj onaj drip i masirali je dole, to kaze da je najvise bolilo, a nije se otvaralo, a to sve da bude u smjeni doktorice i babice, tako da ako moze bez tog hvala lijepo. Ja hocu kao LTM eheheh, da se dignem sa peglanja, i da nemam vremena da mislim o boli, nego da li sam peglu iskljucila heheh.


(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 17:35:07   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Travelove

Da i ja sam se nakupovala tetra pelena ali sve sa uzorcima, jer su mi naprosto preslatke, a uzeti cu jos koju bijelu, cisto da se nadje.
Uzela sam i slatke podloge jednogratne babylove, ali bih htjela uzeti i neku koja je plastificirana ispod,ali tako nesto sareno. I mozda dvije pamucne dekice i to je to...bar za sad. Onda samo jos apoteka. I za mene i za nju.

Prijateljica mi se namucila jer je otisla gore kad joj bio termin, kao na provjeru plodove vode, i ostave je gore, ukljuce joj onaj drip i masirali je dole, to kaze da je najvise bolilo, a nije se otvaralo, a to sve da bude u smjeni doktorice i babice, tako da ako moze bez tog hvala lijepo. Ja hocu kao LTM eheheh, da se dignem sa peglanja, i da nemam vremena da mislim o boli, nego da li sam peglu iskljucila heheh.




Onda moramo biti vrijednije, da ne ispustamo peglu iz rukeuser posted image

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 17:37:56   
aidana
Pozdrav zene user posted image evo mene jos uvijek 2u1

Meni je bila bas burna sedmica. U srijedu mi je mm imao rodjendan, pa smo proveli citav dan vani. Zatim kad sam dosla sam spremala veceru za goste, pa slavlje, dok smo sve raskrcili mislila sam da cu se tu noc poroditi od umora user posted image user posted image i dati mu super poklonuser posted image ....ali nista od toga. Pa sam naredna 2 dana opet hodala po citav dan, jela ljuto, hurme i ostalo sto navodno ubrza porod, ali nista...
U petak navece se razbolim, klasicna jaca prehlada nos mi curi, boli me glava, malaksalost. Ne cudi me, spavam u prosjeku 3 sata dnevno a bas sam bila aktivna, imunitet mi opao. Na sve to je onda i malac juce dobio temperaturu, njega uhvatilo. Sad preduzimam kontra mjere user posted image user posted image Samo da ne krene dok smo bolesni. Nesto me strah dovesti novorodjence u leglo virusa.

Sutra idem na ctg i konacno pregled, pa vam se javim poslije.

Idem sad procitati sta ste pisale

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 17:44:51   
aidana

IZVORNA PORUKA: Isha

Nerviraju me i gosti koji se najave kao-eto nas, ma kome user posted image
Meni se moraju najaviti minimalno dan ranije, mozda planiram nesto, pa ce me poremetiti user posted image


Ja takve goste nemam srecom, i mene pravo nerviraju.user posted image user posted image Jos ti bahne neplanski na vrata, sto je samo po sebi nekulturno, nit pita imas li vec nesto isplanirano i jos ocekuje da mu se spremi rucak/vecera....ma cao user posted image user posted image Mene kad neko nazove i kaze eto me, ako imam nesto vec dogovoreno tako i kazem.

Kod ziel su stalno neki ruckovi i vecereuser posted image user posted image Mene to malo podsjeca na moje roditelje, tako i kod njih...ili neko dolazi ili se negdje ide

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 17:46:30   
aidana

IZVORNA PORUKA: mojbebac

Jutro drage moje,nadam se da ste svi dobro i zdravo.... ja sam ok,fino spavala,mm dosao iz kafane kasno,moram ga buditi da ide po dijete kod sveki,idu na neki izlet....bas mi je dragouser posted image user posted image
Sinoc sam legla u 22.30 i bebac se nije probudio do 6.30,nisam ga cula,sad je vidim oran za igranku....
Ja od danas moram na dijetu, dr mi rekao,samo jogurt i pura,i neki prasak da ne moram u utorak na klistir.... primaklo se i moje,od sinoc sam bas nesto mirna..... danas sam sama kuci,necu nigdje ici,tako da mogu da uzivaam i da se pripremim..... pozzzz svima


mojbebac sretnouser posted image
gdje ces se poroditi? Mozda se i sretnemo user posted image user posted image

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
4.10.2015 17:54:10   
aidana

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: Farah 00

Pozdravuser posted image

Vidim samo se trudnice javljaju danas na rr i to novembarske terminuseuser posted image Danas dan bas lijep, a ja nisam u setnji, nego odmaram kuci, jesam jedino rucak napravila.
Ja jos nijednom nisam ustajala po noci u wc, pojma nemam kako izdrzim do ujutrouser posted image , a trudim se da unosim dosta tekucine. Sto se tice spavanja, spavam ko top, jedino mi ustajanje i prevrtanje ide teze, moram rukama poduprijetiuser posted image Stomak raste, kako dani idu, vidim da mi ne moze ni ono sto mi je doskoro moglo, ali mog stomaka tik ispod grudi i nema, jer nisko nosim, pa ne izgleda nesto posebno velik. Energije imam, ali je ne mogu trositi jer se moram primiriti, a nisam navikla na to, ali za dobrobit bebice moram. Osjetim dok duze stojim kako beba vrsi pritisak bas pri dnu, tako da me strah da mi se grlic skroz ne stanji.

Montirali smo krevetac, bas se lijepo uklopiouser posted image
Danas sam oprala pelene, dekice i peskire bebine, a sutra cu peglati. Veceras idem na jos jedne babine.

mojbebac Tebi se bas priblizilo, nek je sretnouser posted image user posted image

Ziel te lepinice cesto spominjes, a ovaj put su mi i zamirisale, mogla bi jednu sa kajmakomuser posted image

E moje lepinice , od njih se najvise debljam a najvise mi gode za dorucak :-)
A ti si super kad ne ides u wc navecer ja se satra peruci se svako malo haha. Ostale samo mi novembarske, ostale se nesto usutile a i mamice friske i one se zabunile svojim bebicama pa haman nemaju vremena za nase dileme :-D A zasto ces ti koristiti pelene? Hoces povijati bebu mozda?


Tetra pelene se koriste bukvalno za sve, npr. pelenu stavis na onu dasku za presvlacenje da ti beba ne ide direktno na onu plastiku/gumu, kad kupas bez obzira na peskiric, ipak je s pelenicom utapkas, ona je njeznija i bolje upija, gdje god da spustis bebu, autosjedalica, secija, krevet, prvo ces ispod staviti tu jednu pelenu zbog higijene, ako je neko drzi naslonjenu na rame, stavit ce tu pelenu prvo da bebica ne stavlja glavicu na odjecu direktno. Obzirom da beba i bljucka, stavi se npr pelena na krevetic ispod glavice, jer to cesce peres i mijenjas nego samu plahtu koja ide na krevetac.... A ko planira siroko povijanje sluzi i za touser posted image Jesam se raspisalauser posted image user posted image user posted image user posted image Ispod 20 komada ne mozesuser posted image


Bas su tetra pelene multifunkcionalne. Tako sam ja s prvim djetetom, imala tetra pelenu u kreveticu ispod glave, na seciji kad ga spustim, jednu za podrigivanje, jedna za brisanje, jedna u as, jedna u kolicima....i na kraju se okrenem a ono soba puna pelena, ne znam vise ni koja mi je za sta user posted image user posted image user posted image tako da sam ih malo po malo zamjenila. Recimo za as sam kupila frotirni prekrivac, za kolica isto dekicu koja ide ispod pa se preklopi da se beba pokrije, dobila pamucne pelene sa medicama (nisu klasicne tetra, vec puno mekse, nisam ih kod nas vidjela) njih stavljala da lezi na njima i nosila u torbi kad idem negdje. Meni je tako bilo lakse, ali definitivno ti treba barem 20ak da ih mozes uvijek vrtiti i prati.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *