|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
27.3.2016 21:05:10   
Jananie
Draga Logica, gdje si cula tu pricu? Pa ti opisa mene, znaci nista nisi promasila user posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
27.3.2016 21:36:01   
Logica
Bila nedavno radionica za trudnice u obdanistu abakus..bila je patronazna sestra mislim iz sanskog mosta i jedna mlada mama koja je ispricala svoje iskustvo sa planom poroda :) uglavnom ako si to ti na mene je ostavilo divan utisak kako si se ukljucila u svoj porod..nadam se da cu imati bar pola toliko sabura i hrabrosti da to lijepo iznesem..mislim na ovaj psihicki dio i komunikaciju s ljudima :)

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 8:42:21   
ema08
Jutro zenice,

Kako ste provele vikend ?

IZVORNA PORUKA: BubaDara
Žene moje mile ja bila jutros na kontroli i hvala Allahu sve je super, izmjerili smo se i sve dimenzije odgovaraju 16-oj na 17-u sedmicu kako i jest.user posted image user posted image
user posted image user posted image masalla. Kod tebe je kao kod mene ne da nikako da se vidi, ali nije ni vazno samo neka je sve ok.

Ja nisam spavala ni petak ni subotu ni nedelju, tako me desni kuk boli da uspijem odspavati sat-dva pa se probudim pa malo sjedeci odspavam...Ne znam od cega bi me moglo boliti ovako rano?! Ima li ko kakav savjet ?

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 8:53:54   
tačkicaa
Jutrooooo user posted image
Evo i mene user posted image Nisam ušla na net ova dva dana, užas jedan kako sam se umorila. Ništa teško, ali provedoh vikend na nogama i sad ovo vražije vrijeme se pomjeri, amaaaan kako ne mogu da funkcionišem user posted image
Nego, vidim imale ste hrpu zanimljivih tema user posted image Ja za neke nisam ni čula user posted image Plan poroda? Eto to tek čujem user posted image Nešto kontam, obzirom na to da ja za slabo šta da sam čula, nije mi baš mudro planove pravit' user posted image Mada, od kad se s vama družim, svašta naučih user posted image
Ne znam koja je pitala za testove, ja sam nedavno pisala o tome. Meni su radili ono standardno mjerenje nuhalnog i odlučih, bar za sad, da ne radim više ništa. Jer ovi dubl i tripl su neki statistički, i ako se pokaže neka vjerovatnoća za nekim problemom, onda se radi amnio. Meni doktorica predložila ako hoću išta da radim, da preskočim ove statističke i odma uradim amnio. Isto sam kod privatnika, i kako ja nju skontah taj amnio se radi na klinici i ne plaća se. Eh sad, kako ja od ovih ženica ovdje skontah, bolje mi je ne zamarati se time user posted image Ja imam 27-28 godina i nemam do sad problem u trudnoći. Ne znam kakvo je stanje kod tebe...
Što se frizure tiče, ja samo vrhove pokratila, isfenirala me ravni i bio sam mnogo zhodan user posted image Ali obzirom da sam ja smotana, i ne znam se isfenirati sama, poslije pranja kose biću ružnjikava k'o i do sad do sljedeće posjete frizeru user posted image
Šta još, šta još user posted image Bila sam na štikli pola sata-sat (ali baš štikla, salonke), završeno fotografisanje i odmah u ravno uskočila user posted image
Meni to mairanje međice baš zvuči kul, što vam se to ne radi user posted image Kad to treba?user posted image
Joj počela sam slinit' i kihat', haman me neće obić' prehlada user posted image
Pozdravljam vas sve još jednom i evo spremam se da nadoknadim sve svoje izostanke tokom vikenda user posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 9:45:47   
blossom
Morning trudnjace moje user posted image

Uh jutros sam morala poraniti u DZ po doznake pa sam nikakva, glava me zabolila od one zgrade... Ali mi se negdje hoda sad.. Cim primirisem vanjskom svijetu, ja bih se odmah dala u hodanje user posted image

Zenice, zna li neko je li ima opcija da se ctg radi u DZ? A onda na GAK samo kad krene porod, sa velikom uputnicom? Meni ginic sad rece, ako sam je dobro skontala, da ce mi tako biti.. Nista mi nije jasno [sm=zmeden.gi

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 10:12:17   
ema08
Blossom, moja je prijateljica ctg radila u Skerlicevoj jer je tamo vodila trudnocu, a i dosta se krace ceka nego na GAK-u. Na GAK-u je nasla doktora ua porod i isla je i gore na kontrole al je CTG radila u Skerlica



(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 10:15:06   
maya25
pozdrav drage moje samo da se javim moj mali princ stigao na svijet sinoc ,poranio mami svojoj. 3300 kg 47cm presretna sam

_____________________________

27.03 rodila se moja srecica Semir

08.08 trudni ponovo :)

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 10:17:35   
tačkicaa
Maya25 Čestitam user posted image Blago tebi user posted image Neka ti je živ, zdrav i sretan user posted image
Jesi li ti dobro? Sve prošlo kako treba?

(odgovor članu maya25)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 10:18:36   
ema08
Cestitam Maya user posted image user posted image user posted image , neka ti je ziv i zdrav i nek fino slusa svoju mamu user posted image

(odgovor članu maya25)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 10:27:22   
blossom

IZVORNA PORUKA: ema08

Blossom, moja je prijateljica ctg radila u Skerlicevoj jer je tamo vodila trudnocu, a i dosta se krace ceka nego na GAK-u. Na GAK-u je nasla doktora ua porod i isla je i gore na kontrole al je CTG radila u Skerlica





Aha, hvala za info user posted image
Ma i ja kontam da nije lose taj ctg raditi u DZ zbog kraceg cekanja i nema guzve kao na GAK-u... Ali mene narucila u 37tt da dodjem, i kako sam skontala samo cu jednom uraditi taj ctg... user posted image Bil hajr, vidjecemo aBd...

maya25, cestitke na sincicu user posted image user posted image zelim ti brz oporavak a malenom dug i sretan zivot.. Mazite se i pazite user posted image

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 11:38:13   
samy_lo
Maya cestitam na sincicu..
Evo ja od pola 11 ispijam kaficu,bijela kafa i umacem kocku nezz sta mi je pola kese kocke sam pojela..hahha..
Mene bubreg opet upalio,valja mi sutra poraniti nalaze izvaditi,pa aBd u petak da vidim svoju mrvicu..
Sutra mi otac izlazi iz bolnice,nakon 23 dana,jako sam sretna..
Jutros sam odlucila s MM da pravim plastenik,ako mi to uspije hhaha..

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu maya25)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 11:59:41   
nudzejma
Maya cestitam i ja...Neka vam je ziv i zdrav aBd.

Za taj Ctg vam nista pametno nemam reci jer se u Tuzli ne radi redovno ni obavezno :-) Meni ga prvi put na porodu prikopcaliuser posted image
Ja sam se nesto jutros jedva probudila i hormoni me opucali pa sam se bas ono fino isplakalauser posted image I onda doruckovala,popila kamilicu dosla do sebe i nabacila sminku,rekoh dosta za danas user posted image Trudnoca je cudooo....
Samy neka ti ocu hajjirli izlazak iz bolnice...
I ja prvi put cujem za taj plan porodauser posted image Imam osjecaj da bi mi se ovdje u Tuzli bas dobro nasmijali u facu i pocjepali gauser posted image
Uostalom neznam ni sta bih napisala kad insan ne zna ni kako ce se sve odvijati...
Eto nabaca ja svasta,ljubim vas idem sad u setnju....

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 12:51:42   
tačkicaa
Samy_lo Drago mi je zbog tvog oca, vidiš da smo imale pravo kad smo ti rekle da ne brineš user posted image Bubreg? MEne je nešto sinoć blago žiguckalo na desnoj strani i kao udari u nogu... Danas na poslu majmnuni nisu naložili, nikog nema u kancelariji, smrzo' se k'o pi... A sad i iznervir' user posted image Uglavnom ne znam šta sam ti htjela reći ovim user posted image NEbitno user posted image Plastenik? To ti je super ideja user posted image Nadam se da će vas i vrijeme poslužiti user posted image
Nudzejma Ja kad bi' napravila plan poroda smijali bi mi se gdje god zaglavila user posted image Pitam se na šta bi to moje ličilo user posted image Uživaj u šetnji user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 12:54:49   
Sanjalica 85
Zenice evo i mene...vidim ima i suza i smijeha i svega user posted image . Ista sam vam takva.

Vikend provedoh u suzama i sa aritmijamauser posted image
Ne znam vise ziva sta da radim i da mislim. Tolika me panika hvata od poroda (zbog ledja, koja sam jos btw sredila u subotu) i ovih simfiznih bolova, da vam to ne mogu opisati. Da li je neka u prijasnjim trudnocama imala problema sa simfizom? Citam po nekim forumima da su zene poslije prirodnog poroda znale ostati polunepokretne po 3 mjeseca. A nasi doktori izgleda ne pridaju velikog znacaja tome. Mene doslovno boli citava karlicna regija, prepone, pubicna kost, donji dio stomaka, kukovi, ma sveeeee. Nocu jaucem kada treba da promjenim polozaj ili ustanem user posted image . Hodati jedva da mogu. Vise me pocelo i psihicki unistavati user posted image . Apo belaju jos moram ovih dana ganjati dokumente, mjenjati licnu, a skoro sve moram sama. Bit ce veselo jos ovih 6 sedmica. Najsvjetlija tacka u svemu mi dodje kada ova malen pocne nogicama da me gura, da se proteze, a ja ima osjecaj kao da ono malo stopalo mogu da uzmem u dlan user posted image user posted image user posted image
I daaaa, stigao nam je paket od tetke sa stvarcicama, pa me i to malo uveseljava, svako malo preturam po torbi, slazem, kombinujem user posted image user posted image
Maya cestitam na bebici, nek je ziv i zdrav, a tebi zelim brz oporavak user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 13:04:49   
agatha
Hello, žene! Kako ste mi? Raspricano, hehe.
Maya, čestitam, nek vam je živ i zdrav sin.
Što se tiče plana poroda, nisam to imala prvi put, čisto sumnjam da ću i sada.U prvoj trudnoći sam išla na vježbe za trudnice i one su mi super pomogle jer sam uspjela disati kako treba.Legla sam na sto kad sam bila devet prstiju otvorena i porodila se za deset minuta. Malo su me samo sjecnuli.
U ponedjeljak mi je zakazana amniocinteza i teško mi ide otjerati nervozu.
Bil hair. Jedva čekam kuci, samo što ne zaspim na poslu, još jutros lift nije radio pa sam morala pješke na deseti.user posted image


_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 13:15:00   
Logica
Mayo madhallah cestitam i brz oporavak zelim:) kad dodjes sebi pisi nam detalje :) posebno opisi simptome pred porod,ja sad sve osluskujem..

Mene od jutros stomak nekako ziga cudno pa sam se narucila privatno za ctg sutra..imam osjecaj da cu i ja brzo :)

Sanjalice kontrolises li svoje stanje sa ortopedom ili nekim neuro hirurgom..mislim ne razumijem se puno ali kao da sam negdje procitala da je to povezano sa pritiskanjem na nerve ..u svakom slucaju da bude onako kako je najbolje za tebe i bebu..postoji li mogucnost da radis carski zbog toga?

Tackice sta je, ne grije te ljubav? user posted image

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 13:16:27   
agatha
Sanjalice, bas mi je zao, a voljela bih da ti mogu pomoci a niti imam iskustva s tim niti znam nešto o tome.
Ne daj se i čuvaj se koliko možeš.
Nismo ni svjesne sta sve možemo izdržati.

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 13:26:11   
tačkicaa
Sanjalice Evo si me sad nasekirala, sva tužna se gušim jedući jabukuuser posted image Šalim se... Nemoj se brinuti,tebi je rečeno da će biti carski, a to što se nekima desi, ne mora značiti da je pravilo, možda čak i greška. Ne sekiraj se, preturaj robicu, fataj nogice, piši nama ovdje user posted image Da mogu ikako sad bi' te ja vodala po te dokumente, al' ne da gazda, nema se k'o mrznut' ovdje ako ja odem user posted image
Agatha Čim te aBd amino-obrade javljaj, možda se koja trudnjača i predomisli po peti put user posted image Hajde ba, šta je 10 spratova za tebe user posted image
Logica Ma jok, a primijetila sam da ta ljubav posebno s nogu ne grije user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 13:30:09   
Sanjalica 85
Drage moje hvala vam user posted image , kako sto kazete izguramo mi sve za nase mrve, i bol i stres, jedino sto bi me dotuklo bi bilo da ne mogu da se na pocetku brinem o njoj kako treba. Sto se tice neurologa, od kada sam zatrudnila nisam bila na pregledima. Sutra idem po uputnice, pa cu traziti i za taj pregled, cisto da vidim sta predlaze, ima li indikacija za carski i tako. Ako nista traziti vezu na GAK-u, da me ne uzmu zdravo za gotovo. Da ne bude, ova pekava trudnica, sve je boli, samo kuka, pa onda da belaj nastane. Inace moj doktor kaze pratit cemo, mjeriti bebu, pa ako bas bude neophodno, on ce dati prijedlog za carski.

Tackice ti si nasa svijetla tacka ovdje user posted image nasmija me, a boli zivac i kad se smijem user posted image . To za carski mi nisu jos potvrdili, samo spomenula teta na vjezbama. Videjt cemo sta ce dr reci.

Agatha moja prijateljica je radila amnio kod Mehmedbasica, posto se dugo cekao nalaz na klinici i kaze da nije bilo strasno, ako izuzmes taj psiholoski momenat. Ne boli i bude brzo gotovo. Sretno, mada ja vjerujem da je to sve ok user posted image .

< Poruku je uredio Sanjalica 85 -- 28.3.2016 13:38:27 >


_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 13:31:12   
blossom
Samy_lo, masala, drago mi je da ti se otac oporavlja.. user posted image

Sanjalice, jesi probala pojas da nosis? Cini mi se da sam negdje citala da ga preporucuju i kod te simfize.. A joj draga, bas mi je zao sto te to toliko muci...user posted image Izdrzi jos malo, smanji kretanje na minimum..

agatha, nemoj da brines unaprijed i sebi psihozu stvaras.. Pokusaj se opustiti, ne razmisljati previse o tim stvarima.. Opet je sve u Bozijim rukama.. Bice mrvica aBd dobro, vidjeces user posted image

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 13:43:21   
Sanjalica 85

IZVORNA PORUKA: blossom

Sanjalice, jesi probala pojas da nosis? Cini mi se da sam negdje citala da ga preporucuju i kod te simfize.. A joj draga, bas mi je zao sto te to toliko muci...user posted image Izdrzi jos malo, smanji kretanje na minimum..


Je'l mislis na onaj obicni pojas, trudnicki, ili onaj karlicni. Za taj karlicni sam i ja tek saznala, a od trudnickog bebara ima averziju pa mi sve organe istumba koliko lupa. Inace slabo se stvarno krece, i ako idem negdje sve me vozaju.

Proci ce, evo necu vise da vam kukam, sve je za 5, jos malo i eto moje male principese user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 13:59:50   
blossom
Mislila sam na trudnicki, onaj sto ima onaj deblji dio za ledja, i one trake na cicak sto se lijepe naprijed pa podesavas kako ti odgovara.. Takav ujedno daje potporu kicmi a i dize stomak... Kao trebao bi da umanjuje te bolove u karlici..
Hehe, a i trebaju da te vozaju.. Samo ti cuvaj sebe i bebaru user posted image ABd jos malo user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 14:31:01   
Jananie
@Logica
Da, to sam bila ja user posted image Jesi li napravila plan poroda?
Uskoro organizujemo predavanje o dojenju. Nadam se da ces doci. Kad ti je termin?

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 15:01:55   
samy_lo
Jao zenice,maloprije sam bila u Robotu,tako sam zadivljena stvarcicama za bebu,najradije bih sada pocela kupovati,sve je premedeno..krevetici,kolica,nosiljeke,dekice,gegice..

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Jananie)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
28.3.2016 15:24:33   
tačkicaa
Samy i ja sam takva, valjda i sve trudnice user posted image Ali vazda kontam da je rano user posted image A jedva čekam user posted image

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *