|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 14:14:59   
minie
Dancek..

Da se i ja malo javim.
Novim clanicama zelim dobrodoslicu, lahku trudnocu i ugodno druzenje sa nama.
Ja kad sam prvi put bila trudna ova tema je bas bila aktivna, puno vise zenica se javljalo. Ja upoztnah tada na temi jednu sad jako dobru prijateljicu, stalno smo u kontaktu i druzimo se.

uh ja ne znam kako cu danas izdrzati do 4, jedva geldam, mislim da mi je pritisak jako nizak, a i beban nije okrenut glavnom prema dole, nego guzom, pa jedva sejdim, i nekakav mi je pritisad izmedju rebara, a tek kad se nasloni na mokracni mjehur, bas osjetim bol.

Ja sam se opet odlucila za Vojnu, pitah i dr sta on misli. Kaze on ne mijenjaj, sve je ostalo isto, cak je i bolje. Zao mi je sto je Nakas presao, ali sta da se radi.

Ugodan ostatak dana vam zelim

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 14:22:58   
Sanjalica 85
Tackice, ja sam od neke 14 sedmice na bolovanju, imam diskusherniju na dva mjesta, posteljica mi bila nisko preko grlica, pa je to izazivalo ruzne bolove, i jos nekih usputnih problemcica ali nista strasno....kako odoh na bolovanje tako i ostadoh. Bas problema sa ledjima imam tako da ne bih mogla sjediti 8 sati. Mislila sam se vratiti na posao, ali dr rece odmaraj ako vec mozes i tako i bi user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 14:29:12   
tačkicaa
Pozdrav Minie :) Evo i ja jedva čekam pola 5, ali nikad proć, još mi i hladno u ovoj vražijoj kancelariji i eto opet se iznervirah user posted image
Tebi je u maju termin? Kad planiraš na bolovanje ženo?user posted image

Sanjalica Ma samo odmaraj kad imaš priliku user posted image Bitno da je sve uredu i da će bit' ok, a najmanji problem popunit' vrijeme pod ćebencetom sa filmovima user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 14:42:58   
mala_sa
Kod vas je to ipak malo komplikovanije nego ovdje. Ja samo odaberem porodiliste u kojem se mislim poradjati i tu od prvog pregleda pa do poroda dolazim. Na prvom pregledu odaberem i svoju babicu i to je to. Dobijem odmah list sa zakazanim terminima za svaki mjesec i to je to. Ako mi ne odgovara taj termin onda zovem da pomjerim. Oni daju sve uputnice za nalaze t pravo otvaraju i prepisuju bolovanje i porodiljsko. Sve na jednom mjestu.

Sanjalice jeste sto kazes bas dosadi covjeku vazda uloske mijenjati, ali eto brisevi su sterilni tako da sigurno nije nista nenormalno user posted image

Ja u subotu pregledala male stvarcice i skontala da mi samo par bodija i helankica odgovara i to ako bude malo hladnije ljeti pa navece da bebi obucem. I moja A i zaovina curica su rodjene bas u jesen i nista od brojeva se ne poklapa, kupuj nanovo treci put user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 15:28:20   
tačkicaa
Ma izgleda da je baš komplikovanije... Ja bi' voljela da rodim u Vojnoj, strah me onih priča o MRSA-i na Jezeru, a eto čujem da je to nešto teško doći u Vojnu... Ma niš' mi nije jasno user posted image
Po treći put kupovat'? Zar se bebe tako razlikuju veličinom tako rano? user posted image Ima li onda smisla išta kupovati ranije? user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 16:33:01   
mala_sa
Tackice ima smisla kupovati ranije user posted image , ne razlikuju se bebe velicinom nego se sezone nisu pogodile. Jer te male stvarcice koje ja imam 0-3mj su sve plisane i deblje za zimski period, a sad mi sve treba tanko i ljetno; eh tu je kvaka sto moram opet kupovati user posted image . Inace poslije 1 bebe sam sve podijelila, poslije 2 je stvari koristila i zaova jer se porodila tacno godinu dana poslije mene i onda se dosta tih stvarcica i istrosilo vec.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 17:42:12   
agatha
Pozdrav svim trudnicama i onima koje su u međuvremenu postale mame! :)Redovno vas pratim na ovoj temi, ali nisam dosad bila aktivna. Trudit ću se da to više ne bude tako. Uglavnom, trenutno sam 14+2, a termin mi je 11.9.Trudnocu vodim na Vojnickom, ali sam počela ići i na Jezero kod doktora Nikulina koji kaže da je malo starija trudnoća. Toliko zasad, radujem se razmjeni mišljenja, iskustava i ugodnom čavrljanju.user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 18:50:36   
Choopy
Cure hvala vam na odgovorima user posted image

Znam da kada krene porod nema biranja nego ko te potrefi u smjeni, ali eto mogu uvjek da se nadam da ce me zapasti neko ko je fin i korektan i koga sam vec ranije bar jednom vidjela na pregledu

Joj žene mene leđa svaku vecer rasturaju, pocelo mi je to i nervozu da stvara, jer nema položaja da mi odgovara, ne mogu se namjestiti nikako user posted image

Nove trudnice dobro došle user posted image

Joj sad vidjeh da sam treca na spisku za odstrjel user posted image

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 21:44:43   
samy_lo
Kako ste mi?
Ja jutros bila na kontroli na endokrini,sve super,smanjili mi terpaiju,pa se nadam i uzdam u Allaha,da cu iznjeti trudnocu do kraja..joj zenice kako mene krsta bole na lijevoj strani,i pocne mi udarati u lijevu nogu

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Choopy)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 22:08:42   
Logica
Ma kod mene su lazne jer nestanu nakon sto malko prosetam :)

I ja imam pojacan iscjedak od pocetka al moja ginekoleginica kaze da je to normalno i nije nikad bista cackala,sad kad mi doktor slj sedmice bude radio vaginalni pregled nadam se da ce sve biti u redu :)

Nisam planirala otvarati trudnicko bolovanje,sqmo obavezno porodiljsko..jel to rijesavam sa ljekarom opce prakse? Kod nas u zenici imamo drzavnu polikliniku i u njoj odjel za zene i tu se ide na ctg u devetom tako da u bolnicu odes tek na porod a tamo ne radi nijedan dr i poliklinike tako da ako nisi privatno vodio trudnocu odes gore k'o trnjem u nesto ne znam ni ja kako ide nastavak ove izrekeuser posted image

Jel nam se bebabu porodila?

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 8:50:14   
minie

IZVORNA PORUKA: tačkicaa

Ma izgleda da je baš komplikovanije... Ja bi' voljela da rodim u Vojnoj, strah me onih priča o MRSA-i na Jezeru, a eto čujem da je to nešto teško doći u Vojnu... Ma niš' mi nije jasno user posted image
Po treći put kupovat'? Zar se bebe tako razlikuju veličinom tako rano? user posted image Ima li onda smisla išta kupovati ranije? user posted image


Ma ko kaze da je tesko doci u Vojnu, ja sam prvi put i trudnocu vodila i porodila se gore. Srecom potrefio se Nakas u dezuri, nikome feninga nismo dali, iz principa samo, a zaista sam imala svu mogucu njegu. Cak mi je i dr Nakas jednom dohvatio iz ladice cist ulozak a onaj stari bacio u kantu za smece. Zaista sve pohvale za sestre i za babicu.

A ja cu an bolovanje aBd od 18. aprila, s tim da cu raditi do 15. Malo vremena da provedem i sa svojim R dok je jos uvijek sam user posted image a i meni ce goditi svakodnevne setnje. Samo da nam bude liješp vrijeme.

Mala sa i ja sinoc gledala neke stvari od R, isto tako rodjeni u razlicitim sezonama, ali moci ce one stvari koje je R nosio na proljece, malenom aBd na jesen. Bodice sam narucila, nesto kupila, nesto ce MM. Ugl falice ovih ljetnih stvari.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 10:11:12   
tačkicaa
Mene više brinu te trivijalnosti, kako, gdje, šta ponijet', nego sama trudnoća i porod user posted image Vjerovatno jer hvala Bogu nemam nekih problema do sad user posted image
Taman, izdržiš još mjesec i gotovo sa smorom od posla user posted image Meni moji vjerovatno neć ni produžit' ugovor, čim se trbuščić primijeti, tako da ću haman i ja na odmor user posted image

Samy_lo držim ti fige da sve bude ok user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 10:51:13   
blossom
Hello zenice user posted image

Da se i mi javimo malo, mada nema nista novo kod nas.. Osim sto sam stalno umorna iako nista ne radim.. Sama sebi govorim jos malo, jos malo..
Ne znam ko rece da je trudnoca blazeno stanje, pa sve me boli user posted image

Sanjalice, ja sam na vjezbe htjela krenuti prosli cetvrtak ali ona kisa padala cijeli dan pa mi je to bio izgovor da ne idem.. Planiram aBd sad u cetvrtak, pa vidjecemo.. Ma kontam, nemam pojma ni o cemu pa mi ne bi falilo da sta naucim user posted image

Samy super za kontrolu, bice to sve dobro aBd, samo se cuvaj user posted image

Haha pa Choopy, kakav odtrjel user posted image

tackice, dobro nam dosla user posted image user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 10:52:42   
blossom
I kod mene random smajlica.. Vidi se da nisam u glavi dobra user posted image

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 11:10:57   
tačkicaa
Hvala user posted image
Idi ženo na vježbe, šta čekaš? 25.mart user posted image Šta se radi na tim vježbama ustvari? user posted image
Vidiš da je blaženo stanje, gle kako se keziš na sve strane user posted image

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 11:49:15   
blossom
Ma ulijenila sam se samo tako... Ima dana kada pucam od energije, odnosno jutara... Sto vise dan odmice ja sve gora.. A ovo bolovanje moje, vec dva mjeseca, mi ne ide u prilog user posted image

Na vjezbicama nas uce tehnike disanja za porod, kako se brinuti o bebi-kupanje i sl.. I tako te stvari. Ma ugl super user posted image Hahah, samo da se odvojiti od kauca user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 12:55:51   
Sanjalica 85
E sto se iznevira, napisah esej i zaboravi copy i ode user posted image user posted image

Ugalvnom, ja muku mucim sa kiselinom, nocas do 4 hodala po kuci, jer cim legnem pocne da przi u grlu i ne prestaje, jedino mi malo pomogne sirova riza i dvopekuser posted image
Bloosom ista sam ti takva, meni ovo bas i nije blazeno, ledja bole od pocetka, konstantno umorna i pospana, kiselina, ma raspad sistema, ko trut sa, a uopste se nisam udebljala puno. u 31 sedmicu usla sa +8 kila user posted image ja zadovoljna s obzirom da se slabo krecem, mada dr bas i nije user posted image , njemu je sve puno. Gdje planiras na vjezbe, mozda se sretnemo, ja cu u Saraj polje?
Tackica ne opterecuj se sa tim. imas na proslomjesecnoj temi spisak sta ti treba za bebu i tebe za porodiliste, ja sam jedan objavila, malo iscitaj, a mislim da ima i na onim temam vezano za porodilista. Uglavnom zene su znale ici i sa koferima user posted image
Mi cekamo paket od tetke da vidim sta je poslala pa da mogu skontati sta mi jos treba. I ja sam nakupovala nekih benkica i gegica i sada mi se cini da ce biti dosta toga od 0-3 mjeseca a skripac za kasnije, ai beba je pokrupna, pa me strah da to sve ne bude za jednoktarnu upotrebu.
Meni sinoc krenuo kolostrum, sva mi majca od kapljica, sad cu ulozak morat i na sike stavljati user posted image , nije dovoljno sto non stop mjenjam dnevne user posted image
Ali sve za moju malu smrdu user posted image user posted image

< Poruku je uredio Sanjalica 85 -- 15.3.2016 12:57:17 >


_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 12:56:38   
tačkicaa
JA nikad ne pucam od energije, posebno ne ujutro user posted image A što dan odmiče, i kraj radnog vremena primiče, budem bolja user posted image
Joj čovječe pa zar sve treba vježbat', nije valjda da ni disati neću znat' user posted image
Koliko kila si dobila do sad?

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 12:59:59   
Sanjalica 85
Tackice ti si meni legendauser posted image I ja nesto kontam, hajde nema veza, izaci ce svakako, ali me ove moje zene sto su vec radjale nagovorise da idem, kazu bude lakse. Ali kontam ko ce se u tim bolovima sjetiti sta je teta pricala na casu disanja user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 13:28:03   
tačkicaa
Pa jeste i ja sam to kontala user posted image Kako god ja to pogledam, čini mi se da neću znat' user posted image
I gdje se uopšte ide na te časove? Nisam znala ni da to ima u Bosni user posted image O Bože u šta sam ostarila user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 13:39:01   
tačkicaa
Nisam ti ni vidjela onaj ljuti post user posted image
Ma ja sam čitala gomolu tih stvari šta ponijeti i to, i čovječe ne znam čak ni za šta te sve stvari služe user posted image
Uglavnom, odo' sad da pročitam i vaše savjete, možda i da isprintam, okačim na zin, nek' se nađe user posted image
A hajde šta ćeš jadna, mijenjaj to da ti bude vježba , možda i s pelenama budeš vještija user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 13:54:43   
blossom
Sanjalice bas mi je zao sto se mucis sa kiselinom user posted image Ja takvih problema hB nemam (jos.. )
A kontala sam ja u Vogoscu ici jer mi je najblize... Zao mi sto se necemo sresti

Hej tackice ja mislim kad krene da necu bas ni disati znati user posted image A onako mislim da nije lose te neke savjete pokupiti, raspitati se kako sta... Mada danas sve na netu mozes naci ali eto..
Za kilazu.. Pa... Hehe... Nisam se ove sedmice jos vagala user posted image Prosle sedmice je bilo +7 (30tt)

Joj neki dan mi jedna zena rece da izgledam kao pred porod user posted image Kaze, spustio ti se stomak meni tako bilo pred porod.. Hej ja se uvrijedila, sve mi nesto muka bilo.. Ja njoj govorim pa niska mi trudnoca, tako kod mene od pocetka.. Poslije nesto kontam, zabrinula se pravo bila, ne daj Boze sad da krene...
Eto bezveze se nasekirala bila, a k'o kad mi malo fali user posted image


(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 13:58:46   
mala_sa
Mahanje i od nas user posted image , ja trazim za A neke helanke, kako smo skinuli pelenu tako guza ofalila, pa sve visi na njoj user posted image user posted image a s obzirom da je tankica fkt joj nije lahko potrefiti da fino stoje user posted image

Samy lo user posted image za kontrolu, bez sikiracije i pola problema se rijesi user posted image

Tackice, Sanjalice, Blossom ja sam isla na te vjezbe, sto se tice samog poroda meni vala nisu nesto aman pomogle, dises kako mozes u tim momentima user posted image user posted image . Ali je fino otici kad je u pitanju prva bebica, u vezi dojenja se dosta stvari nauci, tako ko moze nije na odmet user posted image

Mini eto jos malo i kucici da uzivas sa momcima user posted image user posted image



_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 14:17:51   
tačkicaa
Blossom Ma naravno da je dobra stavar, posebno kako Mala reče pred prvu bebu, ali eto meni to sve tako novo, ne mogu da se orjentišem user posted image
7 kg je super za 30tt po mom laičkom mišljenju user posted image A pusti ba žene, žene k'o žene, nemoj se skirat' bezze, bolje ovak'o k'o ja brini o tome što ne znaš ni šta su mrežaste gaće za trudnice, a kamoli šta još ponijet' u porodilište user posted image
Mala_sa kako se ostala djeca nose sa trudnoćom? Imaju li pitanja? user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
15.3.2016 14:21:54   
Vrtni patuljak
Da se i ja javim, redovno citam, ali nisam imala bog zna sta napisati.

Juce bili na kontroli, beba sisa prstuser posted image miom nije rastao u posljednje tri sedmice i to je super vijest user posted image i dalje strogo mirovanje, Duphaston, vitamini.

Stitna uredna, hormoni dobri, vene mi ko u narkomana, bodu me svako malo za neke nalaze, ali i to ce proci, samo nek je sve ok user posted image

Samy_lo drago mi je da je stitna dobro, a ti bolovi su uobicajeni cini mi se, i mene ledja bole.

Sto se tice kila, sad sam 16. sedmica a dobila sam 1 kg, sto me bas raduje user posted image

Pozdrav svima!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *