|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
11.3.2016 12:37:23   
tačkicaa
Mala_sa
Upravo sam bila napisala omanji esej i izgubi se net... Uglavnom jedva cekam pregled :)
A sta je tebi s tim iscjetkom? Je li doktor nesto komentarisao?

Zanima me, je li jos neko ima ove uzasne napade bijesa zbog gluposti? Ja sam sad umalo razbila racunar ... Sta je ovo ljudi moji user posted image

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
11.3.2016 18:47:46   
mala_sa
Mahanje user posted image , pravim veceru pa u medjuvremenu da se javim user posted image

Tackice ja iscjedka u svakoj trudnoci imam malo vise, al ovih 7 dana ga bas bas ima pa cu na sljedecem pregledu to bas naglasiti, nek mi da neke vaginalete da se malo iscisti.

Sto se tice ispada user posted image , ja bijesa ispade nisam imala, al zato placljivih je bilo ko u prici, isto mi je bilo vode se napit i zaplakat user posted image user posted image

Andjela, ljubi te svoje 2 mrve, vidis kako se dupla mama zacas uhoda user posted image user posted image

< Poruku je uredio mala_sa -- 11.3.2016 18:48:30 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
11.3.2016 21:01:44   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: minie

Daliyah e sad nam vala i otkrij kako se zove user posted image



user posted image Ime se na eng. pise Ala'a, ali ovako kad na bosanskom citas bezveze bude. Prvo zato sto ovo prvo A nije kao nase obicno A nego drugacije, L se isto mekse puno cita a ovo zadnje A se malko otegne user posted image Ma nikako ovako objasniti ali uglavnom na arapskom meni super zvuci a i znacenje je super. Sto je najbolje djetetu ce biti lahko nauciti napisati ga user posted image
Za curicu sam odabrala Dalia, lijepo i ovdje i u Bosni user posted image

Andjela, bas volim ovako procitati sta kazu "duple" mame, da vdim kako ce meni biti user posted image

Sto se tice tih upala koje vam se vracaju, mozda da se i vasi muzevi provjere malo, jer moze se desiti da sa vas predje malo na njih i onda se vama vraca. To su i meni prije savjetovali neki kad mi se tako upala svaki mjesec vracala. Ali eto mi nismo imali potrebe jer tad sam taman zatrudnila prvi put pa tako je sve i otislo.

Mene danas puno manje ledja bole pa sam dosta posla uradila. A problem je izgleda bio u odjeci koja me stezala, pa eto ako koju jos bole ledja neka provjeri da je ne steze nesto, pa makar i malo.. ja sam se bas oslobodila sad user posted image

Imate mahanje od mene, odoh susiti kosu.. Danas sam bas super bila, samo sto je ovdje vec 30 stepeni vani a nikakvog vjetra, pa mi je zraka falilo.. ali bitno da me nista nije boljelo user posted image



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
11.3.2016 23:20:36   
samy_lo
Zenice,koje vec imate djecicu,da li je obavezno kada se porodite da u porodilistu daju kojekakve vakcine bebama?

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
11.3.2016 23:33:57   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: samy_lo

Zenice,koje vec imate djecicu,da li je obavezno kada se porodite da u porodilistu daju kojekakve vakcine bebama?


Draga bebe nakon rodjenja dobiju BCZ vakcinu ali ti mozes naglasiti ako ne zelis da beba primi bocu

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
11.3.2016 23:46:30   
samy_lo
Hvala draga na odgovoru..citala sam svasta,pa nisam za te vakcine..odbila bih to ako bude sve ok s Allahovom pomoci,pa docekam da uzmem svoku bebicu u ruke

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
12.3.2016 8:29:19   
tačkicaa
Mala_sa
Ja se naljutim, uhvati me taj bijes, zelim da sve porazbijam, psujem, a kad vidim da ne smijem onda mi se place user posted image

Cestitam novim mamama user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
12.3.2016 10:06:40   
Beba_Bu

IZVORNA PORUKA: mala_sa



Tackice dobro nam dosla, meni je spol rekao u 15 sedmici, mslm da vecina zena sazna spol izmedju 12-16 sedmice user posted image user posted image



I od mene dobrodoslice.
Osim mene mala_sa , jednom mi rekla u 6 mjesecu "haman curica" i na tome je i bilo sve do prošlog pregleda kad sam 40+1 * ponovila da je curica :D Bila sam strpljiva :D

Pozz i odnas i danas smo 2u1 - 40+3 :) Stim da sam jutros primjetila smeđi iscjedak,koji bi mogao da znači svašta.. :D Bolova nikakvih nemam,ništa posebno :) Pa čekaćemo,da vidimo šta će bit. user posted image

Pusicaa ^_^ user posted image

_____________________________

.* 15.Mart.2016*.

Mejsun <3

Love at first sight. *__*

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
12.3.2016 14:41:03   
nudzejma
Uh kako je monotono kad covjek mora lezati...a i vrijeme teskouser posted image
Ja se trudim da bas odmirujem do ponedjeljka pa cu svojoj dr.na kontrolu da vidim hocu li se moci vratiti na posao ili i dalje mirovanje.
Kakav vi imate osjecaj kako stomak raste?Jel vam tesko?Osjecate li pritisak prema dole?Piskite li cesto?Kako kad se beba vrti i udara jako?Ja momentalno moram leci kad me snazno udariuser posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu Beba_Bu)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
13.3.2016 11:59:39   
Arijana2
Pozdrav gdje ste user posted image Sinoc sam se prepala ,ležim i stomak mi se odjednom spljoštio tek ispod pupka beba se valjda tako nekako namjestila,ali skače pa se nadam da je sve aBd u redu.Jutros me starija curica iznervirala neće da se počešlja user posted image ima 3.5 god i tako Čupava otišla kod nane sa tatom ,bas me iznerviralo jer inace stvarno pazim kao i sve žene da im djeca budu uredna,ali zbog stomakauser posted image
nisam mogla da je ganjam,inace bi dobila po guzici,a muž se smije hajd sta ima veze user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
13.3.2016 17:50:18   
Logica
Gdje ste zene sta se dira dara :) nesto smo lijene vikendima :)


Meni je stomak postepeno rastao nije ni sad pretjerano veliki tako da nekad i zaborqvim da sam trudna :) a najvise sam tezinu osjetila na karlici koja se poslije dugog sjedenja bukvalno ukoci..al i to ce sve proci :)

Ja mislim da sam pomalo s vremena na vrijeme pocela dobijati kontrakcije al ne smijem nikom ni da kazem svi su nekakvi panicari tako da cekam da to bude ono pravo i u nekom ustaljenom ritmu..imate mahanje :)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
13.3.2016 17:51:10   
Logica
I dobrodoslica novim zenama,zelim vam sto ugodnije trudnoce i lijepo druzenje na rr :)

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 10:08:18   
mala_sa
Jutro user posted image , vikendom nam tema zamre definitivno... mi smo bili aktivni ovaj vikend, kupili smo kolica za bebce, i auto sjedalicu za veliku curu, tako da smo dvije brige smirili user posted image
U petak mi se bebica bila bas umirila, i ja u suboru ujutro odlucim ici u bolnicu ipak, kad ona poce skakati, cijeli dan se poslije nije smirivala; tako da nisam ni isla. Prepala se gujica da je ne remete valjda user posted image user posted image

Nudzejma je li prosla upala??? Sto se tice udaraca i ja ih osjetim bas nisko u odnosu na prosle trudnoce, ali kazu da nije nista alarmantno, kao jeste malo nize ali nista nenormalno.

Arijana malo te hormoni drmaju pa neke stvari vise uticu na tebe nego inace, mene kad nece tako da poslusaju oko licne higijene onda nazovem osobu kod koje idu da kaze: jao kako imas ruznu frizuru, sto se to nisi pocesljala; ili jao kako su ti zuti zubi dok si prao bili su ti divni i bijeli a sad nisu nimalo. I onda odjednom hoce sve da rade i to s pjesmom svako jutro user posted image . Nekad malo i poravni, imas mnogo drugih stvari oko kojih se sikiras, ne trebas jos i zbog ne cesljanja user posted image

Logica jesu li sinoc bile kontrakcije one prave, ili su ipak laznjaci???


Nadam se da ste mi sve dobro user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 10:16:48   
Choopy
Dobro jutro i od nas dvoje user posted image

Kako ste okruglice?

Ja sam super spavala, ali sam opet umorna user posted image

Vec sam pitala ovdje ali mi niko nije odgovorio pa cu evo ponovo: Imate kojeg doktora preporuciti na GAK Jezero?

Ove sedmice treba da idem gore na pregled, a ne znam ni kuda ni kome? Ni kako ide procedura odnosno imam li uopšte izbora ili ko me potrefi na pregledu?

Ako bi mi neka od vas odgovorila bila bih vam jako zahvalna user posted image
Postavljala sam ja pitanje i u odgovarajucoj temi ali i tamo je ostalo neodgovoreno user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 10:43:27   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Choopy

Dobro jutro i od nas dvoje user posted image

Kako ste okruglice?

Ja sam super spavala, ali sam opet umorna user posted image

Vec sam pitala ovdje ali mi niko nije odgovorio pa cu evo ponovo: Imate kojeg doktora preporuciti na GAK Jezero?

Ove sedmice treba da idem gore na pregled, a ne znam ni kuda ni kome? Ni kako ide procedura odnosno imam li uopšte izbora ili ko me potrefi na pregledu?

Ako bi mi neka od vas odgovorila bila bih vam jako zahvalna user posted image
Postavljala sam ja pitanje i u odgovarajucoj temi ali i tamo je ostalo neodgovoreno user posted image

Na GAK-u najvise hvale dr. Katicu, sad je gore i Nakaš, isto odličan, a ja sam bila zadovoljna i sa dr. Nikulinom

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Choopy)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 10:53:47   
Arijana2
Pozdrav user posted image ja sam nesto razmisljala i sad sam se skrou spetljala,kako posto sad idem kod privatnika,kad budem htijela na Jezero na kontrole da se prebacim tko mi daje uputnicu?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 10:57:30   
nudzejma
Jutroooo
Definitivno za vikend je ovdje pusto,nigdje nikog na temiuser posted image
Ja danas bila na kontroli upala se sanira,ali zbog Stafilococus aureusa koji mi je izolovan urinokulturom produzena mi je terapija antibiotikom.Ma bolje da jeste nego da se upala ponovo aktivira.Uglavnom ja se bolje osjecam,dr me pregledala vaginalno i kaze da beba nije nisko,hvala Bogu.Na bolovanju sam i dalje do naredne kontrole...

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 12:48:53   
tačkicaa
Mahanje svim trudnjačama user posted image
Arijana i ja baš o tome razmišljam... Idem kod privatnika, i pojma nemam kako to ide... Ne mogu se samo pojaviti u Državnoj (nešto se meni ne ide na Jezero) ili mogu? Zna li ko kako to fercera?

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 13:03:15   
Sanjalica 85
Pozdravcic i od nas dvije user posted image
Ja sam zadnjih dana toliko umorna da bih samo spavala. Ustanem, doruckujem i samo se prebacim u dnevnu i opet horizontala user posted image Bas nisam nizasta, a uskoro nas ceka krecenje, generalka, pripreme za bebaru a ja ziva ne znam kako cu. Hem sto me umor savlada, jos na to i ledja, jedva se krecem, bit ce nam veselo.
U petak sam vadila nalaze, sve ok, sem malo bakterija u urinu i naravno eritrociti i hemoglobin smanjeni. Danas i sutra cu nositi UK, mada ja mislim da su te bakterije od iscjedka, kojeg ima jako puno. mala_sa i ja od pocetka trudnoce ima dosta iscjedka, nemam ni peckanja ni svraba, ali dojadi po citav dan mijenjati uloske, mada mi je bris stalno bio cist user posted image
Choopy Arijana sa uputnicom od ljekara opste prakse ili iz DZ gdje vodis trudnocu ides na GAK. I ja vodim trudnocu privatno i moja doktorica opste prakse mi daje sve uputnice. Ja mislim da mozes nazvati, pitati kada radi doktor kod kojeg zelis da ides i zakazati termin. Bar sam ja tako shvatila. Ja cu najvjerovatnije kod Nakasa, mada sam i za Katicu i Medjedovica cula da su OK. Ali svakako ne znaci da ce nas poroditi taj koga izaberemouser posted image
Ja jos uvijek ne mogu da se nakanim da krenem na one vjezbice, bas sam lijena user posted image

< Poruku je uredio Sanjalica 85 -- 14.3.2016 13:08:49 >


_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 13:06:47   
Sanjalica 85

IZVORNA PORUKA: tačkicaa

Mahanje svim trudnjačama user posted image
Arijana i ja baš o tome razmišljam... Idem kod privatnika, i pojma nemam kako to ide... Ne mogu se samo pojaviti u Državnoj (nešto se meni ne ide na Jezero) ili mogu? Zna li ko kako to fercera?

Ista ti je procedura i sa Drzavnom, upurnica, nazoves, trazis termin kod dr. kod kojeg zelis i to je to. Neka me neko ispravi ako grijesim user posted image . A ako je CTG onda ja mislim da ne treba termin, vec se samo pojavis.

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 13:17:36   
Sanjalica 85

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA user posted image user posted image
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) user posted image

MART 2016

28.02.Isha user posted image porodila se 06.03. user posted image
01.03. Ney75 user posted image porodila se 04.03. user posted image
04.03. Skorpija user posted image porodila se 20.02.user posted image
09.03. Bebabu user posted image
21.03. Manka user posted image
26.03. Choopy user posted image

APRIL 2016

06.04. Arya user posted image
08.04. Suncica15
15.04. Logica user posted image
18.04. maya 25 user posted image
20.04. *Sun*

MAJ 2016

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie user posted image
12.05. Sanjalica 85 user posted image
16.05. blossom user posted image
20.05. Daliyah92 user posted image

JUNI 2016

19.06. Enisa 1989 user posted image
24.06 felix user posted image
25.06 mala_sa user posted image

JULI 2016

01.07. Mama3333 user posted image
20.07. Arijana2 user posted image
27.07. nudzejma user posted image

AVGUST 2016

14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016

03.09. Vrtni patuljak user posted image
26.09. Lejni user posted image user posted image
28.09 tackicaa

OKTOBAR 2016

06.10. anidla




_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 13:30:56   
tačkicaa
Sanjalica E pa super, hvala na odgovoru :)
Ne znam do kad ići kod privatnika? Do kraja? Jesi li ti do sad išla i na Jezero ili samo kod privatnika? Ja sam imala nekakvu prehladu pa su me gore poslali, a inače pojma nemam da li mi treba još nešto sem ovoga što mi doktorica ispituje (ultrazvuk, nalazi i to)
Je li normalno da su trudnice ovako neinformisane ili je to samo kod mene slučaj? :D

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 13:32:04   
škorpija
Za vojnu treba velika uputnica i vraćaju ti je poslije svakog pregleda, a ujedno vazi i za sam porod te bris vaginalni i nosa

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 13:46:25   
Sanjalica 85

IZVORNA PORUKA: tačkicaa

Sanjalica E pa super, hvala na odgovoru :)
Ne znam do kad ići kod privatnika? Do kraja? Jesi li ti do sad išla i na Jezero ili samo kod privatnika? Ja sam imala nekakvu prehladu pa su me gore poslali, a inače pojma nemam da li mi treba još nešto sem ovoga što mi doktorica ispituje (ultrazvuk, nalazi i to)
Je li normalno da su trudnice ovako neinformisane ili je to samo kod mene slučaj? :D


Ja sam jos uvijek kod privatnika, on me vodi do 36 sedmice, i onda na GAK. Sada sam 31+4. Inace pa sam na bolovanju i pocesto vadim neke nalaze, tako da uputnice uzimam od ljekara opste prakse, a u Skerlicevu odem jednom u 2 mjjeseca da mi prepisu nalaz od privatnika, radi doznaka. Ako ti je sve ok, mozes slobodno do 36 sedmice ici privatno.

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
14.3.2016 13:58:24   
tačkicaa
E dobro, da se ne zamaram time :) I ja odem u Dom zdravlja po uputicu za nalaze i to je to. Za sad je sve ok, mada je bila neka upala ali prođe sve, hvala Bogu.
Kad si otišla na bolovanje? Jesi imala neki problem sem tih slabijih nalaza?
31 sedmica, zavidim ti user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dan majki
Mirkica

Da li praktikujete ovaj praznik ????

Da (51%)

Ne (34%)

nikada cula (14%)

kako kada (1%)


Broj svih glasova: 71

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *