|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
24.10.2017 11:09:08   
ziel
Almasa nek samo nisu zdravstveni problemi tebe i tvojih najmilijih a ostalo su sitnice. Sve se prezivi. Tako nas Bog dao.

Ja bila vrijedna, usisala i obrisala prasinu. R se igra sa svojim vozilima pa ce to on opet razbacati, logicno ali neka ga. Vani kisa i vjetar jak pa nismo ni jucer ni danas izlazili. Vcrs idemo na neko sijelo. Bice 3 djece pa ce se igrati. user posted image

Inace sve okm Jedino su mi ruke pocele da trne pa sam prije 3 dana uvela i Mg, nisam do sad imala potrebu.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
24.10.2017 11:29:01   
vila_7
Almasa hvala 😊 . Jest dan za spavanac , ali ja cim sam saznala sta je, jutros otišla s mamom na tavan i svu odjecu snijela da vidim sta imam , sta nemam hahaha . I naravno bukvalno SVE imam. Đozda fali samo par bodica i dvije pidjamice al to cu vise radi svog gusta da i ovoj bebi bar nesto kupim hahha

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
24.10.2017 12:44:51   
Nenci
Jutro drage moje user posted image
Kako ste mi jutros?
Mi smo dobro, bebe opet nemirne jutros, samo se nesto mrdaju user posted image
Da vas pitam , rekla mi dr da pocnem piti uroloski caj za trudnice, pijete li vi to? Ja nisam ni znala za taj čaj iskreno....

Pusa user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
24.10.2017 13:29:15   
vila_7
Nenci ja ne pijem jer nisam imala potrebe, a preventino mi se neda hahaha .
Nekad popijem brusnicu ,al onu skuplju sa plodovima, ne onu u kesicama

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
24.10.2017 13:36:12   
Nenci
Ma nemam ni ja potrebu, jer nemam smetnji, ona to rece vise preventivno user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
24.10.2017 13:38:05   
vila_7
Pa sta ja znam, ne moze skoditi....
Ja inace ne volim cajeve jer mi se odmah cini da sam bolesna hahaha pa u kuci nekako nemamo obicaj piti ih. Ali ti ako ti je svejedno popij ponekad,kazem, ne moze naskoditi

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
24.10.2017 14:14:39   
Nenci
Ma da, u pravu si. A i ja jedem brusnicu plod , a iskreno nisam nesto sa cajevima , odmah me uhvati kiselina neka od njih pa ih i ne pijem u trudnoći , vise sokove domace i vodu.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
24.10.2017 15:21:32   
ziel
Nenci ako ti je nalaz urina ok, sta ce ti dzaba user posted image
Kod mene je npr.zadnji nalaz pokazao da je zapusen urin i da ima sluzi pa pijem evo par dana ovu brusnicu sto Vila spomenu, plodovi suseni, crvena kesica od 250 gr.pa cu ispiti to za ovih 10 dana, tako sam sebi rasporedila. A uroloski caj pije se i poslije poroda, svaka porodilja koja je imala cr sjeca se tog caja user posted image Ne jedes nista 3 dana, donesu ti taj caj, eee ma on se u med pretvara user posted image Sad ga ne bih mogla user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
24.10.2017 16:46:49   
almasa16
ziel nije zdravljeu pitanju hvala Bogu ali eto jedan je tezak period a posebno ce biti tezak kad se beba rodi neocekivane stvari nam se desavaju ali sta sad gura se...
I ja sam danas od nape cistila one filtere ne znam kako sam uspjela ikako masnocu da skinem user posted image

Nenci , vidi, uroloski caj ti zaista ne moze skoditi znam koji je to caj.. jako je vazno da se tekucine pije u velikim kolicinama kako bi se bakterije ili bakterijice odstranjivale. Ja pijem brusnicu u komadima iz apoteke jer sam lezala u bolnici nisu znali sta mi je na kraju pa su mi rekli sto vise tecnosti posebno brusnica. U tvom slucaju taj caj sto ti je preporucila je takodje dobar tako da te nista ne ko kosta... Bolje sprijeciti nego lijeciti u svakom slucaju. Popij bar jedan dnevno nista te ne kosta.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
25.10.2017 9:05:37   
ziel
Jutro.
Ja se probudila gladnaaa a vecerala kasno u gostima oko 21:00, bas cudno. Jutros se vagam 95,5 kg. Znaci 7 kg od pocetka a danas eto pune 32 nedjelje. Pa dobro je. Nije zabrinjavajuce user posted image Primjetila sam tek od skoro da mi se apetit povecao pa sam ove zadnje 2 kg dobila sigurno za mjesec dana. Sad ulazimo u intenzivan rast.

Poceo me Bgm stomak da boli tupo gdje je rez po dnu stomaka, kako beba pritisak vrsi, boli me kada hodam a kada sjedim ne boli. Pa sad primjetih kao da me i misic boli od lijeve noge, tj.list. Uzimam Mg pa valjda prodje...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
25.10.2017 10:01:00   
cauchy
Pozdraaav...evo mene sa kontrole..
Kaze dr beba je savrseno, nije nisko, zatvorena sam, grlic uredu, nalazi uredu...kaze ona beba super, jedini sam problem ja jer panicim bezveze, hehe... sad se okrenula karlicno, pa me mozda i bolilo dok se ona okretala. Uglavnom cim se okrece ima dovoljno mjesta u stomaku
Rekla mi je mogu uzeti trudncki pojas, zbog ovog pritiska sto osjecam, pa je li ga neka od vas koristila?
Ii, da...kaze mi da idem kuci i da nece da me vidi narednih mjesec dana, hehe...
Bebica ima 795 grama :), sad ulazimo u 26.sedmicuuser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
25.10.2017 10:02:50   
cauchy
Ispravka, sutra je 26 punih, znaci ulazimo u 27.user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
25.10.2017 10:10:26   
ziel
IZVORNA PORUKA: cauchy

Pozdraaav...evo mene sa kontrole..
Kaze dr beba je savrseno, nije nisko, zatvorena sam, grlic uredu, nalazi uredu...kaze ona beba super, jedini sam problem ja jer panicim bezveze, hehe... sad se okrenula karlicno, pa me mozda i bolilo dok se ona okretala. Uglavnom cim se okrece ima dovoljno mjesta u stomaku
Rekla mi je mogu uzeti trudncki pojas, zbog ovog pritiska sto osjecam, pa je li ga neka od vas koristila?
Ii, da...kaze mi da idem kuci i da nece da me vidi narednih mjesec dana, hehe...
Bebica ima 795 grama :), sad ulazimo u 26.sedmicuuser posted image

user posted image user posted image user posted image
bravo za vas dvije

sto se pojasa tice, nemam iskustva ali i ja kontam zbog ovog pritiska na rez mozda bi bilo dobro da ga pocnem koristiti... pitacu sutra dr.sutra mi je kontrola

< Poruku je uredio ziel -- 25.10.2017 10:11:23 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
25.10.2017 13:17:50   
almasa16
ziel ja se u zadnje vrijeme stalno budim gladna, odem do kuhinje pojedem bananu ili nesto i vratim se spavati user posted image Stalno bih nesto jela user posted image To sto te boli mozda je beba prikljestila neki zivac ili nesto ne zvuci kao nesto opasno :S

cauchy user posted image za kontrolu! Masala to je vec jedna ozbiljna bebica user posted image
Ja sam u 24 sedmici i on toliko udara da juros nisam mogla da zaspem user posted image

Za taj pojas ne znam nista ali ako uzmete vas dvije svakako pisite iskustva user posted image

Ja u zadnje vrijeme gledam kolica i straaaasno mi se sivdjaju Stokke kolica... Da li neko ima iskustva sa njima... Znam da su veoma skupa ali sam mislila uzeti mozda preko olx.ba polovna.. Da li neko ima ta kolica da mi kaze da li vrijede?


Pozdrav svima!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
26.10.2017 20:37:47   
vila_7
Almasa ja nemam ta kolica pa ti ne bih znala reci ali svakako mislim da su sva ta skupa kolica precjenjena. Ja imam obican Graco i sa autosjedalicom su me došla nova 400 KM.
Kvalitetna , evo ako Bog da docekat ce i trecu bebu u savrsenom stanju jos ja cesto odem kod svekrve na selo pa ih ne stedim ni po makadamu hahaha. Mislim da imam bas bas para pa hajd, ali ovako radije kupim vise stvarcica ako nema neke razlike u kvaliteti.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
27.10.2017 8:31:43   
ziel
Jutro.
Ja jucer bila na kontroli. Sve uredno. Grlic cvrst, dug 1 cm. Mjere odgovaraju sedmicama a kilaza 1950 grama user posted image
Za pojas sam pitala al kaze nema potrebe u mom slucaju, samo moram vise da odmaram, da se ne opterecujem pa ja doktora pitam KAKOOO? Sa djetetom od 2 god. Ali eto sta je tu je... Izdrzacemo. Iduca kontrola je za 3 sedmice. Pa cemo tad i briseve opet uraditi.
Moja kilaza je 7kg u plusu, 32 nedjelje + 2 dana.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
27.10.2017 9:18:52   
vila_7
Jutrooooo

Ziel super za kontrolu. Super i za kile. Ja se nadam da mi je udebljati bar jos nekih 10 , al drugo sam ja hahaa

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
28.10.2017 0:39:46   
ziel
Mm se ne javlja i nema ga online nikako od 16:30 user posted image
Ne znam sta da mislim, ali nije dobro.
Pisala sam njegovom kolegi maloprije na fb, pa da vidim da li ce.on vidjeti poruku i zahtjev jer nismo povezani. Oni su u istoj bazi tamo.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
28.10.2017 17:08:48   
Galicia
Ti se budala i dalje brines za njega.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
28.10.2017 19:06:06   
ziel
Imaju djeca.......

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
29.10.2017 0:35:53   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: cauchy

Pozdraaav...evo mene sa kontrole..
Kaze dr beba je savrseno, nije nisko, zatvorena sam, grlic uredu, nalazi uredu...kaze ona beba super, jedini sam problem ja jer panicim bezveze, hehe... sad se okrenula karlicno, pa me mozda i bolilo dok se ona okretala. Uglavnom cim se okrece ima dovoljno mjesta u stomaku
Rekla mi je mogu uzeti trudncki pojas, zbog ovog pritiska sto osjecam, pa je li ga neka od vas koristila?
Ii, da...kaze mi da idem kuci i da nece da me vidi narednih mjesec dana, hehe...
Bebica ima 795 grama :), sad ulazimo u 26.sedmicuuser posted image

user posted image user posted image user posted image
bravo za vas dvije

sto se pojasa tice, nemam iskustva ali i ja kontam zbog ovog pritiska na rez mozda bi bilo dobro da ga pocnem koristiti... pitacu sutra dr.sutra mi je kontrola



o trudničkom pojasu imate na temi ...korisitila je i baš pomagala

http://www.ringeraja.ba/forum/Trudni%C4%8Dki_pojas/m_313293/tm.htm

djevojke sve što vam je nepoznato ukucajte u tražilicu i izbaciće vam...jer ne postoji ništa u vezi trudnoće , beba, djece što se nije pisalo na RR

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
29.10.2017 10:58:43   
vila_7
Hej zene, malo smo se uspavale ?

Ziel jel se javio muz?

Ostale trudnjace kako ste?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
29.10.2017 19:18:20   
ziel
Javio se.
Bila im neka frka pa nisu imali pristup internetu. Javlja se sad. Sve ok.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
30.10.2017 21:35:25   
sretna_mama
Vecer..da se malo javimo.. Jedva stignem ista. Malca iz skole, na treninge, kuhaj, i u 21 bih se mogla komirati.
Kod nas je user posted image .. Za razliku od pocetka trudnoce, u - sam 4kg. Na 1800 kcal sam dnevno, da pritisak ne bi skakao i da ne dobijem previse kg.

Prosle sedmice me drzala grlobolja, strahota.. Nema sta ne uzeh prirodno. Najbolje mi je pomogao mix med, bijeli luk i puter..obloge s medom i biberom.

Danas smo bili na kontroli.. U 16.smo sedmici..

Kako su ostale zenskice?

< Poruku je uredio sretna_mama -- 30.10.2017 21:39:28 >

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
30.10.2017 23:15:07   
dupliciramose
Pozz trudnice, nova sam na ringeraji, rekose mi da se ovdje javim za svoj problem. Sesti sam mjesec trudnoce, prije tri dana javila mi se jaka bol j misicima, ujutro kada sam se probudili, ono kao kad odradite tezak trening u tereani, bol se javila i u rukama i u nogama bukvalno zabolili su i misici za koje nisam znala da imam. Beba se rita stomak ne boli, al ne mogu sama ni do wc-a od boli u nogama. pijem mg 375, nemam grceve uopste, nego bas kao upala misica. Idem na kontrolu za par dana a cu vidjeti i sa doktorom.Da li se nekom nesto slicno desilo?

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *