|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
8.4.2020 23:03:05   
Visnja RR
Drage trudnice ,

Ovo je zajednicka trudnicka tema za 2020. godinu.
Prijavite se (napište vaš termin poroda), da vas uključimo u
SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA



MART

20.03. free spirit

APRIL

12.04. Iammom user posted image

MAJ

JUNI

JULI

07.07. dragana987
25.07. tajchy_93

AUGUST

SEPTEMBAR

OKTOBAR

03.10. Mince07
14.10. Fff123
18.10. Anonimna

NOVEMBAR

DECEMBAR

10.12. liena 223


P.S. Kada vas uvrstimo na spisak onda nam se javljajte bar jednom mjesečno nakon kontrole.Ali bi bilo lijepo da svaki dan malo chatamo. Da zajedno pratimo razvoj bebice u tibi. Da znamo da li ste još 2 u 1, i slično. Da se bodrimo i radujemo novoj RR bebici.
Lijep pozdrav za sve I ako vec niste prijavite u >>> KALENDAR TRUDNOCE




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
8.4.2020 23:04:27   
Visnja RR
linea 223 dobro nam došla

Želim ti ugodno druženje na RR i "školsku" trudnoću user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
10.4.2020 12:59:37   
linea223
hvala vam od srca user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 4:48:00   
Nensy33
Zdravo. Nova sam na forumu i samo sam nasla gumb za odgovorit na poruku nema nigdje napisi poruku, pa se nadam da sam pogodila.7 sedmica trudnoca,planirana,prva,33godine uskoro 34.Poslije mnostva razgovora sa silnim trudnicama osjecam se malo izlagano.Niko me njje pripremio na moguce komplikacije i sta one nose sa sobom te da sama trudnoca zahtjeva 100% izmjenu zivota i zivotnih navika, te konstantne mucnine koje vas prate. Smeta mi sto zene izigravaju heroine koje su Bogom dane da radjaju i da kroz sve to moraju biti sretne i zadovoljne a rijetko ko prica o negativnim stvarima ooje trudnoca nosi.Dali zaista moramo nabaciti lazni osmijeh i govoriti ,, to je nista,, ili imamo pravo i zakukati i zaplakati

(odgovor članu linea223)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 11:06:20   
MDZ18
Pozdrav svima...evo i ja da se javim sa mojim iskustvom..tuzna sam jako..al sta je tu je..trudna sam 12 + 5...neki dan sam saznala da mi se plod ne razvija kako treba, kazu beba ima veliki higrom na vratu 6mm, preporucuju pobacaj...juce sam bila u bolnici  Jezero gde mi je doktorica rekla da uradim Nifty test da bi bili sigurni...inace beba je vitalna, srce kuca, i normalne je velicine za taj period, ali oni smatraju da se to nesto ne razvija kako treba...u agoniji sam vec par dana...Nifty je mnogo skup, sve razmisljam ako je 4 doktora videlo da nesto nije u redu  onda verovatno i nije...mada u coveku uvek postoji nada...mislila sam da odem na 5D ultra zvuk, medjutim  termini su popunjeni a ja nemam puno vremena da cekam....jako mi je tesko, ne mogu ni da opisem kako se osecam...inace imam 40 god, ovo mi je treca beba koju sam jako zelela...skroz sam zdrava  i muz takodje, imala sam 2 normalna poroda, ....da zlo bude jos vece, ustanovili su i da imam ogroman miom koji trenutno ne smeta i nije kriv za razvoj ploda u ovom stadijumu, ali bi i on mogao  da smeta u kasnijoj trudnoci..

Izvinjavam se na dugackom postu...samo sam htela da podelim sa vama sta mi se desava...Svima zelim sve najbolje i svako dobro

(odgovor članu Nensy33)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 15:58:14   
Mince07


IZVORNA PORUKA: Nensy33

Zdravo. Nova sam na forumu i samo sam nasla gumb za odgovorit na poruku nema nigdje napisi poruku, pa se nadam da sam pogodila.7 sedmica trudnoca,planirana,prva,33godine uskoro 34.Poslije mnostva razgovora sa silnim trudnicama osjecam se malo izlagano.Niko me njje pripremio na moguce komplikacije i sta one nose sa sobom te da sama trudnoca zahtjeva 100% izmjenu zivota i zivotnih navika, te konstantne mucnine koje vas prate. Smeta mi sto zene izigravaju heroine koje su Bogom dane da radjaju i da kroz sve to moraju biti sretne i zadovoljne a rijetko ko prica o negativnim stvarima ooje trudnoca nosi.Dali zaista moramo nabaciti lazni osmijeh i govoriti ,, to je nista,, ili imamo pravo i zakukati i zaplakati



I meni je ovo prva trudnoća i ja sam primijetila da žene u mom okruženju uglavnom pričaju o lijepim stvarima i možda ne predstavljaju sve onako baš kako jeste... Ali ja to nisam shvatila na način da glume ili kriju nešto nego da možda te ljepše stvari i osjećaj koji imaju kao trudnice nadilazi sve ostalo. Ja lično u prvom trimestru nisam ličila na sebe, stalno sam umorna bila, stalno sam mogla spavati, mučnine nisu bile toliko strašne uvijek, ali ih je bilo.Mogućih komplikacija ima, ali uvijek se nadaš najboljem... Ja sam primijetila na YouTube da ima dosta žena youtuberica koje snimaju pregnancy upd_ates ili nešto slično, ja volim to pogledati jer pričaju o svojim simptomima koje imaju i s kojima se suočavaju i na neki način pomogne da vidiš da nisi sama da ima još neko ko prolazi kroz iste ili slične stvari i da se svako s tim bori na svoj drugačiji način. Nisam slušala nikog s naših prostora, nego većinom žene iz SADa, Kanade ili Velike Britanije pa možda bi i tebi to bilo interesantno i možda bi ti malo pomoglo

(odgovor članu Nensy33)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 16:03:24   
Mince07
@Nensy33 I također mislim da imas pravo i zakukati i zaplakati, malo sebi olakšati, nekom se požaliti (mužu, mami, sestri, najboljoj drugarici, kome god želiš i kome ti je najlakse). Ipak i hormoni čine svoje i nije svaki trenutak bajan, čaroban i sjajan. Al sve ćemo mi to zaboraviti aBd kad pomirisemo bebinu glavicu 😊😊

(odgovor članu Mince07)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 18:50:23   
Nensy33

Probaj de kod dr.Kozarica naruciti,reci da je hitno i on ce te uputiti najbolje. Koliko imam iskustva ne cita svako ultrazvuk isto. Dvakako prije se odlucis na najgore provjeri koliko god kostalo




(odgovor članu MDZ18)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 18:51:30   
Nensy33
Hvala puno,pogledat cu

(odgovor članu Mince07)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 19:08:42   
Sunset_
Lijepo vas pozdravljam,najljepše žene BH ^_^

Nekada sam davno bila na trudilicama,i zaboravila za nalog...Kako se rasprostranio fb. skroz smo zapostavili forume, ameni iskreno jako nedostaju.
Pa se danas sjetih naše ringeraje,rekoh da uđem da vidim da li su forumi isad aktivni.Kad vidim DA, i baš sam se obradovala user posted image .

Odlučih da se i ja upišem u ovaj vaš trudnički razred.

Pored kćerke '16 i sina '17 godište , od skora uplovih u nove vode i očekujemo našu treću srećicu '20 . :) user posted image

Ako Bog da termin nam je po kalkulatorima u DECEMBRU 2020 , tek smo na početku. Oko 7 sedmica. user posted image


Na kontroli još nismo bili, kako je ovaj virus sve se usporilo. Sutra zovemo doktoricu da se naručimo i saznamo tačan datum termina,i nadmao se da je sve uredu .^_^

Nadam se da ću se lijepo uklopiti sa vama, i da zajedno koračamo naljepšim putem,sa našim stomačićima. :)

Sve vas pozdravljam srdačno.


(odgovor članu Nensy33)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 19:36:00   
Sunset_

IZVORNA PORUKA: Nensy33

Zdravo. Nova sam na forumu i samo sam nasla gumb za odgovorit na poruku nema nigdje napisi poruku, pa se nadam da sam pogodila.7 sedmica trudnoca,planirana,prva,33godine uskoro 34.Poslije mnostva razgovora sa silnim trudnicama osjecam se malo izlagano.Niko me njje pripremio na moguce komplikacije i sta one nose sa sobom te da sama trudnoca zahtjeva 100% izmjenu zivota i zivotnih navika, te konstantne mucnine koje vas prate. Smeta mi sto zene izigravaju heroine koje su Bogom dane da radjaju i da kroz sve to moraju biti sretne i zadovoljne a rijetko ko prica o negativnim stvarima ooje trudnoca nosi.Dali zaista moramo nabaciti lazni osmijeh i govoriti ,, to je nista,, ili imamo pravo i zakukati i zaplakati


Nansi , možda su one zaista tako prošle. Ja evo treća trudnoća , niti sa jednim nisam imala ni mučnine ni povraćanje,niti trešku trudnoću a najmanje težak porod Hvala BOGU! :) Ne mora značiti da su nalagale,samo su imale takvo iskustvo,a svaka je trudnoća svakako individualna od žene do žene.

U ovoj me trudnoći doduše, boluckaju leđa ali i prije trudnoće sam imala problema sa kičmom tako da ne smatram ovo ničim strašnim.

Porod boli to je neminovno! Iako je moj trajao tako kratko da se uopšte ni ne sjećam, nije me toliko ni bolio koliko su neke žene proživljavale horore,ja samo mogu svima poželjeti moje trudnoće i porode! To je prelijepo iskustvo. A sve moguće stvari se zaborave - kad u ruke uzmeš taj mali mirisni smotuljak... user posted image

Ne brini se, sve će to proći časkom.Pa ćeš kukati,jao ne mogu ga stići, sve ruši, samo ispituje hehe... user posted image user posted image Da su nam zdravi i zivi ako Bog da. user posted image user posted image

_____________________________

Princeza : M <3 2016
Princ : H <3 2017

(odgovor članu Nensy33)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 20:02:24   
Nensy33




Sunset__  


A kakav ti ti je porod bio? Mene je strasno strah poroda obzirom da nesto dole rezu, pa moze anestezija pa ne moze, pa sad ova trudnica jel u tuzli, nedavno umrla od sepse....ja sam se sva isprepadala


(odgovor članu Sunset_)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 22:26:31   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Nensy33

Zdravo. Nova sam na forumu i samo sam nasla gumb za odgovorit na poruku nema nigdje napisi poruku, pa se nadam da sam pogodila.7 sedmica trudnoca,planirana,prva,33godine uskoro 34.Poslije mnostva razgovora sa silnim trudnicama osjecam se malo izlagano.Niko me njje pripremio na moguce komplikacije i sta one nose sa sobom te da sama trudnoca zahtjeva 100% izmjenu zivota i zivotnih navika, te konstantne mucnine koje vas prate. Smeta mi sto zene izigravaju heroine koje su Bogom dane da radjaju i da kroz sve to moraju biti sretne i zadovoljne a rijetko ko prica o negativnim stvarima ooje trudnoca nosi.Dali zaista moramo nabaciti lazni osmijeh i govoriti ,, to je nista,, ili imamo pravo i zakukati i zaplakati


Dobro nam došla Nensy33

Imali smo mnoge teme gdje smo nekad davno pisale o problemima (raznih vrsta) u trunoći . Probam ti ih ovih dpronaći.
Sasvim je normalno da ti se raspoloženja mijenjaju od pozitivnoga do negativnog...
Bliskim osobama uvijek trebaš ispričati šta te muči. I istinu o svom raspoloženju.
Evo možeš i nama ovdje pa ćemo zajedno prebroditi...

Dosta toga se mijenja u trudnoći, da. A opet i ne treba sve doživljavati kao neku strašnu promjenu.... Važnije i one ljepše promjene dolaze kad beba dođe u stan.
MUčnine mogu da muče, to znam najbolje jer sam tri mjeseca više grlila WC šolju nego muža...i trajalo je 24 sata a ne kako se obično kaže "jutarnja mučnina".
Meni su najavili rizičnu trudnoću pa sam bila uvijek u nekom laganom strahu, a na kraju se desila uredna školska trudnoća.

Nadam se da ćemo imati lijepo druženje i da ćemo zajedno dočekati bebicu. user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nensy33)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 22:33:03   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: MDZ18

Pozdrav svima...evo i ja da se javim sa mojim iskustvom..tuzna sam jako..al sta je tu je..trudna sam 12 + 5...neki dan sam saznala da mi se plod ne razvija kako treba, kazu beba ima veliki higrom na vratu 6mm, preporucuju pobacaj...juce sam bila u bolnici  Jezero gde mi je doktorica rekla da uradim Nifty test da bi bili sigurni...inace beba je vitalna, srce kuca, i normalne je velicine za taj period, ali oni smatraju da se to nesto ne razvija kako treba...u agoniji sam vec par dana...Nifty je mnogo skup, sve razmisljam ako je 4 doktora videlo da nesto nije u redu  onda verovatno i nije...mada u coveku uvek postoji nada...mislila sam da odem na 5D ultra zvuk, medjutim  termini su popunjeni a ja nemam puno vremena da cekam....jako mi je tesko, ne mogu ni da opisem kako se osecam...inace imam 40 god, ovo mi je treca beba koju sam jako zelela...skroz sam zdrava  i muz takodje, imala sam 2 normalna poroda, ....da zlo bude jos vece, ustanovili su i da imam ogroman miom koji trenutno ne smeta i nije kriv za razvoj ploda u ovom stadijumu, ali bi i on mogao  da smeta u kasnijoj trudnoci..

Izvinjavam se na dugackom postu...samo sam htela da podelim sa vama sta mi se desava...Svima zelim sve najbolje i svako dobro


Draga, nema potrebe da se izvinjavaš.
Tu smo da saslušamo sve kroz šta nam trudnice prolaze.
Žao mi je zbog tvojih nalaza user posted image
Ako su 4 doktora vidjela isto... znaš i sama user posted image
Tvoje godine uvijek nose rizik... Znaš i sama kad zbroj godina muškarca i žene prelazi broj 72 da postoji veliki rizik za anomalije, pa se zato preporučuje amniocenteza...
Meni je duble test bio ok...ali je triple bio čudan (na kraju se ispostavilo da je upisana pogrešna sedmica trudnoće pa samim tim i parametri nisu bili ok) radila sam amniocentezu i sve bilo ok... ali sam prolazila kroz taj strah...jer sam svoje prvo i jedino dijete rodila u 40 g.

Draga, ti najbolje znaš kako ćeš a ja te natoplije grlim. user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MDZ18)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 22:36:17   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Sunset_

Lijepo vas pozdravljam,najljepše žene BH ^_^

Nekada sam davno bila na trudilicama,i zaboravila za nalog...Kako se rasprostranio fb. skroz smo zapostavili forume, ameni iskreno jako nedostaju.
Pa se danas sjetih naše ringeraje,rekoh da uđem da vidim da li su forumi isad aktivni.Kad vidim DA, i baš sam se obradovala user posted image .

Odlučih da se i ja upišem u ovaj vaš trudnički razred.

Pored kćerke '16 i sina '17 godište , od skora uplovih u nove vode i očekujemo našu treću srećicu '20 . :) user posted image

Ako Bog da termin nam je po kalkulatorima u DECEMBRU 2020 , tek smo na početku. Oko 7 sedmica. user posted image


Na kontroli još nismo bili, kako je ovaj virus sve se usporilo. Sutra zovemo doktoricu da se naručimo i saznamo tačan datum termina,i nadmao se da je sve uredu .^_^

Nadam se da ću se lijepo uklopiti sa vama, i da zajedno koračamo naljepšim putem,sa našim stomačićima. :)

Sve vas pozdravljam srdačno.



r
Sunset_ dobro nam došla user posted image
Želim ti lijepu i urednu trudnoću i piiiiiiiiši nam user posted image
Čekam tvoj tačan termin da te ubacim u spisak naših dragih trudnjačica

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Sunset_)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 22:43:04   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Nensy33

<h2 class="latest-new-small-header" style="background-color: rgb(242, 242, 242);">
</h2>
<h2 class="latest-new-small-header" style="background-color: rgb(242, 242, 242);">
</h2><h2 class="latest-new-small-header" style="background-color: rgb(242, 242, 242);">Sunset__  </h2>
A kakav ti ti je porod bio? Mene je strasno strah poroda obzirom da nesto dole rezu, pa moze anestezija pa ne moze, pa sad ova trudnica jel u tuzli, nedavno umrla od sepse....ja sam se sva isprepadala




I strah je sasvim prirodna pojava. Jer niko od nas ne može znati da li će imati lagan ili teži porod. Možda je utjeha da bol prođe kada se ugleda bebče.... Pa opet :D
Ja sam imala carski....i ne znam sta da ti kažem...oporavak je težak...prvih pet dana baš teško a onda sve lakše i lakše...možda je moja sreća da nisam nikad bila njanjava pa sam sve nekako prosla kako treba...al da mi je dolazilo do suza , jeste ...
I uvijek kažem ne treba crnim mislim zagorčavati život pa i trudničke dane ...Misli o tome tamo nekad pred kraj... Vidjećeš sa svojom doktoricom da li je prirodni porod najbolje rješenje (a obično jeste) ali uvijek možeš tražiti i porod sekcijom.... i njega opravdavam ako će trudnici biti lakše da prolazi kroz trudničke dane s mislju da će bezbolnije proći...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nensy33)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
14.4.2020 23:29:00   
Anoniman
Meni je ovo nekako najljepši period kroz koji žena može prolaziti bez obzira na mučnine, umor, bolove, sve to nazivam slatkim mukama..Ja se inače bojim igle hahah al sam u ovom periodu taj strah ostavila sa strane..13 sam sedmica, prva mi je trudnoća (bila sam na pregledu neki dan, bebica je hvala Bogu dobro, napreduje), o porodu pokušavam da što manje sada  mislim, razumijem sve i da boli, al nekako na to gledam s neke pozitivne strane, da je to prolazna bol, i da te poslije toga čeka nešto najslađe na svijetu što si isčekivao 9mjeseci..Sva naša stanja u toku trudnoće utiču na bebu, s toga mislim da je ovo pravi period da budemo što opuštenije, raspoloženije, sretnije, da ne dozvoljavamo nikom i ničemu da nas ljuti, sekira, stresira.. Pozz žene 😘🥰

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
16.4.2020 21:51:28   
Nensy33
U ponedjeljak ujutro sam prokrvarila, i to vece kolicine ciste krvi. Odmah sam otisla doktoru gdje je cuo otkucaj srca i potvrdio da je plod jos tu. Dao mi je progesteron da pijem vecu dozu jer sam jos neki hormon trebala piti kojeg nema u bosni nabaviti. Rekao mi da uradim krvnu grupu, da imam rok 48h. Prvo FOBIJA OD IGLE, napad dobijem od misli na nju. Jedva nadjem laboratoriju koja tako brzo moze uraditi...prevazidjem strah,bocne me iglom.Sutra dobijem nalaz da sam rh negativna, razvalim plakati jer znam da moram injekciju dobiti,ne samo to nego imam osjecaj da sve nekako ide niz brdo.Jedva nadjemo injekciju u Sarajevu i odem natecena od placa i dobijem bocu.Rekao mi doktor da mirujem, evo danas cetvrtak i jos se cisti preostala ustajala krv i bas me strah hvata, kako, zasto....mirujem stalno, strah me nakasljati se...Jel neko imao slicna iskustva

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
25.4.2020 10:13:27   
Sunset_

IZVORNA PORUKA: Nensy33

<h2 class="latest-new-small-header" style="background-color: rgb(242, 242, 242);">
</h2>
<h2 class="latest-new-small-header" style="background-color: rgb(242, 242, 242);">
</h2><h2 class="latest-new-small-header" style="background-color: rgb(242, 242, 242);">Sunset__  </h2>
A kakav ti ti je porod bio? Mene je strasno strah poroda obzirom da nesto dole rezu, pa moze anestezija pa ne moze, pa sad ova trudnica jel u tuzli, nedavno umrla od sepse....ja sam se sva isprepadala





Porodi su mi bili brzinski.

Sa kćerkicom, mi je počeo oticati sluzni čep ali po par kapi samo, 4 dana prije termina ( to je normalno) . Otišla sam u bolnicu iz preventive jer je to bio moj prvi porod i nisam željela ništa na svoju ruku da radim.Iako nisam imala bolove. Pregledala me i bila sam 2cm otvorena. Zbog tadašnje jake oluje i kiše, susnježice - doktorica me ostavila na trudnickom, jer zivim daleko od glavne bolnice. Bilo je neizvjesno porod do sura ili kroz par dana. To mi se desilo na termin.

Rodila sam 4 dana poslije , ujutro ustala oko 6h kad i bude u bolnici,otišla u toalet,i tamo vidjela pozamašnu količinu sluznog čepa - ako ne i sve.(To je kao prozirna sluz prošarana krvlju svjezom) , I tad sam osjetila lagano sjeckanje u predjelu jajnika.Ništa alarmantno.

Izlazivši iz toaleta na vratima ulazim od trudničke sobe,dobila sam jači bol koji se ponavljao na svakih 15 minuta. Nije ni to trajalo svega pola sata - došao je moj doktor i pregledao me, bila sam tad 7cm otvorena, dok su me spremili za salu ušla sam u predrađaonu uradila ctg, i odmah ustala radila čučnjeve,to mi je olakšavalo bolove koji su sad već bili na 5 minuta-2minuta... Rekoh ja više ne mogu,gotova sam :D Pred porod nema razmaka u bolovima, osim onog kad imaš sekund da dobro udahneš.Na stol i rodim u dva napona prekrasnu elhamdulilah djevojcicu.

Porod je lahak i brz - to će ti svaka skoro mama reć. ono što potraje su bolovi do poroda. Koji su takođe individualni. Meni je sve to trajalo svega 1h-1.5h - što je poprilično brzo.

----

A sina,sam već bila iskusna i znala kako sve ide. Bili smo na igralištu sa djevojčicom kad sam osjetila bockaje u jajnicima i na dnu stomaka. Žene su mi se smijale - idi bona porađaš se!

Reko neka još malo, ušla u kuću konkretniji bol, istuširam se(i vidim par kapi sluznog cepa), spremim i kažem mužu - Idemo!
Taman što sam stigla,obukla spavaćicu,dobila sam jak bol i pravac na stol- isto u 10 minuta sam bila koza uz kozu sa svojim sinom.

Do bolnice treba nenih 50minuta. Eto to je isto trajalo sve skupa 1h.

Glas nisam pustila, - samo slusas doktora štaq ti on kaže!

Beba se gura na zadnjicu (napon na zadnjicu kao da ćeš u toalet), a ne kao što rade mnoge žene guraju porod na stomak i time otežavaju i bebi da krene van, a i sebi produzavaju agoniju i bol. I nedaj Bože smrtni ishod ili nešto - ako beba ostane dugo u porođajnom kanalu.

Samo ti slušaj doktorice, bit će sve super.

Odakle si? user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

Mi smo sve tu navijamo za tebe user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Princeza : M <3 2016
Princ : H <3 2017

(odgovor članu Nensy33)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
25.4.2020 10:18:53   
Sunset_

IZVORNA PORUKA: Nensy33

U ponedjeljak ujutro sam prokrvarila, i to vece kolicine ciste krvi. Odmah sam otisla doktoru gdje je cuo otkucaj srca i potvrdio da je plod jos tu. Dao mi je progesteron da pijem vecu dozu jer sam jos neki hormon trebala piti kojeg nema u bosni nabaviti. Rekao mi da uradim krvnu grupu, da imam rok 48h. Prvo FOBIJA OD IGLE, napad dobijem od misli na nju. Jedva nadjem laboratoriju koja tako brzo moze uraditi...prevazidjem strah,bocne me iglom.Sutra dobijem nalaz da sam rh negativna, razvalim plakati jer znam da moram injekciju dobiti,ne samo to nego imam osjecaj da sve nekako ide niz brdo.Jedva nadjemo injekciju u Sarajevu i odem natecena od placa i dobijem bocu.Rekao mi doktor da mirujem, evo danas cetvrtak i jos se cisti preostala ustajala krv i bas me strah hvata, kako, zasto....mirujem stalno, strah me nakasljati se...Jel neko imao slicna iskustva



Ma ne brini se,sanirano je ako je ostala samo zaostala krv.Ako više nema svježe.

Vjeruj mojoj kolegici je kad je ležala sa kćerkom uspavljivajući je - skoči kaze "upiskih se" , kako ona ide tako lokva krvi za njom...Mi smo odmah svi pomislili pobacilla..Pravo u bolnicu,hitno!
Kad u bolnici, provjeriše NIGDJE KAPI KRVI IZ MATERICE...Ta krv je išla negdje okolo,doktor kaže kao kapilari kad popucaju,negdje okolo je oticala.Dobila je dufhastone pila i mirovala MAKSIMALNO! Krv joj je išla čak 4 dana, ppunivši uloške. Poslije stalo, rodila prekrasnu kćerku.
Još uvijek nam je nisterija otkud tolika krv user posted image , uglavnom ne mora značiti ništa pogotovo ako je čista. user posted image

_____________________________

Princeza : M <3 2016
Princ : H <3 2017

(odgovor članu Nensy33)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
25.4.2020 10:21:34   
Sunset_

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Sunset_

Lijepo vas pozdravljam,najljepše žene BH ^_^

Nekada sam davno bila na trudilicama,i zaboravila za nalog...Kako se rasprostranio fb. skroz smo zapostavili forume, ameni iskreno jako nedostaju.
Pa se danas sjetih naše ringeraje,rekoh da uđem da vidim da li su forumi isad aktivni.Kad vidim DA, i baš sam se obradovala user posted image .

Odlučih da se i ja upišem u ovaj vaš trudnički razred.

Pored kćerke '16 i sina '17 godište , od skora uplovih u nove vode i očekujemo našu treću srećicu '20 . :) user posted image

Ako Bog da termin nam je po kalkulatorima u DECEMBRU 2020 , tek smo na početku. Oko 7 sedmica. user posted image


Na kontroli još nismo bili, kako je ovaj virus sve se usporilo. Sutra zovemo doktoricu da se naručimo i saznamo tačan datum termina,i nadmao se da je sve uredu .^_^

Nadam se da ću se lijepo uklopiti sa vama, i da zajedno koračamo naljepšim putem,sa našim stomačićima. :)

Sve vas pozdravljam srdačno.



r
Sunset_ dobro nam došla user posted image
Želim ti lijepu i urednu trudnoću i piiiiiiiiši nam user posted image
Čekam tvoj tačan termin da te ubacim u spisak naših dragih trudnjačica


Termin nam je 17.Decembar.2020.

Bolje vas našlaaaa... user posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Princeza : M <3 2016
Princ : H <3 2017

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
25.4.2020 23:38:49   
Visnja RR
Drage trudnice ,

Ovo je zajednicka trudnicka tema za 2020. godinu.
Prijavite se (napište vaš termin poroda), da vas uključimo u
SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA



APRIL

12.04. Iammom user posted image

MAJ

JUNI

JULI

07.07. dragana987
25.07. tajchy_93

AUGUST

SEPTEMBAR

OKTOBAR

03.10. Mince07
14.10. Fff123
18.10. Anonimna

NOVEMBAR

DECEMBAR

10.12. liena 223
17.12. Sunset__


P.S. Kada vas uvrstimo na spisak onda nam se javljajte bar jednom mjesečno nakon kontrole.Ali bi bilo lijepo da svaki dan malo chatamo. Da zajedno pratimo razvoj bebice u tibi. Da znamo da li ste još 2 u 1, i slično. Da se bodrimo i radujemo novoj RR bebici.
Lijep pozdrav za sve I ako vec niste prijavite u >>> KALENDAR TRUDNOCE



< Poruku je uredio Visnja RR -- 25.4.2020 23:39:11 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
27.4.2020 7:48:59   
MaKi12
Poz curke, možda negdje već ima ova tema alii ja ju ne mogu pronaćii,želim s vama nešto podjelitii pa akoo imate iskustva i koju riječ potpore da mi uputitee... Naime radila sam test 4-ti dan izostanka menge i pojavio se plusić,da naglasim radila sam ga navecer malo lijeđi plusić zatim sam sutradan također navečer radila dva testića i isto su tako bili a u subotu znaci 6-ti dan ujutro sam uradila i bio je to debeli plusić, na naagovor sam odmah sutradan otišla giniću koji je rekao da se ne vidi ništa.. malo me je uzrujao bio je jako neprijatan i još puno gluposti mi se nalupetao i bez da me pregledao.. Dakle 4 testa pozitivnaa a još se ne vidi.. zbog ove situacije sa Koronom nam nisu trenutno dostupni labaratoji za nalaze, u pitanju je prva trudnoća.. danas već 8-mi dan kasni povremeno osjećaj kao da ću dobiti ali brzo prođe.. povračala sam.. i ciklusi su mi negdje od 30-32 dana .. samo se nadam da je to to,jako me je strah to što se nije vidjelo ništa i ako su mi rekli da je vjerojatno u pitanju rana trudnoća ali nama naravno nije svjedno.. oprosite što sam se raspisala ovako, nadam se da ima neko sa sličnim iskustvom lijep dan vam želim :*

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
27.4.2020 8:14:28   
tajchy_93
Maki12

Ja koliko znam, test moze biti lazno negativan, ali lazno pozitivan, to su bas rijetki slucajevi, a ti si uradila 4 testa i svi ti pokazali da su pozitivni, tako da ja vjerujem da je to to. user posted image user posted image
Za pregeld je mozda rano jos pa se zato nista nije vidjelo, ali sacekaj jos malo pa se onda naruci za pregled.

Neizvjesnost je strasna, ali strpi se jos malo, i nemoj da se sekiras, to bi trebalo sve da bude uredu, vidjeces. :)

Javi cim nesto novo saznas.

Drzim fige da sve bude onako kako si zeljela i da nam se sto prije javis sa terminom, da te uvrstimo na spisak.

(odgovor članu MaKi12)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
27.4.2020 8:23:46   
MaKi12
Odlučila sam da ovaj tjedan još pričekam i onda da odem, naravno sve ću javiti.. Jučer mi je bilo baš teško jer nepristupačnost naših liječnika je užasna.. ali 4 plusića su tu i na samu pomisao na to ja imam leptiriće u stomaku... puno hvala na odgovru divno je ovako popričati s nekim

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *